Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από @xristos@ »

Να σαι καλα ρε 297! Δεν ζηταω κατι τρελο μια θητεια πιο ενδιαφερουσα απο τα τζιτζικια περιμενω Εικόνα τωρα αν αξιζει η οχι αν ειναι οπως το σκεφτομαι η οχι θα το ξερω του χρονου τον αυγουστο οταν με το καλο θα απολυθω...
GiorgosK

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από GiorgosK »

Παιδια ειμαι στα 18 μου και προς το παρον εχω παρει αναβολη γιατι σπουδαζω, αλλα σκεφτομαι πολυ να δηλωσω για πεζοναυτες. Θελω να ρωτησω τα εξης και συγνωμη εαν εχουν απαντηθει, απλως παραπεμψτε με στις σχετικες σελιδες :- Υπαρχει περιπτωση οπως εχω ακουσει απο απλους στρατιωτες, εαν εχεις πτυχιο ανωτατης εκπαιδευσης π. Χ. Απο Καποδιστριακο ή απο το Μετσοβειο, Ιατρική κλπ να πάρεις ευνοικότερη ειδικότητα και αυξημενες ευθυνες ;

- Γενικά μπορείτε να με παραπέμψετε σε καποια κομματια του φορουμ ή να τα μαζεψει ολα καποιος σε ενα ποστ σχετικα με τις συνθηκες στο στρατοπεδο, καψωνια, ασκησιολογιο κλπ ;

PAUL

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από PAUL »

dn24 έγραψε:Παιζει ρολο μονο εαν εχεις συμφεροντα σε παραμεθοριες περιοχες. Αν το σπρωξετε με βοηθεια εννοω, ναι μπορει να τον στειλουν κατευθειαν Αυλωνα. Το πιθανοτερο emily για τον αδερφο σου, ειναι να τον στειλουν τωρα Βολο, κ μετα να του δωσουν μεταθεση για τον Αυλωνα.
Πως τα παει ο αδελφο σοτυ εκει; Νοιωθει οτι μπορει να συνεχισει; Σε αλλους δειχνει δυσκολη η εκπεδευση γιαυτο ρωταω. Εχεις κανενα νεο για μεταθεση; Ποτε θα ορκιστει?
γκ

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από γκ »

Παιδες...sos πειτε αν πεζοναυτης πέρνεις πρασσινο μπερε, και αν περνεις μόρια... Σας παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντισει σύντωμα.
ευχαριστώ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

γκ έγραψε:Παιδες...sos πειτε αν πεζοναυτης πέρνεις πρασσινο μπερε, και αν περνεις μόρια... Σας παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντισει σύντωμα.
ευχαριστώ


για κάθε σου ερώτηση υπάρχει και ένα θέμα
1. Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις ειδικές δυνάμεις
2. Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;
...
ΒΑΓΓΕΛΗΣ

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από ΒΑΓΓΕΛΗΣ »

Γινεται να κανω θητεια και οταν τελειωσω να καθησω μονιμος

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒΑΓΓΕΛΗΣ έγραψε:Γινεται να κανω θητεια και οταν τελειωσω να καθησω μονιμος



όχι.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Γινεται σαν επιστρατος να περασω Σχολη Εφ. Αξ. ΜΧ και μετα να γινω Εφ. Αξ. ΜΧ - Κ/Δ;
Μάνος

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Μάνος »

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά, γνωρίζει κάποιος να μου πει ποιος/α είναι ο/η προστάτης/ις άγιος/α των πεζοναυτών, γιατί το έχω ψάξει αρκετά και δεν βρίσκω κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Μάνος έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά, γνωρίζει κάποιος να μου πει ποιος/α είναι ο/η προστάτης/ις άγιος/α των πεζοναυτών, γιατί το έχω ψάξει αρκετά και δεν βρίσκω κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Aγ. Γεωργιος
Digar
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 5:27 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Digar »

Παίδες, στο κέντρο, ο τύπος που ήρθε να διαλέξει άτομα για ΕΔ, μας είπε ότι όποιος δηλώνει πεζοναύτες και είναι από Αθήνα θα πάει στάνταρ αυλώνα αμετάθετο. Ισχύει αυτό?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Digar έγραψε:Παίδες, στο κέντρο, ο τύπος που ήρθε να διαλέξει άτομα για ΕΔ, μας είπε ότι όποιος δηλώνει πεζοναύτες και είναι από Αθήνα θα πάει στάνταρ αυλώνα αμετάθετο. Ισχύει αυτό;


Μα έτσι κι'αλλιώς στο 9μηνο δεν παίρνεις άλλη μετάθεση
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

greek army τι ακριβως εννοεις οταν λες οτι στο εννιαμηνο δε παιρνεις αλλη μεταθεση; Ενας φιλος μου ηταν λεσβο (Η'ΜΑΚ) και κανα μηνα πριν τελειωσει τη θητεια του βρηκε ενα βυσμα κι ηρθε ΓΕΣ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

sintoma lokatzis έγραψε:greek army τι ακριβως εννοεις οταν λες οτι στο εννιαμηνο δε παιρνεις αλλη μεταθεση; Ενας φιλος μου ηταν λεσβο (Η'ΜΑΚ) και κανα μηνα πριν τελειωσει τη θητεια του βρηκε ενα βυσμα κι ηρθε ΓΕΣ


E ρε μεγάλε με βύσμα μπορείς να πάρεις και 9 μεταθέσεις κάθε μήνα και μετάθεση ΕικόναΕικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Alexandros έγραψε:Καλημερα παιδια, Μπηκα με την Β εσσο στην κορινθο, και πλεον περιμενω μεταθεση, μετα την ορκομωσια της Πεμπτης. Ειχα δηλωσει στο κλιμακιο που ηρθε για Ε. Δ για Πεζοναυτες. Το θεμα ειναι οτι και λογω αγυμνασιας (28 ετων 1,90 αλλα 2 χρονια δουλεια τωρα με χει καταστρεψει) δεν καταφερα να βγαλω τα τεστ. Στο μιλι ειμουν τελειως στο οριο, κοιλιακους με τα ζορια 30αρι, ελξης @@ρια, καμψεις κουτσα κουτσα βγηκαν.

Ο λοχαγος που ειχε ερθει ηθελε να με γραψει, παρα την αρνηση μου λογω τρομακτικης απογοητευσης για την φυσικη κατασταση μου, λεγοντας μου οτι υπαρχουν και πολυ χειροτερη σε φυσικη κατασταση αλλα με ηθικο στα ουρανια και αγαπη προς το σωμα τα καταφερνουν. Με αυτα τα λογια ειπα οκ, αλλα για τις ασκησεις του ειπα να μην μαγειρεψει τα νουμερα και να γραψει ΟΧΙ σε ολες τις δοκιμασιες.

Το θεμα ειναι οτι παιζει τελικα να παρω μεταθεση για Πεζοναυτες; Πραγματικα εχω τρελο ηθικο, αλλα το σωμα δε βοηθαει. Δεν ειμαι υπερβαρος φυσικα, απλα αγυμναστος 2-3 χρονια.

Οχι τπτ αλλο δε μπορω να νιωθω σαν ο γιωτας του λοχου.
Κανεις δεν θα σε πει γιωτα εαν βλεπουν οτι προσπαθεις, το παλευεις αλλα δεν τα καταφερνεις! θα πουνε μπορει να μην το εχει, αλλα τουλαχιστον σταζει!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες