ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά καλη θητεία πρώτα απ όλα να έχετε.
όσοι παρουσιάζεστε Πάτρα, να είστε σίγουροι οτι θα έχετε ΠΟΛΥ καλή θητεία.
παρουσιάστηκα εκεί, Γ εσσό 2009, τι να πρωτοπώ;
Κωλοβύσματα όλοι σας. Όπως θα περάσετε Πάτρα, δεν θα περάσετε πουθενά αλλού.
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Συγνώμη για το double post, αλλα, να ξέρετε, οι πρώτες 3-4 μέρες θα σας είναι άθλιες, λόγο ψυχολογιάς και μόνο, όσοι έχετε ενδειξη ΥΕΑ, δεν είναι αναγκαστικό, αν θές πάς, αν δεν θές δεν πάς, και ΜΗΝ πάτε.5 μήνες παραπάνω. Θα σας ρωτήσουν αν θέλετε, πείτε όχι. Σας ζυλέυω που μπαίνετε Πάτρα. Θέλω να γυρίσω πάλι.
Οι μεταθέσεις μετά... Εμάς μας στείλαν σε 60 διαφορετικά στρατόπεδα. Πολύ λίγοι μείναν εκεί. Και μπορει να σας αλλάξουν, απο τεχνικό να σας πάνε πεζικό, λόγο του ότι υπάρχει πάρα πολύ κόσμος εκεί. Αλλα ότι και να είναι, περνάει ο καιρός. Άντε να περάσει και ο δικός μου.
ikaros
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 9:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από ikaros »

Παιδες το τεχνικο ανηκει στα σωματα και ειναι χαλαρα τα πραγματα. Στην πατρα θα μεινετε 5 ή 6 εβδομαδες για την βασικη εκπαιδευση και μετα θα ερθουν οι μεταθεσεις σας. Προσοχη, δεν θα μεινουν ολοι τεχνικο. Οι πιο πολλοι θα παρετε μεταταξη, οπως εγω, στο πεζικο. Οποτε αν εχετε μεσο χρησιμοποιηστε το ωστε να μεινετε τεχνικο. Οι εγκαταστασεις στην Πατρα ειναι παλιες και επισης εγω που ημουν αυγουστο εκει ειχα μαθει οτι τωρα νοεμβρη θα παρουσιαστουν 950 ατομα εκει στην Πατρα. Εμεις ειμασταν 650 και ειμασταν ενας πανω στον αλλο. Οι αηιωματικοι ειναι καλοι, με καποιοες εξαιρεσεις. Καλη θητεια και αν εχετε και αλλες αποριες εδω ειμαστε

Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλά όλα μέχρι στιγμής για το τεχνικό. Θέλω όμως να ρωτησώ απο το τεχνικό έρχονται να ζητήσουν για ειδικες δυνάμεις; Πόσους έχουν πάρει;
άκουσα απο ένα φίλο που τωρα υπηρετεί πως αν Τη μέρα που θα έρθουν γι ατις αιτήσεις εγώ είμαι σε υπηρεσία (κανα μαγειριο πχ) Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην προλάβω να κανω την αιτηση. Ισχύει κατι τέτοιο; Πως θ αξέρω πότε γίνονται οι αιτήσεις;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αδερφέ μου είσαι λίγο μπερδεμένος και είναι φυσιολογικό αυτό.

Σίγουρα θα έρθει και στο ΚΕΤΧ επιτροπή απο τις Ειδικές Δυνάμεις όπως και στα υπόλοιπα Κέντρα Νεοσυλλέκτων για να δηλώσετε όσοι επιθυμείτε να υπηρετήσετε την πατρίδα σαν καταδρομείς.

Απο εκεί και πέρα όταν έρχονται οι επιτροπές δεν έχει κανείς απο τους νέους υπηρεσία άρα δεν κινδυνεύεις ουτε εσύ να χάσεις τα αθλήματα και τις περαιτέρω διαδικασίες.

ΥΓ : Φρόντισε να αντέξεις την απίστευτη μπίχλα που επικρατεί στο Τεχνικό.

Πραγματικά πρέπει να είσαι κομάντο για να ανταπεξέλθεις.

Τα σέβη μου.
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση φίλε μου. Μου έφτιαξες τη διάθεση με αυτό που λες, γιατί δεν έχω βύσμα και έψαχνα με ποιον τρόπο θ α μπορέσω να παω ΕΔ (αλεξίπτωτα) από τεχνικό αν τυχόν δεν έρθουν να ζητήσουν. Να σαι καλά
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τίποτα ρε κομάντο.

Καλή θητεία και καλά μυαλά.
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά έλα, δεν θα αναλύσω τίποτα. ΚΕΤΧ και πάλι ΚΕΤΧ. Οπου και να πάτε, καλύτερα δεν θα βρείτε. Και πολλά είπα.
exeliktikos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 09, 2009 5:11 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από exeliktikos »

Καλησπέρα και απο μένα.

Μια απορία σχετικά με τις ειδικές δυνάμεις.

Πιο πάνω ρώτησε ένα παιδι για το πως μπορουν να σε πάρουν ειδικές δύνάμεις (πλεον πεζοναυτες) ενώ σε έχουν ήδη βάλει να πας σε άλλο στρατόπαιδο εκπαίδευσης.

Η απάντηση που δώθηκε μου δημιούργησε μια απορία.

Ειπώθηκε οτι περνάει επιτροπή και αν θες να πας ΕΔ το δηλωνεις σε δοκιμαζουν και σε πέρνουν.

Αυτο που θέλω να σε ρωτήσω είναι αν οταν πας ΕΔ με αυτο το τρόπο θα πας ώς απλος μελοντικος πεζοναυτης (σαν και αυτους που εξαρχης πανε ΕΔ) ή πας ώς τεχνικός (ή μηχανικός ή υγειονομικος κλπ) που θα πάρει ειδικότητα στις ΕΔ.

Ρωτάω γιατί ξέρω οτι οι ΕΔ εχουν ατομα απολα τα τμήματα, δηλαδη εχουν πεζοναυτες μηχανιους, πεζοναυτες τεχνικους, πεζοναυτες γιατρους και παει λεγοντας.

Πως γινεται δλδ να παω πεζοναυτες αλλα να εχω και την ειδικοτητα μου ως τεχνικος;

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα λεγομαι. ανδρεασ... και παρουσιαζομαι. στο κετχ πατρας.8-2-2010... θελο οπιος ξερει να μ πει λιγο. τι ζοη θα κανo. εκει πος. θα με στειλουν μετα αλου... κλπ.
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

andreas έγραψε:Καλησπερα λεγομαι. Ανδρεασ... Και παρουσιαζομαι. Στο κετχ πατρας.8-2-2010... Θελο οπιος ξερει να μ πει λιγο. Τι ζοη θα κανo. Εκει πος. Θα με στειλουν μετα αλου... Κλπ.

φιλε ζωαρα θα κανεις εκανα ενα μηνα εκει και εκανα ζωαρα.
ενα μηνα δηλαδη 30 η 31 μερες εκανα υπηρεσιες 12 και να φανταστεις ηταν γιορτες και ημουν το τριτο γκρουπ και μας πηγενε 1/1 η 1/2 στο γκρουπ αδειας.
κανονικα πηγενε 1/3 ανετα. Καπως ετσι. Αλλα και μεσα να κατσεις ειναι ζωαρα. Βλεπεις την πολη και τα σπιτια, χαιρεσε και δεν ψυχοπλακωνεσε. Μεσα εχει κινηματογραφο καθε μερα προβολη 8, πινγκ πονγκ στο ενα Κ. Ψ. Μ και νοβα και ιντερνετ καφε στο αλλα. Γαμαγε το ΚΕΤΧ φιλε θα ξαναπηγενα με χιλλια.
τωρα βεβεα θα παω κυπρο εγωΕικόνα
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας παιδες. Και γω για ΚΕΤΧ Πατρας ΥΕΑ στις 9/2 και σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω αν τελικα αξιζει να παω δοκιμος Η οχι. Τα μορια τα εχω αναγκη καθως το τει το οποιο σπουδαζω δεν νομιζω να το τελειωσω ποτε. Εχω να ρωτησω τα εξης:

1. Ποια ειναι τα πιθανα κεντρα εκπαιδευσης που στελνουν τους ΥΕΑ

2. Ειναι και το ΚΕΤΧ Πατρας κεντρο εκπαιδευσης ΥΕΑ;

Ευχαριστω.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Rafale »

zoygas έγραψε: Γεια σας παιδες. Και γω για ΚΕΤΧ Πατρας ΥΕΑ στις 9/2 και σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω αν τελικα αξιζει να παω δοκιμος Η οχι. Τα μορια τα εχω αναγκη καθως το τει το οποιο σπουδαζω δεν νομιζω να το τελειωσω ποτε. Εχω να ρωτησω τα εξης:

1. Ποια ειναι τα πιθανα κεντρα εκπαιδευσης που στελνουν τους ΥΕΑ

2. Ειναι και το ΚΕΤΧ Πατρας κεντρο εκπαιδευσης ΥΕΑ;

Ευχαριστω.

Θα πας υεα θητεια στο τεχνικο υπαρχει επιμερους θεμα ειναι στη στρατιωτικη θητεια επισης ριξε μια ματια /thiteia/dea_1.asp Θα βρεις πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα δεα
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Βρηκα τα παντα οσον αφορα υεα εκτος απο τα μερη που βρισκονται τα στρατοπεδα εκπαιδευσης. Σευχαριστω πολυ παρολαυτα που απαντησες και ασχοληθηκες.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Rafale »

zoygas έγραψε:
zoygas έγραψε:Βρηκα τα παντα οσον αφορα υεα εκτος απο τα μερη που βρισκονται Οι Σχολες εκπαιδευσης. Σευχαριστω πολυ παρολαυτα που απαντησες και ασχοληθηκες.
Δες και εδω οτι αφορα τα κεντρα /thiteia/ken_1.asp
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες