Νούμερο αρβυλών

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
mysterio
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 09, 2010 3:14 am
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από mysterio »

Α μαλιστα μαλιστα! Οποτε παιρνω 45 νουμερο αρβυλες και πατους κ ας φοραω 44 σωστα ετσι;
εεευχαριστωω!
15 νουμερο 51.5!!!

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από 15 νουμερο 51.5!!! »

Παιδια παρουσιαζομαι αυριο κορινθο και φοραω 51.5 νουμερο στα αθλητικα και εχω και πλατυποδια!
τι πιστευετε οτι θα γινει; ξερω ειναι δυσκολο να βρω στο νουμερο μου εκτος κι αν κανουν ειδικη παραγγελεια που ακουγεται γελειο! θα με αφησουν με τα αθλητικα μου αραγε; τα 47.5 που διαβαζα εδω μεσα μου φανηκαν πολυ λιγα για να υπαρξει προβλημα αλλα τελιακ υπαρχει και με αυτα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Nassos »

Μάλλον ναι, σε βλέπω να φοράς τα δικά σου αθλητικά. Αμφιβάλλω αν υπάρχει έτοιμο ζευγάρι αθλητικών παπουτσιών που σας δίνουν στη κατάταξη,
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από egweimai »

Οκ μη γελάσετε.Εικόνα Αν έχεις επιλέξει νούμερο που δε σε βολεύει, υπάρχει περίπτωση να μπορείς να το αλλάξεις; Επειδή λογικό είναι να μην είσαι σίγουρος για την επιλογή σου. Και παίζει μεγάλο ρόλο.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Nassos »

Εννοείται ότι μπορείς να το αλλάξεις.
Βασίλης

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Βασίλης »

Παιδιά, διάβασα τα προηγούμενα και μπερδεύτηκα.

Τις αρβύλες τις παίρνουμε ένα νούμερο μεγαλύτερες από τα πολιτικά μας παπούτσια.

Τους πάτους, τι νούμερο τους παίρνουμε; Το νούμερο της αρβύλα, ή το νούμερο των πολιτικών μας;

Πχ, εγώ φοράω 44. Θα πάρω αρβύλες 45. Πάτους 44 ή 45;

Ευχαριστώ!

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Nassos »

Συνήθως οι περισσότεροι τις παίρνουν ένα μεγαλύτερο νούμερο, δεν σημαίνει ότι πρέπει και εσύ Να κάνεις το ίδιο. Μπορεί να σε βολεύει το 44.

Οι πάτοι πρέπει να έχουν το ίδιο ακριβώς νούμερο. Διαφορετικά θα γλιστράνε μέσα στο άρβυλο αν είναι μικρότεροι
Βασίλης

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Βασίλης »

Nassos έγραψε:Συνήθως οι περισσότεροι τις παίρνουν ένα μεγαλύτερο νούμερο, δεν σημαίνει ότι πρέπει και εσύ Να κάνεις το ίδιο. Μπορεί να σε βολεύει το 44.

Οι πάτοι πρέπει να έχουν το ίδιο ακριβώς νούμερο. Διαφορετικά θα γλιστράνε μέσα στο άρβυλο αν είναι μικρότεροι
Ευχαριστώ φίλε!

Όμως, τους πάτους θα τους πάρω από πριν (έστω 45), οπότε, αναγκαστικά, θα πρέπει να πάρω και άρβυλα 45.(Ή, αν δω ότι με βολεύουν αρβύλες 44, παίρνω αυτές, οπότε τζάμπα η αγορά των πάτων.)

Μια άλλη ερώτηση: Να πάρω πάτους σιλικόνης (ρωτησα σήμερα και είναι ψιλοακριβοί,25 ευρώ), ή να πάρω τους απλούς;

Και τέλος, βερνίκι για τις αρβύλες, να πάρω το κάμελ που έχει στην κορυφή "σφουγγαράκι", ή το κλασσικό που πρέπει να χρησιμοποιήσεις πανάκι;

Ευχαριστώ!(Κάνω πολλές ερωτήσεις, γιατί μπαίνω τώρα τον Οκτώβρη και έχω αγχωθεί λίγο!)

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Nassos »

Θα σου συνιστούσα να μην πάρεις άρβυλα. Αμφιβάλλω αν επιτρέπουν "στρωμένα άρβυλα". Μπορείς όμως να πάς σε στρατιωτικό μαγαζί να δοκιμάσεις τι σε βολεύει (με χοντρή κάλτσα, μιας και έρχεται χειμώνας).

Υπάρχουν και πάτοι σιλικόνης με 15 Ευρώ ( όπως εδώ ), ή αν θές πήγαινε σε ένα φαρμακείο και ζήτα ορθοπεδικούς.Απέφυγε τους πάτους από gel.

Για τα υπόλοιπα δες στο παρακάτω θέμα:

Άρβυλα Ελληνικού Στρατού

Βερνίκι έτσι και αλλιώς θα σας δώσουν μέσα.
Βασίλης

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Βασίλης »

Ευχαριστώ φίλε, ήσουν κατατοπιστικός!

Μόνο που παρανόησες το εξής: Δεν έχω σκοπό να αγοράσω αρβύλες. Με το να "πάρω" αρβύλες νούρερο 45, εννοούσα, ως νεοσύλλεκτος να επιλέξω τέτοιο νούμερο!

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Nassos »

Συγγνώμη, λάθος από κεκτημένη ταχύτητα.Εικόνα
Νικος

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Νικος »

Καλημερα σε ολους... Ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με τις αρβυλες...

Φοραω Νο44 αλλα πολλοι απο τους φιλους μου προτινουν να παρω μεγαλυτερες για να μην με χτυπησουν! Εσεις τι προτινετε;

ευχαριστω εκ των προτερων

Άβαταρ μέλους
bodybuilder625
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2011 6:08 pm
Τοποθεσία: Λοκατζής
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από bodybuilder625 »

0,5 εως και 1 νουμερο παραπανω δεν θα σου κανουν κακο. Ισα ισα που θα μπαινοβγαινει το ποδι πιο ευκολα και θα ειναι και λιγο πιο ανετες... Γνωμη μου παντα.
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από Nassos »

Και εγώ ένα νούμερο μεγαλύτερο πήρα.

Γενικά τα άρβυλα, είτε ορειβατικά είτε στρατιωτικά, πάντα ένα νούμερο μεγαλύτερο τα αγόραζα.
nikos

Νούμερο αρβυλών

Δημοσίευση από nikos »

Ευχαριστώ πολύ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες