Διακοπή αναβολής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Rafale »

gr ; Ριξε μια ματια πανω αυτο που ποσταρισα
nikolakis05
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 6:16 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από nikolakis05 »

Γεια σας... Εμενα ειναι λιγο μπερδεμενη η ιστορια... Εγω παρουσιαστικα Μαλεμε 302 08 Α' ΕΣΣΟ και πηρα αναβολη πριν ορκιστω λογο οικονομικων προβληματων... Μετα ξαναπηρα αναβολη μεχρι το 31 Δεκεμβριου 2013 Γιατι ηθελα να τελιωσω το σχολειο... Αλλα προεκυψαν οικογενειακα προβληματα και το σταματησα... Τωρα λοιπων θελω να κοψω την αναβολη για να μπω στην σειρα του Φεβρουαριου 2010... Τι γινεται με την δικια μου περιπτωση... ;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από yandr »

Θα κόψεις πολύ απλά την αναβολή σου.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Το βράδυ θα βάλω στο site και μία σελίδα με την ακριβή διαδικασία και τα έγγραφα που απαιτούνται.

ge0rgio

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από ge0rgio »

Οταν διακοπτης την αναβολη σου περνεις καπιο χαρτι, αριθμο ή μια και καλη σου ερχετε τα χαρτί να παρουσιαστείς
ge0rgio

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από ge0rgio »

Αυτές τις μέρες είναι να πάω να κόψω την αναβολή μου θα ήθελα να ρωτήσω αν το ότι δήλωσα στο περιοδεύων αεροπορία παίζει κάποιο ρόλο ότι θα πάω εκεί Ή πρέπει να βάλω κανέναν "γνωστό" και για να το κάνω αυτό μπορώ να πάρω κάποια στοιχεία από το στρατολογικό γραφείο (έναν αριθμό, μια βεβαίωση π. Χ) ή θα πρέπει να περιμένω το χαρτί της κατάταξης;
Ευχαριστώ εκ των πρότερων
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όταν πας να κόψεις την αναβολή θα κάνεις και μια αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α εκεί θα λέει σε ποιο σώμα ανήκεις
ge0rgio

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από ge0rgio »

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Εικόνα
ge0rgio

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από ge0rgio »

Πήγα σήμερα και διέκοψα την αναβολή, έκανα και αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α δεν μου έδωσαν τίποτα να συμπληρώσω απλός σημειώσανε κάτι πάνω στο έντυπο της διακοπής και μου είπανε αν θέλω να έρθει με το ταχυδρομείο, είπανε Επίσης ότι επειδή είμαι Γ ΕΣΣΟ 2010 δεν θα φαίνεται το σώμα θα έχω είναι πρόβλημα Αυτό για το "κανονίσω" ή απλά χρειάζεται μόνο ο αριθμός στρατολογικού μητρώου;
Η αεροπορία παίρνει σε κάθε ΕΣΣΟ άτομα;
Τα παιδιά ήταν πολύ ευγενικά και εξυπηρετικά και δεν με φέρανε σε δύσκολη θέση
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

ge0rgio έγραψε:Πήγα σήμερα και διέκοψα την αναβολή, έκανα και αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α δεν μου έδωσαν τίποτα να συμπληρώσω απλός σημειώσανε κάτι πάνω στο έντυπο της διακοπής και μου είπανε αν θέλω να έρθει με το ταχυδρομείο, είπανε Επίσης ότι επειδή είμαι Γ ΕΣΣΟ 2010 δεν θα φαίνεται το σώμα θα έχω είναι πρόβλημα Αυτό για το "κανονίσω" ή απλά χρειάζεται μόνο ο αριθμός στρατολογικού μητρώου;
Η αεροπορία παίρνει σε κάθε ΕΣΣΟ άτομα;
Τα παιδιά ήταν πολύ ευγενικά και εξυπηρετικά και δεν με φέρανε σε δύσκολη θέση


Το πιστοποιητικό τύπου Α μπορείς να πας την επόμενη μέρα και να το πάρεις. Με το ταχυδρομείο ίσως καθυστερήσει. Εκέι φαίνεται πάντως σε ποιο σώμα ανήκεις! Η αεροπορία παίρνει σε κάθε εσσό άτομα
Γιωργος

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Γιωργος »

Γεια! Παιδεια ηθελα να κοψω την αναβολη τον Μαϊο (γιατι ετσι μου ειπαν) ωστε να μπορεσω να φυγω τον Αυγουστο αλλα μολις εμαθα οτι επρεπε να παω μεχρι έως 30 Απριλίου. Υπαρχει περιπτωση να με βαλουν στην Γ' σειρα; Θα πας αυριο το πρωϊ (στην ουσια εχς καθυστερησει 4 μερες) απλα θελω να μαθω αν μπορει να γινει κατι. Επισης χρειαζομαι κανα χαρτι για να κοψω την αναβολη; Ευχαριστω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν είχες πάρει αναβολή λόγω σπουδών πρέπει να καταθέσεις τα χαρτιά από την σχολή σου
Γιωργος

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Γιωργος »

Την σχολη δεν την εχω τελιωσει ακομα. Την τελιωνω αρχες ιουλιο απλα σκεφτηκα να κοψω την αναβολη για να φυγω μετα απευθειας. Αμα δεν την εχω τελιωσει δεν μπορω να την κοψω?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Και πάλι πρέπει να πας χαρτί από την σχολή ότι τα χρόνια που πήρες αναβολή σπούδαζες κανονικά
vagolis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 9:59 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από vagolis »

Έχω μία 6μηνη αναβολή λόγω υγείας. Μπορώ νατη κόψω και να μπω τώρα;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης