ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Panos

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Panos »

Φίλε karateka, δεν γνωρίζουμε. Εσύ θα μας πείς σε λίγο καιρό, να μάθουμε και εμείς.
Anonymous

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Σαν εποπ στις ειδικες δυναμεις ποιος ειναι ο βασικος μισθος; Μηπως γνωριζεται τι δουλειες κανει ενας εποπ στις ειδικες δυναμεις, και ποια ειναι η συμπεριφορα των ανωτερων του; Με λιγα λογια υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα στους εποπ των ειδικων δυναμεων με αυτους που ειναι στο πεζικο, αεροπορια, ναυτικο;
αλεξανδρος

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από αλεξανδρος »

παιδιά θα ήθελα να μάθω ποίοι ειναι οι μισθοί στα ΔΥΚ
Anonymous

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

ONOMAZETAI H ΔΥΚ ΚΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΠΙΤΥΧΩΣ. Ο ΜΙΣΘΟΣ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ 1000-1500.
Invaderas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 8:54 pm
Τοποθεσία: Botswana
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Invaderas »

Καλησπερα σε ολους, νεοσύλλεκτος και γω στο forum σας.. Εχω καποιες αποριεςΕικόνα
Ειμαι 17 και σκεφτομαι του χρονου να παω ΕΠ. ΟΠ. στις ειδικες Δυναμεις .
Θα σας παρακαλουσα να μου λυσετε απλα και ομορφα τις εξης αποριες.. με σειρα προτεραιοτητα..

1) Τι μισθο περνει ενας ΕΠ. ΟΠ. των Ε. Δ. Παρακαλω με αριθμους και για οποια μοναδα γνωριζετε..

2) Ποια μοναδα των Ε. Δ. δεν εχει καθολου σχεση με το υγρο στοιχειο;

3) Ειμαι τυπος που δε μασαω σε τιποτα.. εκτος το κρυο, σκοτινο νερο... δε θελω επαφες με νερο εκτος αν ειμαι σε καποιο φουσκωτο... Εικόνα

4)Τα ΛΟΚ εχουν Κοκκινο ή πρασινο μπερε;

5) Επειδη ποτε δε τα πηγενα καλα με το νερο -οχι σε θεμα υγιεινης- θα ερθω σε επαφη με πολλυ κρυο νερο εστω και ως μεσο σκληραγωγησης;

Αυτα προς το παρον.. Σας παρακαλω απαντηστε μου χωρις spam και εξυπναδες -κυριος στο προβλημα με το νερο που αντιμετοπιζω- .. ισως και εσεις να εισασταν καποτε στη θεση μου.. μονο εσεις μπορειτε να με βοηθησετε τωρα μιας και δε μπορω να μαθω αλλιως.. ευχαριστω προκαταβολικα!! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Ρίξε μια ματιά πρώτα στο site, γιατί στο άρθρο για τους ΕΠΟΠ (πολυσέλιδο) θα βρεις πολλές πληροφορίες και για μισθούς, και για εξέλιξη, και για προοπτικές.

Οι ορεινοί καταδρομείς λογικά δεν θα έχουν και πολύ επαφή με το νερό, ωστόσο ρίξε μια ματιά στο site όπου θα βρεις πολλές πληροφορίες για όλες τις ειδικότητες που σε ενδιαφέρουν.

Τέλος, θα σου πρότεινα πρώτα να υπηρετήσεις τη θητεία σου και μετά το σκέφτεσαι αν θες να πας για ΕΠΟΠ. Δεν λέω ότι σίγουρα δεν θα θες, απλά ίσως δεις πράγματα που δεν τα είχες σκεφτεί.
giannhs

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giannhs »

kalispera se oloys.eimai 1H sira ep op eidikes dinamis.prin ligo kero piga pz.sas simboylebo na tin kanete siga siga.den axizi na eisai eidikes dinamis etsi opos tis kanan.kanis askisi kai den pernis ta leyta poy axizis.kanis sintirisi kai ta leyta sta kratane ka8e mina gia na anagnoristoyn ta dipla xronia sintaxima.(ta opia apoti akoygete 8a xa8oyn).apo tin mera poy efiga exo af8ono xrono gia tin gineka moy.kano gimnastiki sinexia,kano oti goystaro ta apogeymata xoris na exo to kinito dipla na min me paroyn thl kai trexo mesa.kai den sizitao ti ginete mesa sta stratopeda ton eidikon dinameon.h piesi einai terastia oxi se 8ema ekpedeysis alla se ili8ia 8emata toy tipoy argises na mpis 5 lepta 5 meres kratisi.alla otan feygis 3-4 ores argotera den soy lene tpt... magkes h eidikes dinamis den lene... sas to leo ek piras... ektos an eiste atoma poy dexeste ta karagkizilikia... ase gia na pas se ena sxolio prepi na exeis bizma... tpt.pz ole kano tin doylia moy san dimosios ypalilos... ayto eimaste aloste.

kali sinexia se oloys kai pro*te tis epiloges sas...

vasilis

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vasilis »

παιδια μια ερωτηση! αν κανω τη θητεια μου στους αμφιβιους καταδρομεις και μετα θελω να παω ΕΠΟΠ στο ιδιο μπορω; και αν ναι θα ξανακανω την εκπαιδευση ή θα κανο κατι αλλο; ευχαριστω
Krateros15
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2008 5:10 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Krateros15 »

Χρειάζομαι μερικές πληροφορίες σε ότι αφορά την ΄Ζ Μ. Α. Κ. Επειδή θα πάω μόνιμος, ΥΕΑ πέρνουν εκεί άμα πάω από ΕΠΟΠ θα πἀ ρω βαθμό και από ΟΒΑ; Πώς μπορώ να καταταχθώ στην μονάδα αυτή και μπορώ να την επιλέξω;

Και τι προσόντα χρειάζομαι;

isvo13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 10:34 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Λοχαγός
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από isvo13 »

eimai epop katadromeas... metraei...

logo ligoterwn xroniwn...

...

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ... »



Γενικοτερα εισαι ικανοποιημενος απο αυτην σου την επιλογη; Απο ανωτερους γενικοτερα τι αντιμετωπιση εχετε; Δεν εννοω αν σας χαιδευουν βεβαια αλλα εναν(στοιχειωδη)σεβασμο. Απο την θητεια μου και απο συναδελφους γνωριζω οτι ειναι νορμαλ τα πραγματα αν και εξαρταται και απο
το που θα πεσεις. Εχω διαβασει οτι παιρνετε λιγοτερα λεφτα απο ΕΠΟΠ ΠΖ λογω των συντηρησεων, ισχυει;

Anonymous

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Πως ειναι η ζωη στις μοναδες αμφιβιων καταδρομων; βασικα εγω θελω να υπηρετησω στην ρεντινα. εποπ. τι πρεπει να κανω; Περιμενω να βγει η προκυρηξη. επισης πια ειδικοτητα να δηλωσω; τυφεκιοφορος η ειδικων αποστολων;

Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Στους αμφίβιους και γενικά στις ειδικές δυνάμεις θα ταλαιπωρηθείς. Δεν είναι κάτι το απάνθρωπο όμως όπως πιθανώς να ακούς. Όλοι, λόγω τηλεόρασης έχουν μία χολιγουντιανή ιδέα γαι τις ειδικές δυνάμεις. Θα μάθεις απ'έξω τις βραχονησίδες της μονάδας σου, θα περπατήσεις αρκετά χλμ, γυμναστική, βολές και μαζί με όλα αυτά και πολύ υπηρεσία είτε πας Εποπ είτε όχι.
Αν θες να πας Εποπ (κάτω των 28 ετών) κάνεις τα χαρτιά σου είτε πριν παρουσιαστείς, είτε κατα την διάρκεια της θητείας σου. Αν πας Εποπ ειδικών δυνάμεων θα πας Ρεντίνα 5 βδομάδες στο ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ (Σχολείο καταδρομών για τους Εποπ) και αν τα καταφέρεις στη συνέχεια στην 2 ΜΑΛ για ΣΒΕΑ (σχολείο εκπαίδευσης αλεξιπτωτιστή). Εν συνεχεία πας σε μία μοίρα καταδρομών όπου και συμμετέχεις στο πρόγραμμα της μονάδας και ανα 4 χρόνια περίπου θα προάγεσαι... Καλό κουράγιο...
Τούρκοι δεν ξεχνώ, θα εκδικηθώ... για το χαμένο αίμα, για κάθε μου χωριό... και αν τύχει και χαθώ, στην μάχη σκοτωθώ... με το αίμα μου να γράψετε ΕΛΛΑΔΑ Σ ΑΓΑΠΩ - Ι ΜΑΚ
GENERAL

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από GENERAL »

Δεν μου ειπες ομως ποια ειδικοτητα να δηλωσω. τυφεκιοφορος η ειδικων αποστολων; Βασικα για ορεινος σκεφτομαι περισσοτερο. για αυτο θελω ρεντινα. οταν τελειωσω ολα τα σχολεια που χρειαζεται μετα τι γινεται;

GENERAL

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από GENERAL »

ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΦΕΚΙΟΦΟΡΟΥ;

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΡΕΝΤΙΝΑ;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες