Μετατάξεις στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kostas pharm
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τετ Δεκ 24, 2008 2:55 am
Ενδιαφέροντα: μουσικη, σινεμα, βιβλια, αθλητισμος
Επάγγελμα: Ασκουμενος φαρμακοποιος
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από kostas pharm »

ΜΑΚΗΣ έγραψε:Μου ειπαν οτι η πιο βισματικη θεση στο πεζικο ειναι το υγειονομικο στην αρτα... ισχυει; ξερετε ποσο διαρξει η βασικη εκπαιδευση; εγω πολιτικος μηχανικος τελειωσα... τελικα το διασταυρωσα κι απο ανθρωπο του μεσα απο το υπουργρειο εθν. αμυνασ... μεταταξεις τελος! μακαρι να τα γυρισουν τουμπα τελευταια στιγμη τωρα που πλησιαζουν εκλογες...


Ρε μακη εσυ πολιτικος μηχανικος γιατι θες να πας υγ. ; παιζει και να καταληξεις Ν/Τ και να κανεις ενα καρο αγγαρειες ρε συ, ισως σε αλλο σωμα τα πραματα να ειναι καλυτερα για σενα. ΦιλικαΕικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

μαρκος έγραψε:Ρε yandr να σε ρωτησω;


Φίλε Μάρκο οτιδήποτε μπορεί να σου έρθει.

Δεν ξέρω κατά ποσο λαμβάνουν υπόψη τους τις προτιμήσεις του στρατεύσιμου.
Anonymous

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε yandr τι εννοεις με το κατα ποσο... Του στρατευσιμου; Θελω να πω οτι εγω κανοντας την μεταταξη δεν τους εστειλα και καποιο χαρτι μαζι που να τους λεω οτι εχω καποιες προτιμησεις.
ΑΑΑΑΑΑΑ σε δεχομαστε...
Anonymous

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια εμενα την μεταταξη απο το ναυτικο για τις ε. Δ δεν την δεχθηκαν, σημερα ηρθε το χαρτι.
Anonymous

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα σε ολους

Δικαιούμαι 9μηνη θυτεια, ισχυει οτι τους 9μηνητες του στελνουν full παραμεθώριο; Επισεις ειμαι φοιτητης Μηχανολογιας και Απο Μαρτη μεχρι Αυγουστο θα κάνω πρακτική σε γνωστη εταιρια που πουλάει και κανει service σε κινητηρες πλοιων, μπορω βασει αυτού να ζητησω μεταταξη στο ναυτικό;

Αν με το καλό μπω ναυτικό ισχυει οτι μπαινουν Σεπτεμβρη λόγο του τουρισμού στον Πορο ;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

YiannisD έγραψε:Καλησπέρα σε ολους

Δικαιούμαι 9μηνη θυτεια, ισχυει οτι τους 9μηνητες του στελνουν full παραμεθώριο;


Ισχύει αν δεν έχουν καλό βύσμα.
Επισεις ειμαι φοιτητης Μηχανολογιας και Απο Μαρτη μεχρι Αυγουστο θα κάνω πρακτική σε γνωστη εταιρια που πουλάει και κανει service σε κινητηρες πλοιων, μπορω βασει αυτού να ζητησω μεταταξη στο ναυτικό;

Αν με το καλό μπω ναυτικό ισχυει οτι μπαινουν Σεπτεμβρη λόγο του τουρισμού στον Πορο ;



Μπορείς να ζητήσεις ό, τι θέλεις, αλλά μόνο με καράβυσμα μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Ο λόγος που αναφέρεις είναι αστείος, αν σκεφτείς ότι υπάρχουν στρατεύσιμοι του εμπορικού ναυτικού και ένα σωρό άλλων ειδικοτήτων πολύ πιο κοντά στο ΠΝ από ότι εσύ.

Δες στο σχετικό άρθρο Πότε παρουσιάζεσαι.
Anonymous

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημέρα. Ίσως να σας φανεί παράλογο αλλά εμένα μου ήρθε για πυροβολικό θήβα το χαρτί και θέλω να παρουσιαστώ στα τεθωρακισμένα αυλώνα. Το οτι είναι έστω και λίγο πιο κοντά είναι πολύ σημαντικό για μένα, για το διάστημα τουλάχιστον που θα είμαι εδώ. Ξέρει κανείς τι ελπίδες έχω να πραγματοποιηθεί αυτό αν πάω στο ρουφ πχ και το ζητήσω;
Anonymous

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα! Πολυ καλη δουλεια! ΜΠΡΑΒΩ παιδια! το σαιτ με βοηθησε παρα πολυ! Προκειται να καταταγω τον φεβρουαριο! Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει αν απο το 2009 γινονται μεταταξεις απο τον στρατο ξηρας στην αεροπορια ή οχι; ! εχω κανει την προσπαθεια μου και περιμενω ακομα απαντηση... Αλλα απο οτι ακουω υπαρχει μια φημη ιδιαιτερα μετα απο δημοσιευμα σε εφημεριδα του υπουργου πως σκοπος του ειναι να σταματησουν οι μεταταξεις! εχει καταφερει κανεις να πετυχει μεταταξη μεσα στο 2009; Ευχαριστω εκ το πρωτερων!
Anonymous

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

Χαχαχα... Πρέσβη, έχουν κλάψει μανούλες με το θέμα των μετατάξεων σε αυτή την σειρά. Απο οτι λέγεται και σε άλλα φόρουμ, δεν θα γίνει τπτ σε αυτή την σειρά. Αυτός είναι και ο λόγος, μαζί με πιθανολογούμενο 9μηνο, που λέγεται οτι θα είναι εξαιρετικά μικρή η εσσο που τελικά θα παρουσιαστεί. Άντε και περαστικά μας (και εμένα μαζί).
gms2k
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 3:53 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από gms2k »

kostas pharm έγραψε:
ΜΑΚΗΣ έγραψε:[
Ρε παιδια ειχα βαλει χοντρο βισμα για μεταταξη απο πεζικο στο ναυτικο... Το βισμα μου λεει προχθες οτι ο υπουργος δεν θα κανει τωρα τον φλεβαρη καμια μεταταξη... Ξερετε αν ισχυει αυτο; αν παω τελικα πεζικο μου ειπε οτι μπορει να με χωσει οπου θελω... Που ειναι καλυτερα; Υγειονομικο; ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...


Φιλε μπορω να στο επιβεβαιωσω γιατι και ο δικος μου γνωστος μου ειπε οτι εχει δωθει γραμμη να σταματησουν οι μεταταξεις γιατι φωναζουν οι στρατιωτικοι οτι δεν εχουν φανταρους. Περιμενω και εγω το χαρτι για φλεβαρη.


Παιδια μια απ τα ιδια και γω για ναυτικο ελεγα, αλλα τελικα με εριξαν πεζικο κορινθο και με την ιδια δικαιολογια... Μαλλον ολοι εχουμε το ιδιο γ@μ@το βυσμα... Λολλλλλλ
Anonymous

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

γεια σας μηπως ξερει κανεις αν γινουν μεταταξεις τον μαιο; /

ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

Βασικα μπορει να σας φανει λιγο εως πολυ το θεμα αυτο ! Δεν ξερω τι ειναι η μεταταξη εξειγηστε μου λιγο σας παρακαλω !
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Όταν αλλάζεις κλάδο ενόπλων δυνάμεων (π. Χ. Από στρατό ξηράς στο ναυτικό) ή σώμα / όπλο (π. Χ. Από πεζικό στο υγειονομικό)
ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

Δηλαδη γινετε να ζητησω να παω αεροπορια η ναυτικο ; Και ποτε το κανω αυτο πριν μπω η μετα την ορκομοσια !
ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από ILARXOS »

Καποιοι επαιρναν μεταταξη ακομα κ αφου μπηκαν στο κεντρο, τις πρωτες μερες.
Αν εχεις θειο που μενει στη ραφηνα, με διδυμα, ισως το κανεις και εσυ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες