Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Neosylektos έγραψε:Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Θεωρείτε σωστο να δέχεται κάποιος ατομικο καψώνι, και τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

Το καψώνι που υπήρχε κάποτε δεν υπάρχει σε καμιά περίπτωση πλέον... Στη χειρότερη να σε ρίξουν πουθενά για κάμψεις (το ατομικό καψώνι εχει απαγορευθεί πλέον), τίποτα χειρότερο...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Rafale »

Neosylektos έγραψε:Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Θεωρείτε σωστο να δέχεται κάποιος ατομικο καψώνι, και τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
συμφωνα με το αρθρο 73 του σπκ που ειναι και η μοναδικη ασπιδα προστασιας απεναντι σε αυθαιρετες δγες ανωτερων προβλπει ποινη φυλακισης 2 ετων αλλα ουδεποτε εφαρμοστηκε. Ακομη και αν ασκητε διωξη σε αξκο που ειχε δεσει φανταρο με αλυσιδα αθωωθηκε. Δεν ειναι ομως πολλες μοναδες που Επιβιωνουν κατω απο την ομπρελα της "σκληρης εκπσης" προσωπικα δεν το βρισκω σωστο.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Rafale »

Neosylektos έγραψε:Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Θεωρείτε σωστο να δέχεται κάποιος ατομικο καψώνι, και τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
εκτος αν με τον ορο "καψωνι" εννοεις το να πηγαινεις να καθαριζεις τουαλετες και μαγειρια
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Neosylektos έγραψε:Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Θεωρείτε σωστο να δέχεται κάποιος ατομικο καψώνι, και τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
ατομικο δεν εχει... Εχει μονο ομαδικο... Φταιει ενας και την πληρωνουν ολοι...
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Marina2 »

Neosylektos έγραψε:Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Θεωρείτε σωστο να δέχεται κάποιος ατομικο καψώνι, και τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Δεν ειναι καψωνι μωρε... ! Σου φωνάζουνε λιγο εκει να σε ψαρώσουνε, αν κανει καμια βλακεια κανενας το πολύ πολύ να παρετε κάμψεις... Τετοια πραγματα. Απλα αυτοι με τις φωνες και την πειθαρχια που προσπαθούν να σας επιβάλουν, προσπαθούν να σας φοβήσουν κιόλας και πετάνε και μεσα μεσα "ποιος θελει να φυγει αυριο γιατι θα σας σκισουμε τα κορμια! Ε εκει λες τωρα την εβαψα και το σκεπτεσαι. Πολλοι ψαρωνουν και φευγουν πάντως. Στο Πευκο για εμενα το ειναι λίγο δυσκολα, Μετα Στην μονάδα που θα πας, μετα την εκπαιδευση, θα χαλαρώσεις λίγο.

Anonymous

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Οκ καταλαβα. Αντε κ ο θεος βοηθος! Και να πειτε ρε παιδιά οτι το επέλεξα, πάει κ έρχεται αλλά ηταν το μονο που δ ηθελα! Τέλος πάντων... Αν και ειναι η χειροτερη μοναδ. Θα το παλεψω... Τουλάχιστον μεχρι την ορκομωσια!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Καλά αγόρι μου αν πιστεύεις οτι το Πεύκο είναι το χειρότερο Κέντρο Εκπαιδέυσεως ρώτα και κανα γνωστό σου που πήγε στο πεζικό
Anonymous

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια ηρεμηστε ξυπνατε τι κανετε ετσι ουτε πολεμος να γινοτανε. Τι φοβαστε το Πευκο υπαρχουν και χειροτερα.

Anonymous

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Οσον αφορά τη βασική εκπαίδευση στο Μ. Πεύκο... Τι ξέρουμε;
alex-4-
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2009 3:44 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από alex-4- »

Να σας ρωτησω κ εγω κατι; Οταν ημουν Γ λυκειου, πηγα στα ΚΕΠ κ δηλωσα ειδικές δυνάμεις ξηράς. Δεν πηγα κατευθειαν στα 19 στον στρατο γιατι πηρα αναβολη επειδη ειμαι σε μια σχολη που τελειωνω τωρα τον ιουνιο. Επειδη ομως εχουν αλλαξει καποια πραγματα κ δεν θελω να παω ειδικες δυναμεις, μπορω να το αλλαξω κ να καταταχτω στο πεζικο; Επισης, ποτε πρεπει να διακοψω την αναβολη μου ωστε να φυγω φανταρος τον αυγουστο του 2010;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

alex-4- έγραψε:Να σας ρωτησω κ εγω κατι; Οταν ημουν Γ λυκειου, πηγα στα ΚΕΠ κ δηλωσα ειδικές δυνάμεις ξηράς. Δεν πηγα κατευθειαν στα 19 στον στρατο γιατι πηρα αναβολη επειδη ειμαι σε μια σχολη που τελειωνω τωρα τον ιουνιο. Επειδη ομως εχουν αλλαξει καποια πραγματα κ δεν θελω να παω ειδικες δυναμεις, μπορω να το αλλαξω κ να καταταχτω στο πεζικο; Επισης, ποτε πρεπει να διακοψω την αναβολη μου ωστε να φυγω φανταρος τον αυγουστο του 2010;


Το ότι δήλωσες Ειδικές Δυνάμεις όταν πέρασες περιοδεύων δεν σημαίνει ότι θα σε καλέσουν εκεί.

Και να σε καλέσουν, μπορείς να ζητήσεις να μεταταχθείς στο Πεζικό.

Για Αύγουστο 2010 πρέπει να διακόψεις γύρο στον Απρίλιο-Μαϊο.
alex-4-
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2009 3:44 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από alex-4- »

Nassos έγραψε:
Το ότι δήλωσες Ειδικές Δυνάμεις όταν πέρασες περιοδεύων δεν σημαίνει ότι θα σε καλέσουν εκεί.

Και να σε καλέσουν, μπορείς να ζητήσεις να μεταταχθείς στο Πεζικό.

Για Αύγουστο 2010 πρέπει να διακόψεις γύρο στον Απρίλιο-Μαϊο.


Οταν μου στειλουν το χαρτι, και δω οτι με εχουν καλεσει στις ειδικες δυναμεις, Θα παω στο στρατολογικο γραφειο και θα ζητησω να καταταχθω στο πεζικο;

και κατι αλλο. Ειμαι το 3ο παιδι στην οικογενεια, αλλα ειμαι μικροτερος. Μειωμενη θητεια δικαιουμαι ή μόνο ο μεγαλυτερος γιος δικαιούτε;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

1) Όχι, θα παρουσιαστείς στο Κέντρο Εκπαιδεύσεως Ειδικών Δυνάμεων και εκεί θα ρωτήσουν ποιοί θέλουν να μείνουν και ποιοί όχι.

2) Δεν ξέρω τι συμβαίνει στη περίπτωση σου. Από όσο θυμάμαι, μόνο ο μεγαλύτερος δικαιούται. Ρώτησε στη Στρατολογία.
guest

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από guest »

Γεια σας
ερώτηση: Παρουσιάζομαι μεγάλο πεύκο το φλεβάρη, σε περίπτωση που δηλώσω ότι δε θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις θα έχω δυσμενή μετάθεση (πχ έβρο) μετά την ορκομωσία; Εαν παρουσιαζόμουν σε άλλη μονάδα στρατού ξηράς θα είχα την ίδια μετάθεση ή παίζει ρόλο το ότι και καλά παραιτούμαι απ'τις ειδικές δυνάμεις οπότε και σε στέλνουν μακριά;
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες