398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
δεν περνανε οι μερες

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από δεν περνανε οι μερες »

Εγω τωρα υπηρετω σε αυτη την μοναδα υπαρχει μια εμπλοκη 9 με 10 1 λογω το οτι στελνει πολλους στο φυλακιο τωρα πλεον πολυ κρυο κ αρκετες υπηρεσιες... Αλλα ενταξει καλα ειναι αν εισαι σωστος θα περασεις καλα αν οχι θα υπαρξουν διαφορα θεματα και ποινες... Και τα περισσοτερα στελεχη ειναι πολυ καλα βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις
Δημητρης Αμφιαλη

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Δημητρης Αμφιαλη »

Οπως ειχε κανει με εμενα λιγο πριν μια στρατηγικη το Μαρτη του 1989 λιγο πριν απολυθω...2 Ιλη με Ιλαρχο το ψηλο παλικαρι που ειχαμε μετα το Σπυρο και τον τρικαλινο που του αρεσε να ψαρωνει και να φωναζει συνεχως... Μολις απολυθηκα αυγουστο του ιδιου χρονου εφυγε κι αυτος... Καντεμια λεμε... Εικόνα
tasos

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από tasos »

Παιδια και εγω υπηρετησα εκει χαλια το 2001 σειρα 272 αν υπηρετισε καποιος τοτε?
αποστολος

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από αποστολος »

Ρε παλιο σειρα και εγω ημουνα τοτε εκει φανταρος. απο βολο
ΜΑΝΩΛΗΣ 97Ε

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από ΜΑΝΩΛΗΣ 97Ε »

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΛΙΟΣΕΙΡΑ... Βρεθηκαμε στην πιο μαχιμη μοναδα του νησιου κ τα καταφεραμε να φερουμε σε περας, Ασκησεις-σκηνακια-παρμενιωνα-στρατηγικες-επισκεψεις ΑΣΔΕΝΑΡΧΗ. ΚκκκκκΠηγα με μεταθεση απο ΚΕΤΘ με καμια 50αρια σειρουλες τον ιανουαριο του 98 και πηρα το χαρτι μαζι με τους περισσοτερους απο εκει το μαρτιο του 99...

Παρολα αυτα περασαμε ολοι δυσκολα-πολλες υποχρεωσεις λογω ελλειψης δυναμικου. Αλλα στο τελος θυμασαι μονο τα καλα.

Μακαρι να μπορουσα να γυρισω λιγο το χρονο πισω...

97Ε'ΕΣΣΟ...250'

apostolos

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από apostolos »

Παλιο σειρα ημουνα εκει Ολο το 1989 με τον χαχαμη. Μετα πηγα στο πεδιο βολης λιτοχωρο
Δημήτρης

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Και τώρα που βγήκε και η μονάδα τοποθέτησης,398 ΕΑΡΜΕΘ στην ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΛΕΣΒΟΥ. Γνωρίζει κανείς πως είναι εκεί η κατάσταση;
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Signaller »

Δημήτρης έγραψε:Και τώρα που βγήκε και η μονάδα τοποθέτησης,398 ΕΑΡΜΕΘ στην ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΛΕΣΒΟΥ. Γνωρίζει κανείς πως είναι εκεί η κατάσταση;

Έμαθες σε ποιά ίλη θα είσαι ;
Το τάγμα, όπως έχουμε γράψει στις πρώτες σελίδες, έχει ίλη και στην Παγανή (κοντά στην πόλη της Μυτιλήνης)

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Νικος

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Νικος »

vaggos14 έγραψε:Εγώ υπηρέτησα εκεί σαν πενταετής από 4 Μαρτίου 1988 εως 20 Νοεμβρίου 1992 (αρχαία ιστορία δηλαδή). Αν υπάρχει καμιά παλιοσειρά από εκείνη την εποχή ας δώσει στίγμ

α να τα πούμε!


Δεν θυμαμαι χρονολογια αλλα εκει περιπου.93β εσσο

Πασχαλης

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Πασχαλης »

Υπηρέτησα εκεί το 1987. Εποχή "σισμικ". Φοβερή και αξέχαστη εμπειρία
Νικος

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Νικος »

Ανήμερα 28η οκτ 98 πατουσιάδτηκα κ γω στη μονάδα, απευθείας απο το κετθ. Πήγα 2η ίλη, στον "pringles" ... θα σε πέτυχα μέσα στανταρ!
Νικος κρητικος

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Νικος κρητικος »

93 β και εγω σειρες... ονοματα; Αμα ειναι να τα πουμε

Νίκος

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Νίκος »

Υπηρέτησα από τον Ιανουάριο μέχρι τον Νοέμβριο του 1989.195 σειρά. Πρώτη ύλη δεύτερος ουλαμός με διοικητή μονάδας Κωσταντοπουλο και τον Αύγουστο Κολυβα. Κανένας από τότε;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης