Ελεύθεροι σκοπευτές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Λοιπον... Να ξεκαθαρισουμε κατι. Οποιος λεει οτι στην θητεια του Υπηρέτησε Σαν ελευθερος σκοπευτης λεει Μ@Λ@κιες! Υπηρέτησε Σαν ακροβολιστης! Που εχει πολλες διαφορες απο τον ελευθερο σκοπευτη (sniper)

ΟρεινόςΜακε
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 5:47 pm
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από ΟρεινόςΜακε »

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα για Ελεύθερος Σκοπευτής.Από που μπορείς να περάσεις, σχετικά με την εκπαίδευση και αν σε στέλνουν σε καμία αποστολή. Μου τα έχουν πει λίγο μπερδεμένα γι'αυτό και κάνω την ερώτηση. Διαλέγεις εσύ ή πολύ απλά σε βάζουν εκεί που θέλουν;
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Αμα δεν εισαι στελεχος ΔΕΝ μπορεις να πας ελευθερος σκοπευτης ΤΕΛΟΣ
Σταματήστε να Μπερδεύετε Τον Ακροβολιστή Με τον Ελεύθερο Σκοπευτή

ΔΕΝ εχουν καμια σχεση

kotsos

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από kotsos »

Καλημέρα,θα ήθελα να ρωτήσω ποιός είναι ακριβώς ο ορισμός του ελεύθερου σκοπευτή.

Ευχαριστώ

147 ΤΕ Μ.Μ.ΑΚ.Β.ΠΒ

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από 147 ΤΕ Μ.Μ.ΑΚ.Β.ΠΒ »

Ημουν φανταρος στο ΠΒ, τωρα εθνοφυλακας σε καποιο νησι με ειδικοτητα στα zu 23 κανω βολες με το g3a3 10/50, ζητησα αλαγη ειδικοτητας για ελευθερος σκοπευτης αλλα μου ειπαν πως δεν γινεται...
KOUK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 3:33 pm
Επάγγελμα: ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από KOUK »

Γεια σας παιδια! Θελω να παω δεα ε. Δ. Μου ειπαν οτι δεν γινεται να γινω ελευθερος σκοπευτης σαν δεα! Η απορια μου ειναι η εξης--> Υπαρχει καποια σχολη εκτος στρατου που μπορουμε να παμε κ να παρακολουθησουμε μαθηματα;
KOUK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 3:33 pm
Επάγγελμα: ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από KOUK »

Να φανταστω οτι δεν υπαρχει; Γιατι σε αλλες χωρες υπαρχουν σχολες που συνηθως τις εχουν αποστρατη κ κανουν μαθηματα. Ευχαριστω παντως!
Κοστας

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από Κοστας »

Παιδια να σας ρωτησω κατι; Για να πας σκοπευτες πρεπει να πας για μονιμος; Α! Και κατι ακομα για να πας σκοπευτες δηλωνεις στο χαρτι επιλογης οτι θες να πας εκει και σε στελνουν κατευθειαν; Γιατι λιγο περιπλοκα μου ακουγονται. Αν μπορειτε παρακαλω πεστε μου. Θελω να παω για να τιμησω την πατριδα μου την Ελλαδα.
KOUK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 3:33 pm
Επάγγελμα: ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από KOUK »

Πρεπει να πας μονιμος! Δυστυχως βεβαια για οποιον θελει να υπηρετηση σαν ελευθερος σκοπευτης στην θητεια του καλη ωρα σαν εμενα. Για το αλλο που ρωτας φιλε δεν το γνωριζω αλλα φανταζομαι οτι ολο και απο καμια δοκιμασια θα περνας.
Άβαταρ μέλους
Vaggos106
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Φεβ 08, 2012 12:13 pm
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από Vaggos106 »

Κουκ αν εισαι απο ιστιαια ευβοιας μην παραμυθιαζεις τον κοσμο οτι εισαι ελευθερος σκοπευτης χααχαχαχαχ
KOUK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 3:33 pm
Επάγγελμα: ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από KOUK »

Οχι ρε φιλε απο θεσσαλονικη ειμαι κ θελω να παω! δεν πηγα ακομα!
deadlyh1t

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από deadlyh1t »

Γεια σας. θα ειθελα να σας κανω μια ερωτιση σχετικα με ελευθερους σκοπευτες γιατι απο οσο διαβαζα εδω περα δεν πολυ καταλαβα. εγω για να περασω σε ελευθερους σκοπευτες ειμαι προθημος να μπω μονιμα στον στρατο, αλλα δεν εχω καταλαβει αν ειναι δισκολο η οχι να περασεις σε ελευθερος σκοπευτης απο μονιμος. θελει ιδικες σπουδες εξωτερικο η υπαρχουν και σχολες στην Ελλάδα; καθε απαντιση δεκτη ευχαριστω!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θέλει απλά να βγεί προκήρυξη για Επαγγελματίες Οπλίτες κάτι που δεν προβλέπεται να γίνει.
KOUK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 3:33 pm
Επάγγελμα: ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ
Επικοινωνία:

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από KOUK »

Οποιος θελει να γινει ελευθερος σκοπευτης ο δρομος μεχρι στιγμης ειναι μονο ενας (για θητια) πρεπει να εισαι Ε. Δ. Να πας ΣΕΑΠ για να γινεις δοκιμος, να γινεις ΔΕΑ Ε. Δ. Και μετα μπορεις να πας και να περασεις το σχολειο αυτο που βρισκετε στην Ρεντινα!
typos

Ελεύθεροι σκοπευτές

Δημοσίευση από typos »

Δεν ισχυει κατι τετοιο τυπε, δε ξερω ποιος τα λεει αυτα.
Οι δοκιμοι παιρνουν μια απο 2 ειδικοτητες (πχ βαρυοπλιτες) και καμια δεν εχει σχεση με το αντικειμενο.
Επισης το σχολειο το περνανε μονο μονιμα στελεχη και δεν υπαρχουν εξαιρεσεις.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες