Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιάννης
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 27, 2010 7:55 pm
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από Γιάννης »

Μια ερωτηση θελω να κανω, γιατι οι γεννηθεντες του 1993 κατατασοντε το 2014; Ισχυει;
-Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ-
Σταυρος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Οκτ 05, 2010 11:47 pm
Τοποθεσία: αθηνα
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από Σταυρος »

Παιδια εχω παει για περιοδευον Ειδικες Δυναμεις Καταδρομων και ειμαι γεννημενος 23/10/1993 ποτε θα παω το φανταρικο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γιάννης έγραψε:Μια ερωτηση θελω να κανω, γιατι οι γεννηθεντες του 1993 κατατασοντε το 2014; Ισχυει;


Όχι

Σταυρος έγραψε:Παιδια εχω παει για περιοδευον Ειδικες Δυναμεις Καταδρομων και ειμαι γεννημενος 23/10/1993 ποτε θα παω το φανταρικο;


τέλη του 2012 με αρχές του 2013
...
Περιπλανητης

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από Περιπλανητης »

Καλησπερα σε ολους, περυσι αρχες Ιανουαριου του 2010 περασα περιοδευων, μολις ειχα μπει στα 17 διοτι ειμαι γεννηθης τον Δεκεμβριο του 1992 πλεον ειμαι 18 και 2-3 μηνων, αναβολη δεν πηρα, χαρτι καταταξης δεν μου εχει ερθει, υπαρχει περιπτωση να με εχουν καταταξει για την β εσσο; Πως το μαθαινω; Γιατι αν δεν με εχουν καταταξει θελω να δηλωσω προτακτος μεχρι 30 απριλιου να μπω με την γ εσσο μιας και δεν προλαβα απο οτι ειδα την β. Ευχαριστω

επισης αν ειμαι μεσα στους τυχερους για μαιο ποτε περιπου θα ενημερωθω με χαρτι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Περιπλανητης έγραψε:Καλησπερα σε ολους, περυσι αρχες Ιανουαριου του 2010 περασα περιοδευων, μολις ειχα μπει στα 17 διοτι ειμαι γεννηθης τον Δεκεμβριο του 1992 πλεον ειμαι 18 και 2-3 μηνων, αναβολη δεν πηρα, χαρτι καταταξης δεν μου εχει ερθει,υπαρχει περιπτωση να με εχουν καταταξει για την β εσσο; Πως το μαθαινω; Γιατι αν δεν με εχουν καταταξει θελω να δηλωσω προτακτος μεχρι 30 απριλιου να μπω με την γ εσσο μιας και δεν προλαβα απο οτι ειδα την β. Ευχαριστω

επισης αν ειμαι μεσα στους τυχερους για μαιο ποτε περιπου θα ενημερωθω με χαρτι;


1.Aν βιάζεσαι πηγαίνεις στην στρατολόγια κάνεις αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α και εκεί αναφέρεται σε ποια ΕΣΣΟ ανήκεις
2. Περίπου 3 βδομάδες πρίν την καταταξή σου
dimitris

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από dimitris »

Ρε παιδια περασα περιοδευων τον ιουνιο του 2010 και δεν με εχουν καλεσει ! Μηπως ξερει κανεις να μου πει ποτε θα με καλεσουν;

ΣΠΥΡΟΣ

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από ΣΠΥΡΟΣ »

Φίλε μην αγχώνεσαι θα σου έρθει το χαρτί 15 μέρες πριν.Μάλλον Β' Εσσο θα είσαι μαζί με εμένα και εγώ Φεβρουάριο του 10' πέρασα περιοδεύων

frikis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 10, 2011 5:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από frikis »

Καλησπέρα παιδιά, βάζω τα στοιχεία μου στο stratologia.gr και μου βγάζει πως δεν έχω προγραματιστεί να καταταγώ με την ΕΣΣΟ του Μαίου. Την αναβολλή την είχα κόψει λίγες μέρες αφού είχε τελειώσει η περίοδος που ήταν για την ΕΣΣΟ Μαίου και είχα συμπληρώσει ένα χαρτί για να με πάρουν νωρίτερα. Τώρα, θέλλω να μάθω αν είναι 100% σίγουρο αυτό που μου έβγαλλε, ευχαριστώ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

frikis έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, βάζω τα στοιχεία μου στο stratologia.gr και μου βγάζει πως δεν έχω προγραματιστεί να καταταγώ με την ΕΣΣΟ του Μαίου. Την αναβολλή την είχα κόψει λίγες μέρες αφού είχε τελειώσει η περίοδος που ήταν για την ΕΣΣΟ Μαίου και είχα συμπληρώσει ένα χαρτί για να με πάρουν νωρίτερα. Τώρα, θέλλω να μάθω αν είναι 100% σίγουρο αυτό που μου έβγαλλε, ευχαριστώ



Αφού είχες καθυστερήσει τώρα περίμενε να ανανεώσουνε την εφαρμογή.
casey stoner
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 4:03 pm
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από casey stoner »

Greek_Army έγραψε:
frikis έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, βάζω τα στοιχεία μου στο stratologia.gr και μου βγάζει πως δεν έχω προγραματιστεί να καταταγώ με την ΕΣΣΟ του Μαίου. Την αναβολλή την είχα κόψει λίγες μέρες αφού είχε τελειώσει η περίοδος που ήταν για την ΕΣΣΟ Μαίου και είχα συμπληρώσει ένα χαρτί για να με πάρουν νωρίτερα. Τώρα, θέλλω να μάθω αν είναι 100% σίγουρο αυτό που μου έβγαλλε, ευχαριστώ



Αφού είχες καθυστερήσει τώρα περίμενε να ανανεώσουνε την εφαρμογή.

Λογικά μέχρι το Πάσχα θα ενημερωθεί η βάση δεδομένων και για τους υπόλοιπους
ΠΟΥΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝ

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από ΠΟΥΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝ »

Εχω γεννηθει 14/09/1993
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΠΟΥΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝ έγραψε:Εχω γεννηθει 14/09/1993


Έχεις ακόμα
ΦΑΤΑΟΥΛΑΣ

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από ΦΑΤΑΟΥΛΑΣ »

Γυρω στον γενεραρη καπου εκει

nikosf16
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 18, 2011 11:32 pm
Τοποθεσία: agia paraskevi
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από nikosf16 »

Ειμαι 17 και μολις τελειωσα την 2α λυκειου... Σε οσους συνομυλικους ξερω εχει παει καποιο ενημερωτικο χαρτι για το περιοδευον... Εμενα δεν μου εχει ερθει... Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα; Ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε θα με καλέσουν στο στρατό;

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikosf16 έγραψε:Ειμαι 17 και μολις τελειωσα την 2α λυκειου... Σε οσους συνομυλικους ξερω εχει παει καποιο ενημερωτικο χαρτι για το περιοδευον... Εμενα δεν μου εχει ερθει... Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα; Ευχαριστω


Δελτίο απογράφης (περιοδεύων)

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης