ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε nasso εσυ που ξερεις τα πολλα απ'οτι βλεπω... Δε μ λες, αν ξερεισ... Παρουσιαζεται κ ενας φιλος μ τωρα αλλα κορινθο στο μηχανικο. Εκει τι λεει; Πως ειναι τα πραγματα; Μεταθεσεις απο εκει συνηθως που τους στελνουν;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν ξέρω. Το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι από 1-2 σειρές πριν τη δική μου (298) τα πράγματα σοβάρεψαν και έγιναν πιο αυστηροί, ενώ χρόνια τώρα ξέραμε ότι ήταν γενικώς "χαλαρά" το Μηχανικό.

Εάν υπάρχουν κάποιοι που γνωρίζουν τι γίνεται τώρα και στις μονάδες του Μηχανικού, ας πουν τις εμπειρίες τους.

Παντού έχει μονάδες Μηχανικού
No4h
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 10:56 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από No4h »

Ακουσα οτι επειδη εχει μειωθει η θητεια, μειωθηκαν και οι μερες στο κεντρο απο 40 σε 30 μερες, και οι μερες μετεκπαιδευσης. Ισχυει; Για παραδειγμα για την ειδικοτητα οδηγος απο 3 βδομαδες μειωθηκε στις 2 βδομαδες. Ισχυει κατι τετοιο; Κ αν ισχυει τοτε ισχυει για ολες τις ειδικοτητες; Ξερει κανεις κατι γι αυτο;
kkostorpal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2009 12:26 am
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από kkostorpal »

Το ότι μειώθηκαν οι μέρες στο κέντρο, το άκουσα κι εγώ και νομίζω πως ισχύει. Τώρα για μετεκπαίδευση δεν μπορώ να σου πω.
Εγώ θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος πότε θα ορκιστούμε, Μπαίνουμε 8,10 &11 το μηνός. Στις 21 θα ορκιστούμε;
No4h
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 10:56 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από No4h »

20-21 Νοεμβριου θα ορκιστουμε λογικα. Τωρα για την αδεια ορκομωσιας οι μερες παιζουν. Αλλοι μου ειπαν οτι πηραν 2 μερες αλλοι μου ειπαν 3 μερες χωρις προαναχωρηση (ελεος). Γενικα προαναχωρηση απο το κεντρο προβλεπεται;
eleni
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 6:13 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από eleni »

Η προηγούμενη σειρά ορκίστηκε πάνω στις 12 μέρες και η άδεια που πήρε ήταν 3 μέρες. Όρκίστηκαν Σάββατο και έπρεπε να γυρίσουν Τρίτη βράδυ! Φαντάζομαι ότι το ίδιο θα ισχύει κ με εσάς! Α! Έχετε κ Ένα επισκεπτήριο μέχρι την ορκωμοσία! Το Ναύπλιο είναι καταπληκτικό (αν εξαιρέσεις την λίγη υγρασία), το στρατόπεδο είναι πολύ όμορφο κ σχετικά προσεγμένο, είναι μέσα στην πόλη (5'-10' με τα πόδια είναι το κέντρο) και το φαγητό πολύ καλό! Καλή θητεία να έχετε όλοι σας!Εικόνα
No4h
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 10:56 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από No4h »

Ακουσα οτι μια προηγουμενη σειρα του,2009 αν δεν κανω λαθος, που παρουσιαστηκε στο Ναυπλιο οταν ορκιστηκε ηταν παρων και ο Υπουργος Εθ. Αμυνης και τους εδωσε ολους 10 μερες τιμητικη. Σ αυτη την περιπτωση πως τις παιρνεις τις 10 μερες; Μπορεις να τις παρεις στο κεντρο; Τις παιρνεις μαζεμενες ή σπαστα οπως θελεις;
kkostorpal
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2009 12:26 am
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από kkostorpal »

No4h έγραψε:Ακουσα οτι μια προηγουμενη σειρα του,2009 αν δεν κανω λαθος, που παρουσιαστηκε στο Ναυπλιο οταν ορκιστηκε ηταν παρων και ο Υπουργος Εθ. Αμυνης και τους εδωσε ολους 10 μερες τιμητικη. Σ αυτη την περιπτωση πως τις παιρνεις τις 10 μερες; Μπορεις να τις παρεις στο κεντρο; Τις παιρνεις μαζεμενες ή σπαστα οπως θελεις;


Αν είναι έτσι να πάρουμε ένα τηλέφωνο τον Βαγελάκη να περάσει από Ναύπλιο.
Εγώ θα του ζητήσω μάλιστα να ανέβω μέχρι πάνω με την λιμουζίνα του για να μην πληρώνω εισιτήρια ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα.

Νομίζω πως η κουβέντα ίσως παραξέφυγε αλλά όλα δικαιολογούνται. Όπως λέγαν κι οι παλιότεροι εκεί που σταματά η λογική ξεκινά ο στρατός ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΥΓ Φυσικά όλα τα παραπάνω τα λέω για πλάκα και εύχομαι να μην με παρεξηγήσεις ΕικόναΕικόνα
No4h
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 10:56 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από No4h »

kkostorpal έγραψε:
Αν είναι έτσι να πάρουμε ένα τηλέφωνο τον Βαγελάκη να περάσει από Ναύπλιο.
Εγώ θα του ζητήσω μάλιστα να ανέβω μέχρι πάνω με την λιμουζίνα του για να μην πληρώνω εισιτήρια ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα.

Νομίζω πως η κουβέντα ίσως παραξέφυγε αλλά όλα δικαιολογούνται. Όπως λέγαν κι οι παλιότεροι εκεί που σταματά η λογική ξεκινά ο στρατός ΕικόναΕικόναΕικόνα

ΥΓ Φυσικά όλα τα παραπάνω τα λέω για πλάκα και εύχομαι να μην με παρεξηγήσεις ΕικόναΕικόνα


Παρε 5 μερες φυλακη επειδη με ειρωνευτηκες.Εικόνα
Για να μπαινουμε στο κλιμα σιγα σιγα.Εικόνα
Εκει που ξεκιναει ο στρατος σταματαει η λογικη. Και απο αυτα που εχω ακουσει, εχουν απολυτο δικιο που το λενε οι παλιοι.
Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

kkostorpal έγραψε:Το ότι μειώθηκαν οι μέρες στο κέντρο, το άκουσα κι εγώ και νομίζω πως ισχύει. Τώρα για μετεκπαίδευση δεν μπορώ να σου πω.
Εγώ θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος πότε θα ορκιστούμε, Μπαίνουμε 8,10 &11 το μηνός. Στις 21 θα ορκιστούμε;
H ορκωμοσια εμαθα οτι ειναι στις 20 νοεμβριου. Τι ωρα πρεπει να ειναι οι επισκεπτες εκει;

Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Ετοιμοι για ΝΑυπλιο; Εγω ετοιμαζομαι για Φλεβαρη 2009. Κανεις άλλος;
Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Φλέβαρη 2010 μήπως;
Παιδιά αν κάποιος έχει δηλώσει οικοδομικά και παρουσιάζεται ΚΕΜΧ, είναι λίγο κολόφαρδος η τσάμπα χαιρεται; Χαχα
Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

2010 φλεβάρη!

εννοεις να δωσεις μάθημα; Επιτρεπεται αδεια μετά απο διαστημα 2 μηνών νομίζω. Δεν είμαι σίγουρος

Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Πολυ καλες οι πληροφοριες σας παιδια!
να ρωτησω και εγω κατι;
επειδη σπουδαζω μηχανολογος σε ΤΕΙ Αν το δηλωσω αυτο ειναι πιθανο να με παρουν στο μηχανικο σωμα;
πιστευω θα ειναι ενδιαφερων για το αντικειμενο μου
σκεφτομαι να κοψω αναβολη τωρα ωστε να μπω Μαι και να κανω πρακτικη μετα το στρατο
τι λετε;
kverop
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 3:05 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από kverop »

έγραψε:Πολυ καλες οι πληροφοριες σας παιδια!
να ρωτησω και εγω κατι;
επειδη σπουδαζω μηχανολογος σε ΤΕΙ Αν το δηλωσω αυτο ειναι πιθανο να με παρουν στο μηχανικο σωμα;
πιστευω θα ειναι ενδιαφερων για το αντικειμενο μου
σκεφτομαι να κοψω αναβολη τωρα ωστε να μπω Μαι και να κανω πρακτικη μετα το στρατο
τι λετε;

φιλε μου καλησπερα. Το να κανεις την πρακτικη σου μετα το στρατο ειναι μια καλη επιλογη για ποικιλια λογων. Απο κει και περα, το αν θα σε παρουν μηχανικο ειναι αγνωστο. Για να καταλαβεις, κοψαμε την αναβολη 3 φιλοι απο εργα υποδομης. Ιδιο εξαμηνο ιδια μαθηματα ιδια ολα. Α, και την κοψαμε ολοι μαζι την ιδια στιγμη στη θεσ/νικη. Οι 2 πηγαμε μχ, ο αλλος πεζικο! Οποτε οπως καταλαβαινεις ολα ειναι σχετικα... Μη φανταστεις βεβαια οτι αυτος που πηγε πζ περναει ασχημα. Ειμαστε ολοι στον εβρο και ειναι σχετικα καλα!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες