ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
spyros.m

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από spyros.m »

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω για την σχολη ναυτικων δοκιμων Εαν θα μπορει κανεις να εχει κανει διορθωση με λεηζερ να γινει δεκτος στο τμημα των μαχιμων. Βλεπω συνεχως να λενε πως δεν πρεπει να εχει υποστει εγχειριση με ακτινωτη κερατοτομη αλλα πουθενα δεν βλεπω για το λεηζερ και για τις επεμβασεις με αυτο. Οποιος ξερει ας μου απαντησει. Σας παρακαλω πολυ για βοηθεια, ειμαι πολυ μπερδεμενος Εικόναfunction d_log (s) { var ev = document.createEvent ('events') ;ev.initEvent ('heartbeat_log',true,false) ;document.body.setAttribute ('heartbeat_attrib',s) ;document.dispatchEvent (ev) ; };
Bill

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από Bill »

Γίνεσαι δεκτός κανονικά με γυαλιά πηγαίναν, η εξεταση είναι υποτυπώδης αν τους πεις το πίνακα 10/10 δεν έχεις κανένα θέμα τουλάχιστον όταν έδινα εγώ ΠΚΕ.
spyros.m

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από spyros.m »

Ευχαριστω πολυ αλλα μια συναδελφος της μητερας μου που τα ψαχνει αυτα γενικα ειπε πως δεν μπαινεις ουτε με διορθωμενη αλλα δεν μπορω βεβαια να απορριψω και την δικη σας απαντηση. Σας ευχαριστω πολυ Εικόνα
spyros.m

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από spyros.m »

Απλα δεν μπορω να ειμαι σιγουρος ακομα γιατι εχω ακουσει παρα πολλα πραγματα σχετικα μ αυτο αλλα πιστευω και εγω κατα βαθος πως γινεσαι δεκτος απλα με διορθωμενη στο τμημα αυτο. Και αν οντως δεν γινεσαι μαλλον θα παω για μηχανικων αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεις με ειδηκοτητα μηχανικου να σταδιοδρομησεις σε ελικοπτερα και αεροσκαφη ναυτικης συνεργασιας που με ενδιαφερουν πιο πολυ αλλα μαλλον θα μπορεις απ οτι πιστευω
Βill

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από Βill »

Εγώ απλά σου παραθέτω τα γεγονότα όπως τα βίωσα 'οντας υποψήφιος για ΠΚΕ στη ΣΝΔ.
spyros.m

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από spyros.m »

Ωραια σας ευχαριστω και παλι. Πραγματικα με απαλλαξατε απο ενα τεραστιο φορτιο αγωνιας. Τωρα ξερω πως μπορω να κανω αυτο που θελω πραγματικαΕικόνα. Ευχαριστω
thanasis.br

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από thanasis.br »

Γεια σας. Ενδιαφερομαι και εγω με την σειρα μου για την ΣΝΔ στους μαχιμους. Αλλα οντας ομοιοπαθης εχω μυωπια. Εχω ακουσει ενα σωρο πραγματα για το θεμα εαν γινεσαι δεκτος στην ΣΝΔ στους μαχιμους ειτε με μυωπια ειτε με διορθωση με λεηζερ. Ο ενας λεει δεν δεχονται ουτε με εγχειριση, ο αλλος λεει μπορεις αρκει να εχεις κατω απο 6 βαθμους, ο αλλος λεει μπορεις μονο με 1 βαθμο μυωπιας κ. Α. Αλλα χτες ακουσα απο εναν γνωστο κατι και σαλταρα. Μου ειπε πως η σχολη εχει οριο μυωπιας αλλα δεν δεχεται λεηζερΕικόνα. Τελος παντων μπορει κανεις να μου απαντησει σιγουρα στα εξης.function d_log (s) { var ev = document.createEvent ('events') ;ev.initEvent ('heartbeat_log',true,false) ;document.body.setAttribute ('heartbeat_attrib',s) ;document.dispatchEvent (ev) ; };

1. Γινεται δεκτος καποιος με μυωπια η μπορει να κανει και λεηζερ και να προχωρησει κανονικα.

2. Οσον αφορα το τμημα των μηχανικων, μπορει καποιος μετα την σχολη να σταδιοδρομησει και σε ελικοπτερα, υποβρηχια, αεροσκαφη ναυτικης συνεργασιας κ. Α η μονο σε πλοια του στολου

2. Ποια μαθηματα δινει καποιος στις πανελληνιες για το τμημα των μαχιμων και ποια για το τμημα των μηχανικων

Σας ευχαριστω προκαταβολικαΕικόνα

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Όποιος θέλει να δει την Τελετή Ορκωμοσίας Νέων Σημαιοφόρων ΠΝ Τάξεως 2019 να πατήσει εδώ Τελετή Ορκωμοσίας Νέων Σημαιοφόρων ΠΝ Τάξεως 2019
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Μίλησα με αξιωματικό του Ναυτικού και μου είπε κάποια πράγματα για την ΣΝΔ.Όσον αφορά το εσωτερικό πρόγραμμα της σχολής δεν έχει μεγάλη σημασία να το ξέρεις από τώρα. Αυτό που πρέπει να ξέρεις είναι ότι είναι αρκετά πιεστικό χρονικά και ιδιαίτερα το μάθημα. Είναι πιο δύσκολο από ότι όλοι το φαντάζονται. Επίσης οι αρχηγοί εκτός ότι έχουν περισσότερα προνόμια από τους άλλους μαθητές έχουν και αυξημένες ευθύνες. Πάντως όσο πιο ψηλά (σε βαθμολογία) αποφοιτείς έχεις και περισσότερες επιλογές (μεταπτυχιακά, επιλογές σταδιοδρομίας κλπ.) Να το επιδιώξεις. Αγγλικά δεν απαιτούνται, αλλά μια πολύ καλή γλώσσα θα σου δώσει επιλογές για το εξωτερικό και είναι απαραίτητη.

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Επίσης στη σχολή μπορείς να προπονείσαι τις ώρες τις προπόνησης μόνο (1-1,5 ώρα), στον ελεύθερο χρόνο δεν γίνεται. Στον στίβο μάχης προπονείσαι μόνο αν είσαι σε κάποια ομάδα (στίβου, κολυμβητική).
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Προχωρήστε το στο 11:55

προβολή στο Vimeo

Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Άβαταρ μέλους
GeoCommand
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 6:31 pm
Ενδιαφέροντα: Στρατός- σχέδιο-Αεροπορία
Επικοινωνία:

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από GeoCommand »

Επίπεδο!
Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από ΕΛΙΣΑΒΕΤ »

Γεια σας! Είμαι μια κοπέλα πρώτης λυκείου και στο μέλλον θα ήθελα να γίνω αξιωματικός του ναυτικού. Οι βαθμοί μου είναι αρκετά υψηλοί και στα αθλήματα καταφέρνω να πιάσω τα όρια. Αν όλα πάνε καλά και καταφέρω να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι εύκολο να συνδυαστεί η καριέρα στο πολεμικό ναυτικό αλλά και η οικογένεια. Αν κάποιος μπορεί και θέλει να μου απαντήσει θα περιμένω με χαρά.
Άβαταρ μέλους
SndOyk Karavanas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Οκτ 21, 2019 5:16 pm
Επικοινωνία:

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από SndOyk Karavanas »

Συμμαθήτρια μπορείς να το συνδυάσεις όπως και πόσοι άλλοι σε αυτόν τον κλάδο και γενικά στις ένοπλες δυνάμεις. Βέβαια να ξέρεις ότι μπορεί να λείψεις και 3 μήνες (και περισσότερο) από το σπίτι. Υπάρχουν και σχετικές άδειες, για τις γυναίκες υπάρχει και η άδεια κύησης-τοκετού. Ούτε εύκολα ούτε και πάντα δύσκολα. Και εγώ ΣΝΔ θέλω να πάω αλλά δεν σκέφτομαι και πολύ να κάνω οικογένεια, την γουστάρω πολύ αυτή την δουλεία και θέλω να αφοσιωθώ σε αυτήν. Προτιμάς μάχιμους ή μηχανικούς;
τολης

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δημοσίευση από τολης »

Καμια γυναικα δεν παει για μηχανικος
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης