Λάθη στο περιεχόμενο του site

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από Anonymous »

h photo poy exete den apeikonizei to NUH ERATW alla kapoio narkali.oxi pos allazoyne polla.oles oi psarobarkes apo makrya idies einai
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από yandr »

Έχεις δίκιο, θα το διορθώσω κατά τη διάρκεια του ΠΣΚ.

Επί τη ευκαιρία, επειδή είμαι μόνος μου στη δημιουργία, διαχείριση και ανανέωση του site μπορείς να μου μιλάς στον ενικό!

Ως προς το σχόλιό σου για τις ψαρόβαρκες, η αλήθεια είναι ότι έχει παραγίνει το κακό. Αυτά τα πλοία ανήκουν σε μουσείο και θα ήταν πραγματικά αστείο να συμμετέχουν σε πολεμικές επιχειρήσεις.

angmar
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Δεκ 26, 2006 4:14 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από angmar »

Φίλε μου, καταρχήν συγχαρητήρια για το site σου. Το βρήκα πολύ ενημερωτικό.

Μόνο που εδώ ΙΕΡΑΡΧΙΑ μας τα έκανες λίγο μαντάρα. Ναύαρχος στην Π. Α. και τούμπαλιν;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από yandr »

Σωστός, θα διορθωθεί μόλις γυρίσω από διακοπές.

Το 'πρόβλημα' διορθώθηκε, αν και δεν ήταν δύσκολο να καταλάβει κανείς ότι μονάχα η επικεφαλίδα είχε προστεθεί αντίστροφα (Ναυτικό πάνω από τους αξιωμετικούς της Αεροπορίας και τούμπαλιν).
master
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2007 3:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από master »

Γράφτηκα μέλος στο site μόνο και μόνο για να αναφέρω τη δυσαρέσκεια μου για την ανευθυνότητα των μη εγκυρων θεμάτων στο συγεκριμένο site και να προειδοποιήσω τους υπόλοιπους, αν θέλουν να ψάξουν θέματα που αφορούν το στρατό να μπουν στο ΕΠΙΣΗΜΟ site του στρατου!

Εξηγούμαι..

Στο ''Θητεία'' κάπου αναφέρεται σαυτους που δικαιούνται 9μηνη θητεία, πως δικαιούται και ο μεγαλύτερος γιος που εχει πατέρα ανίκανο εργάσίας, που με ενδιαφέρει. Μολις το διάβασα χάρηκα, πάλι καλα όμως που μπήκα και στο επισημο site του ελλ. στρατου όπου έλεγε πως δικαιούται ο μεγαλύτερος γιος ΕΚ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ που έχει πατέρα ανίκανο εργασίας! και φυσικά όπως καταλαβαίνετε ξενέρωσα απίστευτα γιατί εγώ εχω 1 αδερφό, κόιταξα και την τελευταια ενημέρωση και είναι ακριβώς ιδια με αυτου του site

Λυπάμαι...

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από yandr »

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία master, θα διορθωθεί το λάθος.

Εννοείται πως πρέπει να μπαίνεις στο επίσημο site για στρατολογικά θέματα, για να μην πω ότι πρέπει να παίρνεις τηλέφωνο στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις.

Να σε ενημερώσω απλά ότι όταν δημιουργήθηκε αυτό το site δεν υπήρχε καν επίσημος δικτυακός τόπος για τον ελληνικό στρατό.

Μιας και το έψαξες, μήπως μπορείς να κάνεις Post και το URL να το δω και εγώ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από Nassos »

Υπερβολική η αντίδραση σου Master.

Και εγώ ό, τι απορίες είχα πήγαινα στον Στρατολογικό Γραφείο για να πάρω επίσημες απαντήσεις.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από yandr »

Επανέρχομαι σε ένα θέμα που είναι παλιό, αλλά βλέπω τώρα ότι δεν λέμε το ίδιο πράγμα.

Η σελίδα που ανέφερε ο master γράφει ότι 9μηνη θητεία υπηρετεί ο μεγαλύτερος από τρία ζώντα αδέλφια. Σωστά, και αναφέρεται και εδώ.

Ωστόσο στο δικό μου site αναφέρεται επίσης ότι 9μηνη θητεία διακιούται ο μόνος ή μεγαλύτερος γιος γονέα που είναι ανίκανος για κάθε εργασία ή έχει συμπληρώσει το εβδομηκοστό έτος της ηλικίας του ή διατελεί σε χηρεία.

Αυτή η κατηγορία είναι διαφορετική από την προηγούμενη. Εάν λοιπόν δεν έχει καταργηθεί (και η σελίδα που βρήκες δεν λέει κάτι τέτοιο), τότε θα υπηρετήσεις 9μηνο.
loxias
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2006 5:11 pm
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από loxias »

Λοιπόν αυτό που αναφέρεται στο site και αναφέρει ο yandr είναι σωστό. Ο μόνος ή μεγαλύτερος γιός με γονέα ανίκανο για κάθε εργασία μπορεί να υπηρετήσει μειωμένη θητεία.Master δεν σου φταίει πάντως το site για την έλλειψη ενημέρωσης που έχεις. Απο τη στιγμή που παρουσιάζεσαι έχεις υποχρέωση να μάθεις τα δικαιωματά σου και να ρωτάς τους αξιωματικούς σου. Αυτοί εαν δεν γνωρίζουν έχουν την υποχρέωση με την σειρά τους να σε παραπέμψουν σε κάποιον αρμόδιο
Anonymous

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από Anonymous »

ο μόνος η ο μεγαλύτερος γιός απο τρία αδέρφια λεει η σελίδα του ελλήνικού στρατού υπηρετούν 9 μηνο και ειναι ασχετο απο την ηλικία η την κατασταση του πατέρα!
Themistokles31
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 2:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από Themistokles31 »

Καλημέρα και χρόνια πολλά, Θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας στο ότι στη σελίδα που αναφέρεται στα ατυχήματα της Πολεμικής Αεροπορίας:

/aeroporia/atiximata_1.asp

συγκαταλλέγονται και πτώσεις ελικοπτέρων του στρατού ξηράς με κυριότερη αυτή του CH-47 Chinook το 2004. Επειδή επικρατεί σύγχυση σχετικά με το όπλο στο οποίο υπάγεται το κάθε πτητικό μέσο, πιστεύω πως θα ήταν σωστό και ακριβές να αναφέρεται πως τα Chinook και UH-1 ανήκουν στο σώμα του Στρατού.

Με εκτίμηση,

Θεμιστοκλής31

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από yandr »

Έχεις απόλυτο δίκιο Θεμιστοκλή, οπότε διάσπασα τον πίνακα σε τρεις νέους με τον δεύτερο και τρίτο να έχει τα ατυχήματα της αεροπορίας στρατού και ναυτικού αντίστοιχα. Τα ελικόπτερα ΑΒ-205 που έχουν καταπέσει εντάχθηκαν στην Πολεμική Αεροπορία, χωρίς ωστόσο να γνωρίζω αν όντως ανήκαν εκεί, αφού χρησιμοποιούνται επίσης από τον στρατό ξηράς και το ναυτικό.

Τέλος, προτιμώ να αφήσω όλους τους πίνακες στην ίδια σελίδα αντί να την διασπάσω ώστε να είναι συγκεντρωμένα όλα τα ατυχήματα.
Themistokles31
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 2:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από Themistokles31 »

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση Yandr, Μια σημείωση ακόμα, τα C130 και C47 ανήκουν στην Πολεμική Αεροπορία

Ευχαριστώ και για την πολύ καλή σου δουλειά σε αυτό το forum και για τις χρήσιμες πληροφορίες που ανεβάζεις

Φιλικά!

Θεμιστοκλής31

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λάθη στο περιεχόμενο του site

Δημοσίευση από yandr »

Και πάλι είσαι σωστός. Το ωραίο είναι ότι τα έχω γράψει σωστά στα άρθρα που καταγράφουν τον εξοπλισμό, αλλά όχι και στο άρθρο για τα ατυχήματα.

Θα το διορθώσω πολύ σύντομα.

Ευχαριστώ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες