Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Velerefontis »

ελλη έγραψε: Παιδια εχθες μιλουσα με μια γυναικα εποπ στην αεροπορια. Μου περιεγραψε ποσο δυσκολο ειναι να κανεις 10 υπηρεσιες το μηνα να σκεφτεσαι να μηλησεις με συναδελφο κ. Αλ. Αρα και αεροπορια το ιδιο ειναι απλα δεν εχει μεταθεσησ
ελλη που ακριβως υπηρετει η εποπ που γνωρισες; Και γιατι να σκεφτεται να μιλησει με συναδελφο; Για να μη παρεξηγηθει; Και ποιος σου ειπε οτι η αεροπορια δεν εχει μεταθεσεις;
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
sauraki....4
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:48 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sauraki....4 »

Οι περισσοτερες υπυρεσιες που κανει μεσα σε ενα μηνα εποπ Στρατο ξηρας... Ειδικοτητα πεζικου πχ... Καποιος που γνωριζει να μου πει... ; Και οι ασκησεις Ειναι 2 το χρονο ετσι; Τα σκοινακια εννοω... πειτε τι ξερετε
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Μπορείς να απαντήσεις argeadas στο σαυρακι σε οτι αφορα τα σκηνακια; Νομιζω οτι ειναι 2 φορες τον χρονο αλλα ισως στο πζ να ειναι παραπανω! Επειδη εχω καταλαβει οτι εισαι στελεχος ισως να ξερεις κ να μπορεις να βοηθησεις αν βεβαιως θελεις... Σε τι οπλο-σωμα υπηρετεις; Και τι ειδικοτητα; Θελεις να μας πεις; Κατέθεσε και σε μας τις αποψεις, τι σου αρεσει κ τι δεν σου αρεσει μεσα;

Dum spiro spero
sauraki....4
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:48 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sauraki....4 »

χμ αστο απανταω Εγω ( (στο ευατο μου μιας και το ελυσα) να κανω Ευκολοτερη τη κατασταση... Χιχιχι Να Τα σκοινακια ειναι 2 φορες Σαυρακι μουυυυυυ Και για ΠΖ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΘ γι αολες τις ειδικοτητες εκος ειδικων δυναμεων... χεχε... Οσο αφορα τις Υπηρεσιες Ναι 8ελω απαντηση... για να δω... (ποιος ειναι πιο εξυπνος απο ενα δεκαχρονο οεο; ) Ρε συ φιλε μου ΑRGEADAS χαιρομαι που εισαι μεσα... Αλλα 8α Χαρω ακομα περισοοτερο αν μου πεις οτι εισαι Ενταξει με αυτο που κανεις... Και δεν εννοω αν πεινας η οχι Αν ξυνεσαι λιγο η πολυ Εννοω Αν συνεισφερεις στο κατα ποσο ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να το κανεις με νοεις; Μηπως λεω μηπως 8α Ηταν καλο και δε μιλαω προσωπικα γι ασενα τωρα... Λεω μηπως 8α ηταν καλυτερα να ξεκολησουμε απο τις πεπποι8ησεις μας λιγο και να κανουμε οσα μπορουμε Παραπανω στη 8ση που βρισκομαστε (εννοω εσας που ειστε μεσα μελη των ενοπλων δυναμεων) να αναβαθμισουμε λιγο το κλαδο... Και γενικα το ε. Σ... Τοτε πιστευω αγαπητε Ολοι 8α παμε μπροστα Και κυριως εσεις που συμβαλετε σε αυτο... Αποψη μου... Και εδω ειμαι να ακουσω και την αντι8ετη γνωμη... εγω σαν πτυχιουχος παντως δεχομαι να κα8αρισω τα σκατα που προανεφερες αλλα δεχομαι και να βρισκομα σε μια 8εση που εσυ δε 8α μπορουσες να εχεις λογω αδυναμιας... Πτυχιου γνβσεως οπως 8ες παρτο... Και ξεκα8αριζω Αποτελεις παραδειγμα σε οσα λεω... Φιλικα παντα...

Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

1) Υπηρετω σε μοναδα μ/κ κ προκαλυψης (μαζι,2 σε 1 δλδ) στον Βορειο Εβρο. Μεχρι τα τελη Ιανουαριου η μοναδα μου ηταν "εξαιρετικα δυσμενεις" κ η τοποθετηση για τους εποπ ηταν για 3 χρονια κ η μεταθεση για τους υπολοιπους απο μονιμο λοχια κ πανω στα 2 χρονια. Οι 1η.2η κ 3η σειρα εποπ πριν απο εμενα πηραν μεταθεση στην 3ετια, ετσι κ εγω περιμενα την μεταθεση μου για το καλοκαιρι αλλα αντι αυτου βγηκε διαταγη τον Ιανουαριο αν θυμαμαι καλα, που λεει οτι η μοναδα μου απο "εξαιρετικα δυσμενεις" γινεται "δυσμενεις" αρα μεταθεση στα 4 μπορει κ 5 χρονια. Για τους αξιωματικους, μονιμους υπαξ κ ΕΜΘ ομως δεν ισχυει κατι παρομοιο. Εγω καταλαβαινω οτι η μοναδα μου χωριζεται στα <2> σε "εξαιρετικα δυσμενεις" για τους αξιωματικους κ σε "δυσμενεις" για τους μεο κ εποπ. Τι εχετε να πειτε γι'αυτο;
2) Τι ισχυει για τις 7ημερες υπηρεσεις σε φυλακια ανα μηνα; Ακομα κ για παντρεμενους με παιδι;
3) Τι ισχυει για το επιδομα < Βαλκανια> Πηρα μονο τον 1ο χρονο (2006) 250 euro με πανω απο 10 υπηρεσιες τον μηνα. Κ γενικα στην μοναδα μου κανεις δεν πηρε πανω απο 450 euro.
4) Τι ισχυει για τις απαλλαγες που θα επρεπε να παρνουμε μετα την 7ημερη υπηρεσια σε φυλακιο; Με καθε αλλαγη διοικητη εχω χασει πανω κατω 18 απαλλαγες κ εγιναν 3 αλλαγες διοικητη.
5) Τι ισχυει για το ωραριο;
6) Οδηγαω stayer κ μου εχει τυχει να οδηγαω συνεχομενα πανω απο 12 ωρες! Τι ισχυει για κατι τετοιο;
Στην μοναδα μου οι εποπ ξερουμε μονο τους ΣΚ 20-1 κ 20-2. Αν ζητησουμε οτιδηποτε αλλο ΣΚ η διαταγη δενν μας την δινουν, για να μην εχουμε πατημα στα δικαιωματα μας. Εξου κ αυτες οι λιγες ερωτησεις.
Με σεβασμο στον < Στρατηγο>Εικόνα...
Ευχαριστω
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lxias »

Λοιπόν νεαροί και νεαρές μου επειδή έχω πάθει πλάκα με αυτά που διαβάζω εδω μέσα θα σας απαντήσω σε όλα, γιατί βλέπω ότι έχει χαθεί η μπάλα, και όλοι απαντάμε σε ερωτήματα που παίζουν σημαντικό ρόλο στη ζωή μας, άσχετα αν έχουμε υπηρετήσει ή περάσαμε σαν περαστικοί με 9,18, και 25 μήνες στον Σρατό λοιπόν αρχίζουμε,1) είναι έγκλημα να αφήσετε το ΑΕΙ ή ΤΕΙ για να μπείτε σαν ΕΠΟΠ διότι μέχρι και την μονιμοποίηση σας δεν σας εγκρίνεται άδεια για την σχολή που παρακολουθείται.2) Σύμφωνα με την ΠΔ 4-51/ΓΕΣ/1ο ΕΓ οι υπηρεσίες που εκτελούν οι ΕΠΟΠ στην μονάδα είναι τόσες στον αριθμό όσες και των ομοιόβαθμων τους κληρωτών οπλιτών, δηλαδή μέχρι και (15 έκαστος) για ΕΠΟΠ Στρτές και Δνείς, επειδή υπάρχει ο βαθμός του Στρτή και του Δνέα στους κληρωτούς, δεν υπάρχει ο βαθμός του Λχία στους κληρωτούς οπότε ο ΕΠΟΠ Λχίας παίζει μπάλα διαφορετικά, αλλά μην νομίζεται οτι εκτελεί 2 υπηρεσίες τον μήνα όπως οι εκ των ΣΜΥ, ΕΜΘ Λχίες αλλά 4 με 5 τον μήνα ανάλογα με την μονάδα και πάνω απο όλα την κρίση του Δκτή, γιατί αυτός έχει τον τελευταίο λόγο σύμφωνα με την διαταγή, να θυμάσται οτί στον Στρατό θα ακούσετε πιο πολύ το λόγω υπηρεσιακών αναγκών απο οτιδήποτε άλλο στην σταδιοδρομίας σας, αν ακολουθήσετε το επάγγελμα του Στρατιωτικού που θα σας πώ λόγω εμπειρίας ότι είναι ενδιαφέρον και συναρπαστικό, αλλά πολύ ΕΠΙΠΟΝΟ και ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ με συχνές μετακίνησεις, είμαι έγγαμος με ένα τέκνο και ξέρω πολύ καλά τι σας λέω,3) υπηρετώ στον Σρατό Ξηράς με 105 μήνες χρόνο υπηρεσίας έκαστος (18 μήνες θητεία+87 μήνες ΕΠΟΠ), οτι σας λέω δεν τα λέω εγώ αλλά οι διαταγές και οι κανονισμοί για να μπορέσει να επιβιώσει κάποιος στον Στρατό Ξηράς πρέπει να είναι διαβασμένος ώστε όταν ερωτάται που το λέει αυτό, να είναι σε θέση να πει εδώ το λεέι, όσοι μπήκατε στον Στρατό να σας υπενθυμίσω ότι όλα αυτά τα υπογράψατε στο κέντρο την πρώτη μέρα που μπήκατε άσχετα αν δεν είχατε τον χρόνο να τα δια βάσεται.4) γνώμη μου μακριά απο τον Στρατό και το Ναυτικό σαν ΕΠΟΠ.5) Εύχομαι για τα παπαγαλάκια που παιρνάνε ωραία στον Ε. Σ σαν τελευταία σειρά ΕΠΟΠ να είναι έτσι, βλέπεται έχουν την εμπειρία και την λένε με συνέπεια να τσιμπάνε οι αστράτευτοι, εμένα παιδιά με συμφέρει να σας τα παρουσιάσω οτι είναι ρόδινα, ΟΧΙ δεν είναι ρόδινα και θα το διαπιστώσεται αργότερα, για το το τέλος δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν, και εύχομαι να κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός, απλώς εγω ήθελα να πώ την αλήθεια και να διαλύσω τις οφθαλμαπάτες ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας, και συγνώμη που σας κούρασα ένας ταξιδιώτης της παραμεθορίου.

Με εκτίμηση
Έβρος,04-Μαρ-2002
SmCe
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 31, 2009 12:57 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από SmCe »

Θα συμφωνήσω με τον Lxias. Εγώ ανήκω στην κατηγορία τον ΕΜΘ και έχω πάνω από δώδεκα χρόνια υπηρεσία. Σχεδόν σε όλες τις μονάδες οι ΕΠΟΠ κάνουν πόλλες υπηρεσίες. Όπως κάθε δουλεία έχει τα καλά της, αλλά και τα άσχημα. Αν θέλεις ένα σίγουρο μισθό και μία καλή ασφάλιση καλώς ήρθες. Μην περιμένεις να γίνεις πλούσιος και να είσαι έτοιμος να γυρίσεις όλη την Ελλάδα. Αυτά είναι με λίγα λόγια ο Στρατός. Δες τον σαν Δουλειά και τίποτα άλλο.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Συμφωνω με τα παιδια χωρις πολλα πολλα λογια!

Προσεχως (Θελω να ελπιζω) συναδελφος!
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Lxias έγραψε:Λοιπόν νεαροί και νεαρές μου επειδή έχω πάθει πλάκα με αυτά που διαβάζω εδω μέσα θα σας απαντήσω σε όλα, γιατί βλέπω ότι έχει χαθεί η μπάλα, και όλοι απαντάμε σε ερωτήματα που παίζουν σημαντικό ρόλο στη ζωή μας, άσχετα αν έχουμε υπηρετήσει ή περάσαμε σαν περαστικοί με 9,18, και 25 μήνες στον Σρατό λοιπόν αρχίζουμε,1) είναι έγκλημα να αφήσετε το ΑΕΙ ή ΤΕΙ για να μπείτε σαν ΕΠΟΠ διότι μέχρι και την μονιμοποίηση σας δεν σας εγκρίνεται άδεια για την σχολή που παρακολουθείται.2) Σύμφωνα με την ΠΔ 4-51/ΓΕΣ/1ο ΕΓ οι υπηρεσίες που εκτελούν οι ΕΠΟΠ στην μονάδα είναι τόσες στον αριθμό όσες και των ομοιόβαθμων τους κληρωτών οπλιτών, δηλαδή μέχρι και (15 έκαστος) για ΕΠΟΠ Στρτές και Δνείς, επειδή υπάρχει ο βαθμός του Στρτή και του Δνέα στους κληρωτούς, δεν υπάρχει ο βαθμός του Λχία στους κληρωτούς οπότε ο ΕΠΟΠ Λχίας παίζει μπάλα διαφορετικά, αλλά μην νομίζεται οτι εκτελεί 2 υπηρεσίες τον μήνα όπως οι εκ των ΣΜΥ, ΕΜΘ Λχίες αλλά 4 με 5 τον μήνα ανάλογα με την μονάδα και πάνω απο όλα την κρίση του Δκτή, γιατί αυτός έχει τον τελευταίο λόγο σύμφωνα με την διαταγή, να θυμάσται οτί στον Στρατό θα ακούσετε πιο πολύ το λόγω υπηρεσιακών αναγκών απο οτιδήποτε άλλο στην σταδιοδρομίας σας, αν ακολουθήσετε το επάγγελμα του Στρατιωτικού που θα σας πώ λόγω εμπειρίας ότι είναι ενδιαφέρον και συναρπαστικό, αλλά πολύ ΕΠΙΠΟΝΟ και ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ με συχνές μετακίνησεις, είμαι έγγαμος με ένα τέκνο και ξέρω πολύ καλά τι σας λέω,3) υπηρετώ στον Σρατό Ξηράς με 105 μήνες χρόνο υπηρεσίας έκαστος (18 μήνες θητεία+87 μήνες ΕΠΟΠ), οτι σας λέω δεν τα λέω εγώ αλλά οι διαταγές και οι κανονισμοί για να μπορέσει να επιβιώσει κάποιος στον Στρατό Ξηράς πρέπει να είναι διαβασμένος ώστε όταν ερωτάται που το λέει αυτό, να είναι σε θέση να πει εδώ το λεέι, όσοι μπήκατε στον Στρατό να σας υπενθυμίσω ότι όλα αυτά τα υπογράψατε στο κέντρο την πρώτη μέρα που μπήκατε άσχετα αν δεν είχατε τον χρόνο να τα δια βάσεται.4) γνώμη μου μακριά απο τον Στρατό και το Ναυτικό σαν ΕΠΟΠ.5) Εύχομαι για τα παπαγαλάκια που παιρνάνε ωραία στον Ε. Σ σαν τελευταία σειρά ΕΠΟΠ να είναι έτσι, βλέπεται έχουν την εμπειρία και την λένε με συνέπεια να τσιμπάνε οι αστράτευτοι, εμένα παιδιά με συμφέρει να σας τα παρουσιάσω οτι είναι ρόδινα, ΟΧΙ δεν είναι ρόδινα και θα το διαπιστώσεται αργότερα, για το το τέλος δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν, και εύχομαι να κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός, απλώς εγω ήθελα να πώ την αλήθεια και να διαλύσω τις οφθαλμαπάτες ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας, και συγνώμη που σας κούρασα ένας ταξιδιώτης της παραμεθορίου.

Με εκτίμηση
Έβρος,04-Μαρ-2002


''Γνώμη μου μακριά απο τον Στρατό και το Ναυτικό σαν ΕΠΟΠ'' Θα ηθελα να σου κανω μια ερωτηση σχετικα με το παραπανω. Κατα την γνωμη σου αυτο το λες για ολα τα οπλα-σωματα του στρατου ξηρας; Καποιος ΕΠΟΠ μου ειχε πει οτι αν θελεις να μπεις ψαξε μονο για το Γεωγραφικο, Οικονομικο κ Ερευνα πληροφορικης, δεν το ξερω αν το ειπε επειδη ειμαι γυναικα. Μου ειχε αναφερει οτι δεν εχει καμμια σχεση με τα αλλα σωματα-οπλα. Αν μπορουσες θα ηθελα να μου πεις κ εσυ την αποψη σου για αυτο.
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Velerefontis »

MΕτα απο 7 χρονια υπηρεσιας, ο φιλος και συμπολεμιστης Λοχιας με τα λεγομενα του καλυψε ολα τα θεματα. Ακουστε λιγο τους παλιους, κατι ξερουμε
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Παρακολουθω τοσο καιρο τα post σας οσον αφορα τους ΕΠΟΠ κ νομιζω οτι δεν χρειαζεται να ''τρομαζουμε'' τους υποψηφιους, ο καθενας γραφει αυτα που βιωνει δεν σημαινει οτι ετσι θα ειναι για ολους. Εγω πριν μπω ΕΠΟΠ δουλευα σε τραπεζα δεν μπορειται να φανταστειται τι τραβαγαμε εμεις οι υπαλληλοι (με συμβαση) αλλα και οι μονιμοι. Το θεμα ειναι σε τι Διευθυντη θα πεσεις αντιστοιχα Διοικητη για Τον στρατο. Οτι λαθος κ να γινονταν ο ενας το εριχνε στον αλλον και αν δεν εβρισκες το λαθος που δεν το εκανες εσυ θα στο αφερουσαν απο το μισθο, πηγαινα σπιτι μου μετα τις 7 το απογευμα δεν παιρνουμε υπερωριες και δεν μας δινανε κ το επιδομα ταμειου που νομικα δικαιουμασταν. Καθε μερα ερχονταν απο επανω μας ο διευθυντης και μας ελεγε οτι πρεπει να πιασουμε τον στοχο δουλεψτε και αυτο γιατι αυτος θα επερνε bonus ενω εμεις ουτε ενα ευρω, η λεξη στοχος πλεον μου εχει γινει εφιαλτης. Εγω πριν μπω μου λεγανε τυχερος μπηκες σε αυτη την τραπεζα μια χαρα, ενω θα μπορουσα να γινω μονιμος δεν το εκανα για αυτο σας λεω πηγαινετε να δειτε και μετα αποφασιστε, εγω προς το παρον δεν ξερω ημουν τυχερος τι να πω, δεν εχω αντιμετωπιση κατι που να με κανει να πω δεν αντεχω στον στρατο μπορει να φταιει και η ειδικοτητα μου παντως ειμαι πολυ καλυτερα απο οτι στην τραπεζα χωρις να λεω οτι στην τραπεζα κακοπερνας απλα σε εμενα ετυχε αυτο. Ο καθενας νομιζει οτι βρισκεται στην χειροτερη θεση, δεν υπαρχει επαγγελμα που καθε μερα θα πας κ θα φευγεις με το χαμογελο στα χειλι φυσικα υπαρχουν κ οι δυκολιες. Ενας γνωστος μου λοχαγος του ετυχε σε ενα μηνα να κανει 8 υπηρεσιες γιατι δεν υπηρχαν ατομα και φανταστειτε οτι ειναι απο ΣΣΕ για αυτο σας λεω αν αρχισουμε ολοι κ λεμε τα βιωματα μας θα γινει... Καντε αυτο που αγαπατε ενημερωθειτε καλα πριν μπειτε και καλη σας επιτυχια.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Βλεπω οτι οι αποψεις διιστανται αλλα μαλλον θα συμφωνησω με τον "αγνωστο"... Θεωρω πως ειναι αναλογα με το τι βιωνει ο καθενας και πως αντιμετωπιζει αυτη την καθημερινοτητα του στη δουλεια του! Σιγουρα ειναι η τελευταια τρυπα του ζουρνα αλλα θεωρω οτι δεν ειναι κ τοσο τραγικα τα πραγματα! Φυσικα ειναι αναλογα σε τι διοικητη θα πεσεις, σε τι τοποθεσια εισαι οποτε εχεις κ παραπανω αρμοδιοτητες-πχ Εβρο-, τι ειδικοτητα... Ειναι καθαρα συμφωνα με την προσωπικη εμπειρια του καθενα! Και να τονισω πως οι πρωτοι εποπ ηταν χειροτερα απ'οτι τωρα, τουλαχιστον ετσι λενε τα παλια στελεχη
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαγκες μια χαρα ειναι στον στρατο εχω ξαδερφια μεσα που μετα απο 5 χρονια χτυπανε σε παραμεθωριο 1350 ευρωπουλακια ολα μαζι κοπλε επιδοματα και τα ρεστα, σημερα υπαρχει παραπολυ Ανεργια και οι συνθηκες εξω ειναι χοσε κουερβο οσοι σπουδασατε πιστευω Το 60%θα το ματανιωσει ειδικοτερα οι γυναικες δεν γινοντε προσληψεις αρκετες και ο ιδιοτικος τομεας ειναι χαλια μαυρα Με 700-1000 ευρω στην καλητερη με ευθηνες ανχος και χωρις αρκετες αδειεσδιστηχως οι μασονοι τα εχουν κανει ετσι. Οσοι λενε οτι ειναι χαλια ο στρατοσ Σ... Α στα αυτια τους αφου μπηκαν απο τα 18 τους οι περισσοτεροι δενεχουν δουλεψει εξω. Οσοι δουλεψαν χερουν πως βγαινει το χρημα. Η τζαμπα θα σας δινει μισθο το κρατος κυριοι απο την ωρα που εξω γινετε χαμως απο αιτισεις; Εν το μεταξυ οι νενες φουρνιες εποπ ειναι πιο τυχερες διοτι ειναι 7 σειρες τωρα μεσα εποπ και οι υπιρεσιες ειναι 5-9 στην χειροτερη ενω παλια ηταν πιο σφιχτα. Ολοι εποπ λοιπον ζητω το εθνος ζητω ο στρατοσ
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Το θεμα με τις στολες που ειναι;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης