Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
cristina
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 1:46 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από cristina »

Το νεο συστημα μεταθεσεων ειναι να σε παρω να φυγουμε. Δηλ ενα οτι ναναι. Δεν ισχυουν τα μορια μαλλον και συνεχιζεται το αιωνιο βυσμα να ειναι σε λειτουργια. Πχ ενας επ. Οπ με 200 μορια δεν μετατεθηκε. Αντιθετως δε ενας επ. Οπ με 50μορια μετατεθηκε στο τοπο μη επιθυμιας του. Και αυτο εχει σαν αποτελεσμα κανεις να μην ειναι ικανοποιημενος. Μετα απο ερωτηση στη διοικηση 1ογρ και γες δεν τους δοθηκε απαντηση.
NEBMA

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NEBMA »

Ειμαι 8 σειρα εποπ κ υπητερωστο μηχανικο μυτιληνης εδω κ 1 χρονο... επιθυμω μεταθεση γιαννενα για οικογενειακους λογουσ... ειναι ευκολο
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

NEBMA έγραψε:Ειμαι 8 σειρα εποπ κ υπητερωστο μηχανικο μυτιληνης εδω κ 1 χρονο... Επιθυμω μεταθεση γιαννενα για οικογενειακους λογουσ... Ειναι ευκολο


Δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει σοβαρά σε μια τέτοια ερώτηση. Εννοείται πως εξαρτάται απο το ποιοί είναι αυτοί οι λόγοι (άν και το ότι είσαι τοποθετημένος στην μυτιλήνη επιβαρύνει κατά πολύ την θέση σου, όπως επίσης και το ότι είσαι 8η σειρά)
NEBMA

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NEBMA »

Ναι ομως ειναι κ εκει παραμεθωριοσ... απο παραμεθωριο σε παραμεθωριο ζηταω...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όπως επίσης και απο παραμεθώριος σε... Παραμεθώριος έχει διαφορά.
airman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 14, 2011 7:12 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από airman »

D.Y.K έγραψε:
NEBMA έγραψε:Ειμαι 8 σειρα εποπ κ υπητερωστο μηχανικο μυτιληνης εδω κ 1 χρονο... Επιθυμω μεταθεση γιαννενα για οικογενειακους λογουσ... Ειναι ευκολο


Δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει σοβαρά σε μια τέτοια ερώτηση. Εννοείται πως εξαρτάται απο το ποιοί είναι αυτοί οι λόγοι (άν και το ότι είσαι τοποθετημένος στην μυτιλήνη επιβαρύνει κατά πολύ την θέση σου, όπως επίσης και το ότι είσαι 8η σειρά)
Φίλε πολύ χλωμό με ένα μόνο χρόνο στην πλάτη εκτός αν έχεις μπάρμπα και χωρίς έξοδα μετάθεσης Εικόναεννοείτε φυσικά

ΕΠΟΠ

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΕΠΟΠ »

Καλημέρα.
Ειμαι ΕΠ. ΟΠ.2ης σειράς, έχω κάνει 5 1/2 σε χρόνια σε παραμεθώριο,3 χρόνια σε τόπο προτίμησης και τώρα είμαι πάλι σε παραμεθώριο (με τις τελευταιες μεταθεσεις).
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, εαν ως τρίτεκνος έχω δικαιωμα να ζητήσω μετάθεση στον 1 χρόνο ή πρεπει να παραμείνω υποχρεωτικά 2 χρόνια;
ELENA

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ELENA »

Ειμαι μια χωρισμενοι μητερα με ανιλικο μορο και ζηταο να παω κοντα στον τοπο μου αλλα δεν ειμαι ακομι μονιμι τι θα μπορουσα να κανο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

ELENA έγραψε:Ειμαι μια χωρισμενοι μητερα με ανιλικο μορο και ζηταο να παω κοντα στον τοπο μου αλλα δεν ειμαι ακομι μονιμι τι θα μπορουσα να κανο;



anastolena! έγραψε:Με το άρθρο 5 του Ν.3833/2010 (Φ. Ε. Κ.167/Α/24-9-2010) ρυθμιστηκε το θέμα των μεταθέσεων των στελεχών των Ενόπλων Δυνάμεων.

Με βάση τα κοινωνικά κριτήρια οι πολύτεκνοι, οι γονείς τριών (3) τέκνων, οι οικογένειες με έναν (1) γονέα, καθώς και οι πάσχοντες από ανίατα ή δυσίατα νοσήματα μετατίθενται μόνο κατόπιν πρότερης σχετικής αναφοράς τους.



Υ. Γ Κάτι άλλο δεν μπορώ να βρω, καλύτερα να ρωτήσεις στην μονάδα σου

epop naytikou

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από epop naytikou »

καλησπερα παιδια την προηγουμενη εβδομαδα εγιναν αιτησεις μεταταξης απο πολεμικο ναυτικο για ειδικες δυναμεις ς. Ξ και πεζικο ειμαι 6η σειρα δηλαδη 8η σειρα σξ δηλωσαμε παρα πολλα ατομα. Αυτο εγινε διοτι μας ειπανε οτι δεν πηραν το 2011 εποπ ς. Ξ κ επειδη εχουν να παρουν εποπ 2 χρονια. Αρπαξα την ευκαιρια κ εκανα αιτηση. Σας το λεω γιατι μπορει να ζητησουν και σε σας να πατε ναυτικο. Παντως να ξερετε οτι στο ναυτικο δεν εχει φανταρους στα καραβια Και οι εποπ τα τρωνε ολα. Πλυσιμο πιατων, καμαρωτος αξιωματικων, υπαξιωματικων, τουαλετες βαψιματα τα παντα ολα.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

epop naytikou έγραψε:καλησπερα παιδια την προηγουμενη εβδομαδα εγιναν αιτησεις μεταταξης απο πολεμικο ναυτικο για ειδικες δυναμεις ς. Ξ και πεζικο ειμαι 6η σειρα δηλαδη 8η σειρα σξ δηλωσαμε παρα πολλα ατομα. Αυτο εγινε διοτι μας ειπανε οτι δεν πηραν το 2011 εποπ ς. Ξ κ επειδη εχουν να παρουν εποπ 2 χρονια. Αρπαξα την ευκαιρια κ εκανα αιτηση. Σας το λεω γιατι μπορει να ζητησουν και σε σας να πατε ναυτικο. Παντως να ξερετε οτι στο ναυτικο δεν εχει φανταρους στα καραβια Και οι εποπ τα τρωνε ολα. Πλυσιμο πιατων, καμαρωτος αξιωματικων, υπαξιωματικων, τουαλετες βαψιματα τα παντα ολα.



Μήπως μπερδεύεσαι με την ΜΥΚ του Πολεμικού Ναυτικού στην οποία μπορείτε μόνο όσοι είστε στελέχη του ΠΝ να την παρακολουθήσετε και μετά ενδεχομένως να σταδιοδρομήσετε στην ΔΥΚ; Γιατί αυτό που λές δεν υπάρχει Εικόνα
epop naytikou

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από epop naytikou »

D.Y.K έγραψε:
epop naytikou έγραψε:καλησπερα παιδια την προηγουμενη εβδομαδα εγιναν αιτησεις μεταταξης απο πολεμικο ναυτικο για ειδικες δυναμεις ς. Ξ και πεζικο ειμαι 6η σειρα δηλαδη 8η σειρα σξ δηλωσαμε παρα πολλα ατομα. Αυτο εγινε διοτι μας ειπανε οτι δεν πηραν το 2011 εποπ ς. Ξ κ επειδη εχουν να παρουν εποπ 2 χρονια. Αρπαξα την ευκαιρια κ εκανα αιτηση. Σας το λεω γιατι μπορει να ζητησουν και σε σας να πατε ναυτικο. Παντως να ξερετε οτι στο ναυτικο δεν εχει φανταρους στα καραβια Και οι εποπ τα τρωνε ολα. Πλυσιμο πιατων, καμαρωτος αξιωματικων, υπαξιωματικων, τουαλετες βαψιματα τα παντα ολα.



Μήπως μπερδεύεσαι με την ΜΥΚ του Πολεμικού Ναυτικού στην οποία μπορείτε μόνο όσοι είστε στελέχη του ΠΝ να την παρακολουθήσετε και μετά ενδεχομένως να σταδιοδρομήσετε στην ΔΥΚ; Γιατί αυτό που λές δεν υπάρχει Εικόνα


υπαρχει και δεν σας δουλευω το σημα που ηρθε το εχω και σας το μεταφερω.

στα πλαισια στελεχωσης ειδικων δυναμεων Σ. Ξ και πεζικοθ καλουνται αριθμητικα

ολοι οι ενδιαφερομενοι οπως δηλωσουν συμετοχη, ανεξαρτητου οπλου σωματος

ειδικοτητας.

αυτο. Δεν εχω λογο να σας πω ψεματα

Απαγορεύονται τα κεφαλαία γράμματα, δεν είμαστε γκαβοί Greek_Army

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Πραγματικά πρώτη φορά συμβαίνει αυτό στα χρονικά και φυσικά πρώτη φορά το ακούω. Πότε ήρθε αυτό το σήμα; Έχεις κάνει εσύ αναφορά για να μεταταχθείς; Καλά εδώ το ΠΝ πασχίζει να στελεχώσει το ήδη χαμηλό ποσοστό επάνδρωσης και στέλνει και άτομα στον ΣΞ; Τι να πώ... Ότι να ναι!
epop naytikou

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από epop naytikou »

Ναι εκανα δηλωση επιθυμιας. Το σημα βγηκε 12 φεβρ. Οι δηλωσεις ηταν μεχρι σημερα 6-3-12.το αξιοσημειωτο ειναι οτι εκαναν παρα πολλα παιδια δηλωση. Για να ξεφυγουμε.

ακουσαμε οτι οι εποπ του στρατου δεν κανοθν τις ποινες μεσα σαν φανταροι οπςς εμεις

αλλα υπαρχει το εγκαλητηριο.

επισης ακοθσαμε οτι οι εποπ εκει δεν κανουν τουαλετες και δεν πλενοθν τα πιατα του μαγειριου. Στο στρατο ξηρας λενε οτι τα κανουν μονο φανταροι.

τελος ακουσαμε οτι στο στρατο αντιμετοπιζουν τους εποπ σαν στελεχη κ οχι σαν φανταρους.

παμε εκει για καλυτερα μακαρι να περασουμε την εκπεδευση για να μπορουμε μετα την μεταταξη να παμε κανα πεζικο να ηρεμησουμε.

politis

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από politis »

Ναι στο πεζικο δεν κανουν τουαλετες και μαγειρια και ειναι σαν τα στελεχη περιπου αλλα θα κανεις σκοπιες και δεκανεας. Εκτος κ αν σε στειλουν σε λοχο που θα εχει μονο εποπ οποτε θα εχει τουαλετες.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες