6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα παιδια μου ηρθε το χαρτι παρουσιαζομαι 18 μαιου κορινθο.

ειναι καλα εκει;
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε φιλαρακι και εγω 18 μαιου κορινθο παρουσιαζομαι ως ΥΕΑ.. Και εγω αυτο θελω να μαθω και με απασχολει.. Απο αθηνα ειμαι
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Και εμενα ο αδερφος μου μπαινει στις 18/05 στην Κορινθο στο 6 σπ καλη θητεια παιδια. Ενας χρονος ειναι θα περασει πριν καν το καταλαβετε μην το ψαχνετε πολυ... !

Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας παιδιά κι εγώ Κόρινθο παρουσιάζομαι στις 18 Μαϊου. Μου έχουν πει να πάρω υπνόσακο μαζί και κάποιος μού είπε να πάρω και σεντόνια, ισχύουν αυτά ή δεν χρειάζονται τελικά; Επίσης εκτός των ειδών υγειινής τι άλλο θα ήταν χρήσιμο να πάρω μαζί;

ΥΣ Όποιος παρουσιάζεται επίσης Κόρινθο την ίδια μέρα, αν θέλει ας επικοινωνήσει μαζί μου στο dinin62003@yahoo.gr, για ανταλλαγή απόψεων και κουβέντα.
ΕυχαριστώΕικόνα
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδες εγω μολις βγηκα απο κορινθο αναβολη...

ως κεντρο ειναι πολυ καλο ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 6ο ΛΟΧΟ τα παιδια ειναι για λυπημα πραγματικα αυτην τν λοχια πολλοι οταν τν βρουν εξω θα τν πλακωσουν στο ξυλο! Οι τουαλετες ειναι βρωμικες τα κρεβατια κ οι θαλαμοι μια χαρα το κψμ καλο το φαγητο αν εξαιρεσεις το πρωινο (η τυροπιτα Δ τρωγεται !) γενικα καλα ειναι κ χαλαρα υπομονη αρκει να μν εισαι στον 6ο λοχο μακρια μαγκες...

ΠΡΟΣΟΧΗ :TO NEΡΟ ΤΗΣ ΒΡΥΣΗΣ Δ ΠΙΝΕΤΑΙ.(μολις διαβασα 50ατομα με γανστρεντεριντιδα)

hovo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 6:57 pm
Τοποθεσία: Armenia
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από hovo »

Παίδες ένα σας λέω μόνο άμα πάτε κόρινθο (6ο σπ) μακρυά απ'τον 6ο λόχο... Εγω να φανταστειτε τεταρτη μπιίκα και το Κ. Ψ. Μ την παρασκευη το ωραδυ ειδα... Ειναι μια ανθυπολοχαγος που λεγεται Σοφια Τρικα μακρυα απ'αυτην
hovo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 6:57 pm
Τοποθεσία: Armenia
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από hovo »

Μιχ σε ποιο λοχο ησουν; Και ποτε μπικες;
bilitsos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2009 1:51 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από bilitsos »

Παιδες εγω την παλευω ακομα στο 6ο σπ. Ευτηχως δεν ειμαι στον 6ο. Ο οποιος εκλεισε την προιγουμενη βδομαδα!
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Για πείτε ρε παιδιά καμιά πληροφορία για το κέντρο κατάταξης στην Κόρινθο; Πώς είναι εκεί τα πράγματα; Είναι μεγάλο το κέντρο;

bilitsos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2009 1:51 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από bilitsos »

Θεωρητικα ειναι το μεγαλυτερο κεντρο εκπαιδευσης πεζικου. Σε αυτην την εσσο που ειμαι εγω εκλεισαν 2 λοχοι επειδη εφυγαν αρκετοι με αναβολη. Μετα την πρωτη βδομαδα το φαγητο και οι μεριδες καλυτερεψαν, ενω στα μπανια υπηρχε παντα καυτο νερο. Οι τουαλετες αναλογα την ωρα! Απο υπηρεσιες τωρα θα δω τι γινετε αλλα ακουσα οτι ημερησιως εχει καμια 400αρια! Οι αξιωματικοι τουλαχιστον στον λοχο μου πολυ φιλικοι εκτος και αν κανει κανεις μαλακια οποτε σε τρεχουν.
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια, οταν θα επιστρεψουμε απο την αδεια πρεπει να φοραμε στολη εξοδου; Η πολιτικα;
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

kor έγραψε:Παιδια, οταν θα επιστρεψουμε απο την αδεια πρεπει να φοραμε στολη εξοδου; Η πολιτικα;


Πολιτικα φιλε!
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω παιδια παρουσιαστηκα στην κορινθο στις 20/9/88 και τα θυμαμαι ολα ομορφα γιατι σε κεινες τις ηλικιες ολα ειναι ωραια μην ανυσηχειτε χαλαρωστε και θα ζησετε μια ωραια εμπειρια.
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Παίδες καλημέρα!
Πέστε εμπηρίες απο το 6ο ΣΠ της Κορίνθου και σε ποιό λόχο είσασταν.

Α ! Και για πού πήρατε μετά μετάθεση.

Εγώ 5 Νοεμβρίου παρουσιάστικα στο ΣΠ Κόρινθο (301 ΕΣΣΟ)
4ος λόχος
Μετά μετάθεση (μάυρη) για το 296 ΜΚ/ΤΕ Στην Μόρια της Γκασμαδίας.
Και τέλος τους 5 last μήνες τους πέρασα στην ΣΑΝ Αθήνα.
(Είχα βαρεθεί τόσο πολύ στην ΣΑΝ που είπα μόνος μου και με έβαλαν στο γραφείο συντηρήσεως γιανα κάνω κάτι) Εικόνα
Anonymous

6ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Κόρινθος

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά εγώ παρουσιάστικα στην Κόρινθο στις 03/05/2006. Ήμουν στον 2ο Λόχο. Στην Κόρινθο μου άρεσε πάρα πολύ.

Καί οι Αξιωματικοί ήταν πολύ καλοί.

Όταν πήρα μετάθεση απο Κόρινθο πήγα στο 37 ΛΑΤ στον Λαγό στον Έβρο.

Και εκεί ήταν πολύ καλά. Και τους τελευταίους 6 μήνες του υπηρέτισα

στην 1η ΤΑΞΥΠ στον Βόλο στο Στρατόπεδο Γεωργούλας.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης