Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giwrgos

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giwrgos »

Μπορει να μου πει κανεις αν οι πεζοναυτες περνουν μορια ςτο τελος της θυτιας;

michael17
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 12:45 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από michael17 »

Να ροτήσω είναι αλήθεια οτι αν δηλσω στατρολογεία ειδικες δυνάμεις θα πάρω μόρια για την αστυνομια; Μορια με πια εννοια?
lefterisg
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2009 12:14 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από lefterisg »

Αυτό που λες είναι για τους ειδικούς φρουρούς. Αν έχεις υπηρετήσει ειδικές δυνάμεις και θελήσεις να μπεις ειδικός φρουρός όταν βγεί προκήρυξη πέρνεις μόρια. Κάτι τέτοιο όμως δεν ισχύει για την αστυφυλάκων μεέσω Πανελληνίων...
tsikou

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tsikou »

Για ΕΦ σε οποια μοναδα ειδικες δυναμεις παει κανεις περνει τα ιδια μορια; Πχ βατραχανθροπος αλεξιπτωτιστες παιζικο κτλ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

tsikou έγραψε:Για ΕΦ σε οποια μοναδα ειδικες δυναμεις παει κανεις περνει τα ιδια μορια; Πχ βατραχανθροπος αλεξιπτωτιστες παιζικο κτλ.


Οι ειδικές δυνάμεις έχουνε 3 κατηγορίες
Καταδρομείς (Ορεινοί, Αμφίβιοι)
Αλεξιπτωτιστές
Πεζοναύτες

Για βάτραχους και πεζικά που λες. Στους βάτραχους δεν παίρνουνε κληρωτούς, οι πεζικάριοι δεν παίρνουνε μόρια
ΜΑΝΩΛΗΣ

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΑΝΩΛΗΣ »

Καλησπερα σας, θελω να μπω στους ειδικους φρουρους και επειδη δν εχω και το καλυτερο απολυτηριο λυκειου (γενικο) θελω να μπω ως δοκιμος στις ειδικες δυναμεις δν μ αφορα ποσο καιρο θα υπηρετησω απλως αμα παρω τα μορια και σωθηκα, για να πας λοιπον ως δοκιμος κανεις απλως μια αιτηση στο ρουφ τι κανεις αμα ξερετε σας παρακαλω να μ απαντησε σιγουρα διοτι αμα γινεται να παω δοκιμος και αυριο το πρωι θα το κανω, σας ευχαριστω για τον χρονο σασ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΜΑΝΩΛΗΣ έγραψε:Καλησπερα σας, θελω να μπω στους ειδικους φρουρους και επειδη δν εχω και το καλυτερο απολυτηριο λυκειου (γενικο) θελω να μπω ως δοκιμος στις ειδικες δυναμεις δν μ αφορα ποσο καιρο θα υπηρετησω απλως αμα παρω τα μορια και σωθηκα, για να πας λοιπον ως δοκιμος κανεις απλως μια αιτηση στο ρουφ τι κανεις αμα ξερετε σας παρακαλω να μ απαντησε σιγουρα διοτι αμα γινεται να παω δοκιμος και αυριο το πρωι θα το κανω, σας ευχαριστω για τον χρονο σασ


Ξεκίνα και διάβαζε το θέμα. Έχουνε ειπωθεί τα πάντα για τους δόκιμους των ειδικών δυνάμεων

ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις
Πως θα μπω??

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Πως θα μπω?? »

Καλησπερα, με λενε Ανδρεα ειμαι 19 και επειδη με το σχολειο δεν τα πηγαινα καλα δηλ. Δεν ειχα καλους βαθμους θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να μπω στην αστυνομια μετα απο καποια διαδικασια στον στρατο, υπαρχει τετοιος τροπος, εχω δηλωσει ΛΟΚ στο περιοδευων και δεν εχω παει ακομα στρατο, ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πως θα μπω; έγραψε:Καλησπερα, με λενε Ανδρεα ειμαι 19 και επειδη με το σχολειο δεν τα πηγαινα καλα δηλ. Δεν ειχα καλους βαθμους θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να μπω στην αστυνομια μετα απο καποια διαδικασια στον στρατο, υπαρχει τετοιος τροπος, εχω δηλωσει ΛΟΚ στο περιοδευων και δεν εχω παει ακομα στρατο, ευχαριστω


Αν υπηρετήσεις στις ειδικές δυνάμεις θα πάρεις 500 μόρια για μελλοντική προκήρυξη στους ειδικούς φρουρούς. Αλλά δεν μετράει μόνο αυτό. Μπορείς να διαβάσεις την προηγούμενη προκήρυξη εδώ
Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

Να ρωτήσω κάτι και εγώ; Επειδή ειδικές δυνάμεις πήγα μόνο για την φάση, τα μόρια μετράνε μόνο για σώματα ασφαλείας ή για το ευρύτερο δημόσιο?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΛΟΚ soldier έγραψε:Να ρωτήσω κάτι και εγώ; Επειδή ειδικές δυνάμεις πήγα μόνο για την φάση, τα μόρια μετράνε μόνο για σώματα ασφαλείας ή για το ευρύτερο δημόσιο;


Συνεπώς, για το ευρύτερο Δημόσιο δεν μοριοδοτείσαι Εικόνα

dom-rot

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dom-rot »

Γεια σας παιδια μια ερωτηση και απευθυνομαι σε εγκυρες και μονο πηγεσ! Ο αδερφος μου υπερετει τςρα και ειναι στους πεζοναυτες περνει μορια για ειδικος φρουρος η οχι; Ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

dom-rot έγραψε:Γεια σας παιδια μια ερωτηση και απευθυνομαι σε εγκυρες και μονο πηγεσ! Ο αδερφος μου υπερετει τςρα και ειναι στους πεζοναυτες περνει μορια για ειδικος φρουρος η οχι; Ευχαριστω


Παίρνει
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης