Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
manouSOSmanousakis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Σεπ 09, 2016 12:22 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από manouSOSmanousakis »

Μπορεί να μου πει κάποιος πως είναι τα πράγματα στο ναυτικό;Επειδή εγώ έχω κάνει χειρουργείο σκολίωσης έχω μεγάλο θέμα με το κρεβάτι. Σπαταλώ αρκετό χρόνο σε αυτό και κοιμάμαι σε ειδικά σχεδιασμένο ορθοπεδικό στρώμα για εμένα!

Επίσης οι τουαλέτες είναι κανονικές οι τούρκικες;

Μπορώ να πάρω οριστική απαλλαγή; Έχω πολλά θέματα

ναυτης

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από ναυτης »

Γεια σας, σε λιγες μερες θα παρουσιαστω στην φρεγατα σπετσαι, μπορει καποιος να μου πει πως εχουν τα πραγματα; Ευχαριστω

Άσχημος

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Άσχημος »

Γνωρίζουμε αν η πρώτη ΕΣΣΟ στο Π. Ν. Για το 2017 θα είναι τον Φεβρουάριο (αντί Ιανουάριο), αν θα ισχύσει δηλαδή η απόφαση για 4 ΕΣΣΟ ανά έτος;
berbe

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από berbe »

Μια ερωτηση θελω ειναι καλα ναυτικη διοικηση θεσσαλονικη; Και γενικα που ειναι καλα να παρεις μεταθεση?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Nassos »

Σε Λέσχες Αξιωματικών Πολεμικού Ναυτικού. Εκεί να δεις ζωάρα!
berbe

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από berbe »

Καλα σιγουρα απλα για να μπεις λεσχη πρεπει να εχεις και πλατες απο πισω :P σε ποιο νησι ειναι καλα να πας; Στην θεσσαλονικη εχω ακουσει οτι δεν ειναι πολυ καλα τα πραγματα
Άβαταρ μέλους
GIANNIS1995GR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 5:29 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από GIANNIS1995GR »

Καλα λεσχες θα ειναι οντως ζωαρα.
ισχυει οτι μετα την εκπαιδευση πρεπει να υπηηρετησεις 4 μηνες τουλαχιστον εκτος αττικης; Και μετά παίζει να σε πάνε αττική πάλι;
και ποτε η θητεια γινεται 9μηνη στο ναυτικο αντι για 12. Οταν υπηρετησεις ολους τους μηνες μετα την εκπαιδευση σε νησι ή πλοιο; Νόμιζα πως σε πλοίο, κληρωτοι δεν μπορούν να πάνε.
τέλος, έχω ακούσει κάτι για 15 μέσα,15 έξω. Πότε ισχύουν αυτά, σε ποιες μονάδες;
ευχαριστω και συγγνώμη αν κούρασα, παραθέτω όλες τις απορίες μου μαζί και αν μπορεί κάποιος να απαντήσει σε κάτι, τον ευχαριστώ πολύ
Nik0s135
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 10, 2017 3:57 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Nik0s135 »

Καλημέρα, τελειώνω τώρα τη σχολή μου και θέλω να μπώ στο πολεμικό ναυτικό... Σκεφτομουν για Σεπτέμβρη όμως επειδή φοβόμαι μην τυχει καμια στραβη και μηνει κανα μαθημα αυτη την εξεταστική, να το δώσω σεπτεμβρη και να τελειωνω... Άρα αν δεν μπω Σεπτέμβρη, μετά πάω για Νοέμβρη. Κανοντας μια αναζητηση στο ιντερνετ και διαβαζοντας σε διαφορα φορουμς περι ναυτικου, κάπου διαβασα απο 2-3 ατομα σε φορουμς, οτι αν μπεις νοεμβριο κανεις +2 μηνες θητεια... Δηλαδη αν μπω π. Χ 5 Νοεμβρη του 2017 θα τελειώσω 5 Γενάρη του 2019, δηλαδη 14 μηνες μετα αντί για 12 μηνες που ειναι η θητεια στο Π. Ναυτικο. Ισχυει κατι τετοιο; Ή τελειωνω οπως και να χει 12 μηνες θητειας ακριβως; Δηλαδη 5 νοεμβρη 2018. Πειτε μου λιγο γιατι δεν ξερω και με προβλήματισε αυτο που διαβασα... Ευχαριστω προκαταβολικα!
Άβαταρ μέλους
GIANNIS1995GR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 5:29 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από GIANNIS1995GR »

- 14 μήνες θητεία δεν έχω ακούσει να γίνεται
- ΠΝ δεν μπαίνεις αν το θέλεις, πρέπει να έχεις καταχτεί' αυτό το βλέπεις από την εφαρμογή που εχει το site της stratologias
- σεπτέμβρη δεν γίνεται να μπεις, οι ΕΣΣΟ ειναι Αυγουστος και μετα Νοεμβριος
- για Αυγουστο εχει παρελθει η ημερομηνια, αν κοψεις τωρα πας για Νοεμβρη
Nik0s135
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 10, 2017 3:57 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Nik0s135 »

Για να μπω Νοεμβρη πρεπει να την κοψω μεχρι τελη Ιουνιου την αναβολή;

Επισης αν μπω πολεμικο ναυτικο και δεν εχω καποιο βυσμα αφοτου μπω, τι θα πρεπει να προσεξω ωστε να μην με εχουν σε οτι χειροτερο εχει το ναυτικο;
Άβαταρ μέλους
GIANNIS1995GR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 5:29 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από GIANNIS1995GR »

- μέχρι τέλη Ιουλίου για Νοεμβ. Για Αύγουστο έπρεπε μέχρη τέλη Απριλίου. Εκτός αν κάνεις αίτηση άμεσης κατάταξης.
- το εχω και εγω απορία αυτό. Πρόκειται να μπω Αυγ. Επίσης έχω απορία αυτά που έγραψα πριν το πρώτο μήνυμά σου
Nik0s135
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 10, 2017 3:57 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Nik0s135 »

Εγω ετσι και αλλιως για Νοεμβρη θελω... Αρα πρεπει μεχρι τελη Ιουλιου να κοψω αναβολη... Απλα καπου ειχα διαβασει αυτο οτι πας +2 μηνες και δεν ξερω αν ισχυει, αν και μου φενεται ακυρο... Λογικα 12 μηνες καθαρα ειναι...

οσον αφορα το μηνυμα σου πριν το πρωτο μου μηνυμα, απο οσο εχω διαβασει αυτες τις μερες,15-15 παιζει στο καστελοριζο. Και γενικα 9 μηνο γινεται οταν πας παραμεθωριο απο την αρχη ως το τελος π. Χ Χιο, καστελοριζο κλπ
Άβαταρ μέλους
GIANNIS1995GR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 5:29 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από GIANNIS1995GR »

Μονο για προεδρικη φρουρα στην Κυπρο νομιζω πας 14μηνο. Κατι πολυ "ειδικο"δηλαδή και δεν ειναι και ναυτικό έτσι κ αλλιως...

επίσης ξέρει κανεις πότε ειναι οι ημερομηνίες κατάταξης τον Αύγουστο; Να ρισκάρω πιστεύοντας ότι θα είναι από Δευτέρα 21/8 και μετά; Δεν υπάρχει αντιστοιχο παράδειγμα από πέρυσι επειδή άλλαξε η σειρα των ΕΣΣΟ απο φετος αλλά πρόσεξα πως σε όλες είναι περίπου στην μέση του μήνα και ξεκινούν Δευτέρα πάντα.
πιστεύει κανεις πως είναι πιθανόν να καλέσουν 7 ή 14 Αυγούστου;
θέλω να κλείσω διακοπές βλέπετε και δεν ξέρω αν πρέπει να το ρισκάρω ή όχι.
xarhs

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από xarhs »

Καλησπερα. Πηρα μεταθεση στην σχολη ναυτκων δοκιμων. Ειναι καλα; Και αν ξερετε ποια λεωφωρεια πανε; επισης ποσες μερες αδειας δικαιουτε ο 12μηνος στρατευσιμος; !

Γιώργος πρόβλημα τπκ

Θητεία στο Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Γιώργος πρόβλημα τπκ »

Καλησπερα λέγομαι Γιώργος και εχω το εξεις θεμα, υπηρετώ εδω και 10 μήνες σε ΤΠΚ που βρίσκεται σε δεξαμενή (στην Κρήτη) σημερα μ ήρθε μετάθεση για Θεσσαλονίκη και επειδή στράβωσαν εδω οι ανώτεροι μ άκουσα οτι δεν θα μ δώσουν το χαρτί για την υπηρεσία και καλα οτι εγω έκανα αλλα καθήκοντα ισχύει αυτο και τι μπορω να κανω; Το κιν μ ειναι ********* οποίος εχει κάποια πληροφορία πληροφορία ας επικοινωνήσει παρακαλω ειναι τρομερή ανάγκη!

Ενημέρωση Στρατοπεδάρχη: Προσωπικά στοιχεία όπως τηλέφωνα, διευθύνσεις κλπ ΔΕΝ δημοσιεύονται δημόσια.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες