Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από gioalex »

Καλά μεγάλε χαλάρωσε λίγο... Πίστεψέ με, είναι αρκετά καλά εκπαιδευμένοι. Τώρα άμα δεν σου αρέσει το χρώμα του μπερέ τους, άλλο θέμα. Στο κάτω κάτω όλοι γιωτάδες είμαστε, απλά αλλάζει το νούμερο δίπλα στο γιώτα. Από 1 εως 5...

288 xalkida

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 288 xalkida »

ανοητε ειχα το ξαδερφακι μου δοκιμο στισ κοκκινοσκουφιτσεσ για αυτο πουλα το παπατζιλικι σου σε κανα παιδακι. ολα τα πομακια εκει ητανε. μου γινανε και οι παπαρουνεσ σκληραγωγημενοι μη χεσω

ΣΣ. Ηρεμία με τους χαρακτηρισμούς, δεν υπάρχει λόγος να συγχυζόμαστε
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Nassos »

Γιατί τι είναι οι Πομάκοι;

Το ότι πάνε σε ένα από τα πλέον ένδοξα σώματα του Στρατού, τους κάνει γιωτάδες;

Πάντως σαν σώμα δεν είναι εύκολο.

Και πριν αρχίσεις να λές "δεν ξέρεις", δυστυχώς είχα 2 γνωστούς που πήγαν
και μετάνιωσαν την ώρα και τη στιγμή που πάτησαν το πόδι τους εκεί.

gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από gioalex »

Άλλους 2 δόκιμους είχα εγώ που επειδή κόπηκαν από ειδ. δυν. έβαλαν βύσμα να πάνε εκεί, συν ένα παιδί συμφοιτητή μου που πήγε απλός στρατιώτης. Όσο για το παπατζιλίκι, άσε, δεν θα πάρω. Εγώ δεν πήγα δόκιμος ειδ. δυν. για να το παίζω μετά έξω στις γκόμενες και στους οικοίους μου Γιαννάκης Ράμπο. Πήγα για την κα*λα μου και μόνο.
Anonymous

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Anonymous »

Xexe.Egw pisteuw oti oi aleksiptwtistes einai pisw apo tous katadromeis kai isws pisw apo tous pezonautes.Ston na pefteis me aleksiptwto,oi monoi pithanoi antiplaoi einai h ptwsh kai h malakia pou mporei na kaneis katalathos :)
288 xalkida

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 288 xalkida »

καταρχασ τα πομακια ειναι οι τουρκοσποροι και μια βολτα απ τη ξανθη θα σε πεισει για το τι ειναι. οσο για την 71 οταν εκανα παρελαση το 2005 στο συντγμα γελουσε ολοσ ο κοσμοσ με τα παιδοβουβαλα. οσο για τουσ δοκιμουσ που βαλανε βυσμα για να πανε σε πιστευω γιατι ειναι παρα πολυ καλα εκει περα.
αντονισ 5ο ΕΤΕΘ

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από αντονισ 5ο ΕΤΕΘ »

KAKA TA ΨΕΜΑΤΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΚΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.. ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΕΣ ΔΙΟΤΙ ΟΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΒΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΟΕΔΕΣ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ.. ΚΟΨΑΝ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑΝ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
299 ΛΕΛΕ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 15, 2008 2:25 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 299 ΛΕΛΕ »

ΠΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΚΑΤΑΡΓΙΘΙΚΑΝ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ; ΠΗΓΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ;
299 ΛΕΛΕ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 15, 2008 2:25 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 299 ΛΕΛΕ »

ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΟΑΧ ΣΑΝ ΕΦΕΔΡΟΣ ΠΗΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΝΜΟΝΙΚΑ!
sniper1977
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 8:42 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από sniper1977 »

gioalex έγραψε:Οι αμφίβιες έχουν υγρασία, οι ορεινές έχουν κρύο. Οι πεζοναύτες νομίζω καταργήθηκαν. Πάντως τα αλεξίπτωτα έχουν μεγαλύτερο δείκτη δυσκολίας λόγω και εκπαίδευσης αλλα και επικινδυνότητας
Ετσι ακριβως ειναι!!

Μετα απο τα ΟΥΚ βεβαιως...

Κοιτα ολοι οι καταδρομεις πανω κατω τα ιδια ανουν εκτος απο τους αλεξιπτωτιστες που εχουν και τις πτωσεις εξτρα. Ολοι παντως κανουν αποβασεις, αμφιβιες καταδρομες κτλ.Εικόνα

Anonymous

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Anonymous »

οποιοσ λεει οτι μετα τη δυκ ειναι τα αλεξιπτωτα μονο γελια μπορει να μου φερει.Εικόνα. ασ μαθει πρωτα ολεσ τισ μοιρεσ και τι εστι ετα και 31 μεε και μετα να μιλησει
299 ΛΕΛΕ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 15, 2008 2:25 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 299 ΛΕΛΕ »

ΡΕ ΣΕΙΣ ΜΑΓΚΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΣΤΙ ΧΑΛΚΙΔΑ,575 Τ/ΠΝ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΡΑΨΕΤΕ!ΕικόναΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΣΟΙ ΜΙΛΑΤΕ ΔΝ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΓΜΑ! ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΔΝ ΛΕΓΕΤΕ ΝΕΟΙ!!! 49Κ. Σ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ;
gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από gioalex »

299 ΛΕΛΕ έγραψε:ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΟΑΧ ΣΑΝ ΕΦΕΔΡΟΣ ΠΗΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΝΜΟΝΙΚΑ!
Μιλάμε για το ίδιο ΚΕΟΑΧ στον Όλυμπο ή για χειμερινή διαβίωση στα πλαίσια της μονάδας; Γιατί ΚΕΟΑΧ κανονικό πάνε ΜΟΝΟ στελέχη για σχολείο. Έφεδροι για αγγαρειομάχοι.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από yandr »

299 ΛΕΛΕ έγραψε:ΠΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΚΑΤΑΡΓΙΘΙΚΑΝ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ; ΠΗΓΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ;

Ακούγεται όλο και πιο έντονα ότι θα μεταφερθούν στο απλό πεζικό και θα φύγουν από τις ειδικές δυνάμεις.

Όχι οτι θα καταργηθούν όμως.
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Legion »

Γιάννης 94Γ/575ΤΠΝ έγραψε: Από που και ως που από πλευράς δυσκολίας οι Πεζοναύτες είναι το πιο εύκολο σώμα στις ΕΔ του Στρατού Ξηράς;

Οι ασκήσεις είναι ίδιες, εκτός από τις πτώσεις σου αλεξιπτωτιστές, αλλά βέβαια και οι αυτοί δεν κάνουν αποβάσεις. (αν δεν τις έχεις ζήσει δεν τις καταλαβαίνεις!)

Σε κάθε περίπτωση στις περισσότερες διασυμαχικές ασκήσεις του ΝΑΤΟ στέλνουν Πεζοναύτες, φαντάζομαι αυτό κάτι σημαίνει.

αντε πεστα ρε Γιαννη γιατι νομιζουν οτι ειμαστε για το ***** επειδη μας βγαλαν απο τις ειδικες , λογω προυπολογισμου μας βγαλαν αφου και η θητεια που μειωνεται για το ιδιο λογο μειωνεται...

284 575 Τ/ΠΝ

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες