Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Anonymous »

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΑΠΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ ΜΑΘΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΠΙΠΕΣ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΙ ΕΣΤΙ ΕΠΟΠ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ
rena
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 27, 2008 4:42 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από rena »

288 ΜΑRINE έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΑΠΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ ΜΑΘΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΠΙΠΕΣ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΙ ΕΣΤΙ ΕΠΟΠ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ
Προφανώς το πρόβλημα τότε το είχες εσύ. Ο στρατός δεν είναι για αυτούς που το παιζούν μάγκες! Ο σεβασμός... είναι σεβασμός! Όσο περίεργος και αν είναι ο ανώτερος. Στο γεγονός οτι εσύ παρετήθηκες δεν σου φταίει κανείς άλλος, παρα μόνο ο εαυτός σου. Ξεπέρασε το! Γιατί θα σου μείνει ψυχολογικό και... είναι κρίμα!Εικόνα
Pannagiota
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 8:30 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Pannagiota »

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ; ΠΕΡΑΣΑ ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟ, ΕΜΕΙΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ. ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ. ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΛΥΝΟΥΜΕ &ΝΑ ΔΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ, ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΦΟΡΕΣΟΥΜΕ ΜΑΞΙΛΑΡΟΘΗΚΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ &ΦΥΣΙΚΑ ΦΟΡΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΡΤΗΣΗ(ΞΕΡΕΤΕ, ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΛΕΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΦΑΚΟ!!! ). ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΟΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΤΡΑΒΑΓΑΝ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ &ΓΕΛΟΥΣΑΝ. Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΑΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙΣ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΩ.

288 ΜΑRINE

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από 288 ΜΑRINE »

ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ. ΤΗ ΘΗΤΕΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΚΕΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΠ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛ.. ΑΣ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΠΙΑΣΤΗΚΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΕΣ ΤΟ ΣΤΟΥΣ ΤΟΣΟΥΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από eleni sti »

Pannagiota έγραψε: ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ; ΠΕΡΑΣΑ ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟ, ΕΜΕΙΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ. ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ. ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΛΥΝΟΥΜΕ &ΝΑ ΔΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ, ΜΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΦΟΡΕΣΟΥΜΕ ΜΑΞΙΛΑΡΟΘΗΚΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ &ΦΥΣΙΚΑ ΦΟΡΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΡΤΗΣΗ(ΞΕΡΕΤΕ, ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΛΕΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΦΑΚΟ!!! ). ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΟΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΤΡΑΒΑΓΑΝ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ &ΓΕΛΟΥΣΑΝ. Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΑΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙΣ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΩ.


Αν θες να δεις ωσπου φτανουν τα ορια σου οχι μονο εσυ αλλα και τοσες αλλες κοπελες που εφυγαν να πηγαινατε αλλου να το διαπιστωσετε και οχι στο στρατο. Απο τη στιγμη που ξερεις οτι μπορεις να μην εχεις τις δυνατοτητες να ανταπεξελθεις στις απαιτησεις τι δηλωνεις; Μονο για την θεση της μονιμοτητας; Ας πανε κοπελες που τον γουσταρουν και δεν νοιαζονται μονο για την θεσουλα. Γιατι υπαρχουν πολλες κοπελες που γνωρισα περισυ το καλοκαιρι στην Πεντελη που θελανε να πανε επειδη το γουσταρουν πραγματικα
Pannagiota
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 8:30 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Pannagiota »

Είναι δικαίωμά μου να δω ποιά είναι τα όριά μου με όποιον τρόπο θέλω ΕΓΩ!!! Η αλήθεια είναι οτι δεν με νοιάζει καθόλου αν στέρησα την θέση από κάποιον άλλο!! Μου είναι εντελώς αδιάφορο!! Και θα το ξανακάνω όποτε θελήσω... Και κάτι ακόμα, είμαι πολύ πιο ικανή από άλλα κοριτσάκια! Απλά δεν ήμουν τόσο χαζή για να μείνω.
ΙΩΑΝΝΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 13, 2008 2:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Pannagiota έγραψε: Είναι δικαίωμά μου να δω ποιά είναι τα όριά μου με όποιον τρόπο θέλω ΕΓΩ!!! Η αλήθεια είναι οτι δεν με νοιάζει καθόλου αν στέρησα την θέση από κάποιον άλλο!! Μου είναι εντελώς αδιάφορο!! Και θα το ξανακάνω όποτε θελήσω... Και κάτι ακόμα, είμαι πολύ πιο ικανή από άλλα κοριτσάκια! Απλά δεν ήμουν τόσο χαζή για να μείνω.
Το μήνυμα σου είναι γεμάτο αντιφάσεις... Αφού είσαι ικανότερη απο άλλες κοπέλες και όχι τόσο χαζή για να μείνεις... κατα τα άλλα θα δώσεις πάλι όσες φορές θέλεις! Κοπέλες που επικοινωνώ και ειχαν περάσει πυροβολικό μου είπαν για το συγκεκριμενο περιστατικό. Το οποίο να σε ενημερώσω γιατί προφανώς δεν κατάλαβες τι συνέβει... ηταν ΑΣΚΗΣΗ! Η οποία σκοπό είχε την ασφάλειά σου σε περίπτωση που έπρεπε να χρησιμοποιήσεις το όπλο σου σε συνθήκες που δεν θα επέτρεπαν να υπάρχει φώς! Και σε καμία περίπτωση καψόνι των ανωτέρο σου για να γελάσουν με την προσπάθειά σου! Που φαντάζομαι απέτυχε! Ενώ τα περισσότερα απο αυτά τα κοριτσάκια που εσύ λές πως είσαι ικανότερη... τώρα βρίσκονται στις μονάδες τους. Ενώ εσύ ακόμα ψάχνεις τρόπους να... δοκιμάσεις τα όρια σου! Απο τον τρόπο που εκφράζεσαι φαινεσαι πως είσαι εγωίστρια και κακομαθημένη. Αν κάνω λάθος σου ζητώ συγνώμη... αλλά ο τρόπος σου είναι εξοργιστικός!
Pannagiota
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 8:30 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Pannagiota »

Θα ξανακάνω αίτηση μόνο και μόνο για να στερήσω την θέση από κάποιον άλλο. Και ξέρω πολύ καλά για ποιό λόγο το κάναμε. Για τι με περνάς; Για χαζή; Είμαι τόσο εγωίστρια που δεν θα επέτρεπα στον εαυτό μου να μην τα καταφέρω. Έφυγα και μου έλεγαν οτι είμαι από τις καλύτερες. Πληροφοριακά ήμουν από τις πρώτες που τελείωσαν. Εσύ ξέρεις όμως οτι πουθενά αλλού δεν τους έκαναν παρόμοια άσκηση; Έχεις καταλάβει οτι πολλές από τις κοπέλες (αλλά και άντρες) δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο;

ΙΩΑΝΝΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 13, 2008 2:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Pannagiota έγραψε: Θα ξανακάνω αίτηση μόνο και μόνο για να στερήσω την θέση από κάποιον άλλο. Και ξέρω πολύ καλά για ποιό λόγο το κάναμε. Για τι με περνάς; Για χαζή; Είμαι τόσο εγωίστρια που δεν θα επέτρεπα στον εαυτό μου να μην τα καταφέρω. Έφυγα και μου έλεγαν οτι είμαι από τις καλύτερες. Πληροφοριακά ήμουν από τις πρώτες που τελείωσαν. Εσύ ξέρεις όμως οτι πουθενά αλλού δεν τους έκαναν παρόμοια άσκηση; Έχεις καταλάβει οτι πολλές από τις κοπέλες (αλλά και άντρες) δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο;

Το οτι αυτή η άσκηση έγινε μόνο στο πυροβολικό... είναι άσχετο! Για το οτι τελείωσες πρώτη... δε περίμενα να υποστηρίξεις κάτι διαφορετικό! Όσο για το οτι θα το κάνεις για να πάρεις την θέση απο κάποιον άλλο... άδικα χαίρεσαι! Το μόνο που θα γίνει είναι να καθυστερήσει λίγο ο επόμενος να μπει. Γιατί υπάρχουν και οι επιλαχόντες... αν έχεις υπόψην σου... Οπότε αυτοί που είναι να μπούν θα μπούν. Ένα μήνα μετά.. δύο μήνες μετά... δεν έχει σημασία! Γι'αυτό φτύσε το δηλητήριο... μη το καταπιείς και σε ψάχνουμε. Αν και δε πιστεύω να λείψεις σε πολλούς! Λυπάμαι που στο λέω αλλά... δεν είσαι το κέντρο του κόσμου! Εικόνα
rena
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 27, 2008 4:42 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από rena »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:
Pannagiota έγραψε: Θα ξανακάνω αίτηση μόνο και μόνο για να στερήσω την θέση από κάποιον άλλο. Και ξέρω πολύ καλά για ποιό λόγο το κάναμε. Για τι με περνάς; Για χαζή; Είμαι τόσο εγωίστρια που δεν θα επέτρεπα στον εαυτό μου να μην τα καταφέρω. Έφυγα και μου έλεγαν οτι είμαι από τις καλύτερες. Πληροφοριακά ήμουν από τις πρώτες που τελείωσαν. Εσύ ξέρεις όμως οτι πουθενά αλλού δεν τους έκαναν παρόμοια άσκηση; Έχεις καταλάβει οτι πολλές από τις κοπέλες (αλλά και άντρες) δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο;

Το οτι αυτή η άσκηση έγινε μόνο στο πυροβολικό... είναι άσχετο! Για το οτι τελείωσες πρώτη... δε περίμενα να υποστηρίξεις κάτι διαφορετικό! Όσο για το οτι θα το κάνεις για να πάρεις την θέση απο κάποιον άλλο... άδικα χαίρεσαι! Το μόνο που θα γίνει είναι να καθυστερήσει λίγο ο επόμενος να μπει. Γιατί υπάρχουν και οι επιλαχόντες... αν έχεις υπόψην σου... Οπότε αυτοί που είναι να μπούν θα μπούν. Ένα μήνα μετά.. δύο μήνες μετά... δεν έχει σημασία! Γι'αυτό φτύσε το δηλητήριο... μη το καταπιείς και σε ψάχνουμε. Αν και δε πιστεύω να λείψεις σε πολλούς! Λυπάμαι που στο λέω αλλά... δεν είσαι το κέντρο του κόσμου! Εικόνα
Καλημέρα! Ιωάννα... υποκλίνομαι!Εικόνα
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από eleni sti »

Ιωαννα εισαι ολα τα λεφτα. Παναγιωτα ασε τις μουφες για κανεναν αλλο γιατι οποιος γουσταρει το στρατο μενει οποιος βρει τα δυσκολα την κανει με ελαφρα πηδηματακια. Δηλαδη τοσες κοπελες που φυγανε και πηρανε 2 φορες επιλαχοντες θες να μου πεις οτι κι αυτες μπηκανε να δουν τα ορια τους; ασεεεεεεεεεε...
Pannagiota
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 8:30 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Pannagiota »

1ον, έχω ανοσία και 2ον, αν θέλει κάποιος τόσο απεγνωσμένα να μπει στο στρατό (γιατί δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο)σκίζεται στο διάβασμα και δεν επιλέγει να περάσει σαν ΕΠ. ΟΠ.. Εκτός κι αν θέλει να είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης. Γιατί δυστυχώς, αυτό είσαι και τίποτα παραπάνω. Αν αυτό αρκεί σε κάποιους τι να πω!! Ο καθένας και η μοίρα του.

288 ΜΑRINE

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από 288 ΜΑRINE »

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ. ΑΥΤΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ. ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝΕ ΣΤΟΝ ΟΡΧΟ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝΕ ΓΡΑΣΟ ΣΤΑ ΣΤΑΓΕΡ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΑΝ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΘΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από yandr »

Pannagiota έγραψε:αν θέλει κάποιος τόσο απεγνωσμένα να μπει στο στρατό (γιατί δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο) σκίζεται στο διάβασμα και δεν επιλέγει να περάσει σαν ΕΠ. ΟΠ.. Εκτός κι αν θέλει να είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης.



Δεν θα μπορούσες να το πεις καλύτερα...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...
Pannagiota
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 8:30 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκα Επαγγελματίας Οπλίτης

Δημοσίευση από Pannagiota »

Δεν ξέρω αν κάποια από εσάς που έχει απαντήσει έχει ήδη περάσει αλλά ξέρετε τι είναι να λέει ο ίδιος ο Ταξίαρχος οτι αν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις πρέπει να φύγεις; Μου έχουν πει κι άλλα, που όμως δεν μπορώ να τα πω. Γνωρίζετε οτι δεν τους συμφέρει να παραιτείται κόσμος; Έμεινα μέχρι και τον Ιανουάριο, δεν τα παράτησα γιατί δεν άντεχα. Κανένας δεν θα αναγνωρίσει τίποτα απ'οσα θα κάνεις. Ένιωσα ικανοποίηση που όταν χαιρέτησα κάποιους από τος ανωτέρους μου, μου είπαν οτι είμαι από τις καλύτερες &κρίμα που φεύγω. Δεν το λένε εύκολα. Όλη σου η ζωή περιστρέφεται γύρω από αυτό. Αν κάποιος νομίζει οτι θα περάσει καλά, συγγνώμη αλλά έχει αυταπάτες. Σίγουρα δεν θα είναι παντού άσχημα. Έφυγα γιατί η ζωή μου έξω είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο και δεν το έχω μετανιώσει ούτε μια στιγμή. Εκεί που είμαι τώρα (σε δημόσια υπηρεσία &5 λεπτά από το σπίτι μου), παίρνω πολλά περισσότερα χρήματα και έχω το δικαίωμα να λέω την άποψή μου.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες