Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
iak12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 26, 2011 2:03 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από iak12345 »

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.
Δηλσδη απο τη στιγμη που τα εχω καταθεσει δε προκειται να χρειαστει να παρουσιαστω; 'Η απο τη στιγμη που θα φτασουν τα χαρτια ισχυει και επισημα η αναβολη;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Greek_Army »

iak12345 έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.
Δηλσδη απο τη στιγμη που τα εχω καταθεσει δε προκειται να χρειαστει να παρουσιαστω;'Η απο τη στιγμη που θα φτασουν τα χαρτια ισχυει και επισημα η αναβολη;


Η αναβολή σου ισχύει από την μέρα που την έκοψες απλά το χαρτί την επισημοποιεί (για τα μάτια του κόσμου)

Δεν θα χρειαστεί να παρουσιαστείς
...
iak12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 26, 2011 2:03 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από iak12345 »

Συγνωμη αλλα τι εννοεις απο τη μερα που την εκοψα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Greek_Army »

iak12345 έγραψε:
Κατεθεσα πριν δυο μερες την αιτηση αναβολης (ως σπουδαστης) μαζι με το χαρτι καταταξης το οποιο ζητα να παρουσιαστω στις 10 Φεβρουαριου...

Ευχαριστω εκ των προτερων!
iak12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 26, 2011 2:03 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από iak12345 »

Χαχα εγινε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια και το χρονο σου!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Greek_Army »

iak12345 έγραψε:Χαχα εγινε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια και το χρονο σου!


Τίποτα
ΝΙΚ

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από ΝΙΚ »

Γεια σας παιδια μου ηρθε το χαρτη για να καταταγω σαν ΥΕΑ πυροβολικου στην αυλωνα, εγω ομως ειμαι φοιτητης εξωτερικου κ ειχα καταθεση χαρτι για τιν αναβολη μου, μεσα δεκεμβρη με περασα απο την στρατολογια στο ρουφ κ μου ειπανε οτι θελουνε ενα ακομα χαρτη οτι ειμαι 2 ετος φετος και μια υπευ8υνη δηλωση. Το ερωτημα μου ειναι το εξησ Εαν παω μεχρι την τριτη στην στρατολογια μου δινουν τιν αναβολη μου για να μην μπω φανταροσ;(10/2/11) με εχουν καλεσει για να μπω... Παρακαλω απαντιστε παιδια εχω τρελαθει.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚ έγραψε:Γεια σας παιδια μου ηρθε το χαρτη για να καταταγω σαν ΥΕΑ πυροβολικου στην αυλωνα, εγω ομως ειμαι φοιτητης εξωτερικου κ ειχα καταθεση χαρτι για τιν αναβολη μου, μεσα δεκεμβρη με περασα απο την στρατολογια στο ρουφ κ μου ειπανε οτι θελουνε ενα ακομα χαρτη οτι ειμαι 2 ετος φετος και μια υπευ8υνη δηλωση. Το ερωτημα μου ειναι το εξης Εαν παω μεχρι την τριτη στην στρατολογια μου δινουν τιν αναβολη μου για να μην μπω φανταροσ;(10/2/11) με εχουν καλεσει για να μπω... Παρακαλω απαντιστε παιδια εχω τρελαθει.


μέχρι και 2 μέρες πριν την ημέρα που θα παρουσιαστείς στον στρατό μπορείς να πάρεις αναβολή οπότε μην τρελαίνεσαι.
Μάκης

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Μάκης »

Γειά σε όλους!
Είχα πάρει αναβολή το 2008 3ετή από κολέγιο εξωτερικού η οποία λήγει τον σεπτέμβρη του 2011! Όπου κ πρέπει να καταταγώ... Το πρόβλημα είναι ότι έχω μία πάρα πολύ σημαντική προαγωγή εκείνο τον καιρό στη δουλειά μου, ίσως και λίγους μήνες αργότερα και πρέπει να πάρω έστω μία 6μηνη αναβολή ακομα για να μή τη χάσω! Μπορώ να γραφτώ ξανά σε ΙΕΚ η κολέγιο (νομίζω πως ήδη απαντήθηκε πως οχι... ) ; Μήπως να δηλώσω πάλι για πανελλήνιες;(έχουν περάσει 3 χρόνια ομως.) Ισχύει αναβολή για προσωπικούς λόγους κτλ κτλ 6μηνη; Κάτι τέτοιο μου έχουν πει αλλα δέν βρήσκω κατι online.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μάκης έγραψε:Γειά σε όλους!
Είχα πάρει αναβολή το 2008 3ετή από κολέγιο εξωτερικού η οποία λήγει τον σεπτέμβρη του 2011! Όπου κ πρέπει να καταταγώ... Το πρόβλημα είναι ότι έχω μία πάρα πολύ σημαντική προαγωγή εκείνο τον καιρό στη δουλειά μου, ίσως και λίγους μήνες αργότερα και πρέπει να πάρω έστω μία 6μηνη αναβολή ακομα για να μή τη χάσω!Μπορώ να γραφτώ ξανά σε ΙΕΚ η κολέγιο (νομίζω πως ήδη απαντήθηκε πως οχι... ) ;Μήπως να δηλώσω πάλι για πανελλήνιες;(έχουν περάσει 3 χρόνια ομως.) Ισχύει αναβολή για προσωπικούς λόγους κτλ κτλ 6μηνη; Κάτι τέτοιο μου έχουν πει αλλα δέν βρήσκω κατι online.


1. Δεν γίνεται
2. Δεν είμαι σίγουρος όποτε δεν σου απαντάω
3.3μηνη είναι για κοινωνικούς λόγους,6μηνες και πάνω είναι για ψυχολογικούς λόγους
Στέφανος

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Στέφανος »

Καλημερα
Περασε 1 εβδομαδα απο τοτε που εκανα αιτηση για αναβολη λογω σπουδων και ειπα να παρω τηλεφωνο στο Στρ. Γραφειο να δω την εξελιξη αιτησης. Μου ειπαν πως λογω πολλων αιτησεων δεν εχει ολοκληρωθει ακομα. Επειδη η καταταξη ειναι στις 8/02, φανταζομαι πως δεν θα εχω προβλημα εαν δεν εχει ολοκληρωθει μεχρι τοτε ετσι;
Επισης επειδη ξεκιναει η εξεταστικη στο ΙΕΚ απο τα μεσα της βδομαδας, αν δεν παω (και μεινω απουσιες) θα υπαρξει καποιο προβλημα (προβλημα οσον αφορα το οτι η αναβολη δεν ολοκληρωθηκε ακομα)
ή να πηγαινω μεχρι να παρω την βεβαιωση αναβολης;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα την πάρεις την αναβολή μην αγχώνεσαι
Στέφανος

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Στέφανος »

Γεια σας και παλι
Δεν πηγα σημερα για εξετασεις στο ΙΕΚ και με πηραν τηλεφωνο γιατι δεν πηγα. Συμφωνα με την κατασταση αναβολης απο το stratologia.gr, η αναβολη δεν εχει ολοκληρωθει ακομα. Θα εχω μηπως προβλημα να μην εγκριθει η κατι τετοιο; Αμα δεν παω φαινομαι οτι εγραψα 0 και οχι οτι σταματησα να παρακολουθω οποτε δεν βλεπω καποιο λογο ωστε να συμβαλει αρνητικα αυτο.
Στο τηλεφωνο τους ειπα οτι ειμαι αρωστος και οχι οτι θα σταματησω (καλου-κακου).
Σας κουρασα λιγο με τις ερωτησεις μου σχετικα με αυτο το θεμα, συγνωμη.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μεγάλε με τόσο άγχος που έχεις θα μείνεις καραφλός. Η ιστιοσελίδα της στρατολογίας δεν ανανεώνεται κάθε μέρα. Χαλάρωσε και όπως σου έχω ξαναπεί, όταν πας και παίρνεις αναβολή και καταθέτεις χαρτία η αναβολή σου εγκρίνεται εκείνη την στιγμή, το χαρτί που θα σου έρθει στο σπίτι αργεί
Στέφανος

Αναβολές στράτευσης λόγω σπουδών

Δημοσίευση από Στέφανος »

Ναι, εχεις δικιο γι'αυτο με το αγχος. Ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες