Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση

Είσαι τρελλός;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Μαρ 06, 2020 12:17 am

Σου αλλάζουν τα φώτα;
40
9%
Είναι χαλαρά;
53
12%
Πρεπει να είσαι στα α@@@ια σου για να αντέξεις;
286
62%
Πρέπει να είσαι γεννημένο κομάντο;
80
17%
 
Σύνολο ψήφων: 459

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

omega αξιζεις τουλαχιστον απο εμας τους νεους που δεν εχουμε παει ακομα στρατο ενα μπραβο και ενα ευχαριστω που μπηκες στο κοπο να γραψεις 2 μεγαλα μηνυματα ωστε να μοιραστεις μαζι μας τις εμπειριες σου
Μανωλης

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Μανωλης »

Εκανα την θητεια μου στην Κυπρο επι των ημερων,(2007). Δεν θα σταθω στο τι εκανα, πως, γιατι, αν ηταν ψηλος ο πυργος η αν το 50αρι ηταν ατελειωτο. Ο, τι εκανα το εκανα για μενα και Για το δικο μου εθνικο συναισθημα (αν και στους καιρους μας λογω πολιτικων εξελιξεων δεν ξερω αν πιστευω Το ιδιο δυνατα Στο κρατος μας). Δεν το εκανα ουτε για να πουλαω μουρη στις γκομενες (το βρισκω πολυ λαθος και θλιβερο ειδικα αν χρειαζεται να πουλας μουρη με την θητεια σου), ουτε εγινα αντρας εκει μεσα, αντρας εγινα στην ζωη μου, στην καθημερινη μαχη που δινω για να προσφερω στην οικογενεια μου, σιγουρα οχι Επειδη καποιος Με βαθμο Διχως Μοιρα περαν του στρατου Με διεταζε.

Περασα δυσκολα αλλα πηρα εμπειριες μοναδικες που σιγουρα θα θυμαμαι ολη μου την ζωη, ημουν συνειδητοποιημενος ως προς το τι θα αντιμετωπιζα οταν πηγα για αυτο και δεν γκρινιαξα ποτε. Εαν αντεχετε σωματα και ψυχολογικα μην το σκεφτειτε, προκειται για κατι που θα θυμαστε παντα. Απλα μην διαλεξετε Ε. Δ. Μονο και μονο για να λετε ιστοριες με φιδια και σκορπιους υποκρινομενοι τους μεγαλους αντρες και πατριωτες. Καντε το επειδη το θελετε, για εσας.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Nassos »

Δυστυχώς υπάρχουν ακόμη άτομα που πάνε Ειδικές Δυνάμεις για πουλήσουν μούρη.Εικόνα
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Οι απλα επειδη πιστευουν πως ειδικες δυναμεις ειναι κατι σαν το γνωστο βιντεο game call of duty... Εχω ενα αγαπημενο φιλαρακι απο το γυμνασιο μεχρι και τωρα που θελει να πει ειδικες δυναμεις σα τρελος! Μα τη παναγια σας λεω μαγκες πως δεν εχει ακουσει ποτε του τη λεξη ''σκοπια'' ή ''υπηρεσια''... Ο συγκεκριμενος θα φαει το πυξιμο της ζωης του!
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Εγω πηγα εθελοντης.18 χρονων κ 3 μηνων ημουν μεγαλο πευκο! Καμια σχεση οπως τα περιμενα τα πραγματα, καμια σχεση απο αυτα που ακουγα κ γενικα καμια σχεση με ολα ειχα στο μυαλο μου. Δεν ηξερα τιποτα για μορια, δεν ηξερα τιποτα απο οπλα ουτε τιποτα. Τρομερη εμπειρια κ μακαρι να την ξανα ζουσα! Ειχα γραψει κ εδω παλιοτερα οτι αυτο που λενε "ο στρατος αλλαζει τον αντρα" ειναι λάλακιες. Ο στρατος δεν σε αλλαζει τιποτα κ κανενας, απλα σε βοηθα να καταλαβεις ποιος εισαι κ μεχρι που μπορεις να φτασεις! Αυτο γινεται πιο αισθητο στις ειδικες δυναμεις κ αυτο απο μονο του ειναι ενας λογος που αξιζει να δοκιμασεις την τυχη σου εκει. Ποσο μαλλον αν το θελεις!
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Εγω προσωπικα παω για πολλους λογους... Παω γιατι οι περισσοτεροι συγγενεις μου πηγαν Ε. Δ. Παω γιατι μαρεσει ο στρατος και αφου θα περασω μια φορα σκατα σαν απλος φανταρος ας περασω 10 φορες σκατα με μια σωστη εκπαιδευση (αλλωστε 9 μηνες ειναι μονο). Παω για να παρω μορια αλλα σε καμια περιπτωση για να πουλησω μουρη γιατι οποιος παει γιαυτον τον λογο εχει χαμηλη αυτοπεπειθηση, πραγμα που δεν ειναι προσον για Ε. Δ.
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

faoust21 έγραψε:
Αλεξανδρος_9007 έγραψε:κακως που δεν πιστευετε σε κατι γιατι οταν πιστευεις σε κατι τοτε αυτο σου δεινει δυναμη να συνεχισεις. Ο καθενας ειναι ελευθερος να εκφρασεις την γνωμη του στο forum αλλα οχι να αλλαξει την γνωμη του αλλου. Δεν ειμαι ρατσιστης αλλα ειμαι ελληνας και ξυπναει μεσα μου το θυριο οταν μου προσβαλουν πατριδα-οικογενεια-θρησκεια αλλα δεν δηλωνω φανατισμο σε κανενα απο τα τρια παρα μονο αδυναμια. Αυτα τα συνθηματα σου ανεβαζουν το ηθικο και οποιος δεν χονευει την πατριδα και την θρησκεια τοτε εγω τον θεωρω ανθελληνα...



Οταν πιστευεις σε κατι τοσο μα τοσο παραλογο εισαι ετοιμος να διαπραξεις απιστευτες βαρβαροτητες αφου στο επιβαλλει "ο θεος". Οι μουρλοι χριστιανοι που καιγαν την αρχαια ελληνικη γραμματεια πιστευαν οτι κανουν κατι πραγματικα καλο.

Ρε Ελληνα, μηπως να ξυπναγε μεσα σου και η ορθογραφια; Δλδ ειμαι ανθελληνας επειδη ειμαι ορθολογιστης και δεν δεχομαι τις θρησκειες; Δλδ η συντριπτικη πλειοψηφια του πληθυσμου της Γης που δεν ειναι ελληνορθοδοξοι ειναι ανθελληνες ή εχουν κατι προσωπικο μαζι μας;

Θα σου προτεινα το βιβλιο "Τα ψιλα Γραμματα της Ιστοριας" που εχει γραψει ενας επισης "Ελληναρας" δικαστικος απο την Κρητη. Εκει μπορεις να δεις την αποψη των χριστιανων κοσμα του αιτωλου, των τριων ιεραρχων και πολλων αλλων χριστιανων για τους Ελληνες. Τετοιο μισος για τους ελληνες και τον ελληνισμο ουτε Γκριζος Λυκος δεν εχει.


παραλογο θεωρειται και το πολιτευμα μας αλλα δεν μπορει να το αλλαξει κανεις. Υποχρεωνομαστε να υπηρετησουμε την μαμα πατριδα και σε καποιους αρεσει και σε καποιους οχι. Ο Θεος δεν ειναι τιμωρος και ολα αυτα που λεγονται περι τιμωριας ειναι ανθρωπινες επινοησεις. Παρ ολα αυτα δεν μπορεις να μου αλλαξεις τα πιστευω...
Λοιπον επειδη ξεφυγαμε απο το θεμα... Το θεμα ειναι οι ειδικες δυναμεις και οποιος αγαπαει τον στρατο και την σωστη εκπαιδευση θα του αρεσουν οι Ε. Δ. Αρκει να μην τρελαθει...

faoust21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2011 8:10 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από faoust21 »

Αλεξανδρος_9007 έγραψε:
faoust21 έγραψε:
Αλεξανδρος_9007 έγραψε:κακως που δεν πιστευετε σε κατι γιατι οταν πιστευεις σε κατι τοτε αυτο σου δεινει δυναμη να συνεχισεις. Ο καθενας ειναι ελευθερος να εκφρασεις την γνωμη του στο forum αλλα οχι να αλλαξει την γνωμη του αλλου. Δεν ειμαι ρατσιστης αλλα ειμαι ελληνας και ξυπναει μεσα μου το θυριο οταν μου προσβαλουν πατριδα-οικογενεια-θρησκεια αλλα δεν δηλωνω φανατισμο σε κανενα απο τα τρια παρα μονο αδυναμια. Αυτα τα συνθηματα σου ανεβαζουν το ηθικο και οποιος δεν χονευει την πατριδα και την θρησκεια τοτε εγω τον θεωρω ανθελληνα...



Οταν πιστευεις σε κατι τοσο μα τοσο παραλογο εισαι ετοιμος να διαπραξεις απιστευτες βαρβαροτητες αφου στο επιβαλλει "ο θεος". Οι μουρλοι χριστιανοι που καιγαν την αρχαια ελληνικη γραμματεια πιστευαν οτι κανουν κατι πραγματικα καλο.

Ρε Ελληνα, μηπως να ξυπναγε μεσα σου και η ορθογραφια; Δλδ ειμαι ανθελληνας επειδη ειμαι ορθολογιστης και δεν δεχομαι τις θρησκειες; Δλδ η συντριπτικη πλειοψηφια του πληθυσμου της Γης που δεν ειναι ελληνορθοδοξοι ειναι ανθελληνες ή εχουν κατι προσωπικο μαζι μας;

Θα σου προτεινα το βιβλιο "Τα ψιλα Γραμματα της Ιστοριας" που εχει γραψει ενας επισης "Ελληναρας" δικαστικος απο την Κρητη. Εκει μπορεις να δεις την αποψη των χριστιανων κοσμα του αιτωλου, των τριων ιεραρχων και πολλων αλλων χριστιανων για τους Ελληνες. Τετοιο μισος για τους ελληνες και τον ελληνισμο ουτε Γκριζος Λυκος δεν εχει.


παραλογο θεωρειται και το πολιτευμα μας αλλα δεν μπορει να το αλλαξει κανεις. Υποχρεωνομαστε να υπηρετησουμε την μαμα πατριδα και σε καποιους αρεσει και σε καποιους οχι. Ο Θεος δεν ειναι τιμωρος και ολα αυτα που λεγονται περι τιμωριας ειναι ανθρωπινες επινοησεις. Παρ ολα αυτα δεν μπορεις να μου αλλαξεις τα πιστευω...
Λοιπον επειδη ξεφυγαμε απο το θεμα... Το θεμα ειναι οι ειδικες δυναμεις και οποιος αγαπαει τον στρατο και την σωστη εκπαιδευση θα του αρεσουν οι Ε. Δ. Αρκει να μην τρελαθει...



Ναι αλλα το σημερινο πολιτευμα δεν ειναι παραλογο. Ειναι μη λειτουργικο αν θες, αλλα οχι παραλογο. Παραλογο ειναι να πιστευεις οτι κατι υπαρχει, ενω δεν υπαρχει καμια αποδειξη οτι υπαρχει. Οντως ξεφυγαμε.

Παντως εμενα ο κολλητος ηταν στελεχος στις ΕΔ (λοχιας) και μου ελεγε οτι οι φανταροι πλεον κανουν την βασικη εκπαιδευση που ειναι σχετικα ευκολη και μετα σκοπια και αγγαρεια. Και το ιδιο μου εχει πει και φιλος του, αξιωματικος των ΕΔ. Ισχυει;
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από kampf »

Ναι. Ακριβως ετσι ειναι και οποιος νομιζει θα γινει κομμαντο ειναι γελασμενος και θα ξενερωσει
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Οποιος παει να γυμναστει στις ειδικες δυναμεις ειναι πολυ γελασμενος... Εχει πολυ τρεξιμο και αγγαρειες. Η εκπαιδευση ειναι ιδια με αυτη τον απλων φανταρων πριν απο 30 χρονια. Η απλη θητεια φανταζει διακοπες μπροστα σε αυτο. Πλεον οι μοναδες εχουν κλιματιστικο στη σκοπια και ιντερνετ στο ΚΨΜ. Αν ειχε και ζεστο νερο καλα θα ηταν...
speedster 1323

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από speedster 1323 »

Αλεξανδρος_9007 έγραψε:Οποιος παει να γυμναστει στις ειδικες δυναμεις ειναι πολυ γελασμενος... Εχει πολυ τρεξιμο και αγγαρειες. Η εκπαιδευση ειναι ιδια με αυτη τον απλων φανταρων πριν απο 30 χρονια. Η απλη θητεια φανταζει διακοπες μπροστα σε αυτο. Πλεον οι μοναδες εχουν κλιματιστικο στη σκοπια και ιντερνετ στο ΚΨΜ. Αν ειχε και ζεστο νερο καλα θα ηταν...
Oι ειδ. Δυναμεις μπορει να καταντησανε χαλια γιατι εχουν αυτο το κοσμο... Τι εννοω; Εμεις φταιμε που εχει μαλακωσει η εκπαιδευση γιατι εχει ανεβει η καλοπερασει στον ελληνα κ οταν μπει στρατο του φταινε ολα... Το τρεξιμο, τα καψωνια, οι φωνες. Ευθυνεται η κακη πληροφορηση για το αντικειμενο κ τα βιντεο game k τα εργα... Που το καθε μαμοθρεφτο νομιζει οτι θα παει εκει κ θα το ντυσουνε ραμπο να τον βγαζουνε φωτο να τον καμαρωνει η μαμα του κ αυτο να χαιρετε κ να καμαρωνει σαν γυφτικο σκερπανι.Εικόνααλλα οταν ειναι μεσα, ολο κλαμα ειναι κ παιρνει τηλ κ το βισμα να παρει τον διοικητη τηλ κ να τον κραξει γιατι ενας λοχιας τον ετρεξε... Εικόναθελει να παει καποιος ειδ. Δυναμεις κ το μονο που ηξερε στην ζωη του ηταν το ιντερνετ-το μονο οπλο που ειχε πιασει ηταν ενα νεροπιστολο κ το βουνο το ειχε δει σε κατι φωτο. ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΟΟΟ. Οχι τιποτα αλλο αλλα χαντακωνονται κ παιδια που κανουν για Ειδ. Δυναμεις τα οποια κατα την δικη μου εκτιμηση ειναι το 50% απο αυτα που βρισκονται σε μια μοναδα, ολοι οι αλλοι θα επρεπε να παιρνουν στο τελος ενα κηδειοχαρτο για ενθυμιο κ προσβαλουν τον μπερε με την παρουσια τους σε αυτες τις μοναδες.Εικόνα Τα ειπα κ ξαλαφρωσα...
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Φιλε βλεπω δεν ειναι η πρωτη φορα που γραφεις μηνυμα στο φορουμ... Γιατι δεν γινεσαι μελος; Ελα στη παρεα μας φανταρε.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

speedster κι εγω μσου ειμαι μην μου εναντιωνεσαι. Τα ιδια πραγματα εννουμε!
speedster 1323

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από speedster 1323 »

Αλεξανδρος_9007 έγραψε:speedster κι εγω μσου ειμαι μην μου εναντιωνεσαι. Τα ιδια πραγματα εννουμε!
Δεν σου εναντιωνομαι απλα εξηγω οτι επηρεαζει το ανθρωπινο προσωπικο την ποιοτητα των ειδ. Δυναμεων... Κ ενα μεγαλο προβλημα ειναι κ η μειωση της θητειας, σου λεει ο καθε μπουλης 9 μηννες ειναι θα αντεξω κ ετσι εχουμε τσαμπα μαγκες-πρασινα μπερε κ μεταξωτες κορδελες... ΕικόναΕικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες