ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Δημητρης

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Δημητρης »

Καλησπερα και απο μενα, μου ηρθε το χαρτι για 17/8 ναυπλιο. Ξερει κανενας γιατι αυτη η "καθυστερηση";
ΒΟΒCΑΤ91
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 7:15 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από ΒΟΒCΑΤ91 »

Καλησπερα και συγχαρητηρια για την ιστιοσελιδα βοηθαει πραγματικα... θελω να ρωτησω σχετικα με το ποτε θα παρουσιαστω... ειμαι γεννημενος 25/1/1991 και δηλωσα στην στρατολογια για το τμημα μιχανικων στρατου λογο του οτι δουλευω χειρηστης μηχανηματων... ειμαι απο χανια αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα το χαρτι να παρουσιαστω... μηπως ξερεις καποιος ποτε περιπου παρουσιαζομαι;
ευχαριστω (περιμενω απαντηση)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒΟΒCΑΤ91 έγραψε:Καλησπερα και συγχαρητηρια για την ιστιοσελιδα βοηθαει πραγματικα... Θελω να ρωτησω σχετικα με το ποτε θα παρουσιαστω... Ειμαι γεννημενος 25/1/1991 και δηλωσα στην στρατολογια για το τμημα μιχανικων στρατου λογο του οτι δουλευω χειρηστης μηχανηματων... Ειμαι απο χανια αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα το χαρτι να παρουσιαστω... Μηπως ξερεις καποιος ποτε περιπου παρουσιαζομαι;
ευχαριστω (περιμενω απαντηση)


καλησπέρα φίλε, υπάρχει σχετικό θέμα δες εδώ /forum/forum_posts.asp?TID=494&PN=36
Snip3r
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2010 4:53 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Snip3r »

Παιδια χαιρετω και πολλα μπραβο για το πολυ αξιολογο φορουμ που εχετε.

Μια ερωτηση αν ξερει κανεις που ηταν/ειναι προσφατα στο ΚΕΜΧ στο Ναυπλιο. Αλλαξε προσφατα ο διοικητης... Τι λεει ο νεος; Εχουμε καμια πληροφορια;
dimitris

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από dimitris »

Καλοσοριζω την 313 σειρα. ΕΙμουν στο ναυπλιο Το αυγουστο (312 Γ ΕΣΣΟ) . ΟΠοτε τα ξερω απο πρωτο χερι. ΣΤο στρατοπαιδο υπαρχουν τρεις λοχοι Με τους εκαστοτε διοικητες. Συνηθως ενας ο λοχος που ειναι ο φουλ προβλεπε στην Σειρα μας ηταν ο πρωτος λοχος, ενας ενδιαμεσος ο δευτερος Λοχος Και τελος ο χαλαρος-βυσματικος 3 λοχος. Εγω ειχα την τυχη Να βρεθω στον 3 λοχο και περασα αψογα με εξαιρετικους ανθυπολοχαγους Και αψογο διοικητη λοχου. Να γνωριζετε οτι Ο διοικητης του κεντρου εχει αλλαξει, ουσιαστικα η σειρα μου ηταν η τελευταια Που ορκισε ο Σχης Μοσχος. Παντως απο το λιγο που ζησαμε τον νεο διοικητη Κεμχ εδειξε πολυ καλα στοιχεια. Γενικοτερα μην αγχωνεστε σε τιποτα πατε σε ενα κεντρο που ειναι πολυ πιο χαλρα απο τα υπολοια του στρατου.
Snip3r
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2010 4:53 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Snip3r »

Να εισαι καλα Δημητρη.

Εχω και μια αλλη απορια ρε παιδια... Στους λοχους πως μοιραζονται οι φανταροι; Οποιος δηλαδη παρουσιαστει πρωι πρωι παει στον 1ο και σιγα σιγα γεμιζουν τους λογους μεχρι τον 3ο;

Σορρυ αν ρωταω χαζομαρα.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από yandr »

Δεν είναι χαζομάρα, αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει συγκεκριμένο πρωτόκολλο.

Όταν παρουσιάστηκα (1999) μας κατένημαν εντελώς τυχαία. Απλά μέσα στο τσούρμο έδειχνανα άτομα και τα ξεχώρισαν σε τρεις - τέσσερις ομάδες (δεν θυμάμαι) που αντιστοιχούσαν σε λόχους.

Snip3r
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2010 4:53 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Snip3r »

Ευχαριστω yan. Αρα επι της ουσιας ειναι οτι σου κατσει σε ποιον λοχο θα πεσεις.

Αντε να δουμε, τι θα δουμε... Αν και προσωπικα εχω καιρο μεχρι τον Φλεβαρη.
xristos

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από xristos »

Παιδια για σας ημουν Ναυπλιο 2 μηνες περυσι σειρα 306 2009 Α ΕΣΣΟ. Το στρατοπεδο ειναι πολυ καλο σε σχεση με αλλα κεντρα μονο ενα θεμα εχει με τις ντουζιερες που ειναι εξω απο τους λοχους και λιγο μακρυα. Ο 1 λοχος σαν κτηριο αν και παλιος ειναι καλος σχετικα ο 2 λοχος σκαπανεων ειναι πιο καινουργιος οπως και ο 3 λοχος... Το φαγητο μετριο σε σχεση με την μοναδα που πηγα μετα το ΚΨΜ καλο με λιγα πραγματα ομως να αγορασεις... Οι ειδικοτητες γενικα ειναι 2 οι κυριες σκαπανεας και οδηγος αυτοκινητου, υπαρχουν και αλλες ειδικοτητες σε πολυ πιο μικρο ποσοστο αλλα μαλλον θα πας σε αλλο κεντρο να την παρεις. Εγω παντως εγινα οδηγος και μπορω να πω περασα καλυτερα στην μοναδα απο τους σκαπανεις... Καλη θητεια ευχομαι!

Snip3r
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2010 4:53 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Snip3r »

Κανενας απο Ναυπλιο απο την σειρα του Νοεμβρη?; Πειτε τιποτε ρε παιδια. Τι λεει; Τι βρηκατε;
Neos

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Neos »

Στον 1ο λόχο χαλαρά τα πράγματα, πσκ ξεκούραση γυμναστική κτλ, όλα καλά σε γενικές γραμμές αλλά άπειρη μπίχλα στα μαγειρεία..
Meshuggah
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 10, 2010 2:59 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Meshuggah »

Γεια χαρα παιδες. Δ εσσο 2010 εδω απο ΚΕΜΧ. Γενικα η κατασταση ειναι πολυ χαλαρη. Το επιτελειο ειναι κομπλε κ σχετικα χαλαρο. Προσεχουν πολυ τους φανταρους και οτι ζητησεις απο θεμα υγειας σε στελνουν κατευθειαν στο γιατρο. Εμεις ειχαμε συνεχεια ατομα Ε. Υ(ελευθεροι υπηρεσιας-κοινως αραζεις στο θαλαμο στο κρεββατι, σου φερνουν φαι αλλοι κλπ), ελευθερους αρβυλων, ελευθερους ασκησεων κλπ. Οι εγκαταστασεις παιζουν απο λοχο σε λοχο. Εμεις στο 2ο τον ειχαμε πιει λιγο με τα μπανια αλλα ο 3ος ηταν ξενοδοχειο.. Το φαγητο τρωγεται σε γενικες γραμμες, λιγες φορες ειχαμε κατι που απλα την εκανες απο το εστιατορειο. Το στρατοπεδο ειναι πανεμορφο με πολυ πρασινο και γενικα σου φτιαχνει την διαθεση. Εχει καποιες λιγες αγγαριες που συνηθως συνοδευονται κ απο το ανιστοιχο φιδιασμα.. Για οτι αλλη πληροφορια ρωτηστε και οτι μπορω θα απαντησω..
Snip3r
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Οκτ 29, 2010 4:53 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Snip3r »

E! Ξερεις... πρεπει να πεις τα κλασσικα περι υπνοσακων, κινητων... για την 1η μερα κλπ! Εικόνα
deme

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από deme »

Δ ΕΣΣΟ και εδώΚΕΜΧ. Είμαι στο 3ο Λόχο, χαλαρά τα πράγματα όπως είπαν και οι προηγούμενοι. Ο λόχος ά-ψ-ο-γ-ο-ς όσον αφορά τις εγκαταστάσεις. Ούτε μυρμήγκι δε βλέπεις (κυριολεκτικά). Μόνο - τα λουτρά που για να κάνεις ζεστό μπάνιο ή έστω χλιαρό πρέπει να κάνεις τάμα σε άγιο λόγω του ότι έρχονταν από άλλους λόχους στα δικά μας λουτρά και όπως είναι φυσικό δεν υπήρχε ζεστό νερό ούτε για πλάκα. Κατά τα άλλα μια χαρά, κατασκήνωση που πήγαινα μικρός χειρότερα ήταν.
αλεξανδρος

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από αλεξανδρος »

Ρε παιδια ξερει κανεις η εκπαιδευση του σκαπανεα-ναρκαλιευτη ποσο κραταει; Παρουσιαζομαι για εκπαιδευση απο σπαρτη και θα ηθελα να ξερω. Ευχαριστω πολυ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης