Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Σε τι ηλικία υπηρετήσατε στις Ε.Δ.?

Το δημοψήφισμα λήγει την Κυρ Σεπ 09, 2018 4:13 pm

18-21 (μετά το σχολείο)
176
62%
22-26 (μεση κατάσταση)
66
23%
27-30 (μετά τις σπουδές)
26
9%
>30
17
6%
 
Σύνολο ψήφων: 285

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ell777
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2009 10:35 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ell777 »

Γεια σας,

θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει οριο ηλικιας για να υπηρετησει καποιος στις ειδικες δυναμεις και ποιο.

ευχαριστω.
Αμφίβιος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 27, 2009 8:19 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Στρατος,Jet Ski,κ.α
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αμφίβιος »

Λοιπον για ειδικες δυναμεις και ολοκληρο τον στρατο απο τα 17 εως 30 μου φαινεται στα 17 εθελοντης ενοω μονο λοκ και αμφιβιος μπορεις να πας απο το 2007 το τμημα αλεξιπτωτηστων ειναι μονο μονιμοι δες λιγο στο φορουμ
Anonymous

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι 29 ετων, ειδικευομενος ιατρικης, το 2010 ληγει η αναβολη μου, διακοπτω σπουδες για να μπω φανταρος. Ειχα δηλωσει ειδικες δυναμεις περιοδευν. Υπαρχει οριο ηλικιας; Η αποψη σας; Αξιζει τον κοπο ειδικες δυναμεις στα 30 σου; Ευχαριστω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τα παντα αξιζουν φιλε μου αρκει αυτο που θελουμε να κανουμε να το γουσταρουμε πραγματικα και να το κανουμε με την καρδια μας.

Ετσι ειναι και οι Ειδικες Δυναμεις.

Δεν υπαρχει οριο σε κανεναν και για τιποτα.
Anonymous

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια! Αξιζει ενας 26 αρης να ζησει την εμπειρια του καταδρομέα ή ειναι πολυ μεγάλος για όλη αυτη την διαδικασία;
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

giorgos έγραψε:Καλησπερα παιδια! Αξιζει ενας 26 αρης να ζησει την εμπειρια του καταδρομέα ή ειναι πολυ μεγάλος για όλη αυτη την διαδικασία;


Μονο στο τελος μπορεις να πεις αν αξιζε ή οχι, παντως νς ξερεις οτι εκει θα σε τρεχουν τα 20χρονα (οσο θα εισαι στο κεντρο), στον υπολοιπο στρατο τα πραγματα ειναι καλυτερα για αυτους που ειναι μεγαλυτερης ηλικιας αλλα για 9 μηνες μη μασας, πηγαινε!
Kyr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2010 5:13 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kyr »

Ρε παιδιά ξέρει κανείς ποιό είναι το ανώτατο όριο ηλικίας για την κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις; ευχαριστώ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν υπάρχει όριο φίλε μου. Το θέμα είναι να μπορέσεις εσύ να προσαρμοστείς!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ventouza29 έγραψε:

καλησπερα Greek_Army να σε ρωτησω κατι;

τα αθληματα στο κεντρο ειναι ιδια για ολους; Εννοοω για τις μοναδες μετα πχ λοκ, αλεξηπτωτα, μακ...


όχι για τα αλεξίπτωτα είναι ξεχωριστά. Μακ, λοκ δεν έχουνε αθλήματα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yandr την Τετ Μάιος 05, 2010 1:06 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
alxandros
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 27, 2010 2:54 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από alxandros »

Καλησπερα παιδια. Αν και νωρις σχετικα ακομα για μενα μιας μπαινω το αργοτερο τον Φεβρουαριο εκτος συγκλονιστικου απροοπτου, ειχα μια συζητηση σημερα για τον στρατο με εναν γνωστο μου και ειπα να ρωτησω 2 πραγματακια

Ειμαι γεννηθης του 83 και οταν ειχα περασει περιοδευων το 2001 ειχα δηλωσει για Πεζοναυτης. Οπως λοιπον καταλαβαινετε εχω την απορια αν ακομα κ σε αυτη την ηλικια που ειμαι, αν θα μου δωσουν την ευκαιρια να υπηρετησω σαν Πεζοναυτης.

Το ηθικο μου και η διαθεση για να υπηρετησω ειναι ΑΚΜΑΙΟΤΑΤΗ αλλα δεν ξερω αν μπορω να ανταγωνιστω 20αρηδες η να με επιλεξουν. Σωματικα δεν εχω θεμα 4τρακης πρωταθλητης σε καρατε μεχρι το 2005 υψος 1,90 κλπ.

Μονο η ηλικια με φοβιζει και θα απογοητευτω με τυχον απορριψη

Ευχαριστω και συγγνωμη αν κουρασα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν υπάρχει πρόβλημα με την ηλικία
WQ

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από WQ »

Ρε παιδιά μια ερώτηση με πηραν στον Αυλώνα στα τεθωρακισμένα Αλλα εκει Σκέφτομαι να δηλώσω πεζοναυτης Ή ΛΟΚ, το πρόβλημα ειναι οτι ειμαι σχετικα μεγάλος (27.5), εντάξει δεν ειμαι και 20... Τι λέτε;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Και στη θητεία μου είχα σειρές μου που ήταν 26-27-28, δήλωσαν και πήγαν Ειδικές Δυνάμεις.
kostasdoc

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kostasdoc »

Γεια χαρα σε ολους. Τελειωσα ιατρικη και το τελευταιο που θελω να κανω ειναι να μοιραζω ασπιρινες και ντεπον στα στρατιωτικα ιατρεια η κανα λασιξ σε υπερτασικους ταξιαρχους. Ειμαι 32 και ηταν ονειρο μου να υπηρετησω την πατριδα απο τις ειδικες δυναμεις. Το θεωρω μεγιστη τιμη και προνομιο. Η φυσικη μου κατασταση ειναι καλη και η διψα μου ατελειωτη. Ενδιαφερομαι για Λ. Ο. Κ Και δεν εχω κανενα προβλημα να με τρεχει ο 22αρης που "παλιωσε" και επηξε στην εκπαιδευση. Σκεφτομαι να παρουσιαστω τον νοεμβριο η το αργοτερο τον φεβρουαριο. Παρακαλω πολυ, οποιος γνωριζει ας μου απαντησει αν η ηλικια μου ειναι προβλημα. ευχαριστω εκ των προτερων

ΕΛΛΑΣ Η ΤΕΦΡΑ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν υπάρχει πρόβλημα με την ηλικία σου απλά θα είσαι ο "παππούς" του λόχου
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες