Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από ratatoulis »

Ορισμένοι ξέρουν ποσα πήραν! Και φυσικά εννοείτε πως δεν υπάρχει καμια σελίδα που να αναγράφονται τα μόρια που πήρε ο κάθε ένας υποψήφιος, όλα αυτά στο τέλος!Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από illy »

Ναιο ρατα μου, απο τα βυσματα τους...
Dum spiro spero
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από geo_gio »

Καλημερα. Λοιπον. Απ οσο θυμαμαι... Το 2005 που ειχα ξαναδωσει για αεροπορια. Στην συνεντευξη το 1 που κοιτανε και κανει μπαμ ειναι το παρουσιαστηκο σου σιγουρα! Σε κοβουν στο ματι πως το λενε; Κοιτανε τα παντα πιστευω...2 ο τροπος που μιλας (αν πιστευεις αυτα που λες θελω να πω).

τωρα οσο αφορα το τι σε ρωτανε; Θυμαμαι πολυ καλα την πρωτη ερωτηση

ποιος ειναι ο λογος που θες να γινεις επ. Οπ.

σε ρωτανε για την ειδηκοτητα που εχεις δηλωσει (δεν θυμαμαι τι ακριβως ρωτανε)

αν θυμαμαι καλα με ειχαν ρωτησει και κατι περι αεροποριας. Οχι τιποτα δυσκολο αλλα δεν θυμαμαι τι... Εικόνα

αυτα...

εχω μια απορια ομως για το τι γινεται τωρα στην συνεντευξη.εχουν αλλαξει τα πραγματα;

θε ηθελα να απαντησει καποιος που γνωριζει... Εικόνα

Anonymous

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξέρει κανείς τι ερωτήσεις κάνουν στις συνεντεύξεις; Γιατί έχω τρελό άγχος!Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οι ερωτήσεις κυμαίνονται σε προσωπικό επίπεδο (γνώσεις - ενασχολήσεις κ. Λπ) και σε επίπεδο γνώσεων (ιστορίας - γεωπολιτοικής - κοινωνιολογίας).

Επίσης μετράει πάρα πολύ η εμφάνιση και ο τρόπος που απαντάς όπως και Η νοημοσύνη (βλέπε μάτριξ τέστ).
Anonymous

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Α ααααα σε ευχαριστώ! Τώρα με άγχωσες περισσότερο!

Εικόνα
eleni
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 6:13 pm
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από eleni »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Οι ερωτήσεις κυμαίνονται σε προσωπικό επίπεδο (γνώσεις - ενασχολήσεις κ. Λπ) και σε επίπεδο γνώσεων (ιστορίας - γεωπολιτοικής - κοινωνιολογίας).

Επίσης μετράει πάρα πολύ η εμφάνιση και ο τρόπος που απαντάς όπως και Η νοημοσύνη (βλέπε μάτριξ τέστ).


Τι εννοείς Οταν λές "... Ιστορικές, γεωπολιτικές, κοινωνιολογικές γνώσεις"; Θα σου ήταν εύκολο να μου δώσεις ένα παράδειγμα; Επίσης, όταν λες η εμφάνιση; Δίνω πρώτη φορά Δ. Υ. Κ και όλα αυτά μου φαίνονται λίγο κινέζικα!Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

eleni έγραψε:
Δ. Υ. Κ έγραψε:Οι ερωτήσεις κυμαίνονται σε προσωπικό επίπεδο (γνώσεις - ενασχολήσεις κ. Λπ) και σε επίπεδο γνώσεων (ιστορίας - γεωπολιτοικής - κοινωνιολογίας).

Επίσης μετράει πάρα πολύ η εμφάνιση και ο τρόπος που απαντάς όπως και Η νοημοσύνη (βλέπε μάτριξ τέστ).


Τι εννοείς Οταν λές "... Ιστορικές, γεωπολιτικές, κοινωνιολογικές γνώσεις"; Θα σου ήταν εύκολο να μου δώσεις ένα παράδειγμα; Επίσης, όταν λες η εμφάνιση; Δίνω πρώτη φορά Δ. Υ. Κ και όλα αυτά μου φαίνονται λίγο κινέζικα!Εικόνα


Όπως στο λέει η λέξη eleni. Σου κάνουν ερωτήσεις μέσω υπολογιστή που αφορούν την ιστορίας μας, κοινωνιολογικές (του τύπου τι είναι γήρανση, ήθη - έθιμα κλπ).

Οι ερωτήσεις είναι πολλαπλής επιλογής (Α - Β - Γ - Δ) και επιλέγεις την σωστή απάντηση.

Επίσης όταν λέω η εμφάνιση εννοώ ότι η επιτροπή κρίνει την εμφάνιση του καθενός με βάση το πως κινείται, το πως ντύνεται, το πόσο ευγενικός είναι, το πως απαντάει στις ερωτήσεις που του κάνουν κλπ.)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και πάνω απ'όλα αποβολή άγχους!

Μην σας δούν αγχωμένες ειδικά εσάς τις γυναίκες.

Την κάτσατε.

Σας τρελένουν στις ερωτήσεις μετά.

Να σαι καλά.Εικόνα
Anonymous

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας και απο εμένα! Πρώτη φορά στο εν λόγο Forum, καθ'ότι πρώτη φορά έκανα τα χαρτιά μου! Μετά απο τηλεφώνημα, έμαθα ότι τα χαρτιά μου είναι έγκυρα και ότι σύντομα θα κλειθώ για συνέντευξη... Προσπάθησα να βγάλω ένα νόημα απο ολα τα posts γιατί υπάρχει πολύ spam και τα κατάφερα!

Η απορία μου είναι η εξής: Τι προτίνεται να απαντήσω στην ερώτηση γιατί επιλέξατε ΕΠΟΠ; Τα άλλα όλα δεν τα φοβάμαι, είναι η δουλειά μου τέτοια που δεν με ανχώνει κάτι άλλο!

Anonymous

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

giota έγραψε: Γεια σας και απο εμένα! Πρώτη φορά στο εν λόγο Forum, καθ'ότι πρώτη φορά έκανα τα χαρτιά μου! Μετά απο τηλεφώνημα, έμαθα ότι τα χαρτιά μου είναι έγκυρα και ότι σύντομα θα κλειθώ για συνέντευξη... Προσπάθησα να βγάλω ένα νόημα απο ολα τα posts γιατί υπάρχει πολύ spam και τα κατάφερα!

Η απορία μου είναι η εξής: Τι προτίνεται να απαντήσω στην ερώτηση γιατί επιλέξατε ΕΠΟΠ; Τα άλλα όλα δεν τα φοβάμαι, είναι η δουλειά μου τέτοια που δεν με ανχώνει κάτι άλλο!

Επίσης η υψομέτρηση σε πιο στάδιο είναι;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η Υψομέτρηση γίνεται κατά την διάρκεια των ιατρικών εξετάσεων.
billopc
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2009 7:02 pm
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από billopc »

giota μπορείς να μου πείς πώς έμαθες ότι τα χαρτιά σου είναι έγκυρα; Γίνεται ν τ μάθω κ εγώ απο κάπου;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες