Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
k a t e r i n a
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2010 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από k a t e r i n a »

KostasSSE έγραψε:Παιδια συμφωνω μαζι σας απλως την ερωτηση με το τατουαλ την εκανα για τον εξης λογο. Εχει κανει ενα παιδι ενα τατουαζ στην πλατη ας πουμε και φετος που ειναι τριτη λυκειου θελει να παει σε στρατιωτικες σχολες (στην ΣΣΕ βασικα). Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να περασει;


λογικα θα τα περασει τα υγειονομικα. Μια φιλη μου εδωσε περσι για στρατιωτικες σχολες και ειχε τατουαζ πισω χαμηλα στην πλατη και δεν ειχε κανενα προβλημα... Τα περασε κανονικα Εικόνα
ΒΕΤΤΥ

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ΒΕΤΤΥ »

Θελω να δωσω φετος στη ΣΜΥ η στην ευελπιδων, θελω λοιπον μια εγκυρη απαντηση για τα τατοο, διοτι εχω ενα κατω απο τον ωμο. θα με κοψουν για αυτο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒΕΤΤΥ έγραψε:Θελω να δωσω φετος στη ΣΜΥ η στην ευελπιδων, θελω λοιπον μια εγκυρη απαντηση για τα τατοο, διοτι εχω ενα κατω απο τον ωμο. Θα με κοψουν για αυτο;



Δεν θα έχεις πρόβλημα
Σταυρος

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Σταυρος »

Γεια σας παιδια... Θα ηθελα να ρωτισω κατι. Εφοσον μπεις στην στυα και μετα, τατουαζ σε μη-εμφανες σημειο μπορεις να κανεις; Εννοω οτι αν το δουν καποτε θα εχεις καποιο προβλημα; Ευχαριστω

ΥΓ. Τελικα πρωτος μισθος ειναι 1050 ή κανα 900 αρακι;
warrel
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Μάιος 02, 2011 7:29 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από warrel »

Παιδιά Θελω να Ρωτήσω Κάτι ! Θέλω Να Πάω Σε Στρατιωτικές Σχολές Φέτος Δίνω Αλλα Θέλω Να Πάω Να Κάνω Και ενα Τατουάζ Στο Στήθος Την Ελληνική Σημαία ! Παίζει Να Έχω Πρόβλημα Και να με Κόψουν?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Greek_Army »

EΔώ και 4 σελίδες λέμε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Titis »

Με τα τατουάζ τι παίζετε; Μπορώ να έχω κανονικά τατουάζ σε όποιο μέρος του σώματος μου αλλά διακριτικό εννοείται, ή απογορεύεται και μπορεί να μην σε αφήσουν να μπεις στην σχολή?
19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Ρε γιατι δεν διαβαζετε παραπανω; Η ερωτηση εχει απαντηθει τοσες φορες... Δεν υπαρχει προβλημα αρκει να μην φενετε οτα φορας κοντομανικο.
nikosf16
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 18, 2011 11:32 pm
Τοποθεσία: agia paraskevi
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από nikosf16 »

Γεια σας... Ξερει κανεις αν στις στρατιωτικες σχολες επιτρεπονται τατουαζ και piercing; Ευχαριστω...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikosf16 έγραψε:Γεια σας... Ξερει κανεις αν στις στρατιωτικες σχολες επιτρεπονται τατουαζ και piercing; Ευχαριστω...


Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τα piercing
Anna

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Anna »

Εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο... Σκέφτομαι να δηλώσω για Ευελπίδων και έχω ένα Τατουάζ στο δεξί πόδι πάνω από τον αστράγαλο (μικρό σε μέγεθος). Θα με κόψουν ή όχι.
Τζινα

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Τζινα »

Η προκυριξη το λεει καθαρα. Απαγορευεται το τατοο. Κατεβαστε την και διαβαστε την. Αυτοι που εχουν τατοο να το σκεφτοταν πριν το κανουν. Τωρα γιατι το μετανιωσαν; Οταν το "χτυπουσαν" και κοκορευονταν και το δειχνανε ηταν καλα.
spy

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από spy »

Λοιπον τα τατουαζ επιτρεπονται αρκει να μην φαινονται με τη θερινη στολη εξοδου. Το λεει και η εγκυκλιος. Εχω τελειωσει τη Σ. Τ. Υ. Α και εχω ηδη 2 τατου. Τα εχουν δει και στο ΓΝΑ και δε μου ειπε κανεις τιποτα. Μη ψαρωνετε. Απλα το καλυτερο ειναι αν θες τοσο πολυ να κανεις τατου καντο μετα τη σχολη, αφου υποτιθεται οτι θα το θες και τοτε.
Άβαταρ μέλους
cocoblogger
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Δεκ 30, 2011 12:23 am
Τοποθεσία: Μηχ/της
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από cocoblogger »

Να ρωτησω και κατι αλλο απο Σ. Ι. Και απο Σ. Τ. Υ. Α. Εχουν προβλημα με τα ταττου;
Την σημαια που αγαπω Εχει εναν λευκο σταυρο Και θα την υπηρετω Μεχρι να με βρουν νεκρο...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες