Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ έγραψε:Αν καποιος ηταν μαγειρας ή νοσοκομος Στις ε. Δ. Περνει και αυτος τα 500 μορια για τους ε. Φ.


Εννοείται
ΜΑΝΩΛΗΣ

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΑΝΩΛΗΣ »

Καλησπέρα παιδιά. Πήγα σήμερα να διακόψω την αναβολή και να μπω στρατό. Έχω ακούσει ότι από ειδικές δυνάμεις παίρνεις κάποια μόρια (σε επιλεγουν πχ πιο εύκολα για ειδικό φρουρό) και επειδή με ενδιαφέρει ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι που πρέπει να παο πεζοναύτης η λοκατζής
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΜΑΝΩΛΗΣ έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Πήγα σήμερα να διακόψω την αναβολή και να μπω στρατό. Έχω ακούσει ότι από ειδικές δυνάμεις παίρνεις κάποια μόρια (σε επιλεγουν πχ πιο εύκολα για ειδικό φρουρό) και επειδή με ενδιαφέρει ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι που πρέπει να παο πεζοναύτης η λοκατζής


1. Καλά δεν σε επιλέγουν ποιο εύκολα έχει κι'άλλα κριτήρια
2. Και για τελευταία φορά είτε λοκατζής πας είτε αλεξιπτωτιστής είτε αμφίβιος είτε πεζοναύτης παίρνεις ακριβώς τα ίδια μόρια

Έχει καταντήσει χαζό το θέμα, φόρουμ είναι σας είναι τόσο δύσκολο να διαβάσετε 1-2 μηνύματα πριν γράψετε;

Κωνσταντινος

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Ρε παιδια, να ρωτησω κατι. Εγω υπηρετησα στην 32ΜΠΠ Π/Ν (Μπουγα) και απολυθηκα το 2007. Τα δικαιουμαι τα μορια; Ρωταω γιατι οταν υπηρετουσα θυμαμαι μας ελεγαν οτι τα παιρνουμε κανονικα αλλα οταν απολυθηκαμε μας ειπαν οτι οι Πεζοναυτες δεν ανηκουν στις Ειδικες Δυναμεις και δεν τα δικαιουμαστε τελικα. Θα μπορεσω να τα χρησημοποιησω για την προκυρηξη της Πυροσβεστικης; Τι παιζει σημερα?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κωνσταντινος έγραψε:Ρε παιδια, να ρωτησω κατι. Εγω υπηρετησα στην 32ΜΠΠ Π/Ν (Μπουγα) και απολυθηκα το 2007. Τα δικαιουμαι τα μορια; Ρωταω γιατι οταν υπηρετουσα θυμαμαι μας ελεγαν οτι τα παιρνουμε κανονικα αλλα οταν απολυθηκαμε μας ειπαν οτι οι Πεζοναυτες δεν ανηκουν στις Ειδικες Δυναμεις και δεν τα δικαιουμαστε τελικα. Θα μπορεσω να τα χρησημοποιησω για την προκυρηξη της Πυροσβεστικης; Τι παιζει σημερα;


Θα μοριοδοτηθείς κανονικά.
Nickkk

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nickkk »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
πετρος έγραψε:greek army μια ερωτηση θελω να σου κανω φιλε. Διαβασα οτι οι πεζοναυτες περνουνε τα μορια γιατι πλεον ειναι στις ειδ δυναμεις. Καλα ως εδώ. Τι γινεται ομως με μας που μπηκαν στους πεζοναυτες οταν αυτοι δν ηταν ειδ δυναμεις,(11-11-08) αλλα απολυθηκανε 3 μηνες αφοτου μπηκανε ξανα στις ειδ δυναμεις (11-11-09) ; Στο ρωταω επειδη το απολυτιριο μου δεν γραφει ειδ δυναμεις. Γραφει πεζικο. Παρ'ολ'αυτα το πιστοποιητικο τυπου Α (για την προκ των ειδ φρουρων) δν εγραφε πεζικο αλλα ουτε και ειδ δυναμεις. Εγραφε την 1η ειδικοτητα μου-η οποια ειναι ειδικοτητα ειδ δυναμεων (χειρ. Α/Τ) - και την 2η πεζοναυτης. Δεν ξερω τωρα αν στο πιστοποιητικο τυπου Α ενος καταδρομεα αναφερει πουθενα ειδ δυναμεις η γραφει ειδικοτητα καταδρομενας... Ξερεις τπτ; Μπορουμε καπως να το δουμε;(σημερα που πηγα να κανω τα χαρτια μου δν μου ειπαν τιποτα, αν ομως βρεθω ενοποιον της επιτροπης και μου πουνε: Οπα φιλε! Για μισο λεπτο... ;
Το αν θα παρεις μορια εξαρτατε απο την εκαστοτε προκυρηξη. Και για να πιστοποιησεις τα μορια αυτα θα πρεπει να εχεις την ζητουμενη ειδικοτητα πχ καταδρομεας η πεζοναυτης. Αρα το αν θα παρεις μορια η οχι εξαρτατε απο το αν η προκηρυξη αναφερει κατι για οσους εχουν ειδικοτητα Πεζοναυτη που απ'οτι λες την εχεις και φενεται στο τυπου Α'.Ακομη η ειδικοτητα Α/Τ δεν ειναι ειδικων δυναμεων, εχει και στο ΠΖ τετοια.

Εμενα το πιστοποιητικο τυπου α γραφει οτι απολυθηκα ως στρατιωτης ειδικων δυναμεων αλλα δεν γραφει πουθενα την δευτερη ειδικοτητα καταδρομεας (υπηρετησα αμφιβιος). Στο απολυτηριο που κοιταξα στη θεση ''Δευτερη ειδικοτητα'' εχει κενο. Η στρατολογια μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει κατι ωστε να φαινεται πως ημουν καταδρομεας και στην πυροσβεστικη δεν Δεχονται μονο το οτι απολυθηκα ως στρατιωτης ειδικων δυναμεων. Που μπορω να απευθυνθω αλλου; Στη μοναδα; Στη διευθυνση ειδικων δυναμεων; Τα εχω χαμενα τελειως, δεν μπορω να πιστεψω οτι χανω τα μορια γιατι καποιοι γραφειοκρατες παιζουν με τις λεξεις, τη βοηθεια σας παιδια.

nick

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nick »

Ρε παιδιά τελικά οι ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων πόσα μόρια παίρνουν;500 ή 1000;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

nick έγραψε:Ρε παιδιά τελικά οι ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων πόσα μόρια παίρνουν;500 ή 1000;


Για τους Ειδικούς φρουρούς 1000

Πάυλος Κ.

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Πάυλος Κ. »

Χαίρετε. Τελειώνω χημικός φέτος και σκέφτομαι να επιλέξω ειδικές δυνάμεις. Σήμερα έμαθα πως μια συνάδελφος προσλήφθηκε σαν αναλυτής χημικός στην αστυνομία και αναρωτιόμουν αν τα μόρια των ειδικών δυνάμεων μετράνε σε όλες τις προκηρύξεις της αστυνομίας ή μόνο στους ειδικούς φρουρούς ;

Δεν νομίζω ότι θα παίξει τεράστιο ρόλο στην απόφαση μου αλλά σίγουρα θα είναι κάτι ενθαρρυντικό. Δεν θέλω να δω το στρατό σαν "ένα ακόμα χαρτί" μεγαλύτερες ελπίδες για ένα μεροκάματο στο μέλλον δεν μπορώ να πω ότι με χαλάνε.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πάυλος Κ. έγραψε:Χαίρετε. Τελειώνω χημικός φέτος και σκέφτομαι να επιλέξω ειδικές δυνάμεις. Σήμερα έμαθα πως μια συνάδελφος προσλήφθηκε σαν αναλυτής χημικός στην αστυνομία και αναρωτιόμουν αν τα μόρια των ειδικών δυνάμεων μετράνε σε όλες τις προκηρύξεις της αστυνομίας ή μόνο στους ειδικούς φρουρούς ;

Δεν νομίζω ότι θα παίξει τεράστιο ρόλο στην απόφαση μου αλλά σίγουρα θα είναι κάτι ενθαρρυντικό. Δεν θέλω να δω το στρατό σαν "ένα ακόμα χαρτί" μεγαλύτερες ελπίδες για ένα μεροκάματο στο μέλλον δεν μπορώ να πω ότι με χαλάνε.


Μόνο στους φρουρούς

Πάυλος Κ.

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Πάυλος Κ. »

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου :)
κωστας

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από κωστας »

Οι μαγειρες και οι οδηγοι στις ειδικες δυναμεις παιρνουν μορια?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

κωστας έγραψε:Οι μαγειρες και οι οδηγοι στις ειδικες δυναμεις παιρνουν μορια;


Γιατί να μην παίρνουν;

Geol
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 11:36 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Geol »

Τα μόρια ισχύουν και για τους οδηγούς των Ειδικών δυνάμεων;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γιατί να μην ισχύουν; Λέπρα έχουνε οι οδηγοί;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες