Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΤΖΙΜΕΑΣ

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΤΖΙΜΕΑΣ »

politis έγραψε:Ναι στο πεζικο δεν κανουν τουαλετες και μαγειρια και ειναι σαν τα στελεχη περιπου αλλα θα κανεις σκοπιες και δεκανεας. Εκτος κ αν σε στειλουν σε λοχο που θα εχει μονο εποπ οποτε θα εχει τουαλετες.


ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΚΑΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ80 ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΦΡΕΓΑΤΕΣ ΜΟΝΟ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΑΛΛΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ

TZIMEAS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Μαρ 06, 2012 8:21 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από TZIMEAS »

Παιδια τωρα γραφτηκα στο φορουμ! Τελοσπαντων απο τι το κοβω αν κρινω απο το καραβι μου τοτε περιπου 80 ατομα μονο απο φρεγατες δηλωσαν να μεταταγουν. Εμαθε κανεις τιποτα; Δεν μας λενε τιποτα ουτε που θα παρουσιαστουμε ουτε το ποτε. Εχουμε φρικαρει. Απο οτι διαβασα εδω σε αλλο θεμα το κεντρο ειδικων δυναμεων για εποπ ειναι ρεντινα. Ισχυει;

Τα ποινολογια οι εποπ στρατου τα κανουν μεσα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

TZIMEAS έγραψε:Παιδια τωρα γραφτηκα στο φορουμ! Τελοσπαντων απο τι το κοβω αν κρινω απο το καραβι μου τοτε περιπου 80 ατομα μονο απο φρεγατες δηλωσαν να μεταταγουν. Εμαθε κανεις τιποτα; Δεν μας λενε τιποτα ουτε που θα παρουσιαστουμε ουτε το ποτε. Εχουμε φρικαρει. Απο οτι διαβασα εδω σε αλλο θεμα το κεντρο ειδικων δυναμεων για εποπ ειναι ρεντινα. Ισχυει;

Τα ποινολογια οι εποπ στρατου τα κανουν μεσα;


Έαν ισχύουν αυτά που γράφεται τότε λογικά όσοι επιλεγείτε για τις Ειδικές Δυνάμεις θα παρουσιαστείτε στην Ρεντίνα (ΚΕΑΠ) για να περάσετε ένα σχολείο (Το ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ) ώστε να ονομασθείτε καταδρομείς και να πάρετε και τον μπερέ.

Τα λεγόμενα "κρατητήρια" του Στρατού Ξηράς που λέγαμε παλιά πλέον έχουν καταργηθεί, συνεπώς δεν υπάρχει "εσω΄κλειστη" ποινή για τους ΕΠΟΠ.

Πλέον απολογούνται εγγράφως (με τα εγκαλητήρια όπως έγραψε πιο πάνω ο φίλος) και ανάλογα με την κρίση του Διοικητή τιμωρούνται απο τον ίδιο (κρατήση - φυλακή).
ΜΑΧΗΤΗΣ

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΜΑΧΗΤΗΣ »

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του φορουμ, αν και εχω ξαναγραψει και παλαιοτερα βρηκα την ευκαιρια να ξαναφραψω καθως εχω δηλωσει και εγω σαν εποπ στο πν για μεταταξη στις ειδικες δυναμεις. Κατ αρχας θελω να καταγγειλω το πν οτι δεν εστειλε εγκαιρως το σημα στο στολο απ τη μερα που το πηρε με αποτελεσμα πολλες διοικησεις να αργησουν να το στειλουν.

Επισης πολλα καραβια και υπηρεσιες στειλανε αρνητικα σηματα επιτηδες χωρις να ενημερωθουν τα στελεχη τους για το σημα με αποτελεσμα πολλα παιδια να μη δηλωσουν και παρανομα να πουν οι υπηρεσιες οτι δεν επιθυμει κανεις. Εχω να πω στην ηγεσια του πν την οποια σεβομαι και πιστευω οτι θα κανει το σωστο να προχωρησει κανονικα τη διαδικασια αυτη και να μη τη κοψει οπως ακουγεται με το σκεπτικο οτι δεν εχει κοσμο γιατι ας με πιστεψουν οι ειδικες δυναμεις εχουνε αναγκη περισσοτερο γιατι εχουνε και πιο μεγαλες μοναδες αλλα επειδη κυριως δουλευουνε και δε σκουπιζουν ολη μερα και συμμετεχουν στο παραμικρο αγημα και παρελαση.

Εαν ι διοικηση ειδικων δυναμεων βαλει αυστηρα κριτηρια αξιολογησης καθως και αθλητικες δοκιμασιες που προβλεπονται δε θα περασουν ουτε οι μισοι απ αυτους που δηλωσανε και το πν θα εχει κανει το σωστο αλλα και οι ειδικες δυναμεις θα εχουν παρει τα σωστα ατομα. Σκεφτειτε μονο οτι για να θελουν να φυγουν απ το πν ατομα παει να πει οτι δε τους αρεσει εκει με επακολουθο να μην ειναι ουτε αξιομαχοι ουτε και να αγαπανε τη δουλεια που κανουν. Επισης το ναυτικο μπορει να βρει ατομα απο τις τοσες μεταθεσεις με βυσμα που εχουνε βγει στη στερια καιθως βαζοντας και στρατευμενους νεους στα καραβια μας.

Τωρα οσα παιδια δηλωσατε ειδικες δυναμεις επειδη και γω περασα απο κει σαν φανταρος εχω να σας πω οτι οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος. Εχει αλλη πειθαρχια την οποια δε φανταζεστε πραγματικα πολλες ασκησεις μεταθεσεις και ειναι σωμα με υψηλες απαιτησεις το οποιο θα το υπηρετησετε μεχρι τη συνταξη σας, σας ευχαριστω εκ των προτερων που διαβασατε το μυνημα μου
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ωραία και πότε θα ενημερωθείτε για το που κινούνται οι διαδικασίες; Αναφέρει κάτι το σήμα;
ΜΑΧΗΤΗΣ

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΜΑΧΗΤΗΣ »

Περιμενουμε να ερθει το σημα τωρα για να αρχισουν οι διαδικασιεσαν δε κανουν λαμογια απο πανω και το κοψουν
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΜΑΧΗΤΗΣ έγραψε:Περιμενουμε να ερθει το σημα τωρα για να αρχισουν οι διαδικασιεσαν δε κανουν λαμογια απο πανω και το κοψουν


Μισό λεπτό, το σήμα δεν έχει έρθει ήδη; Ή μήπως εννοείς ότι αναμένετε το επόμενο σήμα για την έναρξη των απαιτούμενων διαδικασιών;
ΜΑΧΗΤΗΣ

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΜΑΧΗΤΗΣ »

Περιμενουμε το σημα που θα λεει τις ημερομηνιες για να αρχισουν οι εξετασεις. Ευτυχως το εχει μαθει ολος ο κοσμος τωρα και βλεπω να βγαινει και στα δελτια αν γινει καποια απατη και δε γινουν οι διαγωνισμοι
Άβαταρ μέλους
nikos123nikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2012 5:04 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nikos123nikos »

Καλησπερα παιδια.ειμαι εποπ, παρουσιαστηκα πυροβολικο το 2007 και τον γεναρη του 2008 πηρα μεταθεση για κω

ποσο καιρο πρεπει να κατσω εδω... Δεν μπορω να παρω μεταθεση για αθηνα; Βοηθειαααααααααααααα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

nikos123nikos έγραψε:Καλησπερα παιδια.ειμαι εποπ, παρουσιαστηκα πυροβολικο το 2007 και τον γεναρη του 2008 πηρα μεταθεση για κω

ποσο καιρο πρεπει να κατσω εδω... Δεν μπορω να παρω μεταθεση για αθηνα; Βοηθειαααααααααααααα



Πλάκα μας κάνεις έτσι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν σου κάνει πλάκα, μπήκε χωρίς να ξέρει τι παίζει Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikos123nikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2012 5:04 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nikos123nikos »

Οχι δεν κανω πλακα. Αλλιως τα ηξερα και αλλιως τα βρηκα!ποσα χρονια λετε ακομα να φαω εδω;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

4 χρόνια ακόμα τα έχεις και μετά δεν είναι σίγουρο ότι θα γυρίσεις αθήνα, αλλά και αθήνα να γυρίσεις δεν σου εγγυάται κάποιος ότι δεν θα ξανά φύγεις
Άβαταρ μέλους
nikos123nikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2012 5:04 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nikos123nikos »

Το ξερω οτι θα ξαναφυγω, απλα ρωταω για να ξερω τι να κανω με το παιδι μου. Του χρονου θα ξεκινησει σχολειο και ελεγα αν επαιζε να φυγω του χρονου να το εστελνα αθηνα... οποτε θα μαθει να πρωτα του γραμματα στο μποχαλονησο!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες