441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
guest

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από guest »

Συμφωνώ και επαυξάνω με τον προλαλήσαντα... Η αβυυ ειναι πολυ γαμηστερη μοναδα! Μιλαμε οποιος θα παει θα παθει πλακα! Απο αποψη τεντωματος ειναι μια χαρα, αλλα υπηρξαν μερες που τρωγαμε μεσημερι-βραδυ μακαρονια με σαλτσα γιατι δεν ειχαν φροντισει να εχουν λεφτα για να παρουμε τροφιμα. Εξοδουχους σε καποια φαση δεν ειχαμε καθολου, πεφταν οχι απλα μπιφτεκια, αλλα διπλομπιφτεκα, ειχαμε 3 μηνες μονο εναν οδηγο και 1 μαγειρα, γενικα θελεις μεταγγιση αιματος μετα απο αυτην την μοναδα, γιατι σου το ρουφανε ολο μεχρι το μεδουλι... Ευχαριστω τον θεο που ξεμπλεξα
SEIROYLA

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από SEIROYLA »

Γενικώς η μοναδα ειναι ανακαταστατη. Οταν υπαρχει δυναμη στην μοναδα πηγαινει ισο με 3 με 4 εξω και 1 μεσα. Οταν δεν υπαρχει δυναμη πηγαινει ισο με 3 με 4 μεσα και 1 εξω, και στην χειροτερη περιπτωση ειναι 10 με 12 μεσα και 1 εξω (σε αυτο παιζει ρολο και οι υπηρεσιες π. Χ 20 υπηρεσιες για 22 στρατιωτες, καταλαβαινεται οτι ειναι υπερβολικοι). Το πρωϊ εχει καθαριοτητα "φυλλα" &"λοχος" 30 λεπτα, μετα την καθαριοτητα αυτοι που εχου ποστο
πηγαινουν στα εργαστηρια, τηλ κεντρο, κψμ, επηλοχαδικο... Και αυτοι που δεν εχουν ποστο και ειναι στη διαθεση λοχου καλουνται απ' τον διηκητη λοχου να κανουν "μπιφτεκια"= σκοπια για ωρες χωρις να ξερεις ποτε θα ερθει αντικαταστατης να σε αλλαξει (αυτο συμβαινει ήτε, οταν δεν εχει δυναμη η μοναδα, ήτε οι περισσοτεροι εχουν ποστο και δυσκολα αντικαταστησε). Οταν εχει δυναμη η μοναδα μετα την καθαριοτητα "για αυτους που δεν εχου ποστο" μπορουν να παιξουν ταβλι και οτι αλλο θελουν αρκει να μην παρει ειδιση ο διηκας ή ο υποδηκας. Η μοναδα αυτη σου χαλαει γενικως την ψυχολογια σου για δυο λογους,1) Τον εκνευρισμο σου, που θα εχεις οταν θα αδικησε π. Χ μπιφτεκια και 2) Το να μην κανεις τιποτα ωρες ωρες και να κουραζεσε και να λες "ρε ***** το ειμαι κοντα στο σπιτι μου και δεν μπορω να βγω επιδη Μερικοι δεν μπορουν να φτιαξουν τις υπηρεσιες...
asdfsd

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από asdfsd »

Μας πάει αίμα.
...
Eco

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από Eco »

Παιδιά εγώ μόλις απολύθηκα από την αυγή. Μας πήγαινε εξαιρετικά καλά ειδικά όταν είχαν έρθει μεταθέσεις τις 313 και αποσπάσεις.

Μας έπαιζε σταθερά στο 1-1 και μετά από κάποιο καιρό έπαιζε και 5 άτομα στο 2 έξω 1 μέσα.

Είναι πολύ καλή μονάδα, Χαλαρή και σε καλο σημείο. Επίσης η εντολή από ανωτερα ήταν... Η χειρότερη που πρέπει να πηγαίνει τον φαντάρο να είναι 2μέσα 1 έξω.

Αυτά :D

Ygeionomiko88

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από Ygeionomiko88 »

Παιδια στην ΑΒΥΥ ειναι απλα ζωαρα... Μην δει καποιος σχολια του 2009 για να βγαλει ακρη...
Τα πραγματα ειναι γενικα χαλαρα, και περιμενουμε κι αλλους συντομα!

Telos

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από Telos »

Η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα καλα
αλλα μαλακιζονται ωρισμενες φορες οπως π. Χ. Με τα υπηρεσιακα τα οποια τα δινουν με μια δυσκολια
καθως και αν παιζεις σ/κ εξοδουχος (αν και σχεδον αδυνατο)
πρεπει να μπεις το πρωι για να φυγεις σε μια ωρα κανοντας απλα τον μαλακα
Τα στελεχη ειναι (τα περισσοτερα) πολυ κομπλε τυπακια.
Εκτος απο 2-3 που αγγιζουν τα ορια του παρανοικου... Ψεμματα τα ξεπερνανε!
Γενικα ειναι μια καλη και χαλαρη μοναδα αυτην την περιοδο.
Οσο αφορα τιμιτικες, αγραφες και λοιπα ξεχαστε το... Δεν υπαρχουν.
Μονο σε ορισμενα ποστα αλλα γενικα ο διοικητης δεν δινει λες και του κοστιζουν...

Σπυρος

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από Σπυρος »

Αντε να δουμε ρε παιδες εγω το Σαββατο παρουσιαζομαι εκει και δεν εχω καμια σχεση με υγειονομικο... Ελπιζω ολα να ειναι οπως λετε στα τελευταια σχολια και οχι στα παλαιοτερα που βλεπω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θα περάσεις ζωάρα μέχρι να απολυθείς. Άραξε.
Telos

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από Telos »

Το στρατοπεδο με τις τρελες ηταν εκει μεσα! Ο ενας με πιο πολλα ψυχολογικα απο τον αλλον! Παλι καλα εχει πλεον κοσμο αλλα η τρελα δεν παυει να διαχεεται αφθονη.
DLSR

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από DLSR »

Το κλουβι με τις τρελες ακομα
εμπλοκα στο 6 και δεν συμμαζευεται
ενα διοικητης στρατοπεδου που δεν νοιαζεται αν δεν την παλευουμε με τις υπηρεσιες
και ενας ταγματαρχης που κανει ενστασεις για να μειωθουν οι υπηρεσιες γιατι δεν θα καλυπτει το σχεδιο ασφαλειας στρατοπεδου και ενας ππανικος απο απανωτες ***** που σκεφτονται
ειναι η λαικη ριση "οτι σκεφτονται απο τον κ**ο το λενε απο το στομα"
3 λαλουν και 2 χορευουν και δυστυχως θα αρχιζουμε να χορευουμε και εμεις
ολοι παρακαλαμε να φτασει η μερα απολυσεως
παλι καλα κοντευει...
Ante geia

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από Ante geia »

ΑΒΥΥ οταν ημουν εγω ηταν σε μετρια κατασταση... (2-1) και αυτο γιατι η 317 Δ1 τελειωνανε... Μετα πρεπει να εγινε χαμος ακουσα οτι μια περιοδο δεν ξερανε αν θα βγει εστω και 1 ατομο εξοδουχος!
Αλλα τα πραγματα εκει αλλαζουν σχετικα ευκολα... Εχει κοσμο η μοναδα (30-35 ατομα) τοτε ολα οκ... Δεν εχει κοσμο; Τοτε πικρα...
Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει και η θεληση να γινουν λιγο πιο χαλαρα τα πραγματα εκει, αφου βλεπεις οτι παει εμπλοκη, δωσε καθε μερα υπηρεσιακο οχι μια φορα τις 3 μερες... Ελεος!
Το φαγητο οταν ηταν μετριο γιατι 2 στους 3 μαγειρες ηταν γτπ
Οι εγκαταστασεις ηταν μια χαρα, ανακαινισμενο κτήριο και air condition στον θαλαμο!

Αν καποιος θελει να παει εκει το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να παει μια βολτα απο την πύλη να κανει μερικες ερωτησουλες...
steeve

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από steeve »

Η καλυτερη μοναδα παιδες...441 αυλη
PharmacistGR

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από PharmacistGR »

Παίδες χαιρετώ! Είμαι 323 σειρά και τώρα είμαι στο 35ΛΥΓ στην Πλάτη στον Έβρο μαζί με το 617 και 618 ΜΚ ΤΠ. Εμεις απο εδω παιρνουμε μεταθεση Αθηνα στις 12/5 περίπου. Επειδή είμαι Φαρμακοποιός και μάλιστα έχω και ειδικότητα φαρμακοποιός παίζει ενδεχόμενο να με στείλουν στο 441; Είναι κάποιος φαρμακοποιός που να πηγε στο 441 τώρα τελευταία να μου πει σε περίπτωση που πάρω μετάθεση εκεί τί θα αντιμετωπίσουμε; Βλέπουμε διάφορα παλιά post που λένε για μαυρίλα κλπ. Όποιος μπορεί ας απαντήσει. :) Ευχαριστώ :)
almost there
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 1:40 am
Επικοινωνία:

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από almost there »

Άμα είσαι φαρμακοποιός ίσως είναι καλύτερα να μην πας ΑΒΥΥ. Οι φαρμακοποιοί κά8ε μέρα λιώνουνε στα εργαστήρια, ενώ οι υπόλοιποι αράζουνε, πίνουνε καφέ, παίζουνε παιχνίδια στο λαπτοπ κλπ.
Γενικά είναι παααααάρα πολύ χαλαρά, ο χώρος που κα8όμαστε θυμίζει πολλές φορές ίντερνετ καφέ και δεν μας λέει κανείς τιποτα. Μπασκετάκι, περίπτερο απ'έξω, καφεδάκι, πολύ χαλαρά. Ελάχιστες φορές τεντώνουμε, μόνο για λίγο όταν έχουμε νέους.
Αυτόν τον καιρό πάει 1-1 και μερικούς 2-1 λόγω αδειών, αλλά αυτά ποτέ δεν είναι στα8ερά, ειδικά στην ΑΒΥΥ.
Παρολα αυτά, και με εμπλοκή ακόμα περνάς καλά στην ΑΒΥΥ, λόγω χαλαρότητας και καλών στελεχών (οι περισσότεροι τουλάχιστον).
Να αναφερθεί ότι οι εγκαταστάσεις πρέπει να είναι από τις καλύτερες σε μονάδα, κα8αρές κα8ιστές τουαλέτες, μαρμάρινα ντους με τηλέφωνο κλπ,8άλαμος με κλιματισμό κλπ.
W8ing 4 LELE
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Δεκ 17, 2013 12:12 pm
Επικοινωνία:

441 ΑΒΥΥ - Ταύρος

Δημοσίευση από W8ing 4 LELE »

Καλησπερα. Θα ηθελα να με ενημερωσετε με το τι επικρατει στη μοναδα αυτη την περιοδο. Φανταζομαι πως απο τη στιγμη που η 328-329 ειναι πολυ μεγαλες σειρες θα πηγαινει καλα απο υπηρεσιες. Παρακαλω ενημερωστε με μεσα στις ακρες η και αναλυτικα το συντομοτερο δυνατο. Ευχαριστω!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης