Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Nassos »

Θα γράψεις "Προς Στρατιώτη -επώνυμο και ονομα-, Στρατόπεδο «ΜΑΡΙΝΕΛΛΗ», Καλλονή Λέσβου, ΤΚ 81107", μαζί με τα στοιχεία του αποστολέα, εσένα δηλαδή.

grigor2023
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Αύγ 07, 2023 10:45 am
Τοποθεσία: Κιλκίς
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Re: Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από grigor2023 »

Χαίρετε. Ξέρει κανείς τι ισχύει τώρα με τα γράμματα και τα δέματα; Εγώ ως στρατιώτης θέλω να στείλω γράμμα, μπορώ; Θα χρειαστεί γραμματόσημο; Ξέρει κανένας λεπτομέρειες για το τώρα;
Επισκέπτης

Re: Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα θέλω να στείλω ένα γράμμα στο αγόρι μου στο στρατόπεδο Καρύδα-21ο Σύνταγμα Πεζικού Έβρο (Πλάτη, Δίκαια,68007, Έβρου) μπορεί κάποιος να μου πει πως να το κανω ; Που να γραψω το όνομα του ; Και τι άλλο χρειάζεται. Ευχαριστω πολύ!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Re: Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Nassos »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Φεβ 21, 2024 9:26 pm Καλησπέρα θέλω να στείλω ένα γράμμα στο αγόρι μου στο στρατόπεδο Καρύδα-21ο Σύνταγμα Πεζικού Έβρο (Πλάτη, Δίκαια,68007, Έβρου) μπορεί κάποιος να μου πει πως να το κανω ; Που να γραψω το όνομα του ; Και τι άλλο χρειάζεται. Ευχαριστω πολύ!
Θα γράψεις "ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΚΑΡΥΔΑ - 21 ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΠΕΖΙΚΟΥ, ΠΛΑΤΗ, ΔΙΚΑΙΑ, ΕΒΡΟΣ 68007"

Από κάτω: ΠΡΟΣ Οπλίτη *επώνυμο, όνομα* (αν ξέρεις ΕΣΣΟ, Τάγμα, και Λόχο ακόμη καλύτερα)

Και από κάτω το όνομα αποστολέα -το όνομα σου-.

Ρώτα και στα ΕΛΤΑ τι άλλο θα χρειαστεί να συμπληρώσεις.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες