11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Λοιπον μαγκες... Εχετε χρονο να παρετε αναβολη!
σαν κεντρο ειναι υποφερτο, αλλα σαν δευτερη μεταθεση. Ειναι ενα κολαστηριο!
ο παπαδεας μια μερα μπηκε στο λοχο διοικησεως και μοιρασε σε 5 ατομα 120 μερες φυλακη... Οι παλιοι στρατιωτες περιφεροταν σαν φαντασματα απο σκοπια σε σκοπια και απο περιπολο σε περιπολο.
Απιστευτη εμπλοκη, καταρρακωμενη ψυχολογια. Τα παιδια ειχανε καταντησει κομπλεξικααααα! Ολα αυτα Μαιο-Ιουνιο 307 Β'ΕΣΣΟ.
πραγματικα σας ΛΥΠΑΜΑΙ που πατε εκει!

καντε υπομονη... Και καλη θητεια σε ολους.Εικόνα
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Είμαι στο 11ο Σύνταγμα Πεζικού για κακή μου τύχη. Δεν ξέρω αν κάποιος διαβάζει αυτό το μήνυμα. Απλά θέλω να πω ότι υποφέρουμε. Αν υπάρχει Πολιτεία, αν υπάρχει κάποιος να μας ακούσει ας πάει να ψάξει εκει μέσα.

Δίνω και στεγνά το όνομα: Συνταγματάρχης Παπαδέας. Μας συμπεριφέρεται σαν να είμαστε ζώα. Μας βρίζει, μας απειλεί, μας μειώνει. Δεν αντέχω άλλο. Αν διαβάσει κάποιος το μήνυμα που μπορεί να κάνει κάτι ας επέμβει, δεν κάνω πλάκα.
nikos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 14, 2009 1:41 am
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από nikos22 »

Πρεπει να εισαι στον τριτο η στον τεταρτο για να τα λες αυτα. Κριμα.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από tsiripobina »

Στον 5ο λοχο απ'οσο γνωριζω τουλαχιστον δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Παντως αν ειναι οντως τοσο ασχημα τα πραγματα το μονο που μενει να κανεις ειναι υπομονη. Αλλωστε αν εισαι νεος την αλλη βδομαδα θα εχεις παρει μεταθεση.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Nassos »

Αχ, αυτός ο Παπαδέας. Στο τέλος θα πάρει και βραβείο εδώ μέσα για τον πλέον αντιπαθή αξιωματικό του Ελληνικού Στρατού.Εικόνα
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από tsiripobina »

Παντως νομιζω στους νεους δε κανει τιποτα, ειναι ζητημα αν θα τον δουν 10 φορες οσο θα'ναι εκει. Αν κατι δε του αρεσει ισως τα βαλει με τον λοχαγο (ας πουμε). Δεν θεωρω πως οτι ειναι αυστηρος δεν ισχυει αλλα απ'οσο γνωριζω ειναι τελειως ρέκλα εκει, στο κατω κατω στρατος ειναι, οχι κατασκηνωση... Ειναι απαραιτητη η πειθαρχια.
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Ο ανθρωπος ειναι από άλλο πλανητη!

Κατι τετοιοι εφεραν τον Στρατο στα τωρινα του χάλια, δημιουργησαν αντιπάθειες και έκαναν στασεις!

Αρκει να σας πω πως καποιοι λόχοι καθε βράδυ τραγουδούσαν Μακεδονία Ξακουστη για να χαιρεται αυτός!

Μέσα ωστόσο θα βρεθούν άνθρωποι καλής ποιότητας που θα νοιάζονται για εσάς.

Συγκεκριμένα, τον δικό μου τον Λοχαγό με κεφαλαίο Λ δεν πρόκειται να τον ξεχάσω ποτέ στην ζωή μου για την αυθεντία και την ντομπροσύνη του. Μέ έκανε καλύτερο σαν άνθρωπο.

Να είστε καλά κύριε Βαγγέλη και ο Θεος να σας έχει καλά.
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια καλησπερα. χρονια πολλα και καλη χρονια. παρουσιαζομαι και εγω στο 11ο συνταγμα πεζικου τον φλεβαρη. μπορειτε να μου πειτε την κατασταση που επικρατει τωρα; ειδικα για αυτον τον παπαδεα. ευχαριστω πολυ.
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Μάγκες λοιπόν όσοι μπαίνετε τώρα τη φλεβάρη σαν κέντρο είναι πολύ καλο από πλευράς. Εγκαταστάσεων. Εγώ απολύομαι τώρα το Γενάρη ήμουνα εκεί το Φλεβάρη νεοσύλλεκτος και ξαναγύρισα μέτο 6 μήνες πάλι εκεί. Όταν είσαι νέος βασικά πρώτη μέρα κουραστική ψάχνουν πράγματα να κανεις εμβόλια πάρεις ρούχα να δόσεις στοιχεια σε επιτροπές και αλλα πολλά.

Βασικά αν μπορείτε να επιδιώξτε να πάτε στο Δεύτερο Ή Πρώτο και 5ο, μακριά από τρίτο Και τέταρτο Λόχο πέφτει τέντωμα (δηλαδή τρέξιμο αγγαρείες και εκπαίδευση) από φαγητό εξαρτάται από τους μάγειρες που τώρα το φλεβάρη θα βρείτε παλικαρια το οποια είναι πολύ καλοί, για το Διοικητή πολλά θα έχετε ακούσει, όλα σχεδόν είναι αλήθεια!

Αν δεν προκαλέσετε δη σας κάνει τίποτα απλός αν παρουσιαστείτε μπροστά του για πρόβλημα για να φάτε τιμωρία σας έβαλες στο μάτι αν είσαι τυπικοί δη σας ακουμπάει κανένας,

Τώρα από παλιούς που θα βρείτε αν δη τους ενοχλήσετε και δη τους "προκαλέσετε" δεν θα ασχοληθούν μαζί σας, αυτοί πια κοιτάνε να τελειώσουν.

Τώρα πριν ορκιστείτε για αρχή θα μάθετε να στρώνεται κρεβάτια γιατί υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος αργότερα παρέλαση και πρόβες για τη ορκωμοσία, αφότου γυρίσετε θα ξεκινήσετε υπηρεσίες σκοπιές περίπολα, θαλομιλακες - κτιριοφιλακες (θα κάνετε και πριν ορκιστείτε) από εξόδους θα εξαρτηθεί από αυτόν που θα φτιάχνει τις υπηρεσίες. Μπορεί να είναι στέλεχος. Μπορεί και φαντάρος που μπήκατε μαζί!

Αυτά εν ολίγοις για το 11ο Σύνταγμα πεζικού ή αλλιώς 11ο Σωτήρη Παπαδέα...

Μάγκες σας εύχομαι καλή κατάταξη και καλή υπομονή μην μασάτε ο καιρός περνάει... Καλή θητεία να έχετε...
Alek

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Alek »

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω αν γνωρίζει κάποιος. Από αεροδρόμειο για Κηφισό θα πάρω το λεωφορείο Χ93;
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από tsiripobina »

Alek έγραψε:Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω αν γνωρίζει κάποιος. Από αεροδρόμειο για Κηφισό θα πάρω το λεωφορείο Χ93;


Οπως βλεπω ναι http://www.oasa.gr/index.asp?asp=routes/bus_stop.asp&route_id=%20%D793&rvariant_id=1&medium=0
KOROPI

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από KOROPI »

Παλικαρι δν συμφωνω με τα λεγομενα σου... ειναι αρκετα καθαρα τουλαχιστον στον 3ο λοχο που ειμαι εγω οσο για το φαγητο ειναι πολυ ενταξει
fantaros!!!

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από fantaros!!! »

Σαν φαντάρος της Α' ΕΣΣΟ έχω να πω το καλύτερο στρατόπεδο ever! Πολύ καθαριότητα, τέλειο φαγητό, ελεύθερο χρόνο, άψογοι λοχαγοί και φυσικά πολύ ξηγημένος άνθρωπος ο Παπαδέας!

Αν είσαι σωστός σε 5 πράγματα που ζητάνε είσαι βασιλιάς! Και στο κάτω κάτω στρατός είναι δεν είναι κατασκήνωση να κανεις ότι θες... Μην αγχώνεστε οι επόμενες ΕΣΣΟ ολα θα είναι super!

Καλές θητείες σε όλους... Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Φεβ 25, 2010 11:15 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λελε

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Λελε »

Κατ αρχην η εκφραση στρατος ειναι οχι κατασκηνωση ειναι πολυ κλισε... Διαβαστε το φορουμ αοι την αρχη να δειτε ποσες φορες το γραψατε!Εγω μολις ορκιστηκα και μεχρι στιγμης νομιζω ειμαι στο καλυτερο ΚΕΝ, στον καλυτερο λοχο και στην καλυτερη διμοιρια! Σιγουρα σε αλλους λοχους ειναι λιγο πιο αυστηρα, χωρις να σημαινει πως στον 1ο που ειμαι ειναι λουφα. Αν καπιοι αμυαλοι δεν εκμεταλευοντουσταν την σχετικη χαλαροτητα, σιγουρα θα ειμασταν ακομα πιο χαλαρα.

Το μονο που χρειαζετε οπως σωστα ειπε ενας παραπανω ειναι να κανεις 5 πραγματα που σου ζητανε, να εισαι προθυμος και θα εισαι βασιλιας. Τρεχουνε τους λουφαδορους και τους ψευτες, οχι αυτους που προσφερουν.

Το φαγητο ειναι καλυτερο απ οτι περιμενα, το ΚΨΜ συμπαθητικο, οι καθαριοτητα στην τουαλετα πιο πολυ ειναι θεμα φανταρων και οχι στρατοπεδου. Αμα κανεις καθημερινα οπως σου λενε τις αγγαρειες, και εισαι ευσυνειδητος οταν τις χρησιμοποιεις, ολα ειναι πεντακαθαρα. Αλλα να ξερετε παντα υπαρχουν ζωα, ειδικα στους νεους που ειναι και ολοι αγνωστοι.

Ζεστο νερο εχει καθε μερα, την ωρα που λειτουργει το καλοριφερ, και γενικα μεσα στα κτιρια εχει ικανοποιητικη ζεστη.

Ο λοχαγος μου ο Πανταζης ειναι πολυ σωστος ανθρωπος, ενδιαφερετε, και ειναι συζητισιμος.

Ο παπαδεας οντως ειναι ***** ς, ολοι οι αξιωματικοι τον βριζουν, η αυστηροτητα παντως στο θεμα κλοπης η καθαριοτητας μονο θετικα μπορει να λειτουργησει.

Στα πλην το τραγουδι μακεδονια που μας ζαλισουν καθε μερα, αλλα γενικα μεχρι στιγμης αυτο ειναι το χειροτερο σημειο, πραγμα καλο :)

Μην μασατε παλιοσειρες, καλα θα περασετε!

Apo ta Notia
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Apo ta Notia »

Εμένα θα μου λείψει πάντως!
Φεύγουμε την Παρασκευή 12 Μαρτίου για τις μονάδες και άμα γινόταν θα τους παρακαλούσα να με κρατήσουν εδώ!
Ο Παπαδέας είναι μεν αυστηρός, αλλά δεν είναι και παράλογος!
Τυπικός και σωστός Συνταγματάρχης!
Κορυφαίος πάντως είναι ο Φωτεινάκης, μεγάλη μορφή!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες