ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
sotirisg7
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2015 9:38 pm
Τοποθεσία: Πειραια
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από sotirisg7 »

Συγνωμη τοτε!
Marios

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Marios »

Καλησπερα σε ολους. Παρουσιαζομαι 12/5 Γ' εσσο 2015 στο ΠΕΥΚΟ, με πιανει η προκηρυξη για ΟΒΑ;
Ευχαριστω εκ των προτερων!
γιαννης

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από γιαννης »

Που ακριβως ειναι η αποφαση του καμμενου; Εγω εψαξα στη διαυγεια και δεν ειδα καμια αποφαση για τις 1000 θεσεις οβα. Επιπλεον, με ποιο κριτηριο επιτρεπει μονον σε οσους υπηρετουν να συμμετεχουν?
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από dimitris mak »

Στην ιστοσελιδα του υπουργειο εθνικης αμυνας και στα δικαιολογητικα...
nik

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από nik »

Το ειπε σε ολα τα δελτια ειδησεων μονο οσοι υπηρετουν τωρα, κριμα και ηθελα να τα κανω η οβα η εποπ
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από dimitris mak »

Στειλτε μηνυματα στις διευθηνσεις που ανεβασα μηπως το αλλαξουν...
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από dimitris mak »

Πρεπει πριν την βγαλουν να τους πιεσουμε...
cuervo

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από cuervo »

dimitris mak έγραψε:Απο την στιγμη που δεν σε ενδοιαφερει το θεμα, δεν μπορω να καταλαβω γιατι καθεσαι και γραφεις...
Την άποψη μου μπορω να την γραφω.
κώστας

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από κώστας »

Καλημερα παιδια. Εγω απολυομαι τον αυγουστο.. ποτε υπολογιζετε να βγει η προκυρηξη;
Άβαταρ μέλους
george777
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2012 11:42 pm
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από george777 »

Παιδιά είμαι μαζί σας στην προσπάθεια που κάνετε μακάρι να πετύχετε... Και να έχουν δικαίωμα όλοι... Το μόνο που θα μπορούσε να γίνει είναι να έχουν δικαίωμα και παιδιά τα οποία κάνανε την θητεία τους ένα μικρό διάστημα πρίν... Γιατί δεν έχει αξία να μπείς ΟΒΑ και να μήν μπορείς ποτέ να μπείς εποπ λόγο ηλικίας...

Όμως θα πώ την γνώμη μου για τον θεσμό των ΟΒΑ.

Πάντα μέσα απο το στράτευμα παίρνανε στον θεσμό τών ΟΒΑ κόσμο, πρέπει να παραδεχτούμε πώς ήταν και θα είναι όπως φαίνεται καθαρή τύχη, καλός για τους μέσα κακός για τους έξω δέν άλλαξε κάτι μέχρι τώρα πάνω σε αυτό, η ουσία αυτού του θεσμού είναι η ΑΝΑΚΑΤΑΤΑΞΗ, κάνεις χαρτιά 3 μήνες πρίν ενώ είσαι μέσα στο στράτευμα και περιμένεις να δείς άν σε πήρανε... Σε αυτή την περίπτωση θέλουν να καλύψουν συγκεκριμένα κενά κάποιον μονάδων δεν θέλουν να πάρουν όπου νάνε ΟΒΑ όπως παλιά... Άρα θα είναι φαντάροι σε κάποιες μονάδες που δεν θα έχουν δικαίωμα μετάθεσης λέει, και ο λόγος είναι εμφανές γιατί εκεί μόνο τους έχουν ανάγκη...

καλημέρα...
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από dimitris mak »

Φιλε γνωριζεις πως λειτουργουσε ο θεσμος ακριβως μεχρι πριν την τελευταια προκηρυξη; Κουερβο ειναι σαν να μου λες, οτι εγω θα μπω στο θεμα των επιλαχοντων του λιμενικου και θα τους γραφω δεν ειναι δικαιο να σας παρει και κλπ. Αυτο δεν ειναι αποψη, προκαλεις...
Άβαταρ μέλους
Τακης1991
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Τακης1991 »

Τελικα ειμαστε οι πιο ατυχοι φουρνια απο ολους, δεν καταφεραμε ποτε να συμετασχουμε σε προκυρηξη, δεν το ξεραμε να μπαιναμε στρατο τωρα στα 23 μας... Δεν πειραζει ας την βγαλουν με Οβα και ας τους κανουν Εποπ σε 3 χρονια. Εμεις δεν θα μπουμε Ποτε. Ποιος ξερει ισως να ειναι καλυτερα ετσι...
cuervo

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από cuervo »

dimitris mak έγραψε:Φιλε γνωριζεις πως λειτουργουσε ο θεσμος ακριβως μεχρι πριν την τελευταια προκηρυξη; Κουερβο ειναι σαν να μου λες, οτι εγω θα μπω στο θεμα των επιλαχοντων του λιμενικου και θα τους γραφω δεν ειναι δικαιο να σας παρει και κλπ. Αυτο δεν ειναι αποψη, προκαλεις...
Άμα έχεις όντως επιχειρήματα αρχηγέ να μπεις και να τα γράψεις Εικόνα Τέλος πάντων, εγώ την γνώμη του έγραψα από εκεί και πέρα αν εσύ και ο καθένας έχετε χρήματα για πέταμα καλή τύχη.
pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από pame_pali »

Τακης1991 έγραψε:Τελικα ειμαστε οι πιο ατυχοι φουρνια απο ολους, δεν καταφεραμε ποτε να συμετασχουμε σε προκυρηξη, δεν το ξεραμε να μπαιναμε στρατο τωρα στα 23 μας... Δεν πειραζει ας την βγαλουν με Οβα και ας τους κανουν Εποπ σε 3 χρονια. Εμεις δεν θα μπουμε Ποτε. Ποιος ξερει ισως να ειναι καλυτερα ετσι...


αν ημουν 23 θα εκανα κολοτουμπες.

Άβαταρ μέλους
Τακης1991
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

ΟΒΑ: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Τακης1991 »

Χωρις παρεξηγηση, δνε ξερω ποσο χρονων εισαι ή τι δουλεια κανεις, αλλα οποιος ειναι 23 ή ειναι ανεργος ή δουλευει Στον Ιδιωτικο τομεα για 3και60 ανασφαλιστος σε δουλεια του ποδαριου. Οποτε φανταζομαι οτι κανεις δνε θελει να ειναι 23 σημερα.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες