Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου πει αν οι δοκιμοι πεζοναυτων παίρνουν τα μορια των ε/δ ; Και αν μετα το κεαπ υπαρχουν πιθανοτητες για μεταθεση στον Αυλώνα;

Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Να ρωτησο μορια ποιοι περνουν; (μονο ειδηκες δυναμεις); Αν θελω να μπω τσολιας τι πρεπει να κανω; Εχω 1,85 υψος... (Περιοδεβον δηλωσα πεζοναυτες)...
Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξεχασα επισης να τονισω τα εξης... Οι Πεζοναυτες και γενικα οι Ειδικες Δυναμεις (ΠΖ - ΚΔ - ΑΛ) ειναι αμεταθετα σωματα και δεν κανουν παραμεθωριο. Οι ΠΝ πανε κεντρο 505 Τ/ΠΝ στο Βολο κ μετα Βολο η Χαλκιδα που εδω κ μισο χρονο εχουν μεταφερθει στην Αυλωνα. Οι καταδρομεις (αφου περασουν κεντρο στο Πευκο η Ρεντινα) οι αμφιβιοι πανε στα ΕΤΕΘ στα νησια... ροδος, κως κτλ και οι ορεινοι στις βορειες μοιρες Δραμα, Ναουσα. Οι Αλεξιπτωτιστες πανε κεντρο στο Πευκο κ μετα ΣΧΑΛ για ΣΒΕΑ κ μετα απεναντι στην 2α ΜΑΛ στον Ασπροπυργο.

Οι Πεζοναυτες οι Δοκιμοι περνουν μορια για δημοσιο εφοσον κ πανε στο ΚΕΑΠ για το ΣΒΕΚ κ γινουνε Καταδρομεις στην ουσια... Οι οπλιτες παβουν να περνουν μορια με το νεο ετος (δλδ 2009).

Αυτα πιστευω να σας κατατοπισαν...

Καλο πηξημο!

Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

oyk έγραψε:Ξεχασα επισης να τονισω τα εξης... Οι Πεζοναυτες και γενικα οι Ειδικες Δυναμεις (ΠΖ - ΚΔ - ΑΛ) ειναι αμεταθετα σωματα και δεν κανουν παραμεθωριο. Οι ΠΝ πανε κεντρο 505 Τ/ΠΝ στο Βολο κ μετα Βολο η Χαλκιδα που εδω κ μισο χρονο εχουν μεταφερθει στην Αυλωνα. Οι καταδρομεις (αφου περασουν κεντρο στο Πευκο η Ρεντινα) οι αμφιβιοι πανε στα ΕΤΕΘ στα νησια... ροδος, κως κτλ και οι ορεινοι στις βορειες μοιρες Δραμα, Ναουσα. Οι Αλεξιπτωτιστες πανε κεντρο στο Πευκο κ μετα ΣΧΑΛ για ΣΒΕΑ κ μετα απεναντι στην 2α ΜΑΛ στον Ασπροπυργο.

Οι Πεζοναυτες οι Δοκιμοι περνουν μορια για δημοσιο εφοσον κ πανε στο ΚΕΑΠ για το ΣΒΕΚ κ γινουνε Καταδρομεις στην ουσια... Οι οπλιτες παβουν να περνουν μορια με το νεο ετος (δλδ 2009).

Αυτα πιστευω να σας κατατοπισαν...

Καλο πηξημο!



Δηλαδή εγώ που είμαι ΠΝ, ειμαι 08Δ εσσο θα πάρω μόρια;
Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια παντα ηθελα να περασω σε σχολη της αστυνομιας αλλα τα μορια δεν τα βγαζω... Μηπως εαν υπηρετησω στα ΛΟΚ μπορω να μπω στις ειδικες δυναμεις της αστυνομιας;
ΜΟΝ.ΕΠΟΠ ΛΧΙΑΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2009 2:42 pm
Τοποθεσία: Grenada
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΟΝ.ΕΠΟΠ ΛΧΙΑΣ »

Σιγουρα εχεις πιθανοτητες για ειδικος φρουρος στην ε. Α. Καλη επιτυχια. Ενα παλιο κομαντος.
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

γρηγορης έγραψε:Ρε παιδια παντα ηθελα να περασω σε σχολη της αστυνομιας αλλα τα μορια δεν τα βγαζω... Μηπως εαν υπηρετησω στα ΛΟΚ μπορω να μπω στις ειδικες δυναμεις της αστυνομιας;


Tο έχω ψάξει φίλε δεν μπορείς...
ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να σε πάρουν ΕΚΑΜ...
Μόνο ειδικό φρουρό αφου αν εχεις τελειω΄σει τα ΛΟΚ εχεις μεγαλο πλεονέκτημα λόγο μορίων και σε πέρνουν ευκολα...
Αλλα για ΕΔ αστυνομίας (δλδ ΕΚΑΜ) ξεχασε το γιατι πρεπει να εχεις περασει αστυνομια να κανεις 2 χρόνια προυπηρεσία και μετα να δηλώσεις ΕΚΑΜ...
Και ειναι πολυ δύσκολο να σε πάρουν εχει απίστευτη εκπέδευση...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
BATRAXOS
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 1:24 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από BATRAXOS »

Παιδια ρωτησα και μου ειπαν οτι οι πεζοναυτες δεν ανηκουν πια στις ειδικες, οποτε εγω εφυγα για καταδρομεας να παρω και κανενα μοριακι ετσι για το καλο... Χαχα
Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Τελικα παιρνουν μορια οι πεζονυτες; Και αν ναι σαν αυτους που ειναι στις ειδικες δυναμεις;

nemogr
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Ιαν 21, 2009 2:27 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nemogr »

φιλε δεν περνουν πια μορια. Μονο αλεξιπτοτα κ καταδρομεις.

Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα σε ολους

ελπιζω το παρακατω να βοηθησει στην ξεκαθαριση του ζητηματος περι πεζοναυτων και μοριων

Πηγα τις προαλλες στην στρατολογια να αφησω καποια συμπληρωματικα χαρτια που δεν ειχα δωσει κατα την διακοπη της αναβολης και ρωτησα περι πεζοναυτων και μοριων

Η απαντηση ηταν οτι δεν εξαρταται απο τον στρατο αν θα παρεις μορια αλλα απο την εκαστοτε υπηρεσια που κανει το διαγωνισμο.

Δηλ αν γινει διαγωνισμος για πυροσβεστικη πχ λεει η ιδια η πυροσβεστικη οτι δινουμε μορια σε αυτους που υπηρετησαν στα ταδε ταδε και ταδε σωματα. Επισης μου ειπαν οτι μεχρι και τα τελευταια χαρτια που εχουν βγει απο διαγωνισμους οι Πεζοναυτες συγκαταλεγονται σε αυτους που μοριοδοτουνται

Εχω δηλωσει πεζοναυτης,9/2 ειμαι για Βολο, αν δω οτι δεν με ικανοποιει η εκπαιδευση εκει φευγω για καταδρομεας

Καλο βραδυ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

ας τα παρουμε ενα ενα 1ον) πλεον οι πεζοναυτες θεωρουνται σωμα του πεζικου και απο 1η γεναρη του 2008 δεν θα μοριοδοτουνται πλεον με τα μορια των ειδικων δυναμεων 2ον) δε νομιζω οτι παιζει μεταθεση αργοτερα στην αυλωνα που ειναι κεντρο τεθωρακισμενων
Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια, εχω φαει τον κοσμο και δεν βρισκω πουθενα πως μοριοδοτουνται οι ειδικές δυνάμεις και γενικά πως μοριοδοτείται ενας δοκιμος κτλ... Αν καποιος γνωριζει ας μου γραψει... ευχαριστω εκ των πρωτέρων...

Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση και οποιος εχει την καλοσύνη να μου απαντησει. Θέλω να κόψω την αναβολή μου και να πάω φαντάρος. Η επαγγελματική αποκατάσταση μου με απασχο΄λεί αμεσα. Δεν εχω τελειωσει κατι και το απολυτήριο μου ειναι πολυ χαμηλό. Μου ειπαν οτι αν τελειώσω ειδικές δυνάμεις περνω κάποια μορια και μπορώ να μπω σε κάποιο σωμα. Θα ηθελα να μου πειτε ποσα ειναι τα μορια αυτά και αν οντως μπορώ να τα χρησιμοποιησω για στρατό, αστυνομία κ. Τλ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, περιμένω καποια απάντηση.
Anonymous

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε μου τα μορια των ειδικων δυναμεων δεν ειναι καταλυτικης σημασιας για εισοδο στα σωματα ασφαλειας. Πολλα μορια αποκτουν μονο οι ΔΕΑ Ε. Δ. Αν υπηρετησεις καταδρομες να επιδιωξεις να περασεις ΣΒΕΑ (ΣΧΑΛ) για ΕΠΟΠ στην ιδια ειδικοτητα θα μετρησει. Λιμενικο και ειδικοι φρουροι ειναι βυσματικες υπηρεσιες και ενα απολυτηριο ΕΔ απο μονο του δεν αρκει...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες