Συναντήσεις- ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Dompros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 6:59 pm
Τοποθεσία: ΣΤ
Επικοινωνία:

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Dompros »

Ρε φιλε για πες κιολας πανω κατω τι παιζει να ξερουμε, δηλαδη τι θα κανουμε οι διαβιβατες, απο γυμναστικη και τετοια τι παιζει και γενικα τι θα κανουμε τις πρωτες μερες κλπ, και αν επιτρεπεται sleepin bag πανω. Και επιπλεον αν γνωριζεις το ποσο καιρο καθομαστε κεντρο γιατι κατι εχω ακουσει οτι το αλλαξαν σε 1,5-2 βδομαδες. Και για το κινητο δηλαδη δεν στα βγαζουν ολα εξω να τα ελενχω; Επιπλεον καλα οσα λες και μακαρι να ειναι ετσι αλλα επειδη εγω θελω να παω αλεξιπτωτα (και αν δεν κανουμε τιποτα πανω αυλωνα εκτος αν μπει βυσμα) πως θα περασουμε;
Lelarxos

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Lelarxos »

Φιλε, στο κεντρο θα ριξεις μια φορα βολη, γυμναστικη θα κανεις 1-2 φορες τη βδομαδα κανα 10λεπτο, το βασικοτερο που θα κανετε στο κεντρο γενικα ειναι προβες για την ορκωμοσια σας (βημα κλπ). Κινητο δεν ψαχνουν οποτε το περνας ευκολα,sleeping bag εννοειται πως επιτρεπεται και πανω και κατω. Εμεις καναμε 23 μερες στο κεντρο... Εσεις δεν ξερω λογικα καπου τοσο και εσεις αρα βαση λογικης θα ορκιστειτε 8 Δεκεμβρη και μετα θα εχετε 10 μερες αδειας για να παρουσιαστειτε στη μοναδα σας.

Για τα αλεξιπτωτα, ερχονται καποια στιγμη εκπροσωποι κια σας ρωτανε αν θελετε να πατε, εσυ τοτε θα τους πεις οτι θες και θα σου πουν αυτοι αν περνας η οχι.

Guest

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Guest »

Η ορκωμοσία στο κέντρο γίνεται την σε 4 Παρασκευές, δηλαδή ανάλογα με την ημερομηνία κατάταξης μπορεί να κάτσετε από 22 έως 28 μέρες. Συνήθως είναι γύρω στις 25 μέρες. Ο μόνος τρόπος για να κάτσεις λιγότερο είναι να πετύχεις το πρόγραμμα παερμενίων όπου φεύγουν οι αξιωματικοί και ορκίζεστε νωρίτερα, αλλά για φέτος το πρόγραμμα έγινε οπότε δεν παίζει να το πετύχετε.

Sleeping bag επιτρέπεται κανονικά

Για τα κινητά, όταν θα πάτε στον έλεγχο θα σας ανοίξουν τις τσάντες και θα κάνουν πολύ πρόχειρο έλεγχο. Το πολύ 10 δευτερόλεπτα στον καθένα. Επίσης, θα σας ρωτήσουν αν έχετε χάπια μαζί και αν τα βρουν θα τα κρατήσουν (πχ depon) εκτός αν είναι χάπια που πρέπει οπωσδήποτε να πάρετε. Εγώ προτείνω να έχετε 2 κινητά μαζί σας. Ένα κανονικό και ένα χωρίς κάμερα. Και όταν σας ζητήσουν να δείξετε το κινητό σας θα δείξετε αυτό χωρίς κάμερα. Έτσι κ αλλιώς απαγορεύεται να σας κάνουν σωματικό έλεγχο, επομένως ό, τι έχετε πάνω σας απαγορεύεται να ελεγχθεί.

Από γυμναστική σχεδόν τίποτα δεν θα κάνετε. Το πολύ πολύ να σας βάλουν να τρέξετε 2 γύρους μια μικρή περιοχή και να κάνετε καμιά κάμψη. Τίποτα το σπουδαίο. Και όποιος κουραστεί ή δεν μπορεί να συνεχίσει απλά σταματάει. Για ειδικές δυνάμεις θα σας κάνουν μια ενημέρωση και μπορείτε να επιλέξετε αν θέλετε να καταταγείτε εκεί. Γενικά θα περάσετε πολύ λούφα. Μόνο λίγες στιγμές είναι ζόρικες, όπως οι πρόβες για την παρέλαση που γίνονται την τελευταία βδομάδα
Dompros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 6:59 pm
Τοποθεσία: ΣΤ
Επικοινωνία:

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Dompros »

Δηλαδη θα περασουμε καλα και ευκολα πανω! Μακαρι γιατι το κεντρο χωρις εξοδους και διανυκτερευσεις σπιτι σου π. Χ οπως γινεται στις μοναδες πλεον δεν ειναι ωραιο και τρως στην μαπα τοσο καιρο αδικα κ τζαμπα. Απλα για τις 2 βδομαδες που ειπα μου ειχε πει φιλος μ που ηταν ευζωνας και απολυθηκε τον οκτωμβριο οτι το αλλαξανε και επειδη εχει γνωστο μ ειπε οτι την καινουργια σειρα ευζωνων τους παιρνουν 23 Νοεμβριου για αυτο και νομιζα οτι αλλαξανε την διαμονη στο κεντρο και θα μεινουμε και εμεις 1,5-2 βδομαδες πανω, και για το κινητο μαλλον θα παρω μια μπακατελα στην αρχη και στο επισκεπτηριο θα μ φερουν το κανονικο γιατι δεν θελω να το διακινδυνεψω. Τωρα κατι αλλο, μπορει καποιος που ειναι αλεξιπτωτα να μας πει τι παιζει εκει γενικα ατομα, υπηρεσιες, εξοδους, και αν μας παρουν ειδικες πρεπει μετα την αδεια ορκωμοσιας πρεπει να παμε κεεδ για να μας επιλεξουν εκει που θα παμε; Και αν ναι για ποσες μερες εκει; Επιπλεον υπαρχει τροπος να μπει καποιος λοχο διοικησεως ευζωνων χωρις ενυδρειο ειχα μαθει για παιδι που δεν πηγε ευζωνας και πηγε Σπαρτη για λιγο και μετα τον επιλεξανε στην διοικουσα, και με ενδιαφερει και αυτο, που ουσιαστικα ειναι το καλυτερο. Και εννοειτε βυσμα.
Νικος

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Νικος »

Αυλωνα 13/11 υγειονομικο φιλαρακι μου κι εγω! Αντε να δουμε! Καλη μας θητεια!
Διαβιβαστής

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Διαβιβαστής »

Μάγκες κι εγω 13/11 διαβασεις αυλωνα. Θα εχετε κανονικα κινητο ή μπακατελα και θα περιμενετε το επισκεπτηριο; Και επισης γενικα τι σκοπευετε να εχετε μαζι σας οταν θα μπειτε?
Dompros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 6:59 pm
Τοποθεσία: ΣΤ
Επικοινωνία:

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Dompros »

Μπα εγώ μια μπακατελα θα πάρω κ μετά επισκεπτήριο θα μ φέρουν το κανονικό γιατί δεν το διακινδυνεύω. και από πράγματα τα απολύτως απαραίτητα ρούχα, ξυρίστηκα, και ότι άλλο χρειαζόμαστε.
Tasaros
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2017 9:34 pm
Επικοινωνία:

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Tasaros »

Καλησπέρα παλιόπαιδα! Από Αλεξανδρούπολη, παρουσιάζομαι 14/11 στο σώμα των Τεθωρακισμένων. Απ'ότι διάβασα παραπάνω η συντομότερη για να μεταβούμε αυλώνα μέσω Αθηνών (εκτός οδικώς) είναι τρένο απο σταθμό Λαρίσης στη στάση του Αγ. Θωμά; Καλή θητεία σε όλους!
Διαβιβαστής

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Διαβιβαστής »

Και κάτι ακόμα. Έχω ακούσει υπάρχει γυμναστήριο. Ισχύει; Και αν αποφασίσεις να το χρησιμοποιήσεις πας με το αρβυλο και τη στολή ή μπορείς να βάλεις το αθλητικό και να πας?
Νασοος

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Νασοος »

Σειρουλες Νασος απο Αθηνα 14/11 τεθωρακισμενα αυλωνα. Μια βδομαδα εμεινε. Καλη αρχη να χουμε
Dimitris_B
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 08, 2017 2:49 am
Επικοινωνία:

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Dimitris_B »

Ελα φιλε και γω 13/11 υγειονομικο! Καλη θητεία να χουμε!
pgathana

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από pgathana »

Γεια σας παιδια 16/11 Τεθωρακισμενα. Να ρωτησω θελω να παω απο θεσσαλονικη. Ξερει κανενας πως; Φανταζομαι δεν εχει απευθειας δρομολογιο...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

2017 ΣΤ ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από Nassos »

Με τραίνο Intercity Θεσσαλονίκη-Οινόη και μετεπιβίβαση Οινόη-Άγιος Θωμάς.

Άβαταρ μέλους
pgkazant
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2017 1:29 pm
Επικοινωνία:

2018 Α ΕΣΣΟ - ΚΕΤΘ (Αυλώνας)

Δημοσίευση από pgkazant »

Καλησπερα παιδια και καλη καταταξη σε οσους ειμαστε για ΚΕΤΘ
Άβαταρ μέλους
pgkazant
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 20, 2017 1:29 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ

Δημοσίευση από pgkazant »

Καλησπερα παιδες να οργανωσουμε και topic για Α εσσο, και εγω εκει στις 16/1
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης