Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Velerefontis »

Φιλε μου διεγραψα τα υπολοιπα ποστ σου αφου εδω μπορεις να λαβεις απαντηση. Λοιπον στο ερωτημα σου τωρα. Πιστευω οτι δε θα εχεις κανενα προβλημα. Υποθετω οτι η τρυπα δεν ειναι τεραστια. Καλο ειναι λιγο πριν καταταγεις να μη φορας το σκουλαρικι σου ετσι ωστε να κλεισει οσο αυτο ειναι δυνατον
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Bελερεφόντης έγραψε:Φιλε μου διεγραψα τα υπολοιπα ποστ σου αφου εδω μπορεις να λαβεις απαντηση. Λοιπον στο ερωτημα σου τωρα. Πιστευω οτι δε θα εχεις κανενα προβλημα. Υποθετω οτι η τρυπα δεν ειναι τεραστια. Καλο ειναι λιγο πριν καταταγεις να μη φορας το σκουλαρικι σου ετσι ωστε να κλεισει οσο αυτο ειναι δυνατον


Να ρωτήσω κάτι;
Δηλαδή αν έχεις την τρύπα απ το σκουλαρίκι δε σε πέρνουν αλεξίπτωτα;
Εγω έχω αλλα φαίνεται ελαχιστα γιατι το έχω βγαλει κανα 8 μηνο.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Velerefontis »

Οχι κωστα δε νομιζω να υπαρχει προβλημα
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Bελερεφόντης έγραψε:Οχι κωστα δε νομιζω να υπαρχει προβλημα


Οκ ς ευχαριστω φίλε!
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Velerefontis »

Να'σαι καλα και εσυ
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
o.y.k.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 12, 2009 2:04 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από o.y.k. »

Τι γινετε με το θεμα αυτο; ; αμα εχεις tattoo! Ο. Υ. Κ. Η οτιδηποτε στις ειδικες Δηναμεις δεν γινετε να μπεις;
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Antonis21 »

Αν μιλας για εφεδρος, ΟΥΚ δε μπορεις να μπεις ετσι κ αλλιως. Οπως φαινεται σιγα σιγα δε θα παιρνουν ουτε στο ναυτικο κοσμο.
Απο κει και περα, ξερω για περιπτωσεις που στις ειδικες δυναμεις εξεταζαν τους εφεδρους για tattoo και τους κοβαν. Αυτο ομως εχει να κανει μαλλον με το ποσο καβλωμενος ειναι αυτος που θα ερθει να σε ελεγξει.
Για ΕΠ. ΟΠ. Γραφει η προκυρηξη οτι απαγορευεται το tattoo.
o.y.k.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 12, 2009 2:04 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από o.y.k. »

οχ... ονειρο μου ειναι να μπω... και ειμαι 17 ετων..
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από illy »

Antonis21 έγραψε:Αν μιλας για εφεδρος, ΟΥΚ δε μπορεις να μπεις ετσι κ αλλιως. Οπως φαινεται σιγα σιγα δε θα παιρνουν ουτε στο ναυτικο κοσμο.
Απο κει και περα, ξερω για περιπτωσεις που στις ειδικες δυναμεις εξεταζαν τους εφεδρους για tattoo και τους κοβαν. Αυτο ομως εχει να κανει μαλλον με το ποσο καβλωμενος ειναι αυτος που θα ερθει να σε ελεγξει.
Για ΕΠ. ΟΠ. Γραφει η προκυρηξη οτι απαγορευεται το tattoo.
Όπως είπε και ο Αντωνης, είναι αναλογα ποσο πορωμενος θα ειναι αυτος που θα σε εξετασει... Σιγουρα παιζει ρολο κ που εχεις το τατουαζ, να μην Ειναι σε εμφανες σημειο! Εσυ που το εχεις και ποσα τατουαζ εχεις; Ξερω εποπ που μπηκαν και ειχαν τατουαζ... Στην αστυνομια ειναι πιο αυστηρα! Και να σε διορθωσω Αντωνη οτι πουθενα δεν εγραφε στην προκηρυξη των εποπ Οτι απαγορευεται το Τατουαζ
Dum spiro spero
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Antonis21 »

Λες να ειπα μαλακια; Μπορει.
Σε μια προκυρηξη το ειδα 1000% δεχομαι οτι μπορει να εχεις δικιο.
Εκεινο τον καιρο κοιταζα και την προκυρηξη για τους Λιμενικους και για Σοφρωνηστικους, ηθελε να μπει ενας φιλος. Εαν δεν ηταν στην προκυρηξη για ΕΠ. ΟΠ ηταν σιγουρα στην προκυρηξη για τους Λιμενικους η στους Σωφρωνηστικους. Αυτα που σας λεω εγιναν τον Οκτωβριο αν θυμαμαι καλα. Ας το επιβεβαιωσει καποιος εαν εχει τις προκυρηξεις.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από illy »

Όχι Αντώνη μου... απλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως είναι ανάλογα σε τί άτομο θα πέσεις όταν θα σε ελέγξει...

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Marina2 »

εγω που εδινα για εποπ ειχα πάρα πολλες κοπελες με τατουαζ και σε πολυ εμφανες σημειο. Ουτε καν το σχολιάσανε οι γιατροί και ουτε τις κοψανε... Γενικότερα δεν ξέρω τι ισχυει, νομιζω πάντως οτι αν δεν ειναι σε εμφανές σημειο (σε σχεση με τη στολή) οτι δεν θα υπάρχει προβλημα, εκτος οπως ειπατε και βρεθει κανενας κολλημένος.

Anonymous

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Anonymous »

θα ισχυει αραγε το ιδιο ομως για τις ειδικες δυναμεις;

maria*87
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 28, 2009 2:25 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από maria*87 »

Καλημερα παιδια, με επιασε λιγο αγχος τωρα που βλεπω γ τ τατουαζ γτ εχω 4,2 στη πλατη κ 2 χαμηλα στη κοιλια κ μια τρυπα στον αφαλο.8ελω να φτιαξω τα χαρτια μου για εποπ οταν βγει, αν ξερει καποιος συγουρα ας μου πει σας παρακαλω γτ αν με κοψουν γ τ τατουαζ θα τρελαθω. Κανω προπονηση 2 χρονια γτ πηγαινω κ σχολειο, ειμαι 21 χρονων κ δν θελω να φαω πορτα απο τις ωλακειες που εκανα μικρη. Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων κ περιμενω με ανυπομωνισια απανταηση σας. Καλα να περνατε!

Η σημαια που αγαπω εχει ενα λευκο σταυρο

κ θα την υπηρετω ωσπου να με βρουν νεκρο.

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ, σκουλαρίκια και body piercing

Δημοσίευση από Marina2 »

Μαρία μου, εγω που εδινα στην αθηνα, βρηκα πολλες κοπέλες με τατουαζ και σε εμφανές σημειο και δεν τις κόψανε. Γενικότερα επειδή γυμνή θα σε δουν 2 γιατροι μονο από αυτους μπορει να κόπεις και εφοσον πέσεις σε στριμένους. Σε εμας δεν εκοψαν καμία με τατουάζ πάντως. Οποτε εσυ συνέχισε την προπόνηση κααι αν τυχόν σου πουν κάτι οταν θα δώσεις, πες αυτό που είπες και σε εμενα... ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΝΟΗΣΙΕΣ. Δεν νομίζω πάντως πως στην προκήρυξη ανφέρει κάτι για τατουάζ. Καλή προπόνηση και καλή επιτυχία σε οτι επιλέξεις.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες