Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

08A πέρασε και στις 2 τελευταίες ΕΣΣΟ πέρασε σίγουρα γιατί φύγανε 2 γνωστοί μου από πεύκο για στρατονομία
NikolasM
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 3:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NikolasM »

Μου εχει ερθει χαρτι για ειδικες δυναμεις να παρουσιαστω 8 φλεβαρη στο πευκο και θελω να το αλλαξω να παω πεζικο η τεθωρακισμενα. Οταν παω κατο και το αλλαξω θα με κρατησουν μεσα καθολου η θα με στειλουν απευθειας αλλου?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

NikolasM έγραψε:Μου εχει ερθει χαρτι για ειδικες δυναμεις να παρουσιαστω 8 φλεβαρη στο πευκο και θελω να το αλλαξω να παω πεζικο η τεθωρακισμενα. Οταν παω κατο και το αλλαξω θα με κρατησουν μεσα καθολου η θα με στειλουν απευθειας αλλου;


Θα ορκιστείς εκεί και όταν θα γυρίσεις από άδεια μετά από 2-3 μέρες θα φύγεις για άλλο κέντρο
gk
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 3:52 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gk »

Παιδια καταρχας καλο το σαιτ και αρκτα βοηθητικο. Σε δυο βδομαδες παρουσιαζομαι στο πευκο... Το θεμα ειναι οτι οταν ειχα δηλωσει εδ ημουν 17 και τωρα (22) το εχω μετανιωσει... Μετα απο ποσες μερες μερες μπορω να δηλωσω οτι θελω να υπηρετησω σε ενα κανονικο στρατοπεδο; ... Και τι διαδικασια ακολουθειται?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

gk έγραψε:Παιδια καταρχας καλο το σαιτ και αρκτα βοηθητικο. Σε δυο βδομαδες παρουσιαζομαι στο πευκο... Το θεμα ειναι οτι οταν ειχα δηλωσει εδ ημουν 17 και τωρα (22) το εχω μετανιωσει... Μετα απο ποσες μερες μερες μπορω να δηλωσω οτι θελω να υπηρετησω σε ενα κανονικο στρατοπεδο; ... Και τι διαδικασια ακολουθειται;


Ακριβώς στο προηγούμενο μήνυμα έχω αναφέρει την διαδικασία. Πριν γράψεις κάτι δες πρώτα αν δεν έχει ειπωθεί
Γιώργος

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Παιδιά μια ερώτηση, σχετικά με κάτι Που με αποσχολεί πολύ Τις τελευταίες μέρες.

Σε περίπτωση που μου έρθει χαρτι για ειδικές δυνάμεις χωρίς να εχω δηλώσει και δεν θέλω να πάω τι κανω;

Ρωτάω επειδή ήρθε χαρτί για ειδικές δυνάμεις σε ενα Γνωστό μου (μικρότερό μου), χωρις να έχει δηλώσει και θελω να ξέρω τι μπορώ να κάνω σε περίπτωση που μου τύχει κατι τέτοιο!

Οι φίλοι μου μου λένε οτι αποκλείετε να μου έρθει χαρτι για ειδικές δυνάμεις αφου δεν εχω δηλώσει, ειδικα κιολας στην περ'ιπτωση μου επειδή είμαι σχετικά μεγάλος (εχω κλεισει τα 27 και είχα απαλλαγή λόγο σπουδών).

Αλλα μου λένε επίσης, οτι Στην απίθανη περίπτωση που μου έρθει χαρτί για ειδικές δυναμείς, για να το αποφύγω θα πρέπει αναγκαστικα να (ξανα) παρω αναβολή αλλιως θα πάω υποχρεωτικά θέλοντας και μη.

Ποια είναι η γνώμης σας, εσείς που γνωρίζετε κατι παραπάνω;

Τι ισχύει;

Φιλικά

Γιώργος

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Γιώργος έγραψε:Παιδιά μια ερώτηση, σχετικά με κάτι Που με αποσχολεί πολύ Τις τελευταίες μέρες.

Σε περίπτωση που μου έρθει χαρτι για ειδικές δυνάμεις χωρίς να εχω δηλώσει και δεν θέλω να πάω τι κανω;

Ρωτάω επειδή ήρθε χαρτί για ειδικές δυνάμεις σε ενα Γνωστό μου (μικρότερό μου), χωρις να έχει δηλώσει και θελω να ξέρω τι μπορώ να κάνω σε περίπτωση που μου τύχει κατι τέτοιο!

Οι φίλοι μου μου λένε οτι αποκλείετε να μου έρθει χαρτι για ειδικές δυνάμεις αφου δεν εχω δηλώσει, ειδικα κιολας στην περ'ιπτωση μου επειδή είμαι σχετικά μεγάλος (εχω κλεισει τα 27 και είχα απαλλαγή λόγο σπουδών).

Αλλα μου λένε επίσης, οτι Στην απίθανη περίπτωση που μου έρθει χαρτί για ειδικές δυναμείς, για να το αποφύγω θα πρέπει αναγκαστικα να (ξανα) παρω αναβολή αλλιως θα πάω υποχρεωτικά θέλοντας και μη. Ποια είναι η γνώμης σας, εσείς που γνωρίζετε κατι παραπάνω;

Τι ισχύει;

Φιλικά

Γιώργος


Βλακείες σου λένε οι φίλοι σου. Και σε άλλουν έχει έρθει χαρτί να παρουσιαστούν Ειδικές Δυνάμεις χωρίς να το έχουν δηλώσει. Και μια χαρά ηλικία είναι. Άλλοι έχουν πάει στα 30...
Εσύ απλώς όταν παρουσιαστείς τους λές ότι δεν ενδιαφέρεσαι να υπηρετήσεις στις Ειδικές Δυνάμεις και επιθυμείς μετάταξη σε άλλο Όπλο.
Γιώργος

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Ναssos σε ευχαριστώ παρα πολυ για την απάντηση!Σε περίπτωση δηλαδη που τύχει κατι τέτοιο απλά τμε το που πας τους λες οτι δεν επιθυμείς να υπηρετήσεις ΕΔ και το δέχονται χωρίς πρόβλημα και μετατίθεσαι αλλου;

Και ποσο καιρο θα παρει να φύγεις απο το κέντρο των ΕΔ απο την στιγμη που θα τους το πεις;

Γενικά είναι απιθανο να έρθει χαρτί για ΕΔ χωρίς να έχεις δηλώσει;

Ευχαριστώ και πάλι!

Και κάτι ακόμη παιδιά, γιατι δεν το Διατύπωσα σωστά.
Η περίπτωση που έτυχε σε ένα γνωστό μου (απο ότι μου είπε) Ήταν να παρουσιαστεί σε Κέντρο πεζικού, ομως έτυχε αυτόν και κάποια άλλα άτομα, να τους πένε μετάθεση σε μονάδα ΕΔ επειδή είχαν έλλειψη ατόμων, χωρίς αυτή να θέλουνε.
Σε αυτή την περίπτωση μου είπαν, ότι για να το αποφύγεις πρέπει να πάρεις αναβολή, αλλιώς υπηρετείς θέλοντας και μη στις ΕΔ.
Υπάρχει τέτοια περίπτωση παιδιά ή ότι να ναι μου λένε;
Φιλικά
Γιώργος

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι. Συνήθως αμέσως μετατάσεσαι σε άλλο Όπλο του Στρατού Ξηράς. Πιθανόν θέλεις να πείς. Όπως σου είπα και παραπάνω, και σε άλλους είχε έρθει χαρτί να παρουσιαστούν Ειδικές Δυνάμεις χωρίς να το θέλουν.

Για το δεύτερο που ρωτάς δεν το ξέρω.
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Δεν νομιζω με το ζορι να σε κατατασσουν στις ΕΔ αφου περνας εξετασεις και καμια φορα μπορεις να τους πεις να σε κοψουν και να μην περασεις. Τωρα αν εχουν ελλειψη και χρειαζονται ατομα... Δεν γνωριζω
Γιώργος

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις, μου έφυγε ένα άγχος!Διαβάζοντας και όλο το παρόν thread προσεχτικά απο την αρχή, κατάλαβα οτι με το ζόρι δεν κρατάνε κανένα στις ΕΔ.

Ακόμη και να σου έρθει χαρτί να πας, σε ρωτάνε και τους λες ότι δεν επιθυμείς να υπηρετήσεις στις ΕΔ και σε διώχνουν!

mihalis19
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2010 2:19 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από mihalis19 »

Αναβολή έχεις κόψει; Αν είναι να μπεις με την σειρά του Αυγούστου σεπτεμβρίου να ξέρεις ότι μπορεις να μην περιμένεις το χαρτί μέχρι να έρθει. Απλά μπαίνει στος site της στρατολογίας και βλέπεις που έχεις καταταχθεί!
Γιώργος

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος »

mihalis19 έγραψε:Αναβολή έχεις κόψει; Αν είναι να μπεις με την σειρά του Αυγούστου σεπτεμβρίου να ξέρεις ότι μπορεις να μην περιμένεις το χαρτί μέχρι να έρθει. Απλά μπαίνει στος site της στρατολογίας και βλέπεις που έχεις καταταχθεί!


Όχι φίλε μου δεν έχω κόψει ακόμη την αναβολή!

Πήγα στο στρατολογικό γραφείο πριν 2-3 μέρες να την κόψω, για να μπω με την σειρά του Νοεμβρίου, αλλα μου είπαν οτι δεν προλαβαίνω, καθυστέρησα, έπρεπε να την είχα κοψει το πολύ μέχρι τέλη Ιουλίου μου είπαν!

Οπότε με το καλό θα μπω η Φλεβάρη ή Μάιο (Ίσως να είναι και καλύτερα έτσι να κανω και την πρακτική για την σχολή μου να ξεμπερδεύω!)

Απλά με έχει πιάσει απο τώρα αγχος!

Δεν εχω κανένα πρόβλημα να υπηρετήσω την πατρίδα μου, το μόνο που σκέφτομαι είναι μην τυχόν μου ερθει χαρτί για ΕΔ, ενω εγω δεν θέλω, κατι τέτοιο δεν θα το αντέξω, για αυτο το πραγμα και μόνο αγχώνομαιΕικόνα

Giannis

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giannis »

Παιδια καλησπερα. Εχω την εξης απορια και ηλπιζα να ξερατε κατι. Παρουσιαζομαι 22/11 μεγαλο πευκο ειδικες δυναμεις, το ειχα δηλωσει οταν εκοψα την αναβολη μου, αλλα κατι σημαντικο προεκυψε και δεν επιθυμω πλεον να υπηρετησω Ε. Δ. Ποιες ειναι οι διαδικασειες που μπορω να κανω ετσι ωστε να υπηρετησω στρατο ξηρας; Μπορω να κανω κατι τωρα η οταν παω στο πευκο θα το πω; Ευχαριστω εκ'των προτερων
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Palioseira »

Αλλο ενα... Λαθος με ΕΔ

Τωρα βγηκε στο stratologia του γιου μου για ΕΔ και Αυλωνα ενω ειχε δηλωσει οτι δεν θελει... Υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξει αυτο πριν παρουσιαστει 25/10 ; Αν οχι και χρειαστει να κανει την δηλωση που διαβασα εδω θα περασει την βασικη εκπιαδευση ΕΔ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες