ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

antwnia έγραψε:Ηθελα να ρωτησω τα αποτελεσματα για τις ειδικες δυναμεις ποτε βγαινουν; Εδωσα τα αθληματα με τον συζυγο μου το σεπτεμβριο του 2010 και ακομα περιμενουμε απαντηση. Μηπως γνωριζει καποιος κατι;



Δυστυχώς δεν έχετε επιλεγεί για τις Ειδικές Δυνάμεις καθώς σε αντίθετη περίπτωση θα σας είχανε ειδοποιήσει και θα είχατε τοποθετηθεί ήδη σε αντίστοιχη μοίρα / μονάδα.

Αναμείνατε την επόμενη διαταγή που (ακούγεται) ότι θα βγεί μετά το καλοκαίρι Εικόνα

capo
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 3:32 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από capo »

Και μολις περασετε και πατε σε καποια μοιρα/μοναδα θα βγει εξω ενας αστερατος θα βγαλει και ενα μαστιγιο και θα σας κοπανει απο την πυλη μεχρι τον λοχο. Μετα θα σας αφησουν να μαζευετε χαλικια. Και ολα τα σχετικα. ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ; Ρε παιδια συγνωμη για το παραπανω υφος αλλα ενταξει μονο που δεν μας σκοτωνουν... Χαλαρωστε. Τα ιδια με ελεγαν και στο φορουμ καποιοι μαυροι (μαυρος ειμαι και εγω). Οτι στις μοναδες δεν αστιευτονται και τετοια.

Μπουρδες μην το πω διαφορετικα εγω μια χαρα μοναδα εχω. Ασχετα που θελω να παω ειδικες δυναμεις για να βγαλω τα γουστα μου (ειμαι και λιγο στρατο@@Εικόνα). Εχω μιλησει με εποπ με εμθ που υπηρετησαν ΕΔ και με ειπαν τι παιζει. Σαφως οσοι πανε θα φανε γ@@σι αλλα ετσι ειναι. Τωρα οσο για υπηρεσιες παντου τα ιδια ειναι. Και κανενας δεν λεει οτι φευγεις στην ωρα σου απο την μοναδα. Μην τραγικοποιητε τα πραγματα. Σε μερικες μοναδες τους παει πολυ αιμα σε αλλες οχι τοσο...

Και σε καποιες μοναδες λενε τους παει εμπλοκη με 3 υπηρεσιες... Απλα στις ειδικες δυναμεις εχει πιο φουσκομενο προγραμμα απο τις αλλες... Οποιος θελει παει... Για αυτο εκανα την αναφορα να παω και εγωΕικόνα... Και καποιος που ειπε οτι ο εποπ ακουει μπροστα σε εφεδρους σκατο δεν γινεται μονο εκει αλλα παντου...
Ελενη

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ελενη »

Καλησπερα!

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει... ; Τι γινεται στην περιπτωση που ενας ΕΠΟΠ ειδικων δυναμεων βγει Ι2; Αποστρατευεται ή μεταφερεται σε αλλο σωμα;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ελενη έγραψε:Καλησπερα!

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει... ; Τι γινεται στην περιπτωση που ενας ΕΠΟΠ ειδικων δυναμεων βγει Ι2; Αποστρατευεται ή μεταφερεται σε αλλο σωμα;



Εάν αυτός ο ΕΠΟΠ έχει περάσει σε ειδικότητα των Ειδικών Δυνάμεων κατευθείαν απο την προκήρυξη, τότε αποστρατεύεται.

Εάν δήλωσε να μεταταχθεί στις Ειδικές Δυνάμεις απο το ΠΖ ή κάποιο άλλο όπλο τότε τον γυρίζουν στο όπλο του και του αλλάζουν και την ειδικότητα.
Τάκης

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Τάκης »

Χαίρετε θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το θεμα. Οταν με καλο βγει προκυρηξη (χλωμο το βλεπω αλλα λεμε τωρα) θα δηλωσουμε τις διαφορες ειδικοτητες που εχει η προκυρηξη, ας πουμε οτι θα δηλωσουμε οολες τις ειδικοτητες οι οποιες ανηκουν στα σωματα ειδικων δυναμεων
, απο κει και έπειτα για να μας διαλέξουν ως ΕΠΟΠ ειδικων δυναμεων, θα πρέπει να πληρουμε Προϋποθέσεις Για να μπουμε; Δλδ βασει καποιας μοριοδότησης ;
δλδ αν δεν εχουμε πολλα μορια Απορριπτόμαστε και μας στέλνουν σε καποιο αλλο σωμα του Σ. Ξ ;
Ευχαριστώ !
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Αποκλιετε να μην μαζευεις τα μορια! Έστω Και για απλες Ειδικότητες Που δεν θελουν τιποτα π. Χ ΤυφεκιοφόροςΟσοι δηλωσουν Ειδικες Δυναμεις και τα πανε καλα στα αθληματα... Θα τους παρουν

ο λογος... Δεν εχουν ατομα

Τάκις

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Τάκις »

Οταν λες δεν εχουν ατομα, εννοεις οτι δεν δηλωνουν πολλα ατομα ειδικοτητες για ειδικές δυναμης ετσι
και κατι ακόμα Π. Χ τι μορια θα χρειαζεται μια ειδικοτητα ειδικών δυναμεων; Τα γνωστα,Lower Ecdl διπλομα φορτηγου Κτλπ ;
rigkos

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από rigkos »

Γεια σας παω τεχνικο 3 ταξη ειμαι αμα δεν περασω απο πανελληνιες υπαρχει αλλος τροπος για μπω ουκ,
Άβαταρ μέλους
lionslaw
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 07, 2014 5:17 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από lionslaw »

rigkos έγραψε: Γεια σας παω τεχνικο 3 ταξη ειμαι αμα δεν περασω απο πανελληνιες υπαρχει αλλος τροπος για μπω ουκ,
Μόνο από κάποια προκήρυξη μετά, για αυτό προσπάθησε να περάσεις- διαβάσεις. Σκέφτομαι και εγώ μετά το στρατό να ξαναδώσω εκτός και αν αλλάξει ο τρόπος εισαγωγής με ελεύθερη είσοδο στα πανεπιστήμια που ακούγεται από τον σύριζα. Αν θα ισχύει το ίδιο και για αστυνομικές, στρατιωτικές σχολές δν γνωρίζω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

rigkos έγραψε:Γεια σας παω τεχνικο 3 ταξη ειμαι αμα δεν περασω απο πανελληνιες υπαρχει αλλος τροπος για μπω ουκ,


Μόνο μέσω προκηρύξεων για ΕΠΟΠ ή για ΟΒΑ (εφόσον είσαι έφεδρος Οπλίτης μέχρι 25 ετών και δεν έχει παρέλθει τριετία από την ημέρα της απόλυσης σου).

Αλλιώς όπως σου γράφει και ο φίλος παραπάνω μέσω Πανελληνίων.

Άβαταρ μέλους
Iron_Skinhead
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 18, 2015 5:59 am
Ενδιαφέροντα: Μουσική, Γυμναστική
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Iron_Skinhead »

Είχα κάνει την ίδια ερώτηση πριν κάποιο καιρό σε κάποιο άλλο θέμα, αλλα δυστυχώς δεν πήρα ξεκάθαρη απάντηση αν και η ερώτησή μου ήταν σαφέστατη. Αν κάποιος μπει ΕΠΟΠ σε ΕΔ, περάσει και γιατρούς και αθλήματα κ ολα, και ο ίδιος κοπει γιατι δεν τη παλεύει (απ όσο ξέρω μόνο απο μόνος σου κόβεσαι, εκτός αν τραυματιστείς) μετά τι γίνετε; Σε διώχνουν τελείως απο ΕΠΟΠ ή σε στέλνουν σε κάποιο άλλο όπλο/σώμα;
Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΕΛΗ!!!
Άβαταρ μέλους
Iron_Skinhead
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 18, 2015 5:59 am
Ενδιαφέροντα: Μουσική, Γυμναστική
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Iron_Skinhead »

Ρε μάγκες κανείς δεν ξέρει; Ας μου πει κάποιος τι παίζει.:/
Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΕΛΗ!!!
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Soap »

Σε στέλνουν σε άλλο σώμα. Κανείς δε σε υποχρεώνει να είσαι μόνιμα στις ειδικές δυνάμεις. Εθελοντικές είναι.
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Iron_Skinhead έγραψε:Είχα κάνει την ίδια ερώτηση πριν κάποιο καιρό σε κάποιο άλλο θέμα, αλλα δυστυχώς δεν πήρα ξεκάθαρη απάντηση by eDeals"> ανΕικόνα και η ερώτησή μου ήταν σαφέστατη. Αν κάποιος μπει ΕΠΟΠ σε ΕΔ, περάσει και γιατρούς και αθλήματα κ ολα, και ο ίδιος κοπει γιατι δεν τη παλεύει (απ όσο ξέρω μόνο απο μόνος σου κόβεσαι, εκτός αν τραυματιστείς) μετά τι γίνετε; Σε διώχνουν τελείως απο ΕΠΟΠ ή σε στέλνουν σε κάποιο άλλο όπλο/σώμα;


Αν δηλώσεις ειδικότητα Ειδικών Δυνάμεων στην προκήρυξη και παρουσιαστείς κατευθείαν Ρεντίνα και για τους Χ-Ψ λόγους σου αλλάξουν το Ι αποστρατεύεσαι χωρίς να σε ρίξουν σε άλλη ειδικότητα (πχ του Πεζικού).

Αν δηλώσεις μια οποιαδήποτε άλλη ειδικότητα των Όπλων ή των Σωμάτων και κάνεις αναφορά για τις Ειδικές Δυνάμεις και για τους Χ-Ψ λόγους αποφασίσεις στο μέλλον να κοπείς τότε δύναται να επιστρέψεις στο Όπλο ή στο Σώμα που ήσουν και πριν. Το ίδιο ισχύει και αν για λόγους υγείας σε κρίνουν από Ι1 σε Ι2.

cuervo

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cuervo »

Iron_Skinhead έγραψε:Ρε μάγκες κανείς δεν ξέρει; Ας μου πει κάποιος τι παίζει.:/
Γιατί βιάζεσαι ρε άρχοντα; Θα βγει προκήρυξη και θέλεις να είσαι ενημερωμένος; ΕικόναΕικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες