ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ApOsToLoS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 5:43 pm
Ενδιαφέροντα: Πρώην Σμηνιτης ''Πολεμικης Αεροποριας''
Επάγγελμα: Ζαχαροπλαστης
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ApOsToLoS »

Α οποτε φιλε μπορω δηλαδη. Εσυ εισαι αμυνης αεροδρομιων;
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ορθον
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
ApOsToLoS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 5:43 pm
Ενδιαφέροντα: Πρώην Σμηνιτης ''Πολεμικης Αεροποριας''
Επάγγελμα: Ζαχαροπλαστης
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ApOsToLoS »

Δεν το καταλαβα φιλε. Συγνωμη.
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Γιατι ζητας συγγνωμη; Σε ψαρωσε το ορθον; Εικόνα δεν εισαι υποχρεωμενος να γνωριζεις την ειδικοτητα μου φιλε αποστολε
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
ApOsToLoS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 5:43 pm
Ενδιαφέροντα: Πρώην Σμηνιτης ''Πολεμικης Αεροποριας''
Επάγγελμα: Ζαχαροπλαστης
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ApOsToLoS »

Χαχαχα. Οχι απλα δεν το καταλαβα. Απλος δεν μου εκανε για ειδικοτητα το ορθον. Εικόνα
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε βελερεφοντη θα ηθελα να σε ρωτησω τι ακριβως παιζει με τις μεταθεσεις στην αεροπορια. Ποσο συχνες ειναι, που σε στελνουν τον πρωτο καιρο κ ποιες ειναι η καλυτερες ειδικοτητες για να γλυτωνεις τις πολλες μεταθεσεις.
θα μου πεις τωρα οτι θελω κ εποπ αεροπορια κ αμεταθετο μαζι, μηπως να με κανουν κ αρχηγο αεροποριας, αλλα ετσι μην κ κατσει
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Δυσκολη ερωτηση. Οι μεταθεσεις στην αεροπορια σιγουρα δεν ειναι τοσο συχνες οσο στο στρατο, αλλα υπαρχουν. Ο μυθος οτι η αεροπορια ειναι αμεταθετη δεν ισχυει. Οι μεταθεσεις φιλε μου ειναι αναλογω τη ζητηση. Αν εσυ για παραδειγμα θες να πας στη Λαρισα που εχει 4 μοναδες στην ευρυτερη περιφερεια, θα ειναι πιο ευκολο απο καποιον που θα θελει να απει στην Πρεβεζα. Μπορεις να πας οπουδηπουτε υπαρχει μοναδα. Απο Κομοτηνη μεχρι Καρπαθο. Ειδικοτητες για να γλυτωνεις μεταθεσεις δεν υπαρχουν. Ολες οι ειδικοτητες μετατιθενται. Απλως λογω της φυσης τους καποιες ειδικοτητες που ειναι σημαντικες για επιχειρησιακες αναγκες δυσκολα μετατιθενται απο μια μοναδα στην οποια το προσωπικο που υπηρετει εχει εκπαιδευτει σε συγκεκριμενα πραγματα
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Δηλαδη το ενδεχομενο να πας καπου π. Χ πρεβεζα οπως ειπες κ να μην φυγεις αποκλειεται; Η καταγωγη παιζει κανεναν ρολο στις μεταθεσεις;
ApOsToLoS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 5:43 pm
Ενδιαφέροντα: Πρώην Σμηνιτης ''Πολεμικης Αεροποριας''
Επάγγελμα: Ζαχαροπλαστης
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ApOsToLoS »

sniper έγραψε:Δηλαδη το ενδεχομενο να πας καπου π. Χ πρεβεζα οπως ειπες κ να μην φυγεις αποκλειεται; Η καταγωγη παιζει κανεναν ρολο στις μεταθεσεις;
οχι βεβαια. Δεν αποκλειεται... Απλα για αρχη δεν θα πας και στο σπιτι σου. Ομως με τα χρονια μπορεις να κατεις καπου μονυμα απ'οτι ξερω. Οχι δεν παιζει ρολο. Το βιζμα παιζει ρολο. Οπως παντα αλλωστε σε αυτη την χωρα που ζουμε...
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Θελω να ρωτησω αν ειναι καλα στην αεροπορία. Τελειωσα για βρεφοκομοσ. Υπαρχει φωσ Στο τουνελ για να μπω; Πρεπει Οπωσδηποτε να δηλωσεις ειδικοτητα;

ΣΜΗΝΙΑΣ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από ΣΜΗΝΙΑΣ »

Καλημερα σε ολους! Ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου απαντησει σε μια απορια μου. Ειμαι τελειοφοιτος του ΤΕΙ ηλεκτρολογιας και ενδιαφερομαι για την ειδικοτητα μηχανοσυνθετης αεροσκαφων στην αεροπορια στρατου. Η προυπηρεσια που εχω ειναι σαν ηλεκτρολογος μηχανικος. Γνωριζετε αν μετραει για την ειδικοτητα μηχανοσυνθετη αεροσκαφων; Ευχαριστω προκαταβολικα!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν εχεις παρα να ψαξεις για παλαιοτερη προκυρηξη και να δεις τι ζηταει η συγκεκριμενη ειδικοτητα.

Κατα 2ον) Ρε παιδια πηγε χθες μια γνωστη μου στα ΚΕΠ και της ειπανε οτι περιμενουν την προκυρηξη της αεροποριας.

Εχει ακουσει κανεις κατι;

Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Και εγω οταν ειχα παει να παρω την προκυρηξη μου ειπε ο υπαλληλος οτι περιμενουν της αεροποριας και εμεινε οταν του ειπα οτι η προκυρηξη που ηθελα ηταν για το στρατο ξηρας. Δεν ξερω τι να πω!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερουν τι τους γινεται.

Παντως ειδικα της αεροποριας πιστευω αναμενεται συντομα και ειδικα τωρα εν οψη ευρωεκλογων.
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε Δ. Υ. Κ να σε ρωτησω κατι και για την αεροπορια αν μπορεις να με βοηθησεις... Στην αεροπορια τη παιζει με τις μεταθεσεος; Μπορεις να μινεις καπου μονιμα; Και καθε ποσα χρονια περνεις μεταθεση;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης