Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
mpougatsa

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από mpougatsa »

Καλησπέρα!
Θέλω να στείλω ένα γράμμα σε φαντάρο στο ΔΑΝ Τήλου. Θα φτάσει εκεί γράμμα δεδομένου ότι είναι ξερονήσι; Επίσης, τι πρέπει να γράψω πάνω στον φάκελο; Ευχαριστώ για το χρόνο σας, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν μου απαντούσε κάποιος!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από D.Y.K »

mpougatsa έγραψε:Καλησπέρα!
Θέλω να στείλω ένα γράμμα σε φαντάρο στο ΔΑΝ Τήλου. Θα φτάσει εκεί γράμμα δεδομένου ότι είναι ξερονήσι; Επίσης, τι πρέπει να γράψω πάνω στον φάκελο; Ευχαριστώ για το χρόνο σας, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν μου απαντούσε κάποιος!


Στον φάκελο θα γράψεις

Προς:

"Στρατόπεδο Τήλου, Μεγάλο Χωρίο, Δωδεκανήσων"

"Τ. Κ 85002"

Και φυσικά το όνομα του παραλήπτη. Δεν χρειάζεσαι τίποτα παραπάνω.

Δεν τίθεται θέμα να μην λάβει το γράμμα σου ο φαντάρος!

ΥΓ: Το τηλέφωνο επικοινωνίας του Στρατοπέδου σε περίπτωση (λέμε τώρα) που αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα είναι 22460-44275

mpougatsa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Απρ 24, 2015 12:00 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από mpougatsa »

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Καλό απόγευμα!
ευα

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από ευα »

Γεια σας θα ηθελα να στειλω ενα γραμμα στο ΚΕΝ στην Αυλώνα, μπορείτε να μου πείτε τη πλήρη διεύθυνση και τι ακριβώς πρεπει να γράψω απο κάτω; Ευχαριστώ πολύ!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Nassos »

Στρατόπεδο Επιλάρχου Γεωργίου ΜελίδηΒΣΤ 902

Αυλώνας Αττικής

Προς: Οπλίτη "επώνυμο, όνομα" (αν ξέρεις ΕΣΣΟ, Επιλαρχία/Τάγμα, και Ίλη/Λόχο ακόμη καλύτερα)

Και από κάτω το όνομα σου.

Ή πάρε τηλέφωνο στα

22950-46153 (Καθημερινές 07:00 - 14:30)
22950-46186 (Καθημερινές 14:30-07:00 και Αργίες)

Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από samloxias »

Το γράμμα το διαβάζει τουλάχιστον με όρεξη, είναι και η όλη διαδικασία γοητείας. Το φβ και τα κινητά ξενέρωσαν γιατί φέρανε τον κόσμο πολύ κοντά συνέχεια. Οπότε δέν υπάρχει πλέον όρεξη.Εικόνα
Νινα

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Νινα »

Καλησπέρα. Το αγόρι μου ειναι φαντάρος στο 290 στο Λιβαδοχωρι της Λήμνου. Θελω να του στειλω γράμμα ως έκπληξη, οπότε δε μπορω να μαθω διεύθυνση κλπ. Τι πρεπει να γραψω στο φάκελο; Το ονομα του αποστολέα ειναι υποχρεωτικό; Και τέλος, υπάρχει περίπτωση να το ανοίξουν και να τον φέρω σε δύσκολη θέση; Ευχαριστώ [
ευη

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από ευη »

Καλησπερα, το αγορι μου ειναι φανταρος στο 535 μ/κ Στις φερες εβρου, γνωρίζετε ποια ειναι η διεύθυνση για να στειλω γραμμα; Ευχαριστώ!
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από ziaba »

ευη έγραψε:Καλησπερα, το αγορι μου ειναι φανταρος στο 535 μ/κ Στις φερες εβρου, γνωρίζετε ποια ειναι η διεύθυνση για να στειλω γραμμα; Ευχαριστώ!


παρε τηλ στην μοναδα και ρωτα τους ειμαι σιγουρος οτι θα σ βοηθησουν

Πολίτης !!!336 !!!
bananafraoula
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2015 1:59 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από bananafraoula »

Το πρωην αγορι μου πηγε πριν απο δυο μερες στρατο! παρουσιαστηκε στην θηβα και θελω να του στειλω γραμμα; μπορω χωρις να ξερω καποια επιπλεον πληροφορια; τι γραφω στο γραμμα; θελει τκ; βοηθεια ειμαι καινουργια!!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Nassos »

Θα γράψεις "Προς ΚΕΠΒ, Θήβα, ΤΚ 32200, Νομός Βοιωτίας" και το όνομα του Οπλίτη.

Εναλλακτικά πάρε τηλέφωνο στο 22620-27760 για πληροφορίες
artemis

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από artemis »

Καλησπέρα παιδιά... Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι... Θέλω να στείλω ένα γράμμα σε κάποιον που είναι φαντάρος, αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να γράψω στην διεύθυνση... Είναι στην Τρίπολη μόνο αυτό ξέρω...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από D.Y.K »

artemis έγραψε:Καλησπέρα παιδιά... Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι... Θέλω να στείλω ένα γράμμα σε κάποιον που είναι φαντάρος, αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να γράψω στην διεύθυνση... Είναι στην Τρίπολη μόνο αυτό ξέρω...


Τηλέφωνα και διευθύνσεις στρατοπέδων σελ.1 θα βρεις τις πληροφορίες που ζητάς Εικόνα

sofkai
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 3:58 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από sofkai »

Καλησπερα ! Ειμαι μια ερωτευμενη υπαρξη που ομως ειναι μακρια απο το φανταρο της και ψαχνει τροπο να τον κανει να νιωσει καλυτερα! Ειναι φανταρος στη κυπρο και θελω να του στειλω γραμμα και εχω πολλες αποριες δηλαδη θα γραψω γραμμα θα τ βαλω στο κιτρινο κουτι των ελτα; Τι πρεπει να γραψω πανω; Σε ποσο καιρο θα τ φτασει; Λετε να μην ειναι καλη ιδεα και τι χρεωση θα υπαρξει;

Μαρια

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Μαρια »

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αποστολή δέματος σε στρατόπεδο της Κύπρου. Γνωρίζει κάποιος το στρατόπεδο "Ανδρέα Ζάκου" τι ταχυδρομικό κώδικα έχει; Επίσης τι άλλα στοιχεία πρέπει να αναγράφονται εκτός απο όνομα παραλήπτη, όνομα στρατοπέδου και περιοχή;(που αν δεν κάνω λάθος βρίσκεται στην Αθάλασσα)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες