Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όλα τα σώματα πλην των ειδικών δυνάμεων έχουνε μονάδες σε όλη την ελλάδα. Οπότε δεν μπορείς να ξέρεις που θα σε στείλουνε. Εκτός και αν έχεις βύσμα.
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

guest έγραψε:Γεια σας
ερώτηση: Παρουσιάζομαι μεγάλο πεύκο το φλεβάρη, σε περίπτωση που δηλώσω ότι δε θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις θα έχω δυσμενή μετάθεση (πχ έβρο) μετά την ορκομωσία; Εαν παρουσιαζόμουν σε άλλη μονάδα στρατού ξηράς θα είχα την ίδια μετάθεση ή παίζει ρόλο το ότι και καλά παραιτούμαι απ'τις ειδικές δυνάμεις οπότε και σε στέλνουν μακριά;
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Φιλε δικαιωμα σου να υπηρετησεις σε οποιο σωμα θελεις και το σεβομαι. Αν δεν εχεις ομως βυσμα, θυμισου την κουβεντα που θα σου πω, μην το μετανοιωσης εκει που θα σε πανε και πης ρε τρωω το αγγουρι που το τρωω και αδοξα δεν εμενα καλυτερα στις ειδικες δυναμεις; Στο κατω κατω 9 μηνακια ειναι που εμεις που υπηρετησαμε 20!Εικόνα
guest

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από guest »

Φιλε δικαιωμα σου να υπηρετησεις σε οποιο σωμα θελεις και το σεβομαι. Αν δεν εχεις ομως βυσμα, θυμισου την κουβεντα που θα σου πω, μην το μετανοιωσης εκει που θα σε πανε και πης ρε τρωω το αγγουρι που το τρωω και αδοξα δεν εμενα καλυτερα στις ειδικες δυναμεις; Στο κατω κατω 9 μηνακια ειναι που εμεις που υπηρετησαμε 20!Εικόνα

γεια
ευχαριστώ που ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ για μένα και μου είπες την άποψη σου. Από κει και πέρα εννοείται πως δε θα μπω στη διαδικασία να σου εξηγήσω τους λόγους μου ή τις επιλογές που θα κάνω, είτε τις μετανιώσω είτε όχι. Άσε εμένα να ανησυχώ γι'αυτό. Ας αφήσουμε τον καθένα να αντιλαμβάνεται τα πράματα με τον δικό του τρόπο. Όλα καλά, όλα στην ώρα τους και όλοι στο τώρα μας.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας στο ερώτημά μου.
εις το επανιδείν...
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

Αυτο το post δεν μου αρεσει. Θα σας εξηγησω το γιατι. Πιστευω οποιος εχει περασει Ε. Δ. Ποναει οταν το βλεπει. Σαν να κουβαλαει μια Ειρωνια για τα επιλεκτα σωματα του στρατου. Δικαιωμα του καθενα απο εμας να υπηρετησει οπου γουσταρει, αλλα ισως δεν γνωριζει οτι οι Ειδικες Δυναμεις εχουν καποια μεγαλα πλεονεκτηματα. Οπως 1) Δεν υπαρχουν γιοταδες π. Χ. Σε μοναδα πεζικου στην σειρα που μπηκε ειχε πολους γιοταδες Με αποτελεσμα να βαρανε πολλες υπηρεσιες.2) Δεν μπαινει καθε καρυδας καρυδι που παει στο πεζικο.3) Μαθαινεις πραγματα αυτοαμυνας και τεχνικες πολεμου, που κανονικα επρεπε να πληρωσεις για να τα μαθεις.(π. Χ. Στην σχολη σωματοφυλακων στο Ισραηλ που τραβανε σκληρη εκπαιδευση, τα διδακτρα ειναι υψηλα, και κρατιεται σειρα προτεραιοτητας).4) Σκληραγωγησε Και Εκπαιδευεσε στην πειθαρχεια που μεθαυριο στην ζωη σου θα σε Οφελεισουν.5) Επειδη πανε ολοι εθελοντικα η λουφα με την ενοια του Πεζικου δεν υπαρχει, και υπηρεσιες και δουλειες μοιραζονται δικαια.6) Τρως καλυτερα ποιοτικα φαγητα 7) Ο εξοπλισμος ειναι καλυτερος.8) Σε προσεχουν περισοτερο. Για μενα ενα 90% επρεπε ολος ο Στρατος Να ηταν ετσι. Ισως προς στιγμη να ξεχασα και καποια αλλα πλεονεκτηματα, αλλα πιστεψτε με αξιζει να παει καποιος Ε. Δ. Και απεχει παρασαγκας απο την νοοτροπια των αλλων σωματων. Στο κατω κατω σε ενα θερμο επεισοδιο πιος θα βγαλει το φιδι απο την τρυπα; Πιος θα προστατεψη το σπιτι σου; Αν ολοι ειναι χαλαροι και στην λουφα πιος θα πολεμησει ρε παιδια; Και τελος ειναι πολυ μεγαλη τιμη να περασεις την θητεια σου στα πιο ενδοξα επιλεκτα και διαλεκτα σωματα Στρατου του κοσμου!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ έγραψε:Αυτο το post δεν μου αρεσει. Θα σας εξηγησω το γιατι. Πιστευω οποιος εχει περασει Ε. Δ. Ποναει οταν το βλεπει. Σαν να κουβαλαει μια Ειρωνια για τα επιλεκτα σωματα του στρατου. Δικαιωμα του καθενα απο εμας να υπηρετησει οπου γουσταρει, αλλα ισως δεν γνωριζει οτι οι Ειδικες Δυναμεις εχουν καποια μεγαλα πλεονεκτηματα. Οπως 1) Δεν υπαρχουν γιοταδες π. Χ. Σε μοναδα πεζικου στην σειρα που μπηκε ειχε πολους γιοταδες Με αποτελεσμα να βαρανε πολλες υπηρεσιες.2) Δεν μπαινει καθε καρυδας καρυδι που παει στο πεζικο.3) Μαθαινεις πραγματα αυτοαμυνας και τεχνικες πολεμου, που κανονικα επρεπε να πληρωσεις για να τα μαθεις.(π. Χ. Στην σχολη σωματοφυλακων στο Ισραηλ που τραβανε σκληρη εκπαιδευση, τα διδακτρα ειναι υψηλα, και κρατιεται σειρα προτεραιοτητας).4) Σκληραγωγησε Και Εκπαιδευεσε στην πειθαρχεια που μεθαυριο στην ζωη σου θα σε Οφελεισουν.5) Επειδη πανε ολοι εθελοντικα η λουφα με την ενοια του Πεζικου δεν υπαρχει, και υπηρεσιες και δουλειες μοιραζονται δικαια.6) Τρως καλυτερα ποιοτικα φαγητα 7) Ο εξοπλισμος ειναι καλυτερος.8) Σε προσεχουν περισοτερο. Για μενα ενα 90% επρεπε ολος ο Στρατος Να ηταν ετσι. Ισως προς στιγμη να ξεχασα και καποια αλλα πλεονεκτηματα, αλλα πιστεψτε με αξιζει να παει καποιος Ε. Δ. Και απεχει παρασαγκας απο την νοοτροπια των αλλων σωματων. Στο κατω κατω σε ενα θερμο επεισοδιο πιος θα βγαλει το φιδι απο την τρυπα; Πιος θα προστατεψη το σπιτι σου; Αν ολοι ειναι χαλαροι και στην λουφα πιος θα πολεμησει ρε παιδια; Και τελος ειναι πολυ μεγαλη τιμη να περασεις την θητεια σου στα πιο ενδοξα επιλεκτα και διαλεκτα σωματα Στρατου του κοσμου!


ότι ναναι.
1) Οι γιωτάδες είναι περισσότεροι στις ειδικές δυνάμεις. Επειδή κάποιος είναι Ι1 δεν είναι γιωτάς;
2) έχεις υπηρετήσει στις ειδικές δυνάμεις η τώρα θα μπεις;
3) ασχολίαστο.
4) σωστό
5) δεν το νομίζω...
6) ισχύει σε μερικές μονάδες
7) από του πεζικού σίγουρα

AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

1) Οταν λεω γιοταδες καταλαβαινεις τι Θελω να πω.2) Ενοεις οτι εχει και φατσες στις Ε. Δ. Ναι πραγματι εχει αλλα δεν τους παιρνει να κανουν αυτα που θα εκαναν στο Πεζικο.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν καταλαβαίνω ρε φίλε. Επειδή ο άλλος είχε κάποιο ατύχημα στην ζωή του. Και στον στρατό βγαίνει ι3 νομίζεις οτι δεν είναι άξιος;
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

ΓΜΑΚ έγραψε:Δεν καταλαβαίνω ρε φίλε. Επειδή ο άλλος είχε κάποιο ατύχημα στην ζωή του. Και στον στρατό βγαίνει ι3 νομίζεις οτι δεν είναι άξιος;
Ειναι αξιος αλλα δυστηχως γιοταδες βγαινουν και οση πουλανε τρελλα. Αυτους λεω που στο πεζικο υπηρετουν σε βαρος των αλλων, ειδικα αν ειναι και πολλοι. Εσυ εχεις υπηρετησει; Γιατι τετοια κολπα στις Ε. Δ. Δεν περνανε.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι υπηρέτησα στις ειδικές δυνάμεις. Όλα περνάνε στις ειδικές δυνάμεις πλέον. Μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας
guests

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από guests »

AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ έγραψε:Στο κατω κατω σε ενα θερμο επεισοδιο πιος θα βγαλει το φιδι απο την τρυπα; Πιος θα προστατεψη το σπιτι σου; Αν ολοι ειναι χαλαροι και στην λουφα πιος θα πολεμησει ρε παιδια; Και τελος ειναι πολυ μεγαλη τιμη να περασεις την θητεια σου στα πιο ενδοξα επιλεκτα και διαλεκτα σωματα Στρατου του κοσμου!


αυτό ακριβώς είναι το μεγάλο πρόβλημα φίλε μου. Σίγουρα μαθαίνεις πράματα, εμπειρίες κτλ... Μη ξεχνας όμως τι τραγούδησε Ο Ξυλούρης στο "η μπαλάντα του κυρ Μέντιου":

"Και ζευγάρι με το βόδι άλλο μπόι κι άλλο πόδι
όργωνα στα ρέματα τ αφεντός τα στρέμματα
Και στον πόλεμο όλα για όλα κουβαλούσα πολυβόλα
να σκοτώνονται οι λαοί για τ' αφέντη το φαΐ
για τ' αφέντη το φαί

Άιντε θύμα άιντε ψώνιο... "
ΠΑΝΟΣ

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΠΑΝΟΣ »

Αν ερθει χαρτι να παρουσιαστεις ειδικες δυναμεις και δεν θελεις να πας σε στελνουν αλλου η σε κρατανε μεχρι την ορκωμοσια;
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

ΠΑΝΟΣ έγραψε:Αν ερθει χαρτι να παρουσιαστεις ειδικες δυναμεις και δεν θελεις να πας σε στελνουν αλλου η σε κρατανε μεχρι την ορκωμοσια;
μεχρι την ορκομωσια
stm
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2010 6:30 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από stm »

ΓΜΑΚ έγραψε:Ναι υπηρέτησα στις ειδικές δυνάμεις. Όλα περνάνε στις ειδικές δυνάμεις πλέον. Μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας


Ναι αν εχεις Βύσμα μπορεις και την σκαπουλαρεις καπως... Βεβαια το πεζικο δεν πιανεται πουθενα στην λουφα... !

Απο την σχολη αλεξιπτωτιστων Ομως (σαν εκπαιδευομενος) δεν ξεφευγεις ακομα και με βυσμα ΕικόναΕικόναΕικόνα

Και στη ΜΑΛ με τον Τωρινό Διοικητη Προτεινω σε οποιον θελει να δοκιμασει το βυσμα του ΕικόναΕικόναΕικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες