Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kallitexnis »

illy έγραψε: Όχι προς Θεού, δεν είπα ότι παρεξηγήθηκεςΕικόνα Άλλωστε σου έχω πει ότι παντα απαντάς με ευγένεια κ είναι υπέρ σου, μπράβο σου! Ευελπιστώ να γίνω καλέ μου, συμμετέχω στον διαγωνισμό για τους ΕΠ. ΟΠ. Αυτό θα φανεί στις 12 Ιανουαρίου...

Μάλιστα.. Ειδικότητα;
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από aleka »

Γνωρίζει κανείς τι μεταθέσεις έχει το οικονομικό κ καθε πότε;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kallitexnis »

aleka έγραψε:Γνωρίζει κανείς τι μεταθέσεις έχει το οικονομικό κ καθε πότε;
Ανάλογα με τις ανάγκες του σώματος και των μονάδων. Δεν είναι σίγουρο κάθε πότε.
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
sotos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 04, 2008 10:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sotos »

Ρε παιδιά εγώ είχα δηλώσει νοσοκόμος ειδικών δυνάμεων και επείδη είχα μυωπία με έριξαν στο πέζικό. Ξέρετε αν θα με πάνε στην ειδικότητά μου αν με το καλό περάσω επ. Οπ; Επίσης με έχουν ι2 λόγω της όρασης. Άν κάνω εγχείρηση θα μπορέσω να κάνω μετάταξη σε ι1; Κιαν ναι μετά απο πόσο καιρό; Ρε παιδιά ξέρει κανείς να μου πεί;
Anonymous

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι εποπ μπορει καποιος να μου πει ποσα χρονια ειναι η παραμεθοριο σε ενα νησι; Και μετα μπορεις να πας στο τοπο σου; Και ποτε παιρνεις την δευτερη ειδικοτητα; Σας παρακαλω πεστε μου;

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

EPOP έγραψε: Ειμαι εποπ μπορει καποιος να μου πει ποσα χρονια ειναι η παραμεθοριο σε ενα νησι; Και μετα μπορεις να πας στο τοπο σου; Και ποτε παιρνεις την δευτερη ειδικοτητα; Σας παρακαλω πεστε μου;

Συμφωνα με την προκηρυξη η 2η ειδικοτητα δινεται μετα την μονιμοποιηση-μετα απο την 7ετια δλδ- και αναλογα με τις αναγκες του Σ. Ξ. μετα απο 10 εως 15 χρονια ενας ΕΠΟΠ Μπορει να αναλαβει και υπηρεσιες διοικητικης φυσεως... Τωρα οσο για παραμεθοριο ή νησι σιγουρα ειναι μεχρι τα 4-5 χρονια αλλα και παλι κανεις δεν μπορει να σου το εγγυηθει διοτι ειναι συμφωνα με τις αναγκες της υπηρεσιας σου...
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kallitexnis »

sotos έγραψε:Ρε παιδιά εγώ είχα δηλώσει νοσοκόμος ειδικών δυνάμεων και επείδη είχα μυωπία με έριξαν στο πέζικό. Ξέρετε αν θα με πάνε στην ειδικότητά μου αν με το καλό περάσω επ. Οπ; Επίσης με έχουν ι2 λόγω της όρασης. Άν κάνω εγχείρηση θα μπορέσω να κάνω μετάταξη σε ι1; Κιαν ναι μετά απο πόσο καιρό; Ρε παιδιά ξέρει κανείς να μου πεί;
Το Ι δεν διορθώνεται.
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
sofialyt
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 25, 2008 8:53 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sofialyt »

Βασικα καλησπερα σε ολο το φορουμ. Διαβαζω εδω και καμποση ωρα τα λεγομενα και τις αποριες του καθε στελεχους και μη. Προσωπικα ειμαι νεο στελεχος εκτη σειρα στο πεζικο και ειδικοτητα ατ και ειμαι στην αλεξπολη και συγκεκριμενα κατεχω διοικητικη θεση στο πρωτο γραφειο κατι που δεν προβλεπεται απο την ισχυουσα νομοθεσια. Μια μικρη λεπτομερεια ομως ειμαι αποφοιτος οικονομικης σχολης, η ανεργια ομως σε κανει να αναθεωρεις πολλα πραγματα για πανεπιστημια και σχολες γι αυτο στρατος και το κεφαλι σου ησυχο απο πολλες πλευρες. Τελοςπαντων τα παντα ειναι σωστες κινησεις και επιλογες και οχι απαραιτητα βυσμα. Ειμαστε στελεχοι και δυστυχως μας συμπεριφερονται οχι εμενα σε πολλους σα φανταρους γιατι πολλοι δεν αποβαλλουν την νοοτροπια την παρταλε σορυ κιολας. Απομονωστε επιτελου ολους αυτους που ηρθαν για 3 με 4 χρονακια και την κανουν και χαλανε την πιατσα των ανθρωπων που ο στρατος γι αυτους ειναι το επαγγελμα τους. Ευχαριστω και οποια απορια πολυ ευχαριστως να την επιλυσω μιας και ειμαι μεσα στην πηγη των πληροφοριων που ειναι σωστες περα για περα γιατι βλεπω πολλες απαντησεις που δεν εχουν επαφη με την πραγματικοτητα κοινως απεχουν πολυ απο αυτη.
stella
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 29, 2008 1:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από stella »

Θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε σχετικά με τις μετατάξεις στρατιωτικού προσωπικού σε άλλα υπουργεία. Ξέρω πως αυτού του είδους οι μετατάξεις αναφέρονται στο πολιτικό προσωπικό, απλά αναρρωτιέμαι μήπως ισχύει κάτι διαφορετικό για εποπ πριν τη μονιμοποίηση (πριν το πέρας της 7ετίας).
Anonymous

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια, ειμαι 5 χρονια εποπ στο πυροβολικο και θελω να ρωτησω αν μπορω να παω στο μουσικο. Εχω καποια πτυχια αλλα δεν ξερω η υπηρεσια τα δεχεται, γνωριζετε κατι να μου πειτε;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kallitexnis »

CURE_BOY έγραψε:Καλησπερα παιδια, ειμαι 5 χρονια εποπ στο πυροβολικο και θελω να ρωτησω αν μπορω να παω στο μουσικο. Εχω καποια πτυχια αλλα δεν ξερω η υπηρεσια τα δεχεται, γνωριζετε κατι να μου πειτε;
Για να κάνεις μετάταξη πρέπει να υπογραφεί η απόφαση απ'τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και αφού περάσει απ'την ολομέλεια της Βουλής(απ'όσα γνωρίζω). Για να πάς Σ. ΜΣ. Μόνο με απόσπαση αν γίνει.
argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από argeadas »

Και αν γίνει σε έναν... Τότε να δεις τη έχει να γίνει με τους άλλουςΕικόνα
Anonymous

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα σε ολους. Γνωριζει καποιος ποτε ακριβως βγαινουν οι μεταθεσεις; Ειμαστε 5 χρονια στο νησι, ελεοσσς. Ευχαριστω

argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από argeadas »

Οι μεταθέσεις ξεκίνησαν από Νεόμβριο-Δεκέμβριο. Λογικά από Φεβρουάριο θα κονοποιοιθούν.

andybgr
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Δευ Ιαν 12, 2009 12:34 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από andybgr »

1) μπορεί κάποιος εποπ απο το ΠΖ να κάνει μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις;

2) μπορεί κάποιος εποπ απο το ΠΖ να περάσει σχολεία των Ειδικών Δυνάμεων παραμένοντας στο ΠΖ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες