575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nassos »

Το 575 τ/πν πλέον έχει μεταφερθεί στο κετθ αυλώνα.
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από kallitexnis »

Nassos έγραψε: Το 575 τ/πν πλέον έχει μεταφερθεί στο κετθ αυλώνα.
Έχει γίνει διακλαδική σχολή αξιωματικών στο ΚΕΤΘ Γι'αυτό μεταφέρθηκαν κάποιες μονάδες-σχηματισμοί στον Αυλώνα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nassos »

Λογικό γιατί οι Πεζοναύτες έχουν και Ίλες Αρμάτων Leopard 1A5.
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από kallitexnis »

Nassos έγραψε: Λογικό γιατί οι Πεζοναύτες έχουν και Ίλες Αρμάτων Leopard 1A5.
Είναι σχολή στην οποία αν δεν κάνω λάθος εκπαιδεύονται αξιωματικοί και υπαξ/κοί των ΤΘ του ΠΖ των Πεζοναυτών και του ΠΒ.
Anonymous

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα και απο εμένα! Την Τρίτη θα είμαι μέσα και εγώ! Καλή θητεία σε όλους μας, τα λέμε απο κοντά !
Anonymous

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαγκες,304 σειρα μολις τον αυγουστο μπηκα 505 ΤΠν βολος, ειχα ακουσει τα παντα, οτι εχουν βγει απο ειδικες δυναμεις και και και, ασχετα αν εφυγα δυστυχως, πηρα αναβολη γιατι ειχα λογο σοβαρο, θα εδινα τα παντα να μπω παλι εκει μεσα, περασα τα πεν κ πειρα το πρασινο μπερε, οποτε ειναι ακομα ειδικες δυναμεις οι πεζοναυτες, για περετερω, μπορω να ρωτησω, γιατι εχω πολλα φιλαρακια μεσα στο βολο και στο 505 και στο 521! Θαρσειν χρη!
mocuba1
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Σεπ 26, 2008 9:08 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από mocuba1 »

Παιδια καλησπερα μολις ορκιστηκα στο 505 ταγμα πεζοναυτων στον βολο... Ακουστε πως εχει η κατασταση... Το 505 ειναι το κεντρο για τους νεοσυλλεκτους, το 521 ειναι η μοναδα. ειναι στο ιδιο στρατοπεδο στον βολο οπου πας μετα τα πεν που περνεις τον πρασινο μπερε κ αυτο ειναι σιγουρο για τα επομενα 3 χρονια κ το τονιζω καθως ειναι τα λογια του ταξιαρχου που μας μιλησε... Αλλη μοναδα ειναι το 575 στην αυλωνα... Συνηθως οσων η καταγωγη ειναι απο θεσσαλια κ κατω πανε αυλωνα κ οσοι ειναι θεσσαλοι μακεδονες κτλ παραμενουν στον βολο αλλα αυτο ειναι κ σχετικο λογω του βυσματος... Κ κατι αλλο σημερα στην ορκωμωσια ηταν κ ο διοικητης του β σωματος στρατου που σε αυτο υπαγονται οι ειδικες δυναμεις...10 μερες που ημουν εκει ολα τα στελεχη απο επιλοχια μεχρι οσο φτανει η ιεραρχια δεν ειδα καποιον που να μην εχει την πουλαδα στο στηθος η να μην εχει περασει ουκ... Ολοι εχουν περασει απο αλεξιπτωτα κ ουκ επομενως οτι ακουγεται ειναι ραδιο αρβυλα...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nassos »

Βεβαίως και περνάνε σχολεία (ΚΕΑΠ, ΚΕΟΑΧ, ΣΧΑΛ, ΜΥΚ) αξιωματικοί και υπαξιωματικοί είτε των Ειδικών Δυνάμεων είτε των άλλων Όπλων. Στα Τεθωρακισμένα είχα 2 υπαξιωματικούς που πέρασαν ΚΕΑΠ. Και ο ένας μάλιστα υπηρέτησε και στο Αφγανιστάν.

Anonymous

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα! Χτες ορκίστηκα, και παρά την πολύ ορθοστασία και την σωματική συν ψυχολογική πίεση που δεχτήκαμε αυτό το διάστημα, τελικά ήταν όλα καταπληκτικά!
Στην αρχή ήθελα να φύγω αλλά τελικά δήλωσα και θα μείνω! Και θα μείνω γιατί εκεί να ζείσω καταστάσεις μοναδικές. ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ
Anonymous

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδες τοσο πολυ χαιρεστε που 8α πατε στρατο και ειδικα πεζοναυτες... ; Τοσο πολεμοχαρεις δλδ;
Anonymous

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται τι παίζει με τους Τεχνικάριους που πάνε μετάθεση στο 505. Όχι σαν πεζοναύτες, αλλά σαν σώμα Τεχνικού. Περνάνε απο εκπαίδευση για το μπερέ; ... Και γενικά τους έχουν στο τρέξιμο μαζί με τους πεζοναύτες;
Ευχαριστώ
Μαρίνα22
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2009 2:29 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Μαρίνα22 »

Γειά σας. Θέλω να μου λύσετε και εμένα καποιες απορίες. Ο φιλος μου τώρα τελειώνει την εκπαίδευση και του ήρθε το χαρτι της μεταγραφής για πεζοναύτες Βόλο (στο 521 νομιζω), δεν έχει δηλώσει για πεζοναύτης ομως ή για ειδικές δυνάμεις γενικότερα. Θα είναι πεζικο απλα θα ειναι σε εκεινο το στρατοπεδο ή κανονικα θα μπει ειδικές.

υ. Γ. Ηρθε σε αρκετους απο τον λοχο του χαρτι για εκει. Τουλάχιστον 6 ατομα
Giorgos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 15, 2008 3:47 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Giorgos »

Μαγκες Πεζοναυτες πιανονται ΕΔ;
Anonymous

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Anonymous »

Περνάνε ΠΕΝ, παίρνουνε πράσινο μπερέ. Κάνουνε ασκήσεις. Απλά δεν παίρνουνε τα μόρια...

μαρίνα... Το 521 ειναι μονάδα πεζοναυτών θα ανήκει στους πεζοναύτες θα περάσει ΠΕΝ και θα πάρει και πράσινο μπερέ.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Marina2 »

Giorgos έγραψε:Μαγκες Πεζοναυτες πιανονται ΕΔ;
Οχι πλεον.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης