Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
G.gr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιουν 14, 2017 8:37 am
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από G.gr »

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησηΕικόνα
Atlas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 1:10 am
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Atlas »

zlatan έγραψε:-όταν θα πας να κάνεις διακοπή αναβολής στη στρατολογία θα ξανασυμπληρώσεις το χαρτί που είχες συμπληρώσει παλιά στο ΚΕΠ, οπότε το τι έγραψες τότε είναι αδιάφορο

-το αν θα σε καλέσουν στο ΚΕΕΔ είναι τυχαίο και δεν έχει σημασία ούτως ή άλλως. Σημείωσε επίσης ότι το σύστημα κατάταξης ξανααλλάζει οπότε μπορεί να σε καλέσουν να καταταγείς σε κάποια μονάδα

-δεν γνωρίζω λεπτομέρειες αλλά ΟΥΚ και Σχετικά μόνο οι επαγγελματίες (ΟΒΑ). Αν πας για εννιάμηνο ξέχνα το

-η εκπαίδευση των κληρωτών είναι (πολύ) Κακή οπουδήποτε και να πας. Επίσης το πού θα πας εξαρτάται σε πολύ μεγάλο βαθμό από την περιοχή σου.

-αυτό με τη σχολή σου, το ΚΕΕΜ, και τους βυσσινί μπερέδες δεν το κατάλαβα

-αν σκέφτεσαι για ΔΕΑ τότε στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Πρώτον, γιατί κανείς που πήγε ΔΕΑ δεν μετάνιωσε που πήγε ΔΕΑ και δεύτερον γιατί θα λάβεις σαφώς πληρέστερη εκπαίδευση απ'ότι σαν κωλοφάνταρο

Καλησπέρα!

-Αυτό για τους βυσσινί μπερέδες που είπα πρέπει να είναι το Τάγμα Εναέριου Εφοδιασμού (ΤΕΝΕΦ), λογικά. Αυτός που μου το είπε λέει ότι πήγε για εκπαίδευση στην 71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία ''Πόντος'' στην Νέα Σάντα και λέει ότι έκαναν πολύ καλύτερη εκπαίδευση σε σχέση με 2α ΜΑΛ.

-Αν πάω έφεδρος είναι σίγουρο ότι θα με πάρουν Ειδικές Δυνάμεις αν δηλώσω ή πρέπει να βάλω βύσμα; Επίσης κάπου διάβασα ότι όλοι οι ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων περνάνε ΣΧΑΛ. Αυτό ισχύει ή είναι παπάτζα;

all kapone

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από all kapone »

Καλησπέρα την αλλη εβδομαδα ο κολλητός μπαίνει στρατό και σκέφτεται να δηλώσει Ορεινός Καταδρομέας. Αν δηλώσει μόνο τις ορεινές Μοίρες Δράμα, Νάουσα και Ρεντίνα υπάρχει περίπτωση να τον στείλουν αμφίβιο;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οπουδήποτε μπορούν να τον στείλουν ανάλογα με τις ανάγκες.
Άβαταρ μέλους
Tzepgimm
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Αύγ 16, 2017 5:00 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Tzepgimm »

Γεια σας παιδια. Εγω ειμαι απο Ναουσα , και εχω φαει τρελα να παω ΛΟΚ. Θελω να παω σε στρατοπεδο στο οποιο θα υπαρχει περιπετεια , οπλα , εκπαιδευςη ανταρτοπολεμου και δεν σε βαζουν ολην την ωρα να τρεχεις και να κανεις αγγαριες. Αυτα που ζηταω μπορω να τα βρω στη Ναουσα ή πρεπει να παω αλλου; φ
ChrisP.12321

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από ChrisP.12321 »

Γεια σας παιδια, ηρθε και η δικη μου σειρα να παρουσιαστω και με στελνουν Καλαματα (πεζικο), εγω θελω να δηλωσω ΛΟΚ για να ερθω Ε' Μοιρα στην Δραμα και απο οπου καταγομαι, οι απορριες μου ειναι οι εξης:
Ποσο καιρο θα κατσω στο κεντρο στην Καλαματα πριν με παρουν για ΕΔ; Και ποσο διαρκει η εκπαιδευση στο κεντρο πριν με στειλουν σε μοναδα;
DrKG

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από DrKG »

Οι κοιλιακοί και οι κάμψεις μπορούν να βελτιωθούν και από την κουτσή Μαρία. Το χέρι σου που δεν έχει προλάβει να θρέψει όμως δεν θα γίνει ποτέ όπως πρίν.
Ανδρέας

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Ανδρέας »

Τελικα πηρες απάντηση; Και ΣΣΑΣ θα πας μετα ειδικες δυνάμεις;
Asg

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Asg »

Σαν ορεινός καταδρομεας τι σχολεία μπορώ να περασω;
XpavlarasX
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 07, 2018 2:49 pm
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από XpavlarasX »

Καλημέρα, ζητώ συγνώμη εάν τύχει να απαντώ η να κάνω παράθεση σε κάποια απάντηση άλλα δεν ξέρω που να πατήσω για να ρωτήσω κάτι.
Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι επειδή είμαι σε σχολή και τώρα τον Ιουνιο που θα τελειώσω διακόπτω την αναβολή μου και θέλω δηλώσω δυνάμεις ΛΟΚ άλλα δεν ξέρω ποιον μηνά να πάω για να μπω Γ'ΕΣΣΟ και κάτι άλλο, θα μπορούσε κάνεις να μου πει τι ακριβώς ως ασκήσεις γιατί από βίντεο που έβλεπα τον τοίχο αναρρίχησης τον λατρεύω απίστευτα και την καθημερινή γυμναστική. Ευχαριστώ
Nevsky_
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Δεκ 12, 2017 2:39 pm
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Nevsky_ »

XpavlarasX έγραψε:δεν ξέρω ποιον μηνά να πάω για να μπω Γ'ΕΣΣΟ


http://www.ellinikos-stratos.com/thiteia/katataksi_1.asp

Άβαταρ μέλους
HackyPixelz
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2018 3:40 pm
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από HackyPixelz »

Γεια σας παιδια. Του χρονου περναω περιοδευον. Και αν εχω τα ιδια μυαλα με φετος θα δηλωσω Ειδικες Δυναμεις και συγκεκριμενα ΛΟΚ. Δεν ειμαι στρατοκαυλος ουτε τιποτα τετοιο. Περνας αθλητικες δοκιμασιες για να σε παρουν;
Nevsky_
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Δεκ 12, 2017 2:39 pm
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Nevsky_ »

Από την εμπειρία μου με την Α' ΕΣΣΟ 2018 στο Κέντρο της Καλαμάτας, απαιτήσεις πολύ ελαστικές, στο μίνιμουμ οι έλξεις - κάμψεις - κοιλιακοί καθώς και ο δρόμος.

Δεν σε κόβουν, αρκεί να δείξεις ότι το θες. Έπαιξε ρόλο και το ότι είμαστε μικρή ΕΣΣΟ σε κόσμο.

Άβαταρ μέλους
HackyPixelz
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2018 3:40 pm
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από HackyPixelz »

Επισης να ρωτησω αν υπηρετησω Ειδικες Δυναμεις. Σε περιπτωση πολεμου θα επιστρατευτω στις ΕΔ; Σορρυ για τυχον χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι αρχαριος
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ορεινοί Καταδρομείς (ΛΟΚ)

Δημοσίευση από Nassos »

Εννοείται και θα είσαι από τους πρώτους που θα επιστρατευτούν πολύ πριν την "επίσημη" επιστράτευση.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες