Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια γιατι σε ξεγυμνωνουν; Τι ακριβως εξεταζουν; Για τους απλους στρατιωτες μιλαω.
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από vasilis »

Ξερει κανεις τι εξετασεις γινοντε οταν παρουσιαζεσαι στο κεντρο εννοω απο εμβολια και διαφορα αλλα γενικα τι εξετασεις κανεις οταν μπεις!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

vasilis έγραψε:ξερει κανεις τι εξετασεις γινοντε οταν παρουσιαζεσαι στο κεντρο εννοω απο εμβολια και διαφορα αλλα γενικα τι εξετασεις κανεις οταν μπεις!


Υπενθυμίζω ότι υπάρχει μηχανή αναζήτησης...

ιατρικές εξετάσεις
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από vasilis »

Sorry ρε yandr κοιταξα αλλα οπως φαινετε τα ματια μου κανουν πουλακια!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

vasilis έγραψε:sorry ρε yandr κοιταξα αλλα οπως φαινετε τα ματια μου κανουν πουλακια!

No problem Εικόνα
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Όπου και να έχω ψάξει δεν έχω βρει τι εξετάσεις και πως γίνονται στους στρατεύσιμους (απλούς). και δεν έχω και κανέναν γνωστό που να πήγε πρόσφατα. μπορεί κανείς να με διαφωτίσει;
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από vasilis »

Φιλε εγω που παρουσιαστικα στο πευκο μας εκαναν εξετασεις αιματος και μια ακτινογραφια θωρακα που την κανεις πριν μπεις ετσι και αλλιως και ενα καρδιογραφιμα! Μετα παμε στα εμβολια που μας κανουν που ουτε ξερω τι ειναι απλα σου χτυπανε 4!
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια μηπως ξερετε τι εξετασεις κανουν οι ικαροι της Πολεμικης αεροποριας; Θελω να πάω αλλα μου εχουν πει πως σε σειρές 150 ατομων , κόβονται Οι 40 ,50... Κ οχι απαραιτητα στο Α' ετος αλλα κ στο 2ο...
για τα ματια ξερω μονο πως θελουν 20/20... Ισως ομως να Κανουν κ υποχωρησεις κ στα 18/20... Ουτος συ αλλιως τα ρανταρ στο αεροπλανο κοιτας περισσοτερο... Αν ξερετε για αλλες εξετασεις πειτε...
ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Υπάρχει σχετική συζήτηση στο φοrum Στρατιωτικές σχολές.
fanopsaro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2009 12:15 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από fanopsaro »

Ωραίο το άρθρο με τις ιατρικές εξετάσεις. Αλλά από εμπειρία όσων έχουν πάει, μπορεί να μας διαφοτήσει τι γίνεται; Μας βαράνε τα εμβόλια οκ, αυτό που έγραψαν μερικοί για 50-60 άτομα γυμνά ισχύει; Όχι οτι έγινε και τπτ, απλά από περιεργια.
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Antonis21 »

Εγω θα σας πω τι εγινε με την δικη μου περιπτωση. Καταρχην να σας πω οτι ειμαι υπαξιωματικος και θα σας μιλησω για τις δικες μου εμπειριες, καθως δεν εχω παει φανταρος.
Στις εξετασεις που μας καναν οταν ηταν να μπουμε στον στρατο, ειχαμε μικροβιολογικες, ακτινογραφια θωρακα, ΩΡΛ, οφθαλμιατρο και λοιπες. Οντως μας εβαλαν σε ενα δωματιο καμια 30-40 ατομα τη φορα, γυμνους. Εκει περνουσαν 2-3 γιατροι, να μας δουν γενικα. Εψαχναν για ουλες, οτιδηποτε περιεγο σχετικα με την κανονικοτητα του σωματος, καποιο ορθοπεδικο προβλημα γενικα, μας πιασαν τα "μπαλακια" μας να δουνε εαν εχουμε δυο, και μας βαλαν να σκυψουμε και να πιασουμε με τις ακρες των δακτυλων τα δακτυλα των ποδιων (αυτο γινεται για να δουν εαν υπαρχουν ανωμαλιες στην κανονικοτητα της σπονδυλικης στηλης γιατι εχω ακουσει ενα καρο ***** πανω σε αυτο το θεμα). Μετα μας ειχαν με τα ματια κλειστα να κανουμε καποιες κινησεις, οπως να σηκωσουμε τα χερια στο υψος του ωμου και σταθουμε στις μυτες και τετοια. Παρομοιες ηταν και οι εξετασεις πριν φυγω για ειρηνευτικη αποστολη. Οσον αφορα τις εξετασεις Για εφεδρους, εχω ακουσει και εγω για τα παραβαν, αλλα μαλλον απο οτι φαινεται εφαρμοζεται κατα περιπτωση, δηλαδη ισως να μην εχουν ολα τα στρατοπεδα...
pavilion_alex
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 5:39 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από pavilion_alex »

Ισχυει οτι οταν καταταγεις σε εξεταζουν γιατροι του στρατοπεδου;
ρωταω επειδη μου εχουν πει οτι σε βαζουν να πιασεις τα γενετικα σου οργανα και να σκυψεις με σκοπο να δουν αν εχεις κανει sex απο τον πρωκτο. Ισχυει κατι τετοιο Και κατα ποσο μπορω να το αποφυγω κατα καποιο τροπο;Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Μπορείς να βάλεις έναν μικρό φελλό στον ποπό για να μην φαίνεται.

Για σοβαρότερη απάντηση ρίξε μια ματιά στη συζήτηση παραπάνω, καθώς μετέφερα εδώ το θέμα σου.
pavilion_alex
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 5:39 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από pavilion_alex »

yandr έγραψε:Μπορείς να βάλεις έναν μικρό φελλό στον ποπό για να μην φαίνεται.
Εικόνα
Anonymous

Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Τι καρδιολογικές εξετάσεις γίνονται όταν παρουσιάζεσαι για πρώτη φορά φαντάρος

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες