Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από yandr »

Δηλαδή πως θα μειωθούν; Δεν εξαρτάται από την βαθμολογία των υποψηφίων;
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από Giannis91 »

ΕΝΝΟΩ ΠΩΣ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ(ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΤΡΑΤ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΨΙΘΙΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ)... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ ΣΤΡΑΤ ΣΧΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΟΥΝ
anneta
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2008 7:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από anneta »

Γι'αυτό θα πέσουν οι βάσεις. Όσο πιο δύσκολα είναι τα θέματα των πανελληνίων τόσο πιο κάτω σε βαθμολογία θα πέσουν οι βάσεις των στρατιωτικών σχολών. Αλλά μην ελπίζεις ότι θα κατέβουν πάρα πολύ, υπολόγιζε σε 500-1000 μόρια κάτω το πολύ.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από yandr »

Και πως ξέρετε ότι τα θέματα των πανελληνίων θα είναι δύσκολα ρε παιδιά;

Δηλαδή αν είναι γελοία δεν θα εκτιναχθούν οι βάσεις;

Με λίγα λόγια, οι βάσεις δεν μπορείς να εκτιμήσεις πως θα κινηθούν.

Ωστόσο φαίνεται να αλλάζει ο τρόπος εισαγωγής στις στρατιωτικές σχολές και αυτό μπορεί να επιφέρει σημαντικές μεταβολές. Υπάρχει σχετικό θέμα στο forum.
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από Giannis91 »

yandr έγραψε:Και πως ξέρετε ότι τα θέματα των πανελληνίων θα είναι δύσκολα ρε παιδιά;

Δηλαδή αν είναι γελοία δεν θα εκτιναχθούν οι βάσεις;

Με λίγα λόγια, οι βάσεις δεν μπορείς να εκτιμήσεις πως θα κινηθούν.

Ωστόσο φαίνεται να αλλάζει ο τρόπος εισαγωγής στις στρατιωτικές σχολές και αυτό μπορεί να επιφέρει σημαντικές μεταβολές. Υπάρχει σχετικό θέμα στο forum.


ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ;
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από Giannis91 »

Απο ποτε θα ισχυει ομως αυτο που ειπατε για το μηχανογραφικο; ειμαι γεννηθης το '91 και ενδιαφερομαι για στρατ σχολες εμενα θα με πιασει αυτο ή θα μπορω να δηλωσω και αλλες σχολες εκτος στρατ;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από yandr »

Δεν έχω διαβάσει κάτι νεώτερο οπότε μάλλον δεν προχώρησε.

Σε κάθε περίπτωση, θα φανεί με την αποστολή του μηχανογραφικού.

Δεν το βλέπω πάντως να προχωρά και ελπίζω να μην γίνει.
Elisabeth
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 8:28 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από Elisabeth »

Εμένα προσωπικά δε με πειράζει καθόλου. Δηλαδή και να ίσχυε αυτή η αλλαγή με τα μηχανογραφικά και πάλι μόνο για στρατιωτικές σχολές εγώ δίνω στην ουσία(γι'αυτό κιόλας διαβάζω)οπότε σκασίλα μου για άλλες σχολές ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ. Καλύτερα να ισχύσει κιόλας να αραιώνουνε σιγά σιγά αυτοί που βλέπουν το στρατό ως χρήμα ή ως ένας τρόπος για να μην κάθονται στο σπιτάκι τους και να βαριούνται μετά τη λήψη του πτυχίου. Στο στρατό πρέπει να πάνε τα ατόμα που έχουν μεράκι για τη στολή, που γουστάρουν τα όπλα και που δε φοβούντια σε ώρα μάχης να στυπήσουν τον εκάστοτε εχθρό.
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από eleni sti »

Νομιζω οτι θα ισχυσει απο φετος το να μπορεις να δηλωσεις μονο στρατιωτικες σχολες. Συμφωνω απολυτα με την Ελισαβετ. Να πανε στρατο αυτοι που πραγματικα γουσταρουν και οχι για τα φραγκα και τη σιγουρια της θεσης. Καλη επιτυχια Ελισαβετ!
Elisabeth
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 8:28 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από Elisabeth »

Ευχαριστώ πάρα πολύ αν και φοβάμαι ότι μπορεί να μην τα καταφέρω γιατί βγάλανε την ειδική κατηγορία στην οποία ανήκω και από Θεωρητική είναι δύσκολο να πιάσεις Ευελπίδων ή Σ. Μ. Υ. πολύ περισσότερο Σ. Σ. Α. Σ. που έχει 19.000 μόρια. Και όσο σκέφτομαι ότι μπορεί να πάνε άτομα που μετά από ένα μήνα θα τα παρατήσουν και θα βαρεθούν, μιλάμε τρελαίνομαι. Και φέτος δε θα πάρουνε επιλαχόντες και θα είναι ελεεινό αυτό γιατί υπάρχουν παιδιά(σαν εμένα καλή ώρα που προσωπικά πεθαίνω για τη στολή και για όλα αυτά, μιλάμε βλέπω ένστολους και σκάω από τη ζήλια μου που αυτοί φοράνε τη στολή και εγώ όχι ακόμα)που μπορεί να μην μπούνε και να μπούνε αυτοί(που δε θα είναι και λίγοι)που μετά από ένα μήνα εκπαίδευσης, δε θα αντέξουν και θα τα παρατήσουν. Τι να πω πια, μπράβο στο ελληνικό σύστημα που εμένα πρωσωπικά με κατάστρεψε που έβγαλαν την ειδική κατηγορία στην οποία ανήκω. Μπράβο τους.
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από eleni sti »

Ελισαβετ τι να πω λες και εισαι μεσα στο μυαλο μου. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο θελω να παω στρατο. Αφου σκεφτομαι να τουσ πληρωνω αντι να με πληρωνουν για να παω. Οσο για αυτους που πανε και φευγουν μετα ασε τα εχω ακουσει και ειχα τρελαθει. Ηταν μια κοπελα που ειχε περασει Σ. Μ. Υ και μετα απο 2 μηνες εφυγε γιατι δεν μπορουσε να υπακουει στισ διαταγες αλλων.. ελεος!! Ασε ποσα παιδια εφυγαν τον οκτωμβρη που ειχαν μπει ΕΠ. ΟΠ. Εγω θα ηθελα να μπαινουν οσα παιδια το θελουν πραγματικα χωρις πανελληνιες και μετα αστους κανανε αξιολογηση και οσοι δεν τα καταφερναν να τουσ εκοβαν.
Elisabeth
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 8:28 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από Elisabeth »

Σοβαρά μιλάς; Και τα παράτησε; Εμένα και τώρα να με καλούσανε θα πήγαινα. Μιλάμε δε μπορείς να φανταστείς κόλλημα που έχω με τη στολή. Ειδικά τις διαταγές και όλα αυτά τα σκέφτομαι και ξετρελαίνομαι. Ειδικά το γεγονός ότι η στολή χαρίζει επιβλητικότητα και σεβασμό και επίσης το γεγονός ότι μένω σε πόλη που έχει στρατιωτικές σχολές και βλέπω τους ένστολους την Παρασκευή το απόγευμα, γύρω στις 16.00μ. μ. να φεύγουν και την Κυριακή το πρωί να επιστρέφουν στη σχολή τους και με κάνει βράζω από θυμό που αυτοί μπήκαν στη σχολή και εγώ δεν ξέρω καν αν το Σεπτέμβριο θα αξιωθώ να τη φορέσω τη στολή. Τους ζηλεύω που φοράνε αυτή την ωραία στολη. Το καλύτερο θα ήταν να τις αποσυνδέσουν από τις πανελλήνιες γιατί μπορεί κάποιος να είναι καλός μαθητής, να θέλει στρατιωτικές σχολές και να γίνει κάτι και να μη γράψει καλά και να περάσει σε άλλη σχολή(όπως εγώ καλή ώρα που δίνω δεύτερη χρονιά)και να περάσει κάποιος άχρηστος που έτυχαν τα θέματα να τα είχαν βάλει σε διαγώνισμα στο φροντιστήριο ένα μήνα πριν. Δηλαδή αυτό δεν είναι ελλεείνο και ένα κακόγουστο αστείο; Στο λέω γιατί το είδα live αυτό τον Αύγουστο από άτομο που είμασταν στο ίδιο τμήμα, πέρασε χώρις να διαβάσει και το χειρότερο, στα διαγωνίσματα δεν έγραφε ποτέ πάνω από δέκα(και είμασταν στο ίδιο τμήμα από την πρώτη γυμνασίου να φανταστείς), δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι.
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από eleni sti »

Για μενα η στολη δεν ειναι κατι που θα με κανει να με σεβονται οι αλλοι και θα με κοιτανε διαφορετικα. Ειναι κατι το πιο βαθυ που δεν μπορω να το εξηγησω ακομα και οταν με ρωτησαν στα ψυχοτεχικα οταν εδωσα για εποπ δεν μπορουσα να τους απαντησω γιατι θελω να μπω στο στρατο ενω ολοι οι υπολοιποι ελεγαν για επαγγελματικη αποκατασταση. Εγω να δεις πως κολλαω αμα δω στρατιωτικο... Εικόνα
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη σπουδαστών ΑΣΕΙ - ΑΣΣΥ (2008)

Δημοσίευση από Giannis91 »

eleni sti έγραψε:Για μενα η στολη δεν ειναι κατι που θα με κανει να με σεβονται οι αλλοι και θα με κοιτανε διαφορετικα. Ειναι κατι το πιο βαθυ που δεν μπορω να το εξηγησω ακομα και οταν με ρωτησαν στα ψυχοτεχικα οταν εδωσα για εποπ δεν μπορουσα να τους απαντησω γιατι θελω να μπω στο στρατο ενω ολοι οι υπολοιποι ελεγαν για επαγγελματικη αποκατασταση. Εγω να δεις πως κολλαω αμα δω στρατιωτικο... Εικόνα


θΑ ΗΘΕΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΡΩΤΑΝΕ ΣΤΑ ΨΥΧΟΤΕΧΝΙΚΑ ΤΕΣΤ... ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩ ΑΠΟΡΕΙΑ ΑΥΤΟ... ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗΜΕΝΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟΥΣ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΕΝΗ ΜΕ ΑΙΜΑ... ΚΑΙ ΓΩ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΝΟΙΩΘΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες