ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
gio

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από gio »

Μπηκα Λαμια 16 του μηνα αεροπορια στρατου! Τεταρτη και Πεμπτη εδιωξαν ολη την αεροπορια.100 ατομα Θηβα και 160 Αυλωνα. Εγω ειμαι Αυλωνα οπου απο αποψη εγκαταστασεων ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με τη Λαμια! Το φαγητο ειναι τελειο. Λαμια απλα δεν τρωγεται! Εννοειται οτι ο Αυλωνας ειναι πολυ πιο προβλεπομενος απο Λαμια αλλα και παλι τιποτα ιδιαιτερο. Α! Εχει συνεχεια ζεστο νερο! Τελος παραμειναμε αεροπορια στρατου,3 Δεκεμβρη ορκιζομαστε και γυρναμε μονο για να παρουμε φυλλο πορειας. Τα της Λαμιας θα τα πω οταν μπω απο κανονικο pc!
KEYP-EP

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από KEYP-EP »

gio έγραψε:Μπηκα Λαμια 16 του μηνα αεροπορια στρατου! Τεταρτη και Πεμπτη εδιωξαν ολη την αεροπορια.100 ατομα Θηβα και 160 Αυλωνα. Εγω ειμαι Αυλωνα οπου απο αποψη εγκαταστασεων ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με τη Λαμια! Το φαγητο ειναι τελειο. Λαμια απλα δεν τρωγεται! Εννοειται οτι ο Αυλωνας ειναι πολυ πιο προβλεπομενος απο Λαμια αλλα και παλι τιποτα ιδιαιτερο. Α! Εχει συνεχεια ζεστο νερο! Τελος παραμειναμε αεροπορια στρατου,3 Δεκεμβρη ορκιζομαστε και γυρναμε μονο για να παρουμε φυλλο πορειας. Τα της Λαμιας θα τα πω οταν μπω απο κανονικο pc!


Ρε μεγάλε έμεινες μια βραδυά ΚΕΥΠ και έβγαλες συμπέρασμα για το φαγητό?; Πολλοί από ΑΣ κοιμηθήκατε μια νύχτα στις εγκαταστάσεις τον ΥΕΑ και τις θεώρησες χειρότερες από Αυλώνα?; Δε λέω υπάρχει ένα θέμα με την καθαριότητα στο Τάγμα Εκπαιδεύσεως αλλά εσύ πας να βγάλεις τον Αυλώνα μακράν καλύτερο της Λαμίας. Τι να πω όσοι θέλετε να πηγαίνετε Αυλώνα από εδώ και μπρος, αφού περνάτε καλύτερα...
Άβαταρ μέλους
Rossoblu
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 8:03 am
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Rossoblu »

KEYP-EP έγραψε:
gio έγραψε:Μπηκα Λαμια 16 του μηνα αεροπορια στρατου! Τεταρτη και Πεμπτη εδιωξαν ολη την αεροπορια.100 ατομα Θηβα και 160 Αυλωνα. Εγω ειμαι Αυλωνα οπου απο αποψη εγκαταστασεων ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με τη Λαμια! Το φαγητο ειναι τελειο. Λαμια απλα δεν τρωγεται! Εννοειται οτι ο Αυλωνας ειναι πολυ πιο προβλεπομενος απο Λαμια αλλα και παλι τιποτα ιδιαιτερο. Α! Εχει συνεχεια ζεστο νερο! Τελος παραμειναμε αεροπορια στρατου,3 Δεκεμβρη ορκιζομαστε και γυρναμε μονο για να παρουμε φυλλο πορειας. Τα της Λαμιας θα τα πω οταν μπω απο κανονικο pc!


Ρε μεγάλε έμεινες μια βραδυά ΚΕΥΠ και έβγαλες συμπέρασμα για το φαγητό; Πολλοί από ΑΣ κοιμηθήκατε μια νύχτα στις εγκαταστάσεις τον ΥΕΑ και τις θεώρησες χειρότερες από Αυλώνα; Δε λέω υπάρχει ένα θέμα με την καθαριότητα στο Τάγμα Εκπαιδεύσεως αλλά εσύ πας να βγάλεις τον Αυλώνα μακράν καλύτερο της Λαμίας. Τι να πω όσοι θέλετε να πηγαίνετε Αυλώνα από εδώ και μπρος, αφού περνάτε καλύτερα...


Η ΑΣ εμεινε 2,5 μερες στο ΚΕΥΠ και πιστεψε με ηταν ικανο διαστημα για να βγαλει συμπερασμα για το φαγητο. Αν δεν εισαι ο διοικητης δεν μπορω να βρω τον λογο για τον οποιο δεν επιβεβαιωνεις το αθλιο φαγητο και τις απαρχαιωμενες εγκαταστασεις!
17/11/10 - 9/12/10 ΚΕΤΘ 9/12/10 - 6/5/11 3ο ΤΕΑΣ 7/5/11 - 29/5/11 I ΜΠ/ΛΣ 30/5/11 - 16/8/11 3ο ΤΕΑΣ
Kostas

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Kostas »

Καλησπέρα! Δεν μου χει έρθει σημείωμα κατάταξης ακόμα αλλά κοιτώντας στη σελίδα του ΓΕΣ μου λέει πως θα παρουσιαστώ ΚΕΥΠ Λαμίας Σώμα Ερευνας πληροφορικής! Γνωρίζει κανείς να μου πει εάν γίνεται να με αλλάξουν σώμα κατα τη δειάρκεια της θητείας μου; Κ δεν εννοώ να βάλω βύσματα να με αλλάξουν αλλά να με αλλάξουν με διή τους βούληση! Βύσμα απ όσο γνωρίζω δεν έχω! Μόνο πτυχίο πληροφορικής!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από dn24 »

Kostas έγραψε:Καλησπέρα! Δεν μου χει έρθει σημείωμα κατάταξης ακόμα αλλά κοιτώντας στη σελίδα του ΓΕΣ μου λέει πως θα παρουσιαστώ ΚΕΥΠ Λαμίας Σώμα Ερευνας πληροφορικής! Γνωρίζει κανείς να μου πει εάν γίνεται να με αλλάξουν σώμα κατα τη δειάρκεια της θητείας μου; Κ δεν εννοώ να βάλω βύσματα να με αλλάξουν αλλά να με αλλάξουν με διή τους βούληση! Βύσμα απ όσο γνωρίζω δεν έχω! Μόνο πτυχίο πληροφορικής!
ΝΟΜΙΚΑ οχι δεν μπορεις να αλλαξεις κατα τη διαρκεια της θητειας σου, αυτο που μπορεις να κανεις ομως ειναι με την αναλογη "προσπαθεια-σπρωξιμο" ειναι να τοποθετηθεις μολις πας στη μοναδα σε καμια Λεσχη αξιωματικων, δηλαδη προσπαθω τωρα κ εγω να σε βοηθησω τι μπορεις να κανεις με τον λιγοτερο ανωδυνο τροπο για να μην εχεις αμμεση σχεση με τις μοναδες του υλικου πολεμου. Θελεις να πας σε καποιο αλλο συγκεκριμενο οπλο η σωμα;

...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Kostas

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Kostas »

Καλημέρα και ευχαριστώ κατ αρχάς για το ενδιαφέρον σου! Όχι δεν θέλω να αλλάξω σώμα απλά διαβάζοντας στο Forum είδα πως το Νοέμβρη που πέρασε μερικούς που πήγαν Λαμία τους πήγαν Αυλώνα πχ χωρίς να καταλάβω αν αλλάξαν απλώς κέντρο ή και σώμα μαζί! Ως άσχετος όπως καταλαβαίνεις δεν γνωρίζω γι αυτό και η ερώτηση μου ήταν ίσως χαζή! Ευχαριστώ πολυ!:-)
mimis

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από mimis »

Λαμια ημουν και εγω Αεροπορια στρατου, ισως οι πιο βρωμικες τουαλετες που εχω δει! Δεν ειναι τυχαιο που πολλα ατομα μεσα σε αυτα και εγω δεν εφαγαν ουτε πατησαν στην τουαλετα για 2 μερες! Παλι καλα που φυγαμε και πηγαμε αυλωνα!
Nikos

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Nikos »

Κώστα, οι ΕΠ πήγαν Τρίπολη τον Αύγουστο. Πήγαν Τρίπολη ως ΕΠ όχι ως πεζικό. Τον Νοέμβρη αντίθετα έμειναν Λαμία οι ΕΠ και έφυγαν οι ΑΣ (πήγαν Αυλώνα και Θήβα). Και τα δύο έγιναν γιατί απλά το ΚΕΥΠ δεν χώραγε. Παίζει να γίνει και στην δικιά σας ΕΣΣΟ γιατί πάλι μπαίνει λαός.

Για το άλλο που ρωτάς, την αλλαγή σώματος δηλαδή, ναι μπορεί να γίνει και θα ΓΙΝΕΙ σε πολλούς από εσάς. Στην ΕΣΣΟ του Νοέμβρη κράτησαν 94 ΕΠ από τους 170+. Οι υπόλοιποι έφαγαν μετάταξη (πήγαν από Διαβιβαστές μέχρι Τυφεκιοφόροι)

Αν έχεις πτυχίο και μεταπτυχιακό λογικά θα μείνεις (τον Νοέμβρη έμειναν σχεδόν όλοι). Δεν είναι όμως σίγουρο. Με πτυχίο δε, δύσκολα. Μόνο με διδακτορικό δεν τρως μετατάξη. "Σπρώξε" αν μπορείς, και δεν μιλάω για βυσματομαχίες, λέω απλά να πεί κάποιος ότι αξίζεις να μείνεις ΕΠ, ακόμα και παλιός φαντάρος.

Καλή θητεία!

liakinho
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 9:25 am
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από liakinho »

Γεια σαςΠαρουσιάζομαι ΚΕΥΠ / Έρευνα πληροφορικής.

Θέλω να ρωτήσω εαν αυτό είναι κάτι σαν προεπιλογή και αν ναι, τι πιθανότητες έχω τελικά να με στείλουν για άλλη ειδικότητα... Π. Χ. Να πάω μηχανικός ή οδηγός και όχι πληροφορικάριος. Απλά γιατί ακούω διάφορα και μια περιέργεια την έχω.

Α... Βύσμα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Greek_Army »

liakinho έγραψε:Γεια σαςΠαρουσιάζομαι ΚΕΥΠ / Έρευνα πληροφορικής.

Θέλω να ρωτήσω εαν αυτό είναι κάτι σαν προεπιλογή και αν ναι, τι πιθανότητες έχω τελικά να με στείλουν για άλλη ειδικότητα... Π. Χ. Να πάω μηχανικός ή οδηγός και όχι πληροφορικάριος. Απλά γιατί ακούω διάφορα και μια περιέργεια την έχω.

Α... Βύσμα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα.



Προεπιλογή είναι. Για να παραμείνεις σαν ΕΠ θα πρέπει να σπουδάζεις σε ΑΕΙ η ακόμα καλύτερα να έχεις κάνει και μεταπτυχιακό αλλιώς θα "φας" μετάταξη. Εφόσον λες ότι δεν έχεις βύσμα
liakinho
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 9:25 am
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από liakinho »

Έχω πτυχίο από ΤΕΤΥ Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου Και μεταπτυχιακό στα Συστήματα Λογισμικού. Αλλά αν είναι προεπιλογή όπως λες, μακάρι, αλλά δε νομίζω πως αυτά τα πτυχία θα με σώσουν.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Greek_Army »

liakinho έγραψε:Έχω πτυχίο από ΤΕΤΥ Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου Και μεταπτυχιακό στα Συστήματα Λογισμικού. Αλλά αν είναι προεπιλογή όπως λες, μακάρι,αλλά δε νομίζω πως αυτά τα πτυχία θα με σώσουν.


Έχεις αρκετές πιθανότητες... Έχεις 2 δυνατά χαρτιά.Εικόνα

Digar
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 5:27 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Digar »

Λοιπόν, ας γράψω κ εγώ μερικές πληροφορίες για το ΚΕΥΠ.

Όπως έγραψε κ στην αρχή ένα παιδί, οι αξιωματικοί ΤΙΜΑΝΕ τα αστέρια τους. Ο ταξίαρχος άλλαξε, αλλά ο άνθρωπος είναι πολύ σωστός, αξίζει και κερδίζει τον σεβασμό σου με τη συμπεριφορά του. Ο ταγματάρχης ο μπαμ**** επίσης. Οι ανθυπολοχαγοί με μικρές εξαιρέσεις κομπλέ, με μεγάλες αδυναμίες Γαβ***, Καρ**** και Πίν****, πολύ καλά παιδιά.

Ο λοχαγός ο Μ****, επίσης πολύ καλός, για τους άλλους δεν ξέρω.
Και τέλος... Πολύ γυναίκα ρε αδερφέ και μερικές από αυτές εμφανίσιμες.(μη μιλήσω για τα 2 αστέρια που δούλευαν στο πρατήριο)

Στην εκπαίδευση, εκτός από βήμα κ ορκομωσία, είχαμε και αρκετή γυμναστική (2 ή 3 φορές τη βδομάδα), μας άφηναν να χρησιμοποιήσουμε το γυμναστήριο σε ελεύθερο χρόνο. Επίσης είχαμε λύσιμο δέσιμο g3,1 βολή, καθαρισμός g3 και κάποια ακόμα θεωρητικά.

Από φαγητό ήταν καλύτερο από αυτό που περίμενα, τις περισσότερες μέρες τρωγόταν κ ήταν κ νόστιμο μπορώ να πώ, ας είναι καλά ο μάγειρας!

Από καθαριότητα, δυστυχώς είχαμε αρκετά ζώα που έκαναν την ανάγκη τους όπου να ναι στις τουαλέτες και είχαμε ένα θεματάκι με τη βρώμα, καθώς τις 2 από τις 3 βδομάδες είχαν υπηρεσία στις τουαλέτες μόνο το απόγευμα ένα δίωρο.

Επειδή είδα κ πόστ για αθάνατο, είναι ακόμα εκεί, λοχαγός και άκουσα ότι θα γίνει ταγματάρχης σύντομα.

Αυτά προς το παρόν
Bari

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Bari »

ΚΕΥΠ Ζωαρα! Ακομη θυμαμαι τους υπνους κατω απτα πευκα... Αααααααχχχχχχχχχχ! Δεν υπαρχει καλυτερο κεντρο απο κευπ παιδια! Κοιταξτε να το ευχαριστηθειτε!
dpi

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από dpi »

Θα ηθελα να ρωτησω αν ισχυει οτι το Σ. Υ. Π μεταφερθηκε στην θηβα; επισης αν μπορει να μου στειλει καποιος τα ονομα Διοικητη, λοχια γενικα, στελεχων; Οποιος Δεν μπορει να μου απαντησει εδω θα toy Δωσω email

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες