Μεταθέσεις για αδέλφια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Ο αδερφός σου πήρε κανονικά μετάθεση εσύ δικαιούσαι κατ'εξαίρεση
K4rMa
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 14, 2010 4:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από K4rMa »

Ωραία. Ευχαριστώ... Τώρα μια ερώτηση που δεν απαντήθηκε.
τα χαρτιά πότε πρέπει να τα παρουσιάσω... ; Στο κέντρο η μετα την πρώτη μετάθεση στην μονάδα που θα με στείλουν;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από Greek_Army »

K4rMa έγραψε:Ωραία. Ευχαριστώ... Τώρα μια ερώτηση που δεν απαντήθηκε.
τα χαρτιά πότε πρέπει να τα παρουσιάσω... ; Στο κέντρο η μετα την πρώτη μετάθεση στην μονάδα που θα με στείλουν;


Mπορείς να καταθέσεις και τώρα.
outrun
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Αύγ 16, 2011 4:08 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από outrun »

Καλησπέρα παιδιά. Ο αδερφός μου υπηρετεί και απολύεται 1 μήνα πριν απολυθώ κι εγώ που μπένω σε 1 βδομάδα. Έχω πάρει χαρτί οτί υπηρετεί τώρα και θα το δείξω στο κέντρο για να με φέρουν στη πόλη μου ΜΕΣΑ (Θεσσαλονίκη). Αυτό γίνεται; Ή θα με βάλουν "κοντά" στη Θεσσαλονίκη; Και επίσης επειδή είχα κάνει εγχείρηση στο πόδι μου πριν από 5 μήνες για χιαστό και έχω χαρτί από το νοσοκομείο θα το δείξω εκεί για να έχω απαλλαγές; Γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΩ σε καμία περίπτωση αναβολή.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από Greek_Army »

outrun έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Ο αδερφός μου υπηρετεί και απολύεται 1 μήνα πριν απολυθώ κι εγώ που μπένω σε 1 βδομάδα. Έχω πάρει χαρτί οτί υπηρετεί τώρα και θα το δείξω στο κέντρο για να με φέρουν στη πόλη μου ΜΕΣΑ (Θεσσαλονίκη). Αυτό γίνεται; Ή θα με βάλουν "κοντά" στη Θεσσαλονίκη;


Το "κοντά" είναι σχετικό χωρίς βύσμα μπορεί να σε στείλουνε και 100χλμ έξω από την θεσσαλονίκηΕικόνα

outrun έγραψε:Και επίσης επειδή είχα κάνει εγχείρηση στο πόδι μου πριν από 5 μήνες για χιαστό και έχω χαρτί από το νοσοκομείο θα το δείξω εκεί για να έχω απαλλαγές; Γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΩ σε καμία περίπτωση αναβολή.


Για ποιο λόγο να σου δώσουνε αναβολή; Αφού τώρα το πόδι σου είναι καλά, απλά σίγουρα θα σε βγάλουνε Ι3-Ι4
outrun
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Αύγ 16, 2011 4:08 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από outrun »

Δε ξέρω γιατί. Το πόδι μου είναι όντως καλά αλλά δε μπορώ σε καμία περίπτωση να τρέξω ή να σηκώση βάρος...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από Greek_Army »

outrun έγραψε:Δε ξέρω γιατί. Το πόδι μου είναι όντως καλά αλλά δε μπορώ σε καμία περίπτωση να τρέξω ή να σηκώση βάρος...


Θα βγεις άοπλος και τελειώνει η ιστόρια
outrun
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Αύγ 16, 2011 4:08 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από outrun »

Ε τι 100χλμ... Αυτό δεν είναι κοντά... Ο αδερφός μου είναι Έβρο δηλαδή 3μιση ώρες. Εγώ θα πάω στη 1 ώρα απόσταση... Ακούς εκεί βίσμα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από Greek_Army »

outrun έγραψε:Ε τι 100χλμ... Αυτό δεν είναι κοντά... Ο αδερφός μου είναι Έβρο δηλαδή 3μιση ώρες. Εγώ θα πάω στη 1 ώρα απόσταση... Ακούς εκεί βίσμα...


Kαλώς ήρθες στον ελληνικό στρατό!
outrun
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Αύγ 16, 2011 4:08 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από outrun »

Απλά θέλω να εκμεταλλευτώ τις εξόδους ρε και να κοιμάμαι σπίτι :) ... Άμα είναι να τρώω 1 ώρα να πάω και 1 ώρα να γυρίσω και να μη κοιμάμαι και σπίτι τότε... Α! Και είμαι πεζικό...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από Greek_Army »

outrun έγραψε:Απλά θέλω να εκμεταλλευτώ τις εξόδους ρε και να κοιμάμαι σπίτι :) ... Άμα είναι να τρώω 1 ώρα να πάω και 1 ώρα να γυρίσω και να μη κοιμάμαι και σπίτι τότε... Α! Και είμαι πεζικό...


Mωρέ εγώ σε καταλαβαίνω απλά σου εξηγώ πως είναι τα πράγματα. Βέβαια μπορεί να είσαι και τυχερός και να σου κάτσει μετάθεση για σαλόνικα
outrun
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Αύγ 16, 2011 4:08 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από outrun »

Άμα δεν κάτσει μπορώ να κάνω αίτηση στο νέο μου στρατόπεδο για να με πάνε θεσσαλονίκη;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από Greek_Army »

outrun έγραψε:Άμα δεν κάτσει μπορώ να κάνω αίτηση στο νέο μου στρατόπεδο για να με πάνε θεσσαλονίκη;


Όχι δεν γίνεται.
outrun
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Αύγ 16, 2011 4:08 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από outrun »

Ε τότε καλή τύχη. Και δεν θα βρίσω προκαταβολικα. Θα περιμένω να δω.
CaRTooNiST_4
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2011 2:40 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις για αδέλφια

Δημοσίευση από CaRTooNiST_4 »

Καλησπερα σε ολους! Μια ερωτηση!
παρουσιαζομαι σε 9 μερες. Ο αδερφος μου ηδη εχει παρουσιαστει κ χθες ορκιστηκε!
θελω να παω αμεταθετο Αθηνα, και για λογους σχολης, γιατι ειμαι στα τελειωματα κ λογικα θα διαγραφω αν δε τελειωσω ως το καλοκαιρι! Τι πρεπει να κανω; Του αδερφου μου η μεταθεση θα ειναι παραμεθωριο. Οποτε με την συνυπηρετηση παω λογικα κοντα στο σπιτι εε; Αλλα κατι τελευταιο, δεν ειναι η μονιμη κατοικια στην Αθηνα, ωστοσο αν το δηλωσω απλα, θα με πανε; Το ψαχνουν πολυ το θεμα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες