Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Agrinio

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Agrinio »

Τι εννοείς δεν λένε και πολλά οι ΕΔ; Βέβαια αρκετοί φίλοι μου το έχουνε μετανιώσει που πήγανε λόγο τρεξίματος. Εγώ παρουσιάζομαι σε λίγες μέρες πεζικό και όταν περάσει η επιτροπή λέω να πάω. Θεωρώ ότι αυτή η δυσκολία θα είναι χρήσιμη για μετά στην ζωή. Κάθε δυσκολία για καλό που λένε. Άσε που υπάρχουνε και χειρότερα (ΟΥΚ, αλεξίπτωτα π. Χ.).
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Agrinio έγραψε:Τι εννοείς δεν λένε και πολλά οι ΕΔ; Βέβαια αρκετοί φίλοι μου το έχουνε μετανιώσει που πήγανε λόγο τρεξίματος. Εγώ παρουσιάζομαι σε λίγες μέρες πεζικό και όταν περάσει η επιτροπή λέω να πάω. Θεωρώ ότι αυτή η δυσκολία θα είναι χρήσιμη για μετά στην ζωή. Κάθε δυσκολία για καλό που λένε. Άσε που υπάρχουνε και χειρότερα (ΟΥΚ, αλεξίπτωτα π. Χ.).


Δεν θέλω να σε επηρεάσω. Πήγαινε και δες μόνος σου. Καλή θητεία!
Δεσσίτης

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Δεσσίτης »

Agrinio έγραψε:Τι εννοείς δεν λένε και πολλά οι ΕΔ; Βέβαια αρκετοί φίλοι μου το έχουνε μετανιώσει που πήγανε λόγο τρεξίματος. Εγώ παρουσιάζομαι σε λίγες μέρες πεζικό και όταν περάσει η επιτροπή λέω να πάω. Θεωρώ ότι αυτή η δυσκολία θα είναι χρήσιμη για μετά στην ζωή. Κάθε δυσκολία για καλό που λένε. Άσε που υπάρχουνε και χειρότερα (ΟΥΚ, αλεξίπτωτα π. Χ.).


Ακου, φιλε. Μην παιρνεις τιποτα τοις μετρητοις! Αν θες να πας, τοτε να πας! Σιγουρα θα δοκιμαστεις πολυ πολυ περισσοτερο απ'οτι στο πεζικο. Θα κανεις καμψεις, ψαλιδια και γενικως γυμναστικη, θα κανεις καταρριχησεις/αναρριχησεις, θα ριξεις με διοπτρα, προπορειες, πορειες, ανταρτη, ορεινο κτλ... Επισης θα μαθεις χαρτες και ισως μαθεις γενικα εξυπνα κολπα (πως να προσανατολιζεσαι με τ'αστερια, να μετρας αποστασεις με το χερι κτλ.- εχει να κανει με τα εκαστοτε στελεχη αλλα πιο πολυ με το δικο σου ενδιαφερον).

Αν δεις οτι θελεις περισσοτερη πιεση στο προγραμμα καποια στιγμη, πιασε ενα στελεχος και πες του "το και το". Αν ειναι σωστος και ενδιαφερεται πραγματικα θα τρεχεις μαζι του σε ρυθμους απιαστους, θα σε κανει γυμναστικη μεχρι να πεθανεις κτλ κτλ... Ολα στο χερι σου ειναι.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Hyper »

Παντως τωρα δεν εχει εμπλοκη στους αμφιβιους γιατι η 313 εστειλε παρα πολλα ατομα οποτε αμα καποιον τον απασχολουσε αυτο οτι δεν θα εχουν πολλα ατομα στην μοναδα και εξοδους να μην ανησυχει κ ατομα εχει κ εξοδους

ΠΟΛΙΤΗΣ

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από ΠΟΛΙΤΗΣ »

2 αποριες μονο.
οταν διαλεγεις σε τι μοναδα θες να πας σε στελνουν εκει που επιλεγεις η' οπου θελουν;
κ στους αμφιβιους η εκπαιδευση κ οι ασκησεις (αν υπαρχουν, γτ ακουω διαφορα) ειναι μαχημες;
παρακαλω απαντηστε οσοι γνωριζετε γτ σε λιγους μηνες θα καταταχτω κ θελω να ξερω τι γινεται...
ευχαριστω.-
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

ΠΟΛΙΤΗΣ έγραψε:2 αποριες μονο.
οταν διαλεγεις σε τι μοναδα θες να πας σε στελνουν εκει που επιλεγεις η' οπου θελουν;
κ στους αμφιβιους η εκπαιδευση κ οι ασκησεις (αν υπαρχουν, γτ ακουω διαφορα) ειναι μαχημες;
παρακαλω απαντηστε οσοι γνωριζετε γτ σε λιγους μηνες θα καταταχτω κ θελω να ξερω τι γινεται...
ευχαριστω.-
Ναι! ολες οι αμφιβιες ειναι μαχιμες! στελνουν αποστολες κανονικα εξωτερικο! περσι ηταν Αφγανισταν τωρα Λυβιη παλιοτερα Κοσσοβο... αν μπεις τωρα λογικα βγαινοντας θα εχεις τουλαχιστο 10 νεκρους στο ενεργητικο σου...

Τι λετε ρε; πατε καλα; τι μαχιμες κ πρασσειν αλογα λετε; θα πατε να κανετε την θητεια σας τις ασκησουλες σας κ πριν περασει χρονος θα παρετε την μπλε ταυτοτητα κ θα πατε σπιτια σας!

Άβαταρ μέλους
MAK!!
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2011 5:11 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από MAK!! »

Επειδη ενδιαφερομαι κ εγω για αμφιβιουσ... μπορεις να μ πεις τι περιλαμβανει η εκπαιδευση στις μακ;

Άβαταρ μέλους
pitbull7nikaia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 07, 2011 8:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από pitbull7nikaia »

Καλησπερα λεβεντες... Λοιπον το θεμα μου ειναι μεγαλο παρακαλω πολυ καποιος εμπειρος και με εγκυρη αποψη να με βοηθησει... Ελπιζω να ειμαι στο σωστο μερος...
λοιπον Το 2008 πηρα αναβολη λογω σπουδων, τωρα που ειμαι 20 ακομα σπουδασω αλλα μου την βαρεσε και θελω να παω να κανω την θητεια μου... Για διοαφορους λογους που περιττευουν πιστευω.
αποριες:
1) κοβω την αναβολη μου τωρα μαιο του 2011 συνεπαγεται πιθανοτατα να μπω με την εσσο του νοεμβριου;
2) ειναι η καψουρα μου να υπηρετησω λοκ...
3) ανθρωποι που εχουν υπηρετησει μου ειπαν οτι οι αμφ. Καταδρομεις ειναι γιωταδες και οι αποτυχημενοι λοκατζιδες... (δεν θελω να το πιστεψω) ... Ισχυει;
4) το 2009 ειχα ενα ατυχημα οχι τροχαιο απλα επαθα μια κρανιοεγκεφαλικη κακκωση το γυρισε σε εσωτερικο αιματωμα γιατι δεν ασοληθηκα με το χτυπημα κλπ κλπ και εν τελει επαθα ισχαιμικο εγκεφαλικο επεισοδιο...
απο την μερια της γιατρου μου ειμαι υγειης και το εχω ξεπερασει απλα οπως ειναι λογικο σε τετοιες καταστασεις ακολουθω εφ'ορου ζωης φαρμακευτικη αγωγη... Απο αλλα θεματα ειμαι μια χαρα...1.90 υψος,85 κιλα, εξαιρετικη φυσικη κατασταση και πολυ γυμνασμενος...
5) να ανυσηχω για την σωματικη μου ικαναοτητα;
6) ανθρωπος δικος μου που υπηρετησε λοκ μου πε οτι αυτον τον καιρο εχουν ελλειψω στους γενιακ καταδρομεις ειτε αμφιβιους ειτε ορεινους και απαξ θελησεις να πας και περασεις τα αθληματα πας... Οτι δεν ειναι τοσο σχολαστικοι πλεον με το Ι. Ενατξει ειπαμε οχι και Ι4-5!
7) την σωματικη μου ικανοτητα την κρινουνε στο 401 ή στην μοναδα που θα παω ακομα κι αν ειναι απλο πεζικο και απλα συμετασχω στις δοκιμασιες οταν ερθει η επιτροπη απο ε. Δ.
8) ειμαι τοσο ψημενος και αποφασισμενος να παω που θα παρακαλεσω κιολας αν δω οτι κομπλαρουν στο θεμα που σας ανεφερα ποιο πανω σχετικα με την υγεια μου...
βοηθηστε με σας πααρακαλω...
και τελος ας μου πει καποιος επιτελους τα οπραγματικα αθληματα γιατι με αυτα που βλεπω στο φορουμ αυτο δεν ειναι ε. Δ. Ειναι ολυμνπιακοι αγωνες ο καθενας το μακρυ και το κοντο του!
ευχαριστω εκ των προτερων...
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από K.G »

3) δεν το νομιζω, υπαρχουν πολλα παιδια της μακ εδω για να στο επιβεβαιωσουν (εγω δεν εχω παει ακομα αλλα συντομα θα παω μαλλον εκει!
4) γενικα για να μπεις ειδικες δυναμεις πρεπει να μην εχεις ιστορικο ιατρικου προβληματος... Τωρα σχετικα με το δικο σου θεμα, δεν ξερω αν φαινετε καπου (βιβλιαριο κλπ.) αν μπορεις να το κρυψεις και να μπεις με δικη σου ευθυνη καντο. Βεβαια η δια βιου φαρμακευτικη αγωγη ειναι ενα θεμα μεσα στο στρατοπεδο. Εννοω μην σε παρουν χαμπαρι. Επισης εχεις δοκιμασει τον εαυτο σου σε συνιηκες "πιεσης" (τρεχιματα, καμψεις, υψωμετρα κλπ) να δεις πως αντιδρας; ! τα λεω φιλικα παντα ετσι απλα για να εισαι σιγουρος 100%!
8) σχετικα με αθληματα εχω μπερδευτει και εγω! Σε γενικες γραμμες απο γνωστο μου και απο τα λεγομενα οσων διαβασα στο φορουμ, τα αθληματα για μακ λοκ πεζοναυτες χοντρικα ειναι :1 μιλι (περιπου 1μισι χλμ.) σε 5 λεπτα,30 καμψεις,4 ελξεις με οποια λαβη θες.
τωρα για τα αλεξιπτωτα ειναι λιγο πιο απαιτητικα, δες εδω:
http://www.army.gr/default.php?pname=sub_DED_INFO_Kritir&la=1

ελπιζω να βοηθησα
Άβαταρ μέλους
pitbull7nikaia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 07, 2011 8:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από pitbull7nikaia »

Καπως με βοηθησες. Ναι και γω ετσι σκεφτομαι να το παω... Να το κρυψω αν μου πει και καποιος απο δω οτι ναι ειναι σοβαρο...
δεν το λεω για μαγκια απλα εχω βγαλει εκπαιδευση vip protection, δεν εχω παει ακομα ε. Δ. Αλλα απο αυτη μου την εμπειρια ναι κατα 90% αντεχω!
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από K.G »

Οραια καντο λοιπον. Σωματικα φαινεσε ικανος. Σκεψου και το ψυχολογικο! Παρολα αυτα ας μας πει καποιο παιδι και απο μακ τι παιζει μιας και ειμαστε στο θεμα!
Άβαταρ μέλους
pitbull7nikaia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 07, 2011 8:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από pitbull7nikaia »

Ναι ρε παιδια... Ας σκασουν τα μακ!
χεχεχεχεχεχεχ
καιγομαι για πληροφοριες!
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

pitbul αυτο που ανεφερες για τα ΜΑΚ στο 3) ηταν τελειως ακυρο

Οσον αφορα τα υπολοιπα ερωτηματα σου καλυτερα ας σου απαντησει καποιος εμπειρος γιατι εγω μπορει να σου πω καμια παπατζα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

pitbull7nikaia έγραψε:Καλησπερα λεβεντες... Λοιπον το θεμα μου ειναι μεγαλο παρακαλω πολυ καποιος εμπειρος και με εγκυρη αποψη να με βοηθησει... Ελπιζω να ειμαι στο σωστο μερος...
λοιπον Το 2008 πηρα αναβολη λογω σπουδων, τωρα που ειμαι 20 ακομα σπουδασω αλλα μου την βαρεσε και θελω να παω να κανω την θητεια μου... Για διοαφορους λογους που περιττευουν πιστευω.
αποριες:
1) κοβω την αναβολη μου τωρα μαιο του 2011 συνεπαγεται πιθανοτατα να μπω με την εσσο του νοεμβριου;
4) το 2009 ειχα ενα ατυχημα οχι τροχαιο απλα επαθα μια κρανιοεγκεφαλικη κακκωση το γυρισε σε εσωτερικο αιματωμα γιατι δεν ασοληθηκα με το χτυπημα κλπ κλπ και εν τελει επαθα ισχαιμικο εγκεφαλικο επεισοδιο...
απο την μερια της γιατρου μου ειμαι υγειης και το εχω ξεπερασει απλα οπως ειναι λογικο σε τετοιες καταστασεις ακολουθω εφ'ορου ζωης φαρμακευτικη αγωγη... Απο αλλα θεματα ειμαι μια χαρα...1.90 υψος,85 κιλα, εξαιρετικη φυσικη κατασταση και πολυ γυμνασμενος...
5) να ανυσηχω για την σωματικη μου ικαναοτητα;


1. Πότε να κόψω την αναβολή;
Φαρμακευτική αγωγή και ειδικές δυνάμεις δεν πάνε πακέτο, επίσης πρέπει να αναφέρεις αυτό που έχεις πάθει για το δικό σου καλό, εννοείται θα σε κόψουνε και μια φιλική συμβουλή άσε τις καψούρες που έχεις για τα λοκ και κοίτα την υγεία σου
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες