Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από teolok »

Ξερει κανεις αν στην Δ ΜΚ Ρεντινα εχει περιπου ιδιο αριθμο σε κοσμο με πχ την ΜΑΛ του Ασπροπυργου; Ρωταω με βαση τη λογικη του οσο λιγοτερος κοσμος τοσο περισσοτερο τρεξιμο σε υπηρεσιες.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

teolok έγραψε:Ξερει κανεις αν στην Δ ΜΚ Ρεντινα εχει περιπου ιδιο αριθμο σε κοσμο με πχ την ΜΑΛ του Ασπροπυργου; Ρωταω με βαση τη λογικη του οσο λιγοτερος κοσμος τοσο περισσοτερο τρεξιμο σε υπηρεσιες.


Εσύ για ποιο λόγο θες να πας στις ειδικές δυνάμεις; Για να βγαίνεις συνέχεια έξω;

teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από teolok »

Οχι, μην προσπαθεις να με ψαρωσεις, ειμαι συνειδιτοποιημενος για το τι παω να κανω, δεν παω για να λουφαρω σε καμια περιπτωση. Απλα εχω ακουσει για ΜΑΚ Σαμου πραδειγμα οτι ειναι απελπιστικα λιγοι εκει και οτι τους βγαινει η πιστη παραπανω απο αλλες μοναδες νορμαλ δυσκολες. Ετσι μιας και ειχα γνωστους στη ΜΑΛ Ασπροπυργου θελω να δω συγκριτικα τι λεει η Ρεντινα. Αν ηθελα να λουφαρω θα πηγαινα πεζικο.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όλες οι μονάδες έχουν τα αρνητικά τους και τα θετικά τους, ας πούμε η μακ στην ρόδο έχει πολλούς εποπ και οι φαντάροι κάνουν μόνο υπηρεσίεσ
superman
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Δευ Αύγ 22, 2011 2:32 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από superman »

teolok έγραψε:Οχι, μην προσπαθεις να με ψαρωσεις, ειμαι συνειδιτοποιημενος για το τι παω να κανω, δεν παω για να λουφαρω σε καμια περιπτωση. Απλα εχω ακουσει για ΜΑΚ Σαμου πραδειγμα οτι ειναι απελπιστικα λιγοι εκει και οτι τους βγαινει η πιστη παραπανω απο αλλες μοναδες νορμαλ δυσκολες. Ετσι μιας και ειχα γνωστους στη ΜΑΛ Ασπροπυργου θελω να δω συγκριτικα τι λεει η Ρεντινα. Αν ηθελα να λουφαρω θα πηγαινα πεζικο.


είναι ανάλογα πως θα την πετύχεις την κάθε μονάδα. Και ανάλογα ποιόν διοικητή θα πετύχεις κάθε φορά. Για την Ρεντίνα που ρωτάς συγκεκριμένα, μπορώ να σε πω ότι το καλοκαίρι του 2010 που ήμουν εκεί, ήμασταν με το ζόρι 70 άτομα 2 λόχοι και κάναμε συνέχεια υπηρεσίες. Τώρα που χω ένα φίλο μέσα είναι 3 λόχοι με τα τριπλάσια τουλάχιστο άτομα. Κι άμα θες για καψώνι, είναι πάλι ανάλογο. Οι λοχαγοί αλλάζουν δεν είναι πάντα οι ίδιοι.

teolok
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από teolok »

Ευχαριστω και τους δυο σας.
Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από george7388 »

Παιδια μια ερωτηση, υπαρχουν μοναδες η στρατοπεδα ειδικων δυναμεων στην αττικη που να μπορω να κανω τη θητεια μου εστω και με μεσο; Γνωριζω οτι υπαρχουν οι αλεξιπτοτιστες στον ασπροπυργο αλλα λογο μυωπειας δεν μπορω να παω (παιζει ρολο το μεσο εδω; ). Το πευκο οπου παρουσιαζομαι ειναι κεντρο εκπαιδευσης μονο; Ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

george7388 έγραψε:Παιδια μια ερωτηση, υπαρχουν μοναδες η στρατοπεδα ειδικων δυναμεων στην αττικη που να μπορω να κανω τη θητεια μου εστω και με μεσο; Γνωριζω οτι υπαρχουν οι αλεξιπτοτιστες στον ασπροπυργο αλλα λογο μυωπειας δεν μπορω να παω (παιζει ρολο το μεσο εδω;). Το πευκο οπου παρουσιαζομαι ειναι κεντρο εκπαιδευσης μονο; Ευχαριστω


Στο πεύκο δεν μπορείς να μείνεις αμετάθετος! Στην Αθήνα υπάρχει η 13 ΔΕΕ (Διοίκηση ειδικών επιχειρήσεων) που βρίσκεται στην περιοχή του Παπάγου, εννοείται ότι πας μόνο με βύσμα

Όσο για τα αλεξίπτωτα αν έχεις παραπάνω από την μυωπία που έχεις θα σε κόψουν και ας έχεις βύσμα

Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από george7388 »

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση. Αυτη η 13 ΔΕΕ μηπως ξερεις τι περιπου ειναι;(γραφεια και ετσι η εχει και εκπαιδευση) Για να δουμε τελικα τι θα κανουμε... Τη μυωπια μου μεσα!
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Μπορεις να πας Αυλωνα πεζοναυτης... Δεν ειναι Αθηνα αλλα ειναι κοντα σχετικα
Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από george7388 »

Απ'οτι ξερω αυλωνα ειναι κεντρο εκπαιδευσης σαν το πευκο και δεν μενουν.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

george7388 έγραψε:Απ'οτι ξερω αυλωνα ειναι κεντρο εκπαιδευσης σαν το πευκο και δεν μενουν.


Λάθος τα ξέρεις

Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

13 ΔΕΕ Δεν παίζει να πας, μπορείς να μείνεις στο πεύκο αν έχεις βύσμα...Z'ΜΑΚ η κάτι τέτοιο το είχε κάνει ένας σειρά μου...
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

PrinCePanoSS έγραψε:13 ΔΕΕ Δεν παίζει να πας, μπορείς να μείνεις στο πεύκο αν έχεις βύσμα...Z'ΜΑΚ η κάτι τέτοιο το είχε κάνει ένας σειρά μου...


Μωρέ με το κατάλληλο δόντι πηγαίνεις, στην Ζ'ΜΑΚ Ήξερα ότι πάνε μόνο μόνιμοι εδώ και 4-5 χρόνια!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες