ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΤΑ ΣΚΟΠΕΤΑ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΒΑΛΕ ΒΙΣΜΑ
Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Για την ειδικότητα είναι δικό σου θέμα. Την ειδικότητα που λες ειδικών αποστολών δεν την ξέρω και δεν θυμάμαι και κάποιον εποπ της μονάδας μου με τέτοια ειδικότητα. Ως τυφεκιοφόρος θα εκπαιδευτείς πάνω σε όλα σχεδον τα τυφέκια και τον οπλισμό των ειδικών δυνάμεων και θα κάνεις και πολλές πορείες και ασκήσεις περιπόλων. Για μένα η πιο γαμάτη ειδικότητα είναι ο καταστροφέας που ασχολείται με εκρηκτικά.
Μόλις τελείωσεις το Σπεεποπεδ και την Σβεα θα πας σε μία μονάδα καταδρομών (νομίζω δηλώνεις προτίμηση) και μετά ακολουθείς το προγραμμά της. Μετά από λίγο καιρό γίνεσαι Εποπ δεκανέας, μετά Εμθ Λοχίας κλπ μέχρι να αποστρατευτείς. Παράλληλα θα μπορείς να περάσεις διάφορα σχολεία καταδρομών πχ ΜΥΚ.
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vasilis »

θελω να σας ρωτησω αν ξερετε στα ΔΥΚ τι γινετε; πιο συγκεκριμενα οταν δηλωνεις εποπ λες και οτι θες να πας εκει και σε στελνουν; εχω ακουσει οτι η βαση τους ειναι στο Σκαραμαγκα αρα δλδ δεν εχουν μεταθεσεις αλλου και τετοια ε; ευχαριστω και περιμενω απαντησεις!!
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Green Berets »



Πας μονο ως ΜΟΝΙΜΟΣ ΤΟΥ Π. Ν!
Εαν θες να πας ως καταδρομεας περνας το σχολειο(7 μηνες) και μετα
γυριζεις στην μοναδα σου.

Και μονιμος να πας ΟΥΚ(λεμε τωρα...)φυσικα και παιρνεις μεταθεσεις, εκει
ειναι η "βαση" τους. Δεν εχει μονο εκει βατραχανθρωπους...

Εαν δεν θες μεταθεσεις μακρια απο Αθηνα, πολεμικη αεροπορια και αγιος
ο θεος(οχι παντα βεβαια) η καταδρομεις οπου λογικα θα παρεις μεταθεσεις
και σε μοναδες στην Αθηνα... απο ΕΠΟΠ αυτες ειναι ιο πιο σιγουρες λυσεις.
Anonymous

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΦΕΚΙΟΦΟΡΟΥ; ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ

Σπυρος

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Σπυρος »

θελω να παω στα ουκ και θελω να μαθω τι χρειαζεται για να πας; περιμενω απαντηση

Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Green Berets »



ΣΝΔ η ΣΜΥΝ η ΕΠΟΠ ΠΝ για μονιμος ΟΥΚ.
Απο ΣΞ , μεσω Ειδικων Δυναμεων περνας το σχολειο και γυριζεις στην μοναδα
σου...
ΕπΟπ Ε.Δ.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 7:25 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΕπΟπ Ε.Δ. »

Για οσουσ σκεφτοντε να πανε ειδικες δυναμεις ως εποπ! Λοιπον δεν αξιζει να παει κανεις ειδικες δυναμεις! Οι αξιωματικοι εχουν μεγαλο κομπλεξ και γενικα εισαι σαν φανταρος! Καλυτερα Πζ Τθ και τετοια! Αλλα και εκει θα σε φαει η σκοπια!
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Green Berets »



Αφου το ξερεις απο προσωπικη εμπειρια εφ'οσον θες βεβαια πες δυο
λογια παραπανω γιατι αυτο που ειπες τωρα(χωρις παρεξηγηση)ειναι καπως γενικο... Αφου μπηκες εδω με σκοπο υποθετω να μας πληροφορησεις για πεντε πραγματα καλυτερα, γιατι δεν επεκτεινεσαι λιγο παραπανω, οσο νομιζεις βεβαια οτι ειναι απαραιτητο και θες. Καλο θα κανεις, κακο δεν προκειται!

Φιλικα...
ΕπΟπ Ε.Δ.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 7:25 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΕπΟπ Ε.Δ. »

Φιλε μου δεν αξιζει για πολλους και διαφορουσ λογους! Απλα δεν σε υπολογιζει κανενας! Και να θες να προσφερεις στην μοναδα σου δεν σου δινουν την δινατοτητα. Οι εποπ δεν εχουν καμια σχεση με τους υπολοιπους υπαξιωματικους! Μπαινεις μεσα να κανεις την δουλεια σου και τρωσ σκατο μπροστα σε Εφεδρους! Αν θες παντως να μπεις να το σκεφτεις παρα πολυ καλα!

Filippos
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2008 11:05 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Filippos »

ΕπΟπ Ε. Δ. έγραψε: Φιλε μου δεν αξιζει για πολλους και διαφορουσ λογους! Απλα δεν σε υπολογιζει κανενας! Και να θες να προσφερεις στην μοναδα σου δεν σου δινουν την δινατοτητα. Οι εποπ δεν εχουν καμια σχεση με τους υπολοιπους υπαξιωματικους! Μπαινεις μεσα να κανεις την δουλεια σου και τρωσ σκατο μπροστα σε Εφεδρους! Αν θες παντως να μπεις να το σκεφτεις παρα πολυ καλα!

καλα αυτο φυσικα ειναι δικια σου αποψη. Και καλα κανεις βεβαια και μας την λες. Ενας γνωστος μου ειπε οτι ειναι δυσκολα, αλλα σε γενικες γραμμες δεν περασε και ασχημα.

ΕπΟπ Ε.Δ.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 7:25 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΕπΟπ Ε.Δ. »

Φιλε μου απλα θελω να σας πω οτι ο στρατος ειναι για πολυ λιγους! Ενημερωτικα θα σου πω οτι απο την 1 η σειρα εχουν μεινει γυρω στα 10 ατομα απο τους εκατον κατι που ειχαν μπει! Και απο την σειρα μου θα παραιτηθουν αρκετα ατομα! Και λεσ οτι ο γνωστοσ σου δεν περασε και ασχημα!! (εχει παραιτηθει; )

Filippos
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2008 11:05 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Filippos »

Κοιτα το ξερω οτι γινονται αυτα, αλλα ειδικες δυναμεις ειναι αυτες. Παντα ηταν, ειναι και θα ειναι για ελαχιστους. Αλλα συγκεγκριμενα για ποιον τομεα μιλαμε; (που υπηρετησες)

Παντως ναι εχει παραιτηθει τωρα

Anonymous

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΦΕΚΙΟΦΟΡΟΥ; ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ

Anonymous

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΟΡΙΝΟΣ. ΓΙΑ ΕΠΟΠ ΛΕΩ. ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΟΥΣ ΑΜΦΙΒΙΟΥΣ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΟΡΙΝΟΣ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες